Ahoj mám dotaz :-)Rád bych se zaletěl s rodinou někam na pár dní vykoupat k moři. Termín máme bohužel poměrně přesně daný, protože jsou prázdniny - můžeme od 26. do 30. 10. (případně protáhneme do 3.11. ) :-)Letiště odletu Praha, Brno, Vídeň, Bratislava - nejblíž máme Brno, ale asi nám je jedno kam se dopravíme.2x dospělý + 3 děti Budu moc rád za každou radu nebo tip.Cenově bych se rád dostal někam kolem 20t i s ubytováním. Díky moc! .

Kam se zaletět vykoupat s rodinou?

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

5 reakcí

Ahoj mám dotaz :-)

Rád bych se zaletěl s rodinou někam na pár dní vykoupat k moři. Termín máme bohužel poměrně přesně daný, protože jsou prázdniny - můžeme od 26. do 30. 10. (případně protáhneme do 3.11. ) :-)


Letiště odletu Praha, Brno, Vídeň, Bratislava - nejblíž máme Brno, ale asi nám je jedno kam se dopravíme.


2x dospělý + 3 děti 


Budu moc rád za každou radu nebo tip.

Cenově bych se rád dostal někam kolem 20t i s ubytováním. 


Díky moc!

0

Koukam , ze se nikdo na  odpoved  nechytnul  ,tak to zkusim napravit 

Za prve bych se zamyslel na tim  , zda deti musi skutecne  az do konce tydne chodit do skoly , je to vlastne Halloween a tam budou letenky  vsude  drazsi ,navic hodne lidi to bere jako takovou  posledni cestovatelskou prilezitost , protoze  v listapadu  uz premysleji o vanocich,  je promenlive pocasi , mlhy , vetry ,tudiz i rizika  letecke dopravy , ne nadarmo jsou v listopadu   a pak v lednu  nejlevnejsi letenky  v roce , podle meho kdyz decka nepujdou  treba   2 dny do skoly  nebo i 3 a leteli byste ve stredu  misto  v sobotu tak dost usetrite  ,Moje dcery maji obe VS vzdelani  a kdyz zavodily na lyzich tak do skoly chodily minimalne a nemyslim ,ze by jim to nejak evidetne chybelo a v praci pokud me necheli dat dovolenou , tak  mi museli dat razitko do obcanky, ktere se tehdy davalo ,.. ale to je jen takovy privatni nazor 

Druha uvaha je  ,kde se da na konci rijna koupat , pokud zustanu  u Evropy  tak  to muze byt Kreta , Kypr , mozna Siciilie , asi Baleary  Kanary, ( neuvadim Egypt , Tunis  ,Maroko  )  ,  sla by Madeira ,ale na lepsi koupani by bylo  treba  Porto Santo  , Kapverdy zase nemaji moc  vhodnych leteckych moznosti low cost  .

Mozna a jih Spanelska ( Malaga ) , v Portugalksu je uz chladnejsi i more , Faro by ale  snad slo  .  Turecko taky nema zrovna priznie  letecke spojeni  asi,, nevim jestli jsem v tom vyctu na  neco nezapomnel ( Maltu  ) ,ale   kdz s toho vypichnu  mista kam budou nejlevnejsi letenky,   tak mi  s toho plyne   ta  Kreta  , nebo Baleary

Dalsi vec je cena,  za   2 dospele a  3 deti  letecky  vcerne ubytovani rekneme na tyden dp 20 K  je mozna trosku na hrane  ,.. jezdime ve  dvou  bereme studia  ci  apartmany    a  volime  cenu  mezi  200-400 euro ( Booking,com )   rekneme  kdyz by se vam povedlo takove  ubytovani  vybrat,   vcetne deti   ( nevim jak stare  )  tak vam zbude polovina na letenky a ty za  tu cenu budou  vlastne na konci sezony

