Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dnes mail (asi po 3 týdnech) od billiflug.de, že potvrzují mé (no nebylo mé) zrušení letu u letu TAP na přelomu března a dubna. Prý odpouští poplatek 50EUR za zpracování a měl bych dostat peníze zpět, ať to čekám ovšem za mnoho měsíců. 

0 Citovat

Pokud využiji voucher od ryanair, je tato informace uvedena někde v appce, nebo posílají extra email, když akceptuji voucher? Díky za info.

0 Citovat

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na zrušený let s Condorem. Minulý rok jsem si zakoupil letenku přímo přes let. spol. Condor z Prahy přes Frankfurt do --> Vancouveru. Dne 30. dubna 2020 (11 dní před odletem) mi od Condoru dorazil e-mail, že se tento let 11. května 2020 ruší a dávají mi voucher ve stejné hodnotě. Když jsem je požádal o navrácení peněz na účet a demonstroval jsem to tak, že let teď nemohou uskutečnit, tak mi odepsali, že je to pouze "jednorázová" nikoliv celosvětová akce a německá vláda nenařídila vracet peníze. Jde mi spíše o to, zda doopravdy mohou kompenzovat "pouze" voucherem ve stejné hodnotě, byť nemohou létat čili nemohli dosáhnout tomu, čemu se zavázali a já si zaplatil? Resp. když neuspokojili zákazníka, tak proč by měli disponovat jeho finančními prostředky? Jen se ptám, možná to tak doopravdy je, ale raději bych obdržel peníze zpět než voucher. Každopádně pevně věřím, že tady dosti možná někdo bude, kdo obdobnou problematiku řešil s Condorem. Moc děkuji za Vaše vyjádření, s pozdravem Michal  

0 Citovat

Musí vám vrátit peníze, ale bohužel nemáte žádné páky, jak to z nich dostat

0 Citovat

TAP změnil podmínky vydávání voucheru a to na lety do 30.6. Já jsem žádal o refund 23.4, když ještě byly v podmínkách zahrnuty lety do konce září. Doposud jsem nic nedostal a jsem zvědavý, jak se k tomu postaví. Že měli v podmínkách lety do konce září už asi nijak nedokážu...

0 Citovat

Taky by mě zajímalo, jak to vypadá s letenkami od Condora, pokud má někdo zkušenost. Koupili jsme letenky na základě akce tady na cestujlevne na červen do Kanady, koupili jsme je přímo na stránkách aerolinky, zatím tedy nic nezrušili, ale dle informací na jejich stránkách do 25. června long-haul lety operovat nebudou, takže vlastně moc nechápu, proč se nám se zrušením letenek nikdo neozval...Že budou dávat vouchery jsem se na stránkách taky dočetla a nemám z toho úplně radost, lety jsou bez akce samozřejmě mnohem dražší a navíc tam máme letenku pro dítě do dvou let (a dva roky bude mít v září), což moc šancí na cestu za aspoň přibližně stejnou cenu nedává a kdybychom chtěli jinam, tak bych taky asi primárně nepotřebovala volit německou aerolinku...Navíc neuvádí žádné e-mailové spojení a na chatu ani v pracovní den nikdo není, takže komunikace zatím žádná.

Je nějaká šance dostat z nich zpět peníze (moc jsem nepochopila, jaké jsou teď podmínky podle evropského nařízení) nebo přebookování letu na jiný termín bez doplatku ceny?

Ještě teda máme i pojištění storna od ČSOB k jejich premium účtu, ale to je předpokládám taky k prdu, když je let zrušený kvůli koronaviru (a když nám pravděpodobně někdy těsně před termínem odletu vystaví ten voucher).

0 Citovat

tramin napsal(a):

TAP změnil podmínky vydávání voucheru a to na lety do 30.6. Já jsem žádal o refund 23.4, když ještě byly v podmínkách zahrnuty lety do konce září. Doposud jsem nic nedostal a jsem zvědavý, jak se k tomu postaví. Že měli v podmínkách lety do konce září už asi nijak nedokážu...

