Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Puvodni plan tzn. pred rokem, nez se vubec nejaka pandemie rozlezla .) Mauricius opravdu ne, diky.

0 Citovat

V pohodě. Já tam nikdy nebyl. Jen mě napadlo, že by to bylo "bezpečné" pro všechny zúčastněné :-)

0 Citovat

Zase bych tak skeptický z hlediska přehnaně zhoršené bezpečnostní situace v Latinské Americe nebyl. Například momentálně je bezpečnostní situace v mnoha zemích lepší, protože je spousta firem, obchodů, zařízení zavřená, karanténa tam trvá ... Až i tam dojde k rozvolňování, nemyslím si, že by tam začalo být nějak extrémně nebezpečno nebo začaly nějaké regionální války. Někdo možná ztratí zaměstnání, ale přizpůsobí se jako doposud, třeba jako ti příchozivší Venezuelané. Zajímalo mě to, tak jsem před chvílí kontaktoval přátelé z Mexika, Kolumbie a Brazílie, a ti mi tyto domněnky víceméně potvrdili. Takže vážně nesdílím výše uvedené odrazující domněnky (možná vygooglené) od Libora_S a dalších přispěvatelů výše.

Navíc kurzy měn latinskoamerických zemí klesají, což je pro cestování jen výhodou.  Když ne už ve 2020, tak ve 2021 by relativně bezpečná návštěva pro cestovatele měla být možná. Doufejme!


0 Citovat

No já se bezpečností situace nebojím. Byl jsem ve Venezuele, když okradli každého třetího turistu (možná přeháním). Ale myslet si, že do Jižní Ameriky poletíš tento rok, je naprosto scestná představa. A rozhodně bych to jako destinaci pro svatební cestu nevybral. 

A někam letět jen pro to, že kurz měny klesá je myšlení místního  "Timuru a jeho party". Ona naše měna taky zrovna neposílila

Sám mám letenku do Bogoty na únor a dávám tomu 5%.

A nevím, ale tvoji přátelé těžko mohou posoudit bezpečností situaci pro turisty, když jsou sami místní a žádní zahraniční turisté tam momentálně zřejmě nejsou. To se uvidí, až se otevřou letiště, jak se ti chudáci, co nebudou mít co žrát "přizpůsobí".

Ale rád se nechám pozitivně překvapit. :-)


0 Citovat

Jistě pozitivní myšlení je nezbytné 😁!

Tak zatím je letiště v Bogotě oficiálně zavřeno do 31.8. a pandemie v Kolumbii dle propočtů odborníků má mít svůj vrchol v srpnu, ale samozřejmě se může něco zvrtnout. Tak mi nekaž radost, že by tam bylo v listopadu prosinci stále zakázáno letět. Asi 1-2% naděje ještě snad žijí 🤔.

Když to nebude možné, pak 2022 nebo třeba 2021.

Vývoj kurzu dané měny by jistě nebyl důvodem cesty, jen drobným bonusem.

Přátel jsem se neptal na bezpečnostní situaci pro nějaké turisty, ale na odhad situace 'poté' obecně. Přece jen cestovatel se na místě lépe zorientuje, zapadne mezi místní a je méně ohrožen než hotelový turista. Aspoň myslím 😉


0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Přátel jsem se neptal na bezpečnostní situaci pro nějaké turisty, ale na odhad situace 'poté' obecně. Přece jen cestovatel se na místě lépe zorientuje, zapadne mezi místní a je méně ohrožen než hotelový turista. Aspoň myslím 😉


Tak to je dost možné. Ale někdo, kdo byl původně rozhodnutý pro Havaj a dnes uvažuje o Kolumbii jako svatební cestě asi nebude cestovatel, co zapadne mezi místní :-)

A odhadnout vývoj bezpečnosti za situace , která ještě v dějinách nenastala, aspoň co současný smrtelník pamatuje, je asi podobné, jako věštit z koule :-)

Být pozitivní je jistě zdraví prospěšné, ale že by Kolumbie otevřela letiště už v listopadu, nebo lépe řečeno, že by tam někdo z Evropy létal, je hoooodně optimistické. Myslím že Bič Boží sem dával křivku nárůstu případů z poslední doby. Ale ano 1-2% jsou na místě :-)))) 

