TRIP střední a jižní Amerikou

Napsal Miroslav Čech 2019-07-05T22:58:45+02:00 ve fóru Hledám letenku
5 odpovědí

Ahoj všem,

Má zde někdo zkušenost s namícháním středo-jiho amerického tripu? Například s open yaw lety do Kostariky a odletem z Panamy? A dále mě zajímá, jestli někdo tuší za kolik a s jakým předstihem se dá koupit přískok na vodopády Iguacu? 

Nejradši bych absolvoval Kostariku + přískok na vodopády a na panamský průplav. Ale nebráním se inspiraci, třeba nějaký trip Kostarika, Nikaragua? Jen bych chtěl vidět ty vodopády a čistá Brazílie, Argentina...to mě až tolik neláká. 

Za každý tip budu rád.

Míra

Ahoj, open-jaw ve střední Americe se dá poměrně snadno, nejlevnější bývá z Berlína, například viz předvčerejší akce na hlavní stránce. 

Odskok ze střední Ameriky k vodopádům Iguacu jen proto, abyste viděli vodopády Iguacu je nesmysl - jak logistický, tak ekonomický. Letenky ze střední Ameriky k vodopádům Iguacu budou dražší než do Evropy. A cesta zabere více času než z/do Evropy.

Děkuji Kryštofe,

Poslední varianta je let do Panamy, a přejezd do Kostariky s odletem ze San Jose. Nevíte náhodou, jestli to nenaráží na nějaké problémy? Víza, vstupy, očkování? Jestli je přehod z Panamy po vlastní ose mimo letový transit možný? Očekávám, že se s angličtinou moc nedomluvím. 

To by mělo být v pohodě, s vízy není problém určitě (žádná nejsou třeba) a Panama s Kostarikou nemají žádné vyhrocené vztahy. Tuším, že snad jezdí mezi Panamou a San José přímé autobusy, ale na pozemní dopravu v oblasti odborník nejsem, určitě by se tu našli znalejší.

Ahojda Míro, hele vím, že z Nikaragui jezdí Tica Bus až do Panamá a je zastávka i v San Jose. Jejich stránky stojí za starou bačkoru, ale obecně je Tica Bus nejlepší způsob, jak se dopravovat po celé střední Americe (moje zkušenost je hlavně Nicaragua). "Problém" je v tom, že stejně jako ostatní věci tam, i doprava je poněkud punková a konkrétní horarios a precios zjistíš až na místě :)  Pokud bys uvažoval i o Nikaragui, tak tam jsem strávila 6 měsíců a byla to moje životní cesta, tak klidně napiš:) Omezní by být neměla, několik mých studijních kolegů přejíždělo mezi státy celkem běžně, s Evropským pasem nebývá problém. Měj se!

Ahoj všem,

děkuji za užitečné rady a tipy.

Nakonec jsem sehnal, podle mě, parádní let z Mnichova s hodinovým přestupem ve Frankurtu do Panamy a odlet z Kostariky s 3 hodinovým přestupem v Mexiku zpět do Mnichova. Za 12000,- s bagáží.

Už jsem i prozkoumal povinnosti. Takže teď už mě čeká jen plánek, ubytko a nějaký itinerář aktivit. Jediné čeho se bojím je ta španělština, ale i na tom už se pracuje.

Ještě jednou díky moc!

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!