Ahoj výletníci, chtěla bych vzít rodiče na Vánoce na Kanáry (jedno jaký ostrov). Potřebuji jen přímý let. Zatím jsem našla za 6k z Vídně na Gran Canaria. Myslíte, že je to blbost kupovat teď, nebo že se objeví něco levnějšího?Připadá pro nás v úvahu jen letiště Vídeň a Praha. Vím, že se dá na kanáry jet normálně za 2k, ale máme fixní datum 25.-31.12. Moc díky  .

Kanárky na Vánoce

Založila ve fóru Hledám letenku

18 reakcí

Ahoj výletníci,

chtěla bych vzít rodiče na Vánoce na Kanáry (jedno jaký ostrov). Potřebuji jen přímý let. Zatím jsem našla za 6k z Vídně na Gran Canaria. Myslíte, že je to blbost kupovat teď, nebo že se objeví něco levnějšího?Připadá pro nás v úvahu jen letiště Vídeň a Praha. Vím, že se dá na kanáry jet normálně za 2k, ale máme fixní datum 25.-31.12. Moc díky 

0

Ahoj, z Prahy určitě nic levnějšího neseženete a pokud máte fixní termín, tak se bojím, že ani z Vídně. Občas se nějaká zajímavá vánoční ceny objeví z Berlína, ale z Vídně jsem neviděl. 

0 Citovat

Já jsem  letěl z Krakowa v 2015. Zkus Ryanair jestli něco nemá, i když se bojím že ten termín bude hodně drahý.

0 Citovat

Nejak nepochopim , proc za kazdou cenu jen primy let a proc jen Praha ,nebo Viden, jeste mozna  poznamka  25. 12 bude vvber omezeny ,  volil bych  24.12 nebo 26.  12  , pokud nechcete zustat pres Silvestra ,muze byt zajimava cena ,zpet .po 1.1. naopak bydou ceny vysoke 

Druha vec k zvazeni , zda  Gran Canariu , je pravda , ze tam jezdi nejvic  penzistu , je tam nejllepsi  sit  verejne autobusove prepravy ,ale taky  prilis  masova turistika a megakomplexy 

Na Kanary litame docela casto  v tomhle terminu  ( vcetne Silvestra ) a volime Lanzarote nebo Fuerteventuru , z hlediska moznosti vyletu  je lepsi  Lanzarote 

Taky by slo Tenerife  ,zajimava je i La Palma ,ale tam bude horsi najit  let a tam to chce spis pujcit auto 

Je to treba hlidat, kdyz mate fixni datum , ale asi bych jeste pockal 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nejak nepochopim , proc za kazdou cenu jen primy let a proc jen Praha ,nebo Viden, jeste mozna  poznamka  25. 12 bude vvber omezeny ,  volil bych  24.12 nebo 26.  12  , pokud nechcete zustat pres Silvestra ,muze byt zajimava cena ,zpet .po 1.1. naopak bydou ceny vysoke 

Druha vec k zvazeni , zda  Gran Canariu , je pravda , ze tam jezdi nejvic  penzistu , je tam nejllepsi  sit  verejne autobusove prepravy ,ale taky  prilis  masova turistika a megakomplexy 

Na Kanary litame docela casto  v tomhle terminu  ( vcetne Silvestra ) a volime Lanzarote nebo Fuerteventuru , z hlediska moznosti vyletu  je lepsi  Lanzarote 

Taky by slo Tenerife  ,zajimava je i La Palma ,ale tam bude horsi najit  let a tam to chce spis pujcit auto 

Je to treba hlidat, kdyz mate fixni datum , ale asi bych jeste pockal 

No co se tak dívám, ono je zatím úplně jedno jestli jedeš 24.25. nebo 26 co se týká ceny..Jasný vím, že se tam dostanu levněji s přestupem třeba z Berlína apod., ale my nechceme strávit celý den na cestě, když bysme jeli jenom na týden. Navíc jsme z Brna, takže tolik možností nemáme, ještě max. třeba ty Katovice.

Ale jinak díky, asi teda ještě počkáme.

0 Citovat

Ano , dival jsem se na ty ceny , proto jsem psal , ze bych jeste pockal , toho 25.12. je Santa  a  treba Ryanair v ten den nelita   naopak,24.12.tam kde je Stedry den  ,muze byt mensi zajem letet v tento den ,.26.12 pochopitelne je zajem velky 

Prestup  mam na mysli . takovy , kde je snadna dostupnost primym  letem, nebo pak dojezd pozemni dopravou a pak dalsi primy let , obcas jsme to resili i noclehem v danem miste 

Vseobecne se da rict ze levne Kanary mohou byt  z letist, kde treba Ryanair ma velke baze  nebo pak  Madrid ci Barcelona

Vetsinou ,jsme leteli az 27. -28.12.  a zustavali tyden po Novem roce , protoze, zatimco  cesa tam  se  rozlozi  do ruzych zajmu  , cestu zpet resi vetsina co nejdriv po Novem roce 

Berlin by mohl byt zajimavy  z Brna tim ze tam ted je primy let , jinak i z Prahy tam pribyly  vlaky  nebo pak Student agency az na letiste , nebo Flix bus , jasne Viden ,je pro Brno vyhodnejsi  

Jinak s letnkama se asi skutecne da pockat , ale hlidal bych i ubytovani , vybirame  studio , nebo apartman a tenhle termin je samozrejme exponovany 



0 Citovat

A můžu se ještě zeptat, jakou jste měli o Vánocích zhruba teplotu moře?

