Ahoj, mam na konec července letenky z Vídně do Bangkoku s Emirates. Kdyby teoreticky do té doby Česko neotevřelo hranice a Rakousko ano mam nárok na vrácení peněz? Diky  .

Letenka z Vídně

Založil(a) ve fóru Letiště

5 reakcí

Ahoj, mam na konec července letenky z Vídně do Bangkoku s Emirates. Kdyby teoreticky do té doby Česko neotevřelo hranice a Rakousko ano mam nárok na vrácení peněz? Diky

0

Nemas

0 Citovat

Bohužel nemáš. Ale dostat se z Česka do Rakouska i přes uzavřené hranice zase není takový kumšt. Já jsem na tohle srab, ale věřím, že zákaz bude ignorovat více Čechů.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Bohužel nemáš. Ale dostat se z Česka do Rakouska i přes uzavřené hranice zase není takový kumšt. Já jsem na tohle srab, ale věřím, že zákaz bude ignorovat více Čechů.


Proc by nekdo podstupoval  zbytecne riziko ? Kdo bude potrebovat  za kazdou cenu se dostat do Rakouska ,tak si sezene fiktivni pracovni povoleni ,jako se to delo ted,proto zavedli  ty pracovni knizky 

Jinak jsem optimista a v cervenci uz zakaz nebude ,vychazim s toho prohlaseni ,ze rekli, ze se omezeni maji rusit opacne  nez se provadely ,tedy posledni se uvolni  skoly  a u tech se zvazuje cerven  

Bude zalezet jak moc bude Rakousko rizikove  a taky jaka bude situace v Thajsku

0 Citovat

mikir napsal(a):


Proc by nekdo podstupoval  zbytecne riziko ? Kdo bude potrebovat  za kazdou cenu se dostat do Rakouska ,tak si sezene fiktivni pracovni povoleni ,jako se to delo ted,proto zavedli  ty pracovni knizky 

Jinak jsem optimista a v cervenci uz zakaz nebude ,vychazim s toho prohlaseni ,ze rekli, ze se omezeni maji rusit opacne  nez se provadely ,tedy posledni se uvolni  skoly  a u tech se zvazuje cerven  

Bude zalezet jak moc bude Rakousko rizikove  a taky jaka bude situace v Thajsku

To se ale mluvilo o vnitřním trhu, tj. zde může fungovat vše včetně škol, ale pokud situace nebude v okolí ČR příznivá, tak se žádné zbytné cesty občanů ČR do takovýchto zemí konat nebudou. Zjednodušeně řečeno, možnost vycestovat do zahraničí bude záviset jen na ostatních zemích, a to my neovlivnine a může to trvat pěkně dlouho. Lepší počítat, že letos už se asi nikam nepodivame :(

0 Citovat

Problém může nastat i z druhé strany... Aktuálně Thajsko pouští cizince na své území pouze, pokud předloží negativní výsledky na COVID-19 ne starší než 3 dny...určitě se vyplatí sledovat situaci i po uvolnění v ČR, protože restriktivní opatření mohou leckde přetrvávat dlouho.

0
5 reakcí