Lihové tablety do zavazadla

Napsal petr.necesany 2019-08-03T13:54:46+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
14 odpovědí

Za pár dní se chystáme na rodtrip do Skotska a chtěl bych s sebou vzít malý skladací vařič (kolíbku) a k němu balení pevných lihových tablet... Projde mi to v odbaveném zavazadle, nevyhodí mit to? Vím, že se nesmí vozit hořlaviny, nebezpečné věci, baterky musí být v příručním, ale zase zásoby kořalky už jsme takto vezli, tak nevím...

Toto by mohlo prejsť. 

Na Hawaii při přeletech mezi ostrovy mi je vyhodili, ale je otázkou jestli to mohli udělat, já moc nevzdoroval a neřešil to.

Ale mal si ich v príručnej, alebo odbavenej?

V odbaveném.

tak asi na nahodu :)

Letecké společnosti nemají vždy stejná pravidla, ale třeba ČSA píše: "Přeprava následujících předmětů a látek nebezpečné povahy je v jakýchkoliv zavazadlech zakázána:

hořlaviny (zápalky, zapalovače, mazací látky, alkohol – přeprava 5 litrů alkoholických nápojů s obsahem alkoholu od 25 do 70 % v maloobchodním balení na 1 cestujícího je povolena)...

Zápalky jsem vezl v odbaveném zavazadle mnohokrát, ale vždy schované v ešusu a nikdy si toho nevšimli (nebo to neřešili, pokud ano).

inak este otazka je...ved to by sa mohlo dat aj v Skotsku kupit, nie?

A nešlo by ty tabletky dát do skleněné láhve? Nebezpečnost bude nižší než u alkoholu.

Tím přestanou být hořlavinou?

Není nutné z toho dělat takové drama. V Británii tohle znají a stačí zajít do nějakého obchodu s outdoorovými věcmi a poptat se po "solid fuel camping stove tablets", nebo si to koupit online na britském amazonu a nechat poslat do nejbližšího Amazon Boxu ve Skotsku.

Alkohol je taky hořlavina.

To sice je, ale určena k pití, což lihové tablety jaksi ne. A když jsme u toho, kdy co projde nebo ne, tak v Bagdogre v Indii mi neprošel ani zapalovat v odbavenem baglu, což se mi před tim nikdy nestalo. Takže stačí narazit na blbe letiste a vola a je vymalováno. Na stejném letišti slivovice prošla. A měla 65 voltů. 

Alkohol je sice hořlavina, ale má většinou výjimku. Zapalovače nesmí být v některých zemích přepravovány letadlem (myslím, že např. v Číně a na Filipínách).

Libor_S napsal(a):

Alkohol je sice hořlavina, ale má většinou výjimku. Zapalovače nesmí být v některých zemích přepravovány letadlem (myslím, že např. v Číně a na Filipínách).

No jo, ale ja přiletěl do Dilli a nic, pak jsem odlétal z Dillí a nic a pak az při zpáteční cesta z Bagdogry do Dillí problém :-)

Bude to spíše o tom co dokáže identifikovat automatická analýza scanu, čeho si všimne obsluha a taky jak jsou věci v zavazadle seskládány. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!