My máme odlet 25.6. (PRG-LIS-FNC), ale teď už vím, že TAP bude létat z Prahy až od 1.7., nicméně rezervace se pořád jeví tak, že se doposud nic nezměnilo, žádné nepotvrzené lety. Vyčkávám, až přijde nějaké info od TAPu, že se odlet tam neuskuteční a že bude možnost re-bookingu na pozdější (nejlépe vánoční) termín. Tak jenom doufám, že mě potom nějak nevyšplouchnou v tom smyslu, že jsem měl využít jejich nabídku voucherů...

0 Citovat

Aer Lingus update cislo asi 27. 17.5. prg-dub sold out, lety v prodeji od cervna. Na predchozi voucher stale cekam. Zvazuji klm do ams a pak fr do dub. Uz jsem uplne zapomnel fungovani klasickych dopravcu - klm prg-ams jednosmerka 5k, zpatecka 2,5k.

0 Citovat

Najnovsia skusenost s LATAM. Na zruseny vnutrostatny let mimo EU mi povodne ponukali len prebookovnie na iny termin a moju poziadavku na vratenie penazi dlho ignorovali.

Konecne sa zasa ozvali a mozno ich motivoval aj chargeback proces, ktory iniciovala moja banka s kartovou spolocnostou voci LATAM. Teraz mi ponukli aj voucher s tym, ze si mozem obratom zaziadat o jeho vymenu za peniaze. Nedokazu ale odhadnut kedy tie peniaze realne uvidim, len ze to bude neskor ake je obvykle.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

Aer Lingus update cislo asi 27. 17.5. prg-dub sold out, lety v prodeji od cervna. Na predchozi voucher stale cekam. Zvazuji klm do ams a pak fr do dub. Uz jsem uplne zapomnel fungovani klasickych dopravcu - klm prg-ams jednosmerka 5k, zpatecka 2,5k.

To nechápu, už dávno Aer Lingus Prahu zrušil do konce června, tak proč to furt řešit každý týden.

0 Citovat

A informace beres odkud?  Nejaky odkaz? Jak pisi vyse, letenky jsou v prodeji od cervna, ale spis si myslim ze budou kopirovat Ryan od cervence. Ale zalozeno na dohadech a ne faktech.

0 Citovat

Všechna čest Transpennine Express z UK. Refunduje bez odmlouvání a šmelení s vouchery.


96028047-898653210562382-787106942299406336-o.jpg

0 Citovat

Dublin -Praha  sleduju taky  ,ale zatim to neresim ,  pres Nemecko nevim jak by to dopadlo a  pres ten Amstr je to drahe ,chtel jsem v druhe pulce kvetna  ale  asi to necham na cerven   Porad je to taky bud o testech nebo karantene  ,

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

My máme odlet 25.6. (PRG-LIS-FNC), ale teď už vím, že TAP bude létat z Prahy až od 1.7., nicméně rezervace se pořád jeví tak, že se doposud nic nezměnilo, žádné nepotvrzené lety. Vyčkávám, až přijde nějaké info od TAPu, že se odlet tam neuskuteční a že bude možnost re-bookingu na pozdější (nejlépe vánoční) termín. Tak jenom doufám, že mě potom nějak nevyšplouchnou v tom smyslu, že jsem měl využít jejich nabídku voucherů...

Mám let 30.6.20 PRG-LIS-FUN, také vyčkávám možná let posunou na 1.7.20 určitě letět chceme, takže počkám co TAP vymysli. 

0 Citovat

ted jsem nasel na fb


d0c36d85-d414-41bd-b6d7-75b3b4745fa6.jpeg

0 Citovat

https://www.bbc.com/news/world-l...a-52612335 - budou brzy i aerolinky bez voucheru

0 Citovat

@Daniel

Copak. Měl jsi u nich nějaké lety? Já jsem naštěstí nic nekoupil.