0 Citovat

Co tim chces rict, Niemandosi? :) Zkousis vytvorit psychologicky profil na zaklade prani podivat se na Havaj? :)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Co tim chces rict, Niemandosi? :) Zkousis vytvorit psychologicky profil na zaklade prani podivat se na Havaj? :)

Ale vůbec ne :-). Myslím, že Havaj je fajn místo na svatební cestu. Určitě lepší oproti Kolumbii za současné situace, obzvláště když pravděpodobnost, že se tam někdo vůbec dostane, nebo do jiných zemí Jižní Ameriky jako turista tento rok, je hodně nejistá. Já bych tam zcela jistě svoji drahou polovičku za současné situace nebral :-) Rozhodně ne na líbánky :-))))))


0 Citovat

Do Cancúnu se od 1.7.lítá a turistika ( ne v plném rozsahu) funguje už teď. Plně otevřít by se, alespoň na Riviera Maya ( ať už je to plán, či zbožné přání) měli od počátku listopadu. Takže prosinec nemusí být úplně mimo mísu. Prostě se uvidí. 

0 Citovat

Jedna věc je, že se nějaká země otevře, ale druhá věc je, jestli se tam bude lidem chtít jet s ohledem na možné komplikace, když nejspíš bude v té době platit něco jako "ministerstvo zahraničí doporučuje vycestovat do těchto zemí jen v nezbytných případech".

Souhlas s "cestovatel se na místě lépe zorientuje, zapadne mezi místní a je méně ohrožen než hotelový turista". V případě některých oblastí Jižní Ameriky toto platilo i pro zkušené cestovatele po Asii, kteří na tom nejsou ohledně bezpečnosti po příjezdu do JA o moc lépe než hoteloví turisti. Pro lepší bezpečnost to chtělo i dříve více opatrnosti, přípravy, zjišťování od místních nebo dostatek štěstí.

Upřesňuju, že pokud v dané oblasti stíhá armáda nebo policie ohlídat zákazy vycházení při karanténě, je tam aktuálně méně kriminality (je málo příležitostí). Po uvolnění bude příležitostí dostatek a hlavně bude dost hladových lidí bez práce nebo sociálních dávek. Tipuju, že největší riziko pro cestování budou protesty ve městech a blokády silnic mezi městy. Ty byly v Chile a asi i v Bolívii koronavirem dočasně pozastaveny a už koncem loňského roku omezily cestovní ruch. V těchto zemích jsem se dlouhodobým blokádám silnic (Bolívie 5 dní celá země, jih Chile několik týdnů) těsně vyhnul v relativně klidném roce 2012.

Myslím, že k protestům a lokálním blokádám silnic nemají daleko ani v jiných zemích JA. Když to mohlo být znatelné v nejbohatší zemí JA - Chile za celkem dobré situace v ekonomice, jak to asi bude vypadat ve zbídačených chudších zemích s podobnou mentalitou, kde nelze řešit obrovský ekonomický propad tiskem peněz nebo vydáváním obligací ve výši kolem 10% HDP jako na Západě?

Čerpám mj. z rozhovoru na DVTV s Klárou Zmeškalovou, která se po 2-letém pobytu v Santiagu nedávno vrátila do ČR. Situaci v Kolumbii a obavy místních z uprchlíků z Venezuely popisoval v rozhovorech např. na Radio Wave Jan Rendl, který vyrazil loni v květnu pěšky na 10000 km z Bogoty do Chile. Je ale fakt, že jeho zážitky z Kolumbie nebude mít hotelový turista na severním pobřeží.

0 Citovat

Začínám být trochu nervózní z myho výletu do Gruzie a Arménie na přelomu 10/11/2020.  Hlavně ta Arménie nevypadá vůbec dobre. Bude to můj jedinej trip v tomhle roce :( No jo no je to bída letos ...

0 Citovat

Zdravim .. zítra bych měl letět do barcelony.. od soboty se tam zprisnila opatreni co si myslite? ma to cenu nebo radsi na to kaslat? dekuji za odpoved

0 Citovat

Vykašli se na to. Čím méně turistů, tím lépe pro mě :)

https://www.cestovni-nemoci.cz/s...nelsko-291

Tady je seznam všech nemocí co jsou ve Španělsku ( HIV, BSE, TBC, tyfus) neriskoval bych.

