Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Nemáte někdo zkušenost s vouchery od Qataru? Minule jaro jsme měli koupené letenky, nakonec jsme letěli repatriačním letem. Let Qataru by normálně proběhl, takže nám nevrátili peníze, ale nabídli vouchery. Potřebovali bysme ideálně vouchery vyměnit za peníze. Má s tím někdo zkušenost? Předpokládám, že to je bez šance?

0 Citovat

Předpokládáš správně.

Má webu Qataru najdeš kompletní informace k voucherům.

0 Citovat

svetlo na konci cestovatelskeho tunela:

Starting from 23 March, fully vaccinated individuals can enter Transdniestria without any restrictions provided they have a paper-based proof or certificate confirming vaccination.      
0 Citovat

tonic napsal(a):

svetlo na konci cestovatelskeho tunela:

Starting from 23 March, fully vaccinated individuals can enter Transdniestria without any restrictions provided they have a paper-based proof or certificate confirming vaccination.      

 

Heh, to je hodně slabé světlo, spíš dohořívající svíčka :-) 

Jednak jsou vakcíny pro běžné smrtelníky v nekonečníku, za druhé Podnestří to je známka punku :-)))

0 Citovat

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.

0 Citovat

Letiště v Tiraspolu (bývalé vojenské letiště)  má délku dráhy 2000 a šířku 40 m, tam už může přistát leccos a 1999/2000 tam nějaké lety proběhly.

0 Citovat

Michal napsal(a):

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.

Tak podněsterské Rusy nepodezírám z toho, že by fake certifikát uměli odhalit (ti jsou rádi, že mají co žrát), ale nejspíš už na ukrajinských hranicích bych byl nesvůj z toho, jestli je padělek kvalitní :-) 

Na druhou stranu ten byznys s PCR testy za tisíce je hodně hnusnej a alibistickej, takže naprosto chápu lidi, co to klidně obejdou. A minulý týden jsem byl v Praze ve Všeobecné FN na AG testu - takové promořovací místo se hned tak nevidí. Tři kontejnery, kde jsou lidi pohromadě, pak čekání venku, no a samotné šťourání v nosu bylo velmi kvalitní, až tak, že mi špejli zarvali hodně daleko. A ve výsledku to bylo k hownu, protože v Lubawce Straź Graniczna chrápala v autě. 

Další faktor je ten, že UA, Moldávie a podobné superbohaté krajiny jsou nejspíš promořené až do morku kostí, takže tam chytit nějakou další mutaci nemusí být zrovna sranda. 

Ale někam vyjedu určitě - na duben mám vyblokované 4 až 4 dní v kuse, auto připravené, jenom čekám kam. Po Evropě nic moč. Zajel bych si do ES, ale nemožnost tranzitu přes DE z toho dělá pěknou pakárnu a nevýhodný objezd....

 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.



tak existuje aj pozemne cestovanie :)) tranzitovat mozes napr. cez UA a pod. 

0 Citovat

No, jenže tranzit přes UA je také s PCR testem (povinně) a navíc autem je to pěkný vopruz a jiná alternativa momentálně moc nefunguje. 

Já bych nejraději chodil po slovenských horách, klidně od Kamzíku na sever, jenže to je už asi půl roku ilegální. 

 

0 Citovat

@Ahmad Masúd

Předpokládám, že ty AG testy jsou na cestu do Polska... Nevím, jestli od vašeho koroňáka už uběhlo 6 měsíců, pokud ne, nemusíte na testy, stačí potvrzení o prodělání Kovidu.

0 Citovat

tonic napsal(a):

[citace="Michal"]

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.



tak existuje aj pozemne cestovanie :)) tranzitovat mozes napr. cez UA a pod. 

[/citace]To samozřejmě, ale do té Ukrajiny nebo Moldavska se nejdřív nějak potřebuješ dostat :D Něco tam musí dolétnout a ty potřebuješ splnit jejich podmínky vstupu. Certifikát z Photoshopu na to fakt nedoporučuji.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

@Ahmad Masúd

Předpokládám, že ty AG testy jsou na cestu do Polska... Nevím, jestli od vašeho koroňáka už uběhlo 6 měsíců, pokud ne, nemusíte na testy, stačí potvrzení o prodělání Kovidu.

