Ahoj cestovatelé, potřeboval bych znát váš názor. V červnu se koná ME ve fotbale, naše repre odehraje 2 zápasy v Glasgow. Měl bych k tomuto 2 otázky - myslíte, že se bude ještě hýbat cena letenek směrem dolů ? Aktuálně jsou již letenky z Prahy v dnech našich zápasů (15.6. + 19.6.) strašně vysoko, ale nevím, zda může být ještě hůř. A druhá otázka, prodalo se kolem 20 000 lístků pro naše fans, jenže spojů je podezřele strašně málo, je možné že společnosti zareagují a nějaké lety ještě přidají (GLA, EDI) a tudíž by mohla spadnout jejich cena? Děkuji .

EURO 2020 Skotsko

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Ahoj cestovatelé, potřeboval bych znát váš názor. V červnu se koná ME ve fotbale, naše repre odehraje 2 zápasy v Glasgow. Měl bych k tomuto 2 otázky - myslíte, že se bude ještě hýbat cena letenek směrem dolů ? Aktuálně jsou již letenky z Prahy v dnech našich zápasů (15.6. + 19.6.) strašně vysoko, ale nevím, zda může být ještě hůř. A druhá otázka, prodalo se kolem 20 000 lístků pro naše fans, jenže spojů je podezřele strašně málo, je možné že společnosti zareagují a nějaké lety ještě přidají (GLA, EDI) a tudíž by mohla spadnout jejich cena? Děkuji

0

Cena určitě nespadne, bude hůř.

0 Citovat

Djoku, nevím přesně, odkud jsi, ale doporučil bych ti kouknout na odlety z okolních zemí. Když vylosovali, že Slávie bude hrát v Barceloně, a oznámili termín, okamžitě se začaly ve velkém vykupovat letenky z Prahy do Barcelony a ceny šly strmě vzhůru. Ale z takové Budapešti šly ještě pár dnů sehnat za krásné ceny. Tohle bude stejný příklad. Spousta fandů začala skupovat Prahu, ale třeba z takového Polska (což by mě jako Ostraváka zajímalo) jsou stále letenky za rozumné ceny. Plus hledej nejen do Glasgow, ale i do nedalekého Edinburghu - mezi městy jezdí levné autobusy.

0 Citovat

Ani nemusis hledat jen Edinburgh ,ten je prislis turisticky zajimavy i bez fotbalu ,    treba  jsou  dobre ceny mezi Irskem a  UK  Navic je otazka jak dopadne Brexit a jestli to nejak neovlivni ceny mezi pevninskou Evropou a UK ,mezi Irskem a UK nejspis moc ne

Nerikam , ze v  te dobe bude  z Prahy Dublin za 500 Kc jako ted , ale kdyz ted kouknu ,tak jde najit slusna cena z Prahy  nebo i  odjinud z CR a okoli  a  mezi Dublinem  a Glasgovem mas  pak nekolik letu  dene ,, bezne stavaji  kolem 10-20 euro  .ale pochopitelne to bude nutne hlidat  a vyuzit nejake te akce  ,zatim bych klidne cekal 

Zalezi taky jestli to musi byt presne na  15,6+19.6  nebo to pojmes jako vylet  a nejaky  ten den k tomu pridas  Kolik je ted ta  cena ? Asi myslis   Praha - Glasgow ?  Kolem 100 euro za jeden smer ?

Cena primo jen nejkratsi cestou na fotbal a zpatky  bude urcite stoupat ,sejne jako noclehy ..ale oklikou a s prodlouzenim o par dnu se dostanes  na zajimave ceny urcite i pozdeji
0 Citovat

Mikire dokážeš pochopit, že většina lidí chodí do práce a řeší každý den dovolené? Nechtějí trávit čas nesmyslnými přelety jen proto, že jsou levné.

Jinak spoje podle mě přidávat určitě nebudou, takže pokud najdeš něco slušného, tak ber rovnou.

0 Citovat

Jestli letíš jen na otočku na fotbal, tak neváhej a ber jakoukoliv slušnou nabídku. Podobných lidí budou stovky, možná tisíce (píšeš o 20 tis. listcích). Na 99% budou ceny jen stoupat.

Nebo si zkus naplánovat dovolenou na pár dní před a po zápase. Možná to v součtu vyjde na stejné peníze.