0 Citovat

:) děkuji za povzbuzení .. tak se potkáme spolu :)

0 Citovat

Jakub +1 :-)

0 Citovat

Vrátila jsem se z Barcelony včera a radím jediné  - LETĚT!! Krásnější toto město už nezazijes🔝👌 Zadní turisté, památky naprosto bez lidí, žádná rezervace vstupu dopředu, v restauracích tě na rukou nosí...A přitom místní úplně v pohode. Za 4 dny jsem tam neslysela slovo Covid, na plazi v nedeli lidi jak pred covidem v Bulharsku, v MHD zadne prelepene sedadla se zakazem sezeni, žádné omezení spojů ani zavřené obchody. Krom roušek a většího počtu policajtů naprosto normální svět.

Ta rouska je povinná, ale u tech par turistu, co ji nosi na půl žerdi ✌, to nikdo neřeší.  

Jinak vstup do země- zaměření teploty a pokud nezvládnete QR kód online, tak na místě vyplnění dotazníku. Cesta z Barcelony - pas chtěli vidět poprvé až u gatu, v batohu mi prošel krém 200 ml i otvirak na vino, nadprůměrné zavazadla nikdo neřeší,  na palubě vše jak kdysi (výměna sedadel snad poloviny pasažérů,  chození během letu nejen na wc, nákup čehokoli..). Krom povinných rousek snad nejvíce pohodové odbaveni a let co pamatuji. Po pristani ve Vidni absolutně zadna kontrola, mereni teploty, nic. Jo a to tranzitní vízum přes Rakousko taky nikdo nikde nechce.


citace="jendachlubny"]

Zdravim .. zítra bych měl letět do barcelony.. od soboty se tam zprisnila opatreni co si myslite? ma to cenu nebo radsi na to kaslat? dekuji za odpoved

[/citace]

0 Citovat

jinak me moc nejde o nemoc jako takovou ale o pripadne zhorseni omezeni jako zakaz vychazeni atd.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jedna věc je, že se nějaká země otevře, ale druhá věc je, jestli se tam bude lidem chtít jet s ohledem na možné komplikace, když nejspíš bude v té době platit něco jako "ministerstvo zahraničí doporučuje vycestovat do těchto zemí jen v nezbytných případech".

Souhlas s "cestovatel se na místě lépe zorientuje, zapadne mezi místní a je méně ohrožen než hotelový turista". V případě některých oblastí Jižní Ameriky toto platilo i pro zkušené cestovatele po Asii, kteří na tom nejsou ohledně bezpečnosti po příjezdu do JA o moc lépe než hoteloví turisti. Pro lepší bezpečnost to chtělo i dříve více opatrnosti, přípravy, zjišťování od místních nebo dostatek štěstí.

Upřesňuju, že pokud v dané oblasti stíhá armáda nebo policie ohlídat zákazy vycházení při karanténě, je tam aktuálně méně kriminality (je málo příležitostí). Po uvolnění bude příležitostí dostatek a hlavně bude dost hladových lidí bez práce nebo sociálních dávek. Tipuju, že největší riziko pro cestování budou protesty ve městech a blokády silnic mezi městy. Ty byly v Chile a asi i v Bolívii koronavirem dočasně pozastaveny a už koncem loňského roku omezily cestovní ruch. V těchto zemích jsem se dlouhodobým blokádám silnic (Bolívie 5 dní celá země, jih Chile několik týdnů) těsně vyhnul v relativně klidném roce 2012.

Myslím, že k protestům a lokálním blokádám silnic nemají daleko ani v jiných zemích JA. Když to mohlo být znatelné v nejbohatší zemí JA - Chile za celkem dobré situace v ekonomice, jak to asi bude vypadat ve zbídačených chudších zemích s podobnou mentalitou, kde nelze řešit obrovský ekonomický propad tiskem peněz nebo vydáváním obligací ve výši kolem 10% HDP jako na Západě?

Čerpám mj. z rozhovoru na DVTV s Klárou Zmeškalovou, která se po 2-letém pobytu v Santiagu nedávno vrátila do ČR. Situaci v Kolumbii a obavy místních z uprchlíků z Venezuely popisoval v rozhovorech např. na Radio Wave Jan Rendl, který vyrazil loni v květnu pěšky na 10000 km z Bogoty do Chile. Je ale fakt, že jeho zážitky z Kolumbie nebude mít hotelový turista na severním pobřeží.