0 Citovat

Je to ruzne  vetsinou mezi 19-21  jednou ale jen 17-18 ,litame hlavne Silvestrovsky  termin , nebo pak   brezen  -duben , naposledy jsme byli v listopadu ,celkem jsme byli  11 x  s toho  4 x Lanzarote  3 x Furteventra  1x Tenerife  1x mix  Tenrife + La Gomera , 1x La Palma a  1x Gran Canaria ,na Ell HIeru jsme jeste nebyli , ten vanocni tyden  jsme meli 6x   jen Lanzarote a  Fuerteventuru , tyto ostrovy jsou nejblize Africe a vanou casto vetrty ze Sahary , morske proudy jsou ale ruzne  a treba  letosni divoke pocasi  je asi nevyspytatelne jak bude letos o vanocich na Kanarech , ale koupali jsme se pokazde .Furteventura ma nejhezci plaze  zejmena mezi Costa Calma a Morro Jable ,neni tam ale takovy vyber  vyletu  , Lanzarote nabizi skalu vyletu po celem ostrove , pricemz koupani v nejlepsim stredisku Puerto del Carmen  je fajn a jeste lepsi pak v oblasti Papagayo u  strediska Play Blanca . Nekdo tvrdi, ze v zime je nejteplejsi Gran Canaria ,ale nas ten ostrov pro masovou turistiku zase az tak nenadchnul

Rozhodne bych se vanocniho pocasi  ani teploty more nebal , ochlazeni more i vzduchu prichazi  vetsinou az  v pulce ledna  a  trva  do konce unora , na vanoce naopak byva  prijemne slunecne pocasi   s teplotami nad 20 -22 stupnu zazili jsme i 24-25

0 Citovat

Taky opakovaně trávíme na Kanárech vánoce a osvědčilo se mi, že kupuji první zajímavý let který nám vyhovuje termínově a o jaký ostrov jde vůbec neřešíme. Protože když člověk čeká na nějakou akci, dostane se možná na 4k, když je aspoň mírně flexibilní časově i co do letišť, ale musí si to sakra hlídat. Na druhou stranu se čekáním zase zdraží postupně pronájem aut a to nejzajímavější ubytování se vyprodá nebo zdraží. Ostrovy jsou pěkné všechny a na ten týden se člověk zabaví na každém, i na těch turisticky profláknutých. Konkrétně Gran Canaria má naprosto nádherné a v drtivé většině poloprázdné vnitrozemí a třeba projet si GC210 je neskutečný zážitek. A drobný tip. Pokud kupujete letenky přes low costy, tak si ověřte cenu pro 1 osobu a celou skupinu. Už mnohokrát se mi stalo, že jsme se dohromady dostali do „vyššího cenového pásma“, takže jsme pak letenky kupovali postupně a za různé (rostoucí) ceny.

0 Citovat

Tak uplne zase takhle bych to nevidel ,kazdy  ostrov je na neco jineho   lepsi nebo horsi , .takze podle toho zajmu  je dobre vybirat ostrov , lonsky konec a letosni zacatek  roku jsme na  Kanarech nebyli rok  predtim ano , do tech 4K jsme meli  letenky prakticky vzdycky ,zadarily se i zpatecni  pod 3k na vanocni tetmin, to jaro nebo podzim i za 2k  s prestupem ., z Irska mivam ceny  treba  i  25 euro  OW ,samozrejme ne na vanoce  .po zahajeni letu Laudamotion byly dobre ceny  z Berlina nebo Vidne , posledni let z Vidne ,kdy zpatecka  musela byt uz jinam  byl dokonce za 15 euro ,,Kanary se letos  i loni litaly z mnohych mist i  kolem tech 1500 Kc za zpatecku ,urcite se vyplati nelpet jen na letu bez prestupu  

0 Citovat

Ano, každý ostrov je na něco jiného, ale pokud je člověk aspoň trošku zná a ví co chce a čeká. Z původního dotazu to zřejmé není. A taky, podle stylu pobytu se pak člověk na každém z ostrovů může za 3 dny nudit nebo mu naopak ani 2-3 týdny nestačí na celkové projetí a poznání.Takže 6 dní je na každém úplně v pohodě.  A pokud jde o konkrétní a vyhovující termín, z dostupného letiště a navíc přímý let, tak o vánocích to žádná hitparáda nebude. Letos jsem si v dubnu zařizoval La Palmu přes Tenerife, z Vídně, protože jsem náhodou narazil na přesně vyhovující termín i sekvenci letů se špičkovými  letovými časy. Už teď , uprostřed léta, bych danou letenku (jakoukoliv, bez těch logisticky super časů)  pořídil minimálně o 50% dráž. Auto už teď plus 20% a ubytování s jednoznačně nejlepším poměrem cena/výkon je už 2 měsíce vyprodané, obdobné je skoro za dvojnásobek té jarní ceny. Takže to, co jsem buknul v dubnu za rozumný peníz by už teď bylo za peníze naprosto nerozumné. Takže se vrátím k původní myšlence - ano, je možné, že třeba budou někde někdy levnější letenky, ale mezitím jiné ceny stoupnou tak, že tu  úsporu na letenkách sežerou.