0 Citovat

eremi .nedokazu pochopit , protoze jsem nikdy nepatril k takovym blaznum co se jim rika workoholici a mysli si o sobe ze jsou nenahraditelni ,zebricek hodnot ma kazdy jiny  a v tomto pripade  si nemyslim ,.ze lide co pojedou na fotbal do Skotska  potrebuji pocitat kazdy den dovolene , asi nejezdi po svete jako cestovatele  kazdy mesic nekam, .navic ma rada neni o nejakych nesmyslnych preletech  ,ale do sousedni zeme ,ktera muze usetrit  kapsu  jak letenkou tak noclehem ,.nevim v kolik ten fotbal zacina .ale asi tam nepoleti v den fotbalu z CR , ale z Irska se to k;lidne da ,. krom toho se jedna  o 15.6 a 19.6 , coz je od pondeli  do patku .,takze ten kdo tam poleti na oba zapasy, si vezme 5 dnu dovolene a vetsinou  k tomu bude  mit dalsi  4 vikendove  dny a minima;lne dva  muze pouzit na let driv .,takze ten tvuj koment je  naprosto irelevantni 

A protoze  je to akce na ktere bude kazdy  chtit zbohatnout a prizivit se , tak asi  tech  5 dnu ,co do toho tak jak tak  budou zajemci obou zapasu muset  dat .( tezko poleti sem a tam na kazdy zapas ), je asi vyjde stejne,  nebo  treba i hur   nez  kdyz si to prodlouzi o 3-4 dny  nekde kde to nebude takovu utok na kapsu jak leteadlo ,tak i to ubytovani

Ale to je kazdeho vec , ja jsem jen napsal .co si o tom myslim, jak by slo docilit lepsi ceny letenek

0 Citovat

mikir napsal(a):

eremi .nedokazu pochopit , protoze jsem nikdy nepatril k takovym blaznum co se jim rika workoholici a mysli si o sobe ze jsou nenahraditelni ,zebricek hodnot ma kazdy jiny  a v tomto pripade  si nemyslim ,.ze lide co pojedou na fotbal do Skotska  potrebuji pocitat kazdy den dovolene , asi nejezdi po svete jako cestovatele  kazdy mesic nekam, .navic ma rada neni o nejakych nesmyslnych preletech  ,ale do sousedni zeme ,ktera muze usetrit  kapsu  jak letenkou tak noclehem ,.nevim v kolik ten fotbal zacina .ale asi tam nepoleti v den fotbalu z CR , ale z Irska se to k;lidne da ,. krom toho se jedna  o 15.6 a 19.6 , coz je od pondeli  do patku .,takze ten kdo tam poleti na oba zapasy, si vezme 5 dnu dovolene a vetsinou  k tomu bude  mit dalsi  4 vikendove  dny a minima;lne dva  muze pouzit na let driv .,takze ten tvuj koment je  naprosto irelevantni


Nemyslím si, že je irelevantní. Chce to dobře počítat a odhadnout. Nevím jak to mají gastarbajtři v Irsku, ale tady doma v ČR se obvykle musíme hodně starat a ohánět pro zajištění nějakého slušného životního standardu.

A v kontextu dotazu je skutečně nutné kalkulovat jak vícenáklady s delším pobytem, přesuny apod.


0 Citovat

Tak za prve nejsem Ahmade gastarbajtr ,ale jsem irskym obcanem co zde zije 17 let a taky tu poctive pracoval a odvadel dane a pak mam jiste cestovatelske zkusenosti  z obou zemi ,jiste propocitat to urcite chce  ,ale je jasne ze  na ME  budou letenky cim dal drazsi a ubytovani  v miste a okoli se taky vysplha  do nehoraznych cen

Beru v potaz i to ,ze  pujde o fandy fotbalu . kteri pojedou na fotbal a do hospody  i v tomto pripade jim Dublin poskytne vic muziky za mene penez  a hodinovy prelet mezi  Dublinem  a Glasgovem  je casove  nejak  moc nezatizi ,ale neobhajuju tim Dublin .klidne mohou letet  na jine misto v Anglii nebo ve Skotsku .jen jsem konstatoval ,. ze Edinburgh  je pomerne hodne navstevovane mesto  z hlediska turistiky i bez fotbalu  a takovy napad neletet do Glasgowa ale do Edinburghu  napadne asi vic lidi

Navic vseobecne Velka Britanie je cenove drazsi  nez  Irsko  a pripadny Brexit tam muze  taky  zamavat s cenama

Variant je vic , Proky tu napriklad zminuje Polsko i to ,muze byt reseni , ..ale jak uz se zminuju , v Edinburghu  se velmi spatne hleda levnejsi ubytovani  ,navic jiste i tam bude hodne obsazeno ,coz neni vylouceno v cervnu ani v Dublinu, ,ale tam bych rekl .ze to bude v tu dobu jeste volnejsi
0 Citovat

OK, opravuji gastarbajtra na emigranta.