Byla jsem v Nicaragui v roce 2018, kdy probihaly obcanske nepokoje, zapalovala se mesta, stavely se barikady, v noci se strilelo atd. a nutno dodat, ze zopakovat si to nepotrebuju. Nemam ale zatim pocit, ze obdobna situace by mela propuknout i v Mexiku. 

Uvidime v listopadu, budeme kupovat letenky az na posledni chvili. My bychom si ty libanky taky predstavovali, alespon pro jednou, klidneji, v rezortu, na plazi a s plnym pupkem .) 

0 Citovat

Jakub

Vykašli se na to. Čím méně turistů, tím lépe pro mě :)

https://www.cestovni-nemoci.cz/s...elsko-291

Tady je seznam všech nemocí co jsou ve Španělsku ( HIV, BSE, TBC, tyfus) neriskoval bych.


A což teprve tady, to musí být hrůza, ti tam musí být pořád jednou nohou v hrobě

https://www.cestovni-nemoci.cz/s...ublika-259

0 Citovat

Po verejsim navratu  z CR  zpet do Irska   jsem se vicemene  znovu ujistil  .ze  COVID -19 je v mnohych zemich  vyuzivan jen k politickym ucelum a prosazovani moci .napriklad navsteva Ostravy  rano v pohode a odpoledne zakazane akce z hodiny na hodinu  ..ve vlaku  do Olomouce rousky  z Olomouce si je lidi postupne sundavali....novi nastupujici  uz je nemeli.. 

Rodina byla autem v Rakousku ,zajeli i do Italie   ,zadne kontroly 

v Praze povinost rousek jen v metru 

Let do Dublinu v letadle rousky ,sundavani na pul zerdi -))

Od 20.7. mel byt vypsan seznam zelenych zemi ,pro ktere nebude platit  14 dnu karantena  ,nakonec projednavan vcera  vecer   a vypsan  tenhle  :   Malta, Finsko, Norsko, Itálie, Maďarsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Kypr, Slovensko, Řecko, Grónsko, Gibraltar, Monako a San Marino. .

Usudek necht si udela kazdy sam  ,karantena obnasi i nepouzivat verejnou dopravu  ..s dovetkem pokud je to mozne ,,,v buse Dublin -Cork  sedel kazdy sam ,rousky na pocatku vsichni  po urcite dobe uz jen nekdo....

Takto by se asi dalo pokracovat i v dalsich zemich 

Pro mne  osobne vysledek ,,ignorovat vsechno  zpusobem, aby se vlk nazral a koza zustala cela ...co neni vyslovene zakazano a za co hrozi pokuta a sankce ignorovat ,co je s timto rizikem obejit a nejak s tim vydrbat ... 

Nejde jen o cestovani ...ale kdyz tedy, letet  kamkoliv kde je to umozneno a kam clovek chce  a na co ma penize 

Omezovani  svobody  bude zrejme na podzim pokracovat , dokud lidi nedostanou rozum.....

0 Citovat

Nevidím nejmenší důvod proč zůstávat v Česku a proč podporovat  místní předražené a nekvalitní služby.

0 Citovat

Když pominu trapnou reklamu na hotel výše, tak určitě bych takhle nezobecňoval, že v Česku jsou předražené a nekvalitní služby, není to pravda. Každý ale ať si zvolí jak a kde chce trávit svou dovolenou. Pokrytecké kecy třeba Bureše, ať lidi zůstanou v Česku, když sám jede do zahraničí, není třeba brát vůbec v potaz.

0 Citovat

Eremi, já to (bohužel) zevšeobecnit musím, minimálně v mé zkušennosti. Jistě, vzorek čítající 6 ubytování není dostatečně reprezentativní, ale až na jedno, všechny zvedly dost razantně ceny proti minulé sezóně, které nejsou adekvátní nabízeným službám, když to porovnám se srovnatelným ubytováním v zahraničí. 

0 Citovat

To je model Česká pošta - máme málo tržeb, tak zvedneme cenu, to určitě problém  vyřeší...

0 Citovat

Malta ... s testem :/

0