Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Máš k tomu zdroj? 

0 Citovat

Ano, je to na FB stranke Katowickeho letiska.

0 Citovat

Dík , investováno :)

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


A kde je mozne kolisani kurzu? HUF neni zadna svetova mena.

:-D

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

To bola úplne iná doba a iné podmienky. Wizzair aj Ryanair sú v prvom rade "autobusy" pre gastarbeitrov. Navyše lietajú hlavne tam, kde im miestni politici poskytnú dotáciu, takže o dotácie na rozdiel od "klasických" aeroliniek sa nemusia báť.

Uvidíme nakolik a zda se dotování všeho možného i nemožného vrátí k před-epidemické době.

0 Citovat

Pozor, jestli nejsou z Vídně 😁

0 Citovat

Bratislava - Sofie na 4.5. by zainvestovat šla :D

edit: Londýn na stejný den taktéž

0 Citovat

Zrovna z Bulharska i Anglie se létá běžně... Z Prahy to i během zákazu létalo do Sofie a Minsku.

Kypr prý prodloužil zákaz do 17.5. ;)

0 Citovat

Já vzal KTW-FUE RT za 112 zlotých na první červnový týden s tím, že je celkem malá šance, že takto brzy Wizz zahájí lety do Španělska, resp. na Kanárské ostrovy vzhledem k tamním omezením. Když to pak půjde přehodit třeba na srpen, tak z toho bude základ levné dovolené.

Nicméně všude po netu kolují zprávy, že pro zahraniční turisty se Kanáry pravděpodobně otevřou nejdříve v říjnu! 

https://www.independent.ie/life/...48927.html

Nakonec bych byl rád, kdyby se to dalo posunout třeba vánoční období.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Kypr potvrzuji


https://www.hermesairports.com/p...id-19-info


https://www.pio.gov.cy/en/press-...13366#flat

Tak v tom případě Larnaca - Varšava na 10.5.

0 Citovat

Například já si víc považuji kreditů s neomezenou platností. Těch s dvouroční mám tak za 30-40 €

0 Citovat

inspiroval jsem se Lukášem a taky jsem vzal tu Fuerteventuru :D

0 Citovat

Což o to. Nasčítal jsem si, kolik jsem prolétal za poslední rok. Dvě stě tři sta euro není problém, ale otázka je, kdy budeme moct znovu opravdu volně cestovat. Celkem se obávám, že to nebude ani za rok a co pak s tím kreditem 😀

Zatím hlasuji pro to těch 110 € s neomezenou platností nerozmělňovat.

0 Citovat

Ono létat se začne asi během měsíce nebo dvou, ale bude plno vracejících se omezení a karantén, že budeš mít obavu brát cokoliv na dále než za měsíc dopředu a bude to taková ruleta, zda vůbec odletí a kdy a za jakých podmínek se vrátíš.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

inspiroval jsem se Lukášem a taky jsem vzal tu Fuerteventuru :D

;-) Tak doufejme, že z toho bude minimálně vánoční dovolená...

0 Citovat

Tak wizzair dle informací v dnešních Událostech začíná od 1.5. létat z Londýna a z Vídně mj. i do Milána . Problém je, že do Vídně se de facto nelze nyní dostat a ten Londýn je dle mého krapet mimo mísu s ohledem na aktuální situaci v Británii a o Milanu to zní jako špatný vtip, tam snad teď nikdo soudný nemůže letět. Asi se jim rentuje létat s prázdnými letadly, jasně, letenky propadnou..

0 