Vím, ale dohadování se sestrou u praktického lékaře mi stačilo. Duben ještě je v tom období 6 měsíců, takže v úvahu připadá i Maďarsko. Jenže tam zase nefunguje ubytování a navíc jsem tam již většinu věcí viděl (nejvyšší hora apod.). 

 

0 Citovat

"Vím, ale dohadování se sestrou u praktického lékaře mi stačilo."  ..no to celkem chápu :-(

0 Citovat

Dnes mi rumbo skoro po roku poslal voucher za zruseny let (19€) + bonusovy voucher 10€, platnost jeden rok

Som to skusal aplikovat, funguje aj na inu osobu, avsak v nakupe sa da pouzit len jeden voucher.

Takze z minuleho roku som v minuse este jeden let co mi rumbo nevybavilo.

0 Citovat

A na to nejsou zadny pravni paky jak vymahat kompenzaci za zruseny let od cestovky?

0 Citovat

Nevím, jestli jsem to sem už nepsal, nicméně pár měsíců zpět jsem dva dny před odletem rušil letenku PRG -> PUJ s AF a peníze jsem měl do týdne zpět. Došlo tam k několika změnám letů před odletem, proto jsem mohl požádat o refund (místo voucheru).

Ale zajímalo by mně, jestli má někdo v tomhle ohledu zkušenosti s Turkish Airlines ? Chci letět VIE -> SEZ, původně jsem měl letět s Qatar Airways, ale musel jsem to přeplánovat a na nový data vychází cenově o něco líp Turkish + lepší termíny a časy.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Michal"]

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.

Tak podněsterské Rusy nepodezírám z toho, že by fake certifikát uměli odhalit (ti jsou rádi, že mají co žrát), ale nejspíš už na ukrajinských hranicích bych byl nesvůj z toho, jestli je padělek kvalitní :-) 

Na druhou stranu ten byznys s PCR testy za tisíce je hodně hnusnej a alibistickej, takže naprosto chápu lidi, co to klidně obejdou. A minulý týden jsem byl v Praze ve Všeobecné FN na AG testu - takové promořovací místo se hned tak nevidí. Tři kontejnery, kde jsou lidi pohromadě, pak čekání venku, no a samotné šťourání v nosu bylo velmi kvalitní, až tak, že mi špejli zarvali hodně daleko. A ve výsledku to bylo k hownu, protože v Lubawce Straź Graniczna chrápala v autě. 

Další faktor je ten, že UA, Moldávie a podobné superbohaté krajiny jsou nejspíš promořené až do morku kostí, takže tam chytit nějakou další mutaci nemusí být zrovna sranda. 

Ale někam vyjedu určitě - na duben mám vyblokované 4 až 4 dní v kuse, auto připravené, jenom čekám kam. Po Evropě nic moč. Zajel bych si do ES, ale nemožnost tranzitu přes DE z toho dělá pěknou pakárnu a nevýhodný objezd....

[/citace]

Ve Vseobecne FN vydavaji k tem bezplatnym AG testum certifikat?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

[citace="Michal"]

No, snad si umíš hrát s Photoshopem a vytvořit certifikát, ne? Teď se ještě musíš do Podněstří nějak dostat. Letiště asi přes noc nepostavili.

Tak podněsterské Rusy nepodezírám z toho, že by fake certifikát uměli odhalit (ti jsou rádi, že mají co žrát), ale nejspíš už na ukrajinských hranicích bych byl nesvůj z toho, jestli je padělek kvalitní :-) 

Na druhou stranu ten byznys s PCR testy za tisíce je hodně hnusnej a alibistickej, takže naprosto chápu lidi, co to klidně obejdou. A minulý týden jsem byl v Praze ve Všeobecné FN na AG testu - takové promořovací místo se hned tak nevidí. Tři kontejnery, kde jsou lidi pohromadě, pak čekání venku, no a samotné šťourání v nosu bylo velmi kvalitní, až tak, že mi špejli zarvali hodně daleko. A ve výsledku to bylo k hownu, protože v Lubawce Straź Graniczna chrápala v autě. 

Další faktor je ten, že UA, Moldávie a podobné superbohaté krajiny jsou nejspíš promořené až do morku kostí, takže tam chytit nějakou další mutaci nemusí být zrovna sranda. 

