Air Berlin

Založil danov před 5 lety ve fóru Letecké společnosti

Pokud si nekoupíte jinou letenku, tak opravdu nejspíš neodletíte, protože AB plánuje ukončení dálkových letů někdy k 15.10.

Nicméně letenky PRG-LAX stojí na odlety ke konci října kolem 13,500 takže z hlediska ceny žádné drama.

Pokud máte cestovní pojištění například ke kreditní kartě, tak se podívejte jestli pojistné krytí nezahrnuje i krach aerolinky.

Z AB se to nevydoluje, ale chargeback na kreditce by mohl být úspěšný.

Je ale celkom smutné, že sme zo strany EÚ niekedy aj pomerne nezmyselne chránení proti pár-hodinovým meškaniam, ale ak si aerolinka zbalí švestky a bez náhrady a kompenzácie zruší stovky tisíc rezervácií, tak zákazníci nedostanú absolútne nič. A najlepšie je, že stále je jej povolené prijímať nové rezervácie a zarábať na short-haul letoch... tu je niečo fakt trochu zvrátené.

Nuny napsal(a):

Z AB se to nevydoluje, ale chargeback na kreditce by mohl být úspěšný.

A aby som to upresnil, nie len na kreditke ale aj na debetke. Keď skrachlo SkyEurope, vyjadrovali sa k tomu priamo aj slovenské banky a potvrdili, že skutočne na to klienti majú nárok a kartové spoločnosti zaplatené sumy vracali. Tam to ale bolo o reálnom krachu, AirBerlin stále funguje, len je v insolvencii, takže sa treba informovať vo svojej banke ako to vyzerá, najlepšie čo najskôr.

Andreo, rada bych si byvala vsechny prispevky precetla, ale na Googlu jsem tu komunikaci nenasla. Zrejme je jen pro okruh registrovanych lidi. Na Googlu: https://www.cestujlevne.com/disk...-airberlin to konci prispevkem c. 52.

Je to skoda :( Je hodne lidi kteri jsou postizeni insolvenci AB a vsechny nase prispevky by meli videt!

Přihlášení a registrace