Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Máme tu ještě jinou rovinu - v rámci v minulém roce moderní zelené agendy, podle které je hřích i létání s moderním plným mnohem efektivnějším letadlem s nižšími splodinami. Jak by asi nazvali to, že někdo jen v rámci snižování ztráty záměrně odstartuje s prázdným letadlem jen, aby inkasoval no-show-fee. Divím se, že proti tomu teď nijak neprotestují...

P. S. toto je záměrná provokace ;)

0 Citovat

Petr napsal(a):


Ano, a porovnej např. cenu u Ryanairu, když přebookováváš zrušenou letenku na určitý let v budoucnosti a když se snažíš ten samý let zabookovat na novou letenku - v případě přebookingu je cena vždy vyšší a vždy je třeba doplatit. Nenašel jsem datum/destinaci, u kterého by to po mně nechtělo doplatek.


Mimoradna situace by se mela resit specificky ..napriklad jsem uviznul sveho  casu pri vybuchu sopky na Islandu ve Frankfurtu,  mel  jsme let s Frankfurtu Hann do Kerry ,   na Hann jsem priletel vecer, spal naproti letiste v B +B  a rano odlet zrusili,  ale vymenili mi ho na dalsi den  za  Dublin   .,dalsi nocleh jsem si platil sam ,ale  novou letenku  jsem dostal  zdarma  i kdyz  to bylo kvuli vybuchu sopky ,tedy  ne vina spolecnosti   a kdybych si tutez letenku kupoval  2 dny pred odletem , tak taky byla  za  jinou cenu ,ale doplatek do te ceny jsem neplatil 

0 Citovat

Takto momentalne upozornuje wizz pri nakupe leteniek.


wizz.jpg

0 Citovat

Tady je ale volů (velmi slušně řečeno). Hranice nejsou zavřeny ani měsíc a slečna se dotazuje na případnou situaci za další 2 měsíce. Co je na tom nereálného? Možná poletí, možná ne.

Btw, my dnes koupili letenky na 31. prosinec na Fuerteventuru (z Katowic), taky přes Wizz - při nákupu bylo zdůrazněno, že pokud nebudu moci letět kvůli Covidu, nic nevrátí. 

0 Citovat

Tak si kup, ty hrdino, letenky taky na červen a ne až na konec roku, když máš takový blbý kecy. Jasnou odpověď dostala hned od Martina V a údiv či vtipkování vychází z reálného pohledu na věc, ale chápu, že ne každý má čas situaci podrobně sledovat. Samozřejmě nedá se vyloučit, že virus brzo zázračně zmutuje do neškodné varianty, což je asi jediná možnost na to, že by už v červnu země začaly příjímat turisty, ale pravděpodobnost je minimální viz rozhovor se Soňou Pekovou: https://zpravy.aktualne.cz/domac...47ab5f122/

Co říkáte teoriím, že virus bude postupně slábnout, až bude nebezpečný zhruba jako obyčejná rýma…

Kéž by. Tím, že je mutací opravdu hodně, budou některé jeho nebezpečnost určitě oslabovat. Stejně tak ho ale jiné budou posilovat. Obojí je možné. Já bych si samozřejmě nejvíc přála, aby jednoduše chcípnul a zmizel…

0 Citovat

@Michal - Wizzair asi sa nechalo tebou inspirovat a teda uz pridalo disclaimer pred dokoncenim rezervacie :)





wizz.jpg

0 Citovat

Malý krůček pro člověka, ale velký skok pro Wizzair ;)

Teď se ještě postavit čelem k rezervacím udělaným před propuknutím pandemie :D (anebo všem hromadně posunout tam a zase zpátky čas odletu :D :D :D)

Btw už víš, jestli zítra letíš do Skopje? ;)

0 Citovat

V appke cancel, ale po prihlásení sa to tvári ok. Tak bordel.

0 Citovat

Na 20.4. je stále v prodeji. Že by další investiční příležitost? 😀

0 Citovat

Je mozne nechat rozhodnutie pri zruseni letu, ci prijat kredit alebo spravit rebook, aj po datume zruseneho terminu odletu alebo je to potrebne dovtedy stihnut (napr. nechat si dlhsi cas na volbu pripadneho datumu noveho letu do 60 dni, kym budu jasnejsie podmienky cestovania) ? ...inak dnes mam uz prvych +20% po reinvestovani predtym refundovaneho kreditu v sobotu :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na 20.4. je stále v prodeji. Že by další investiční příležitost? 😀

Tak sa aj stalo:)

0 Citovat

Tak květnová Gruzie právě zrušena. Pro mě lepší scénář, než kdyby nechali letět letadlo prázdné... Kupoval jsem ještě před koronavirem za mnohem vyšší cenu, než byla později nabízena.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na 20.4. je stále v prodeji. Že by další investiční příležitost? 😀

Priebežne poprosím viac investičných tipov 😀

0 Citovat

Určite by som dal kredit do/z ukrajinských destinácií z Bratislavy začiatkom mája. V oboch krajinách zatvorené letiská a neverím že o dva týždne oba štáty naraz obnovia lety

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na 20.4. je stále v prodeji. Že by další investiční příležitost? 😀

A není to náhodou nějaký repatriační let? :D Je divný, že okolo je to zrušený a jen tenhle jediný termín tam je :D

0 Citovat

nie je, dnesny uz zrusili. chyba v matrixe

0 Citovat

matej15 napsal(a):

A není to náhodou nějaký repatriační let? :D Je divný, že okolo je to zrušený a jen tenhle jediný termín tam je :D

Na to jsem se přesně před pár dny ptal tonica 😂

0 Citovat

hlavne repatriacny let by nestal 30 eur :D

0 Citovat

Tak hlasim +20% kreditu po 4hod dnes od zakupenia za to Skopje 20.4. 😀

0 Citovat

indierock napsal(a):

Tak hlasim +20% kreditu po 4hod dnes od zakupenia za to Skopje 20.4. 😀

a mas alespon z takove vychcanosti uprimnou radost?  v plusu budes tak alespon 3 eura, ne? gratuluji.

0 Citovat

a tak je to taka zabavka, investovanie v malom s tym, ze aj tak stale zostavas verny zakaznik Wizzu :)


0 Citovat

12 Eur (kupene 2x30e jednosmerky), na druhej strane mohol som "pomoct" Wizzu aj tak, ze hned som si mohol hned vyplatit prvy refund na bank. ucet, no prijatim kreditu  takto som podporil ich likviditu a oni teraz trochu moju pri nakupe do buducna :)

0 Citovat

v duchu "zachraň živnost" jsem zrovna koupil 4 zpáteční letenky z Vídně do Eilatu přes listopadovej svátek za 19,9 € kus :D

0 Citovat

indierock napsal(a):

Tak hlasim +20% kreditu po 4hod dnes od zakupenia za to Skopje 20.4. 😀

Aj ta krajta, už nestihnu investovat :D

0 Citovat

Hážu do placu investiční tip na Bari z Prahy 3.5. :D

0