0 Citovat

ne, ja ted uz nic nenakupuju a neplanuju,jen si pridavam vouchery do slozky "k proleteni". Mou jedinou "starosti",jiz druhym mesicem,  je dostat se do prace, bohuzel v dohledne dobe to naprimo z CR nepujde. Kazdym dnem ocekavam zruseni meho letu do Dublinu (viz vyse), pak zavolam nadrizenym jak moc v praci chybim - pokud hodne, pak prg-ams-dub do konce kvetna, abych se vyhnul karantene. Pokud chybim malo (vetsina veci v praci stejne nejede, kolegove vetsinu resi pres PC ci mobil a videokonference), tak bych navrhl navrat po obnoveni "normalniho sveta". Nejak jsem se rozepsal, zena v praci, dcera ve skole, nuda trepe kurnikem. Mas nektery den v tydnu volnejsi na pivko? O vikendu asi pojedu do Krnova ke zdroji Opice.

0 Citovat

@Daniel

Nemůžu teď říct. Mám započťák, takže musím být zřejmě celý týden v Brně. A o víkendu rodinnou akci. Až budu vědět, tak se ozvu.

Já byl předevčírem v Jarošově a místní 14 ležák velmi příjemně překvapil. Za 54 Kč 1 L (petka) rozhodně stojí. Vypil jsem 3 lahvičky a hlavička  mě nebolela. Doporučuju zkusit.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

My máme odlet 25.6. (PRG-LIS-FNC), ale teď už vím, že TAP bude létat z Prahy až od 1.7., nicméně rezervace se pořád jeví tak, že se doposud nic nezměnilo, žádné nepotvrzené lety. Vyčkávám, až přijde nějaké info od TAPu, že se odlet tam neuskuteční a že bude možnost re-bookingu na pozdější (nejlépe vánoční) termín. Tak jenom doufám, že mě potom nějak nevyšplouchnou v tom smyslu, že jsem měl využít jejich nabídku voucherů...

Lukasi, odkud mas info, ze TAP bude z Prahy letat znova od 1.7.? Nikde jsem to nedohledala, ani u nich na webu. 

0 Citovat

smittinka napsal(a):

Taky by mě zajímalo, jak to vypadá s letenkami od Condora, pokud má někdo zkušenost.


Condor jsem řešil (letenka USA-PRG kupovaná na jejich webu), nejprve přes chat (bez jakýchkoliv problémů, spojil jsem se do 5 minut, normálně v pracovní den dopoledne). Člověk na chatu nabídl voucher, změnu zdarma nebo refund, potvrdil jsem refund. Slíbili mi potvrzovací email, ten nedorazil,tak jsem tam druhý den volal, abych to urgoval a poslali potvrzení obratem. Je to tak 14 dní zpět, refund zatím nedorazil, což mě nepřekvapuje.

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Lukasi, odkud mas info, ze TAP bude z Prahy letat znova od 1.7.? Nikde jsem to nedohledala, ani u nich na webu. 

Psali to 30. dubna na airlineroute (Lisbon – Prague eff 02JUL20 3 weekly A320) a také podle jejich webu prodávají 3 přímé lety týdně od 2. července

0 Citovat

Tak  jsem také obdržel  od Ryanairu  nabídku na voucher, přestože  jsem již pře dvěma týdny na základě jejich e-mailu požádal o refund. To mne ani moc nepřekvapilo, postihlo to asi většinu zde, spíše ale  nerozumím  částkám. Za letenky zaplaceno 239.- , hodnota voucheru  259.- t.j. + 20 EUR ?  Dárek , nebo spíše chyba..... ?

0 Citovat

 Je hodnota voucheru uvedena někde v appce? Nebo pouze vycházíte ze zaslaného emailu s linkem k voucheru?

0 Citovat

Vycházím z e-mailu,  voucher jsem zatím nepřijal.

0