0 Citovat

Ani emigrantem se necitm ,ta byla  v 68 a to jsem bohuzel nemel jeste potrebny vek ,.odesel jsem az v 98 jsem v prve rade Evropan , ktery zvolil misto, .ktere nabidlo lepsi pracovni i jine podminky k zivotu ,nejsem nacionalista ,. .ale to neni predmetem tohoto vlakna

0 Citovat

K dotazu, pokud máš letenky do dvou tisíc, bral bych. Do GLA líta Jet2 z PRG, do EDI FR a U2.  Jediný FR může snížit ceny, ale dle toho, že tyto akce jsou hodně navštěvované a aerolinky nejsou blbé a ví, kde kdo hraje, tak i ty ceny kolem těch termínu nebudou zrovna lákavé.  To, že se prodalo 20k lístku nic není. A nikdo nebude navyšovat dle mého spojení, můžou tak maximálně poslat větší letadlo ( JET2 757, U2 A321 ) (ale to nehrozí jako  MS v IIHF v KSC a pořád lítalo ATR... ). 

Pokud jsou letenky drahé napřímo, doporučuji se podívat, jak to líta přes LON. Já takhle  chvíli řešil návrat defitivně zpět do Čr a STN a FR toho nabízí dost + garantovaný přestup u FR. 

Ubytování doporučuji taky nějak řešit, ale doporučil bych trochu okraj/mimo město a dopravu řešit vlakem/bus/popř. auto. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Nevím jak to mají gastarbajtři v Irsku, ale tady doma v ČR se obvykle musíme hodně starat a ohánět pro zajištění nějakého slušného životního standardu. 

Mikir není gastarbeiter, on je dojič irského systému sociálního zabezpečení. White trash.

0 Citovat

Určitě tam pro fanoušky vypraví i zájezdové autobusy.

0 Citovat

Stansted mozna bude cenove slusny ,ovsem  vsechno ostatni  des a bes ...,,napadl me jeste Belfast  ( jen bacha  jsou tam dve letiste  )

0 Citovat

Koukal bych na lety přes Kodaň / Amsterdam / Londýn, tam to za ty cca 4000 Kč máš. A za to bych to koupil. Vzhledem k nákladům v místě asi nemá cenu to jakkoliv natahovat, protože ceny ubytování budou velký. 

0 Citovat

Nevím přesně co znamená pro tázajícího "strašně drahá letenka", ale teď lze koupit EDI z Prahy za nějakých 3800, tj. 150 EUR:

http://azair.me/!472R

 Teoreticky lze i za 3000 z Brna, ale to zahrnuje přestup v Berlíně a kdo si troufne odhadovat jestli v červnu ta linka bude ještě existovat?!?!

0 Citovat

Berlín z Brna v březnu konci.

0 Citovat

Tak jsem se jeste mrknul na to Polsko ..tam to zatim vypada celkem  slusne  15.6. Wroclaw - Glasgow   .primy let   176 zlotych jedna cesta  akorat je to trosku na tesno .odlet v 11 ,00 prilet v 12,35  cesta na stadion  52 minut  odjezdy kazdych 15 minut  utkani zacina v 15.00

Spis bude ale problem se dostat na 9. rano  do Wroclawi   .spis tam jet asi na noc z nedele na pondeli .ale tam je veliky vyber levnych noclehu .. Jinak ten Dublin nebude dobry,  tam se taky zrovna 15, hraje

a jinak vzkaz pro Petra 76 asi ti to budu muset rict po chacharsky  ty cype (kozel se nedoji kozel se pije ,tu ale k dostani neni )) ja nic nedojim ani nejsem zadny odpad -))ale pobiram zakony narok davek na ktere  jsem tady ,makal radu let ., to ze  ze v CR berou nekteri plat  memsi  jak ty davky to neni muj problem , ale chapu  ceska zavist je  znama  nejen v CR  a tobe to lezi extra v zaludku , tak si to uzij  jo a za to ze papalasi vymysleji  odchod do penze v 70 za to tez nemozu ..to je bohuzel bolest cele Evropy a  mozna i celeho sveta , kazdy normalni clovek chape.. ze ten kdo maka fyzicky od 18  toho ma  v 60 nekdy i driv dost a ze stat na to nema  to je jejich problem...i to je jeden z duvodu proc jsem z  CR odesel  ,za ceskou penzi  bych asi pres zimu na Kanarech nebydlel ...bohuzel na tu  irskou si budu muset jeste nejaky cas pockat ,ale  pracovat uz nemusim .uz mi ani  socialka praci nenabizi ..