0 Citovat

To uz je ale takova specifika  pro kazdeho jinak videna , nekdo chce letet z bodu A do bodu  B nejednoduseji , nekdo ,zase rad  pribere do programu bod  C nebo i D  a nezalezi mu na case ,. nekdo potrebuje  4 nebo 5 hvezdicek ubytovani  a all inclusive , nekomu staci  ze  ma  zakladni vybaveni  a  je mu to jedno a tyhle veci nemusi byt  spojeny  vzdy s pomerem cena /vykon  a nemusi  byt spojeny cim driv koupim,  tim na tom vydelam

Ano vaocni a novorocni  pobyty  jsou nejhorsi  obdobi roku z hlediska  cen ,ale i tam se da neco  ulovit i pozdeji  nez  s tim za kazdou cenu spechat ...

To  ale  uz zalezi na  zkusenostech  a praxi  a odhadu v tech vecech  v tech vecech a pochopitelne , jestli budu striktne travat na tom , co bylo  v planu , nebo jsem ochoten udelat kompromis  .Vseobecne se da asi i rict ze  na  4 hlavno ostrovy  a  La Palmu je dobre to nezkracovat a zustat ten tyden nebo alespon tech 6 noci  na La Gomeru a  Ell Hiero  by  mely ty 3 noci stacit 
0 Citovat

Mikire, co je tak těžkého pochopit na tom, že ti kteří pracují  a jejich čas je odpočítáván dovolenou obvykle nechtějí trávit dny na cestě, kterou lze zvládnout za 4-5 hodin?

0 Citovat

Petr76 a co je  tak tezkeho pochopit  na tom , ze jsou cestovatele , kteri se nemusi ritit do cile sve cesty s klapkama na ocich , ten den  je tak jak tak  pro  tu chvili ztraceny ,at je to  4-5 hodin , nebo  treba   16 hodin

 A i kdyz clovek da do toho 1 noc ,tak muze mit prijemnejsi cestovani ,levnejsi a jeste neco vidi navic  a pokud vim, bezne se pracuje  5 dnu v tydnu , navic puvodni dotaz  byl na  vanocni svatky  , kde jsou   vlastne  4 dny na ktere dovolena  neni treba ,pokud tedy samozrejme nepracuje clovek ve sluzbach, nebo nepretrzitem provozu

Na obdobi vanocnich svatku se neda moc pocitat  s primym letem za dobrou cenu

0 Citovat

Takže jsme zpět na začátku :-) "Na obdobi vanocnich svatku se neda moc pocitat s primym letem za dobrou cenu" Proto jsem psal, že pokud let termínově i časově vyhovuje, letiště je OK dostupností, není potřeba dál nic moc řešit, vánéční přímý let za 6 je dobrý deal.  Ano, asi se  pak najdou nějaké lety (s přestupem) třeba za 4k, ale  je to stále bez záruky a člověk si to musí hlídat. A mezitím je vysoká pravděpodobnost, že mu zdraží vše ostatní (ubytování, pronájem auta).

0 Citovat

16.12 - 25.12. kolem 100EUR

0 Citovat

Tak se mi odkaz nepodařilo vložit:


https://www.laudamotion.com/la/e...25/2/0/0/0

 
0 Citovat

@ Tesna

to zase neni az tak uplne pravda  za 6000 Kc je to trosku  moc   , jednu cestu s prestupem ,kdy se ten zajem rozdeluje na vice dnu, kdy kdo ktery ,den chce  letet,  koupim treba  do 50 euro  , pak se kazdy chce vratit v tom prvnim tydnu po Novem roce  ,ve dvou dnech , tam je to horsi ,ale do 100  ,spis do 80 se mi to vesmes podari  , takze jestli treba za 3500 -4000 Kc nebo za 6000Kc  je uz pri dvou osobach rozdil, za ktery stoji za to nekde prestupovat

A v cem je problem si pres booking  bloknout ubytovani  co se jde zdarma zrusit a neplati se nic dopredu  ? a s pujcenim auta to same  , treba Cicar nechce za rezervaci nic ,jasne pak to zdrazuje kdyz uz se ten termin blizi ,nebo nic nema

Ale ja se nepru , kazdy  at dela .jak mu vyhovuje  ,uznavam ,ze uplne moc zase neusetrim  a je to narocnejsi .ale v tom je prave kouzlo cestovani 

0 Citovat

@ Petr Soltys

Odkaz se vlozit podarilo .ale to je o tom, ze odlet je uz v pulce prosince  a navrat uz  prvni vanoci svatek  vice lidi  stoji o ten Silvestr
0
18 reakcí