Ale někam vyjedu určitě - na duben mám vyblokované 4 až 4 dní v kuse, auto připravené, jenom čekám kam. Po Evropě nic moč. Zajel bych si do ES, ale nemožnost tranzitu přes DE z toho dělá pěknou pakárnu a nevýhodný objezd....

[/citace]

Ve Vseobecne FN vydavaji k tem bezplatnym AG testum certifikat?

[/citace]

Přinesl jsem si předvyplněné dvoujazyčné potvrzení a na vstup do PLR to stačilo. 

 

0 Citovat

tonic napsal(a):

svetlo na konci cestovatelskeho tunela:

Starting from 23 March, fully vaccinated individuals can enter Transdniestria without any restrictions provided they have a paper-based proof or certificate confirming vaccination.      

 

No co jsem šel, tak mě z Moldovy nikdo nekontroloval a žádné hraniční kontroly... až zpět na hlavní silnici, takže asi nějaké papíry bych neřešil.

0 Citovat

@Ahmad Masud - Nevím jak ve VFN, ale dnes mi, aniž bych o to žádal (potřeboval jsem to jen coby OSVČ), vydali u antigenu Medical Testing tříjazyčný certifikát do pěti minut zdarma...

0 Citovat

Agel- PCR test pro samoplátce bez certifikátu (ten 's' byl o 300 dražší) přišel taky i s překladem do AJ.

0 Citovat

@Mandarinka, tak to je bordel.. to ta A4 co jsem zadarmo dostal z Agelu ve Vitkovicich nebude pro vycestování stačit...? Jsem myslel (a i viděl), že samoplatci tam byli výhradně Slováci.

0 Citovat

Dobrý den, 

chtěl bych uplatnit voucher od Smartwings za zrušené lety na jaře 2020 s datem vydání 5.5.2020, takže mi docela zvoní hrana. Chtěl jsem provést novou rezervaci v rezervačním systému, ale nepřišel jsem na to, kam číslo voucheru zadat (EMD ticket), aby se mi odečetly peníze. Má někdo zkušenost se žádostí o vrácení peněz při nevyužití voucheru? Je možné si koupit letenku v tarifu flex a pak případně let zrušit a tím získat alespoň nějaké peníze?

Snažím se druhým dnem dovolat a dopsat na kontaktní centrum Smartwings, ale neúspešně :(

Děkuji za jakoukoliv radu.

0 Citovat

holasond napsal(a):

Dobrý den, 

chtěl bych uplatnit voucher od Smartwings za zrušené lety na jaře 2020 s datem vydání 5.5.2020, takže mi docela zvoní hrana. Chtěl jsem provést novou rezervaci v rezervačním systému, ale nepřišel jsem na to, kam číslo voucheru zadat (EMD ticket), aby se mi odečetly peníze. Má někdo zkušenost se žádostí o vrácení peněz při nevyužití voucheru? Je možné si koupit letenku v tarifu flex a pak případně let zrušit a tím získat alespoň nějaké peníze?

Snažím se druhým dnem dovolat a dopsat na kontaktní centrum Smartwings, ale neúspešně :(

Děkuji za jakoukoliv radu.

Tak už vím, že nákup nové letenky za voucher lze provést jen po telefonu na infolince. Ticket funguje jako kredit a je možné si za něj pořídit jakoukoliv letenku v jakémkoliv tarifu.

0 Citovat

holasond napsal(a):

Dobrý den, 

chtěl bych uplatnit voucher od Smartwings za zrušené lety na jaře 2020 s datem vydání 5.5.2020, takže mi docela zvoní hrana. Chtěl jsem provést novou rezervaci v rezervačním systému, ale nepřišel jsem na to, kam číslo voucheru zadat (EMD ticket), aby se mi odečetly peníze. Má někdo zkušenost se žádostí o vrácení peněz při nevyužití voucheru? Je možné si koupit letenku v tarifu flex a pak případně let zrušit a tím získat alespoň nějaké peníze?

Snažím se druhým dnem dovolat a dopsat na kontaktní centrum Smartwings, ale neúspešně :(

Děkuji za jakoukoliv radu.

 

Telefonicky to bylo cca na 30 min než mě spojili, ale povedlo se . Jeden let mi zadarmo změnili na jiné datum a druhý let jsem si nechal vrátit peníze a bez problému řekli že peníze vráti zpět na účet .. 

0