Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Vela 100% tipov by tu bolo aj z/do Polska, len neviem preco aktualne uzatvorenie hranic je do 3. maja, no pritom medzinarodne lety su zakazane len do 26. aprila. http://l24.lt/pl/polska/item/340...-do-3-maja

0 Citovat

Mne dnes prisiel email o zruseni letu (BRI-BUD 10.5), 120% vratenych do 5 minut akurát v jednej veci nemam jasno. Email pise  "spotrebovat" do 2 rokov, konto zase expires: never ... aj ked myslim, ze v mojom pripade na expiraciu nedojde :) Som ochotny vycestovat hocikde, kde nam to umoznia ... berem aj Chorvatsko, ci Charkov, kam by som za normalnych okolnosti nevycestoval uz ani zadarmo.

0 Citovat

Za předpokladu, že Wizzair nezkrachuje. 

0 Citovat

Mě by zajímalo, kdy mi Wizz připíše credit za ubytování z přelomu února/března...

0 Citovat

O mesiac

0 Citovat

indierock napsal(a):

Je mozne nechat rozhodnutie pri zruseni letu, ci prijat kredit alebo spravit rebook, aj po datume zruseneho terminu odletu alebo je to potrebne dovtedy stihnut (napr. nechat si dlhsi cas na volbu pripadneho datumu noveho letu do 60 dni, kym budu jasnejsie podmienky cestovania) ? ...inak dnes mam uz prvych +20% po reinvestovani predtym refundovaneho kreditu v sobotu :)

Zkoušel jsem, bylo možné i po datu zrušeného odletu.

0 Citovat

tonic napsal(a):

V appke cancel, ale po prihlásení sa to tvári ok. Tak bordel.

Taky mi appka ukazovala zrušený Madrid na červen, ale na webu je to OK (a teď už i v appce). Docela by se mi hodilo to zrušit. :)
0 Citovat

inak keby ste hladali nejake investicne letenky, tak Ukrajina predlzila karantenu do 11/5, no lety su stale k dispozicii

0 Citovat

ved jasne, je to riziko, ja si takto kratim chvilu, ze tocim uz len kredit, nedavam do toho realne peniaze

0 Citovat

tonic napsal(a):

inak keby ste hladali nejake investicne letenky, tak Ukrajina predlzila karantenu do 11/5, no lety su stale k dispozicii

Zajímavostí je, že už i Wizz u Bratislavy zobrazuje odlety z Vídně


zajimavost.png

0 Citovat

ano, ale len prvych par dni, potom opat BA. ale toto tiez myslim, ze je nerealne :)

0 Citovat


wizz-stonks.jpg

0 Citovat

Aby to nedopadlo tak, že spekulanti jako ty vyprodají letadlo a tak to reálně poletí a rušit se nebude :)))

0 Citovat

Tady nemůže - Polsko, Ukrajina i Slovensko mají uzavřená letiště. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zajímavostí je, že už i Wizz u Bratislavy zobrazuje odlety z Vídně


Nebylo to z důvodu původního termínu opravy runwaye v Bratislavě? Tuším, že do 1.5. mělo být letiště uzavřeno. Nakonec se zdá, že se s opravou nezačalo...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tady nemůže - Polsko, Ukrajina i Slovensko mají uzavřená letiště. 

Ok, to jsem nevěděl :)

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Hazard na Stripu je proti W6 kasinu hadra😂

Tak vezmi deset zpátečních letenek někam na Ukrajinu na první květnový víkend. To bude panečku úrok per anum 🤑

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Tak taky to W6 nemusi dat a pak bude ten investicni kredit k nicemu. A vlady se do zachranovani nizkonakladovek nepohrnou protoze budou met starosti any prezili narodni dopravci.


Wizzair aj Ryanair to prežijú. Sú to veľkí hráčí a onedlho bude treba ľudí za prácou zase voziť.
0 Citovat

To bola úplne iná doba a iné podmienky. Wizzair aj Ryanair sú v prvom rade "autobusy" pre gastarbeitrov. Navyše lietajú hlavne tam, kde im miestni politici poskytnú dotáciu, takže o dotácie na rozdiel od "klasických" aeroliniek sa nemusia báť.

0 Citovat

Jak spočítám výnosnost investice p.a., když jsem v poledne koupil letenky na začátek května a večer mi je Wizzair zrušil a refundoval 120%? Díky tomu se mi taky prodloužila platnost kreditu z půl roku na dva.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jak spočítám výnosnost investice p.a., když jsem v poledne koupil letenky na začátek května a večer mi je Wizzair zrušil a refundoval 120%? Díky tomu se mi taky prodloužila platnost kreditu z půl roku na dva.

No, řekl bych, že to bude kolem 3,4E+117%, ale nevím, přijde mi to dost výhodná investice, možná chyba ve výpočtu :D

0 Citovat

Hecnul jsi mě to spočítat :D Čas od nákupu do storna byl 6 hodin, čili 1/4 dne. Výnos na transakci je +20%. Takže výnos v procentech za rok bude 20 x 365 x 4, tj. 29.200 % p. a. Kam se hrabe Provident :D

0 Citovat

No ja jsem to počítal jinak. Když vždy "reinvestujes", tak se počítá 20% z jiného základu. Resp. vždy po 6 hodinách se ti připíše 20%.

0 Citovat

Jo, takhle. To by bylo složené úročení. Ale tady šlo o jednorázovou investici ;)

0 Citovat

Dalsi tip na “investovanie” lety z/do Polska do 9. maja (predlzeny zakaz).

0