0 Citovat

To jsou zase bláboly, nikdo Ti tady nic nezávidí (fakt není co) a jsme rádi, že takoví jako Ty oblažují svou přítomností Irsko Ty Ire :) Představ si, že oni lidi v 60 jsou často rádi, že chodí do práce a nemusí hnípat doma. Vzhledem ke stárnutí populace se věk odchodu do důchodu musí posouvat, aby na takové nebožáky jako Ty měl kdo vydělávat.

A do Polska se dá snadno dostat autem, představ si.

0 Citovat

eremi ,at to vratim k  tematu  jiste da  se tam jet autem ,jen nevim, jestli ma Wrocaw na ceske spz  stejne pravidla jak Katowice  a jinak v pohode  flakat se  nekde na urade  muze clovek i v 70 ..to urcite zvladnu i tu Cinu i kdyz tam me to nelaka   a oni jsou hlavne radi mladosi ze na ne dedkove ,musi makat ,neznam jedineho chlapa  fyzicky pracujiciho co by  potvrdil takovy nesmysl ..ani ten workoholik, kdyz by  jeho nejvetsim snem byl  krumapac a lopata -)

0 Citovat

Ve Wroclavi je parkování za pár korun, takže žádný problém.

To je Tvůj aktuální stav, když na sebe necháš makat v době, kdy by jsi měl makat sám, ne? A že jsi to dotáhl nejdál ke krumpáči a lopatě a ne na ten úřad, tak to je zase Tvůj problém.

0 Citovat

eremi vis ze jsem to dotahl dal, psal jsem trochu vseobecne  ale VS nemam to je fakt ,jen  2 roky trenerstvi  na fakulte a jinak mam najezdeno milony km za volantem kamionu i autobusu a pri dvou cestach kolem sveta  s baglem a prazdnou kapsou jsme  delal cokoliv co se naskytlo ... a jinak pochop ze makat uz nemam a nemusim ..teda podle CR  jeste  1  a 3/4 roku ano .ale  vzal jsem si  v 60 predcasnou ceskou penzi radeji a na irskou cekam , od 62 uz me nikdo do  prace tady nepopohani  ,ale nikdo na me nemaka , za to ze je mezi  penzi a  pracovnim  procesem dira  4 roky kdy to plati socialka  .to jsem  nevymyslel ja ,predcasnou penzi  irove zrusili a po tolikati letech za  10 euro na hodinu do prace nepujdu a za 20 nic volneho neni  tim  bych to uzavrel ..,, asi bych to tak ani nerozepisoval .ale Petr 76 do ,me ryje s tim  dojenim irske socialky porad , tak uz  me to trosku nastvalo  i kdyz jsem flegmos  a splachovaci ...

0 Citovat

Pokud nemakas a žiješ z dávek,tak na Tebe někdo maka - na ty Tvoje davky. A že ty ses rozhodl,ze už pracovat nebudeš na tom nic nemění, není to žádná "díra",ale prostě to že ses rozhodl nepracovat a brát dávky,tím bych to rovněž uzavřel.

Jinak k tématu,Djok asi bude z okolí Prahy,když resi letenky odtamtud,takže bych ještě i mrkl na letenky z Německa.

0 Citovat

mikir napsal(a):

 ale chapu  ceska zavist je  znama  nejen v CR  a tobe to lezi extra v zaludku , tak si to uzij  jo a za to ze papalasi vymysleji  odchod do penze v 70 za to tez nemozu ..

Mikire, co bych ti asi tak záviděl??? Podle tvého vlastního líčení jsi byl socka tady a socka jsi i v Irsku. Takových jako ty z daní živíme v ČR i v době konjunktury  350,000, takže je asi svým způsobem dobře, že tebe platí Irové. Ostatně myšlenka EU měla být o volném pohybu pracovních sil, ne o parazitování na vícero sociálních systémech najednou.

0