Otevru si na pomoc Azair   ( porad se da i pres chyby   pouzit , jen to pak chce zkontrolovat  u letecke spolecnosti , kde to taky primo kupoavat ) a zadam  , Berlin , Bergamo  , nebo tu Viden  a  kamkoliv  a  datum od kdy do kdy ,, ale ne zpatecni ale jednosmerku , klidne  muzete  letet zpatky na jine letiste, pokud nepojedete na letiste autem   ,ale treba  Berlin nebo Viden se da  dobre vlakem,   deti asi maji vlak levny  ( Bergamo by musel byt prelet ale to jsem uvadedel spis  kvuli Kanarum ,, ty jsou  ale jak vudin  levne az pozdeji )

na 26.10.tam vidim treba  Kretu za  34 euro   ,asi by slo risknout  let z Brna  do Berlina  za 10 euro ve  13 00  pririlet je ve  14.00 a  Heraklion leti v  15.40  naskoci vam ale vydaje za zavazadla ( prority 2 x a sedadla 2x ) ale treba kdyz  posunete let z Berlina na  23. 10  tak uz tu Kretu mate za  18 euro  i kdyz   musite vlakem do Berlina,  Baleary najdete  i za  10 euro

Zpatky jste tedey flexibiilnejsi  a pujde najit vic moznosti

Chce to si s  tim si jen trosku pohrat   ,jeste bych i mrknul na polska letiste  Wroclaw , Katowice nebo Krakow neco muzou  mit  i kdyz tam to  bude jete  asi horsi i  kvuli  dusickam -)

Nedaalo me to a mrknul jsem jeste na to Polsko a  a Wroclaw - Chania  ( lepsi nez Heraklon ) je za 77 zlotych  odlet  25/10. v  18.  to byste dali ne ? 

A i ubytovani na Krete na tyden i s detimi jak vidin je v te  cenove relaci  i to zacina  na te nizsi cene  na tyden 

Na konci rijna jsem uz  na Krete byl koupat se tam da  jeste
0 Citovat

Když zůstaneme v Evropě,tak na vykoupání připadá v úvahu jen jižní Kypr (Larnaca,Ayia Napa),ale tady se do dvaceti litrů určitě nevejdete.

Všechno co jmenoval mikir je dobré na turistiku v krátkém rukávu(večer na lehký svetřík),ale na celodenní válení na pláži navrch s dětmi určitě ne!

0 Citovat

Tak nemuseji se cely den valet na plazi ,  v rijnu jsem na  Krete byl a koupat se tam da    jeste v pohode ,..

Jinak  Kypr ano , jen  musi  trosku sloziteji cestovat a  letet z Berlina    za  18 euro , uz ve ctvrtek    , za tyden se pak za 10 euro presununot na  Kretu  a s ni pak  nektery den poleti zpet  ,nekam , protoze z Kypru  neni

v tom prelomu rijna  a  zacatku listopadu zadna  dobra cena , alespon  ted  co se divam  ,ale mozna jak tak koukam tak uplne ne  ani z Krety ,ja jsem tu cestu zpet uz tak moc nezkoumal

A na Kypru najdou  ubytovani o neco drazsi nez na Krete  ale taky se  vlezou  do podobne ceny

Ale porad to asi kolem tech  20 k  za letenky a  ubytovani  muze  vyjit

Bohuzel na hledani toho Halloweenskeho terminu je  uz  trosku pozde  na dobre ceny letenek ( mysleno do 20 euro za jeden smer  )

Ale kdyz daji i z priority a sedadlama   rekneme za cestu tam  150 euro  a ubytovani   250  euro  , tak jim porad  zbyva  400 eoro na cestu zpet  a za 80 euro na osobu nejakou letenku uz koupi  ale ja jsem psal ze to muze byt za  20 K na hrane  nejhorsi je ta zpatecni letenka  at uz z Krety nebo Kypru , mohli by  to udelat i tak ze poleti  treba az zacatken tydne  kdyz uz budou prazdniny a pak se vratit treba o  2-3 dny pozdeji  Kanary ted  za  20 euro letenky nejsou  navic tam ubytovani za  250 euro pro 5 nedaji 

Jinak ted  na Krete more  kolem 24  na Kypru o  1-2 stupne  teplejsi  za tech 14 dni to tak prudce dolu nepujde


0 Citovat

Myslím, že je zásadní  při rozhodování věk dětí....

0 Citovat

Ahoj,

všem moc děkuji za rady! Prostuduji to a uvidíme...

Děti máme 7, 6 a 3,5 takže se bude vše podřizovat nejmenšímu :-)

0
5 reakcí