Dave popisoval ve svém cestopisu z Ukrajiny, jak na Ruzyni poptal upgrade do business class s ukrajinskými aerolinkami za 100 USD. Zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo zkušenosti především na zaoceánských letech (do USA, Asie, Latinské Ameriky, ...). Díky. .

Zkušenosti s upgradem do business na letišti

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

A souvislost s tematem?

0 Citovat

Downgrade na letišti zdarma :D

0 Citovat

milansmi napsal(a):

A souvislost s tematem?

O pár příspěvků výše, čti...

0 Citovat

Qatar mi online nabidli na SGN-Doha s B-777 upgrade za 10k czk Doha-Praha za 5k , jeste se da upgradnout online za mile 48 h pred letem se odesle pozadavek , ale to jsem nestihl , tak priste zkusim a dam vedet :-) 

0 Citovat

Deny napsal(a):

Qatar mi online nabidli na SGN-Doha s B-777 upgrade za 10k czk Doha-Praha za 5k , jeste se da upgradnout online za mile 48 h pred letem se odesle pozadavek , ale to jsem nestihl , tak priste zkusim a dam vedet :-) 

jen doplnim, ze par dni platí u qataru jedna zmena (novy podraz), ze letenka, která ma upgrade do Businessu za Qmiles /Q credits, tak vam už neumoznuje vstup v Doha do lounge pro business, ale jenom do lounge podle vasho aktualniho statusu u aliance, pisu to z duvodu, Aby nekdo nebyl prekvapen, kdyz ho nepustej do lounge s award C letenkou... U kratkeho prestupu to je jedno, ale u takoveho cez 5h už to nasere... Btw , vcera OpUp u qataru do First A380, Doh-bkk, letenka v tarifu business-promo 

0 Citovat

Neplatí to náhodou jen pro upgrade za mílé až na letišti? Při upgradu za míle s předstihem by měl být vstup umožněn.

0 Citovat

milansmi napsal(a):

A souvislost s tematem?

viz muj prvni koment ve vlakne. kapito?

0 Citovat

@sony,zadny lounge,  už Ani za upgrade cez Qmiles s predstihom, nove pravidlo... http://onemileatatime.boardingar...-upgrades/

0 Citovat

Máte někdo nějaké aktuálnější zkušenosti? Praha - Taipei ve středu, online check in jsme si tedy bohužel udělali, mysleli jsme, že si budeme moci vybrat i sedačky, ale máme tu nejspodnější třídu, kdy si ani exit sedačky už nemůžeme zaplatit :D Je reálné s tímto nejnižším segmentem se ptát na upgrade?

0 Citovat

Ptát se určitě můžete, otázka je výsledek ;-)

0 Citovat

Ale tak v případě, že si doplatíme to asi dávají bez rozdílu rezervované třídy (segmentu), ne? Jen moc nechápu, proč to nemají rovnou, chceš si zaplatit, zaplať ...

0 Citovat

Minulý týden jsem letěl ANC-FRA s Eurowings Discovery a nabízeli upgrade ještě v letadle. Ale letěl jsem v C, tak jsem se neptal......

0 Citovat

A jak to probíhá? To tam zahlásí, kdo má zájem se přihlásí, pípne kartu a jde do businessu?

0 Citovat

Asi, já to neviděl, ale kapitán to nabízel.

 

0 Citovat

Taky se může stát, že bez flexi to nepůjde vůbec. Záleží, s kým letíte. 

0 Citovat

S China Airlines... asi to vypadá, že to nebude vůbec možné, když už si ani nemůžeme připlatit nic dalšího..

0 Citovat

No ono aby to ponúkali, by musela byť v prvom rade tá business poloprazdna ale v poslednom čase mam pocit, že na každom lete je ci už business alebo economy úplne full...

0 Citovat

Mám nabídku QR 

SGN Fri 02 Feb 09:50 Ho Chi Minh City   Business | QR 0975 DOH Fri 02 Feb 14:00 Doha   CZK 30,050 For 2 passengers   Není to trochu přepáleny? 
0 Citovat

Neni. Ja doplacel ICN-DOH taky asi 15k

0 Citovat

Ale DOH - PRG za polovinu

0 Citovat

Jestli on nebude rozdíl v letadle :-)

0 Citovat

Pokud si pamatuju, DOH-PRG chtěli asi 10, ale to jsem nevzal. Těch 6 hodin se dá vydržet. První let byl přes noc, tak mi to přišlo fajn vyzkoušet.

 

1 Citovat

Cena se stanovuje podobně jako v economy u koupi letenky. Dají tam startovací cenu podle routingu a vytížení. Potom podle prodejů to směrem k datu letu roste. Samozřejmě těch proměnných tam je více. U některých aerolinií to rezervujeze přímo u výběru sedaček a tam lze celkem snadno vysledovat jak se to plní (když pomalu, tak de občas stane, že tu cenu sundají dolu). 

0 Citovat

Pro referenci, my jsme měli například DOH - HKT za 23k za osobu (samozřejmě jsme nebrali), ale DOH - PRG 7,5k v 788 stálo za to ...

1 Citovat

Jde to i jinak:

https://www.novinky.cz/clanek/ce...d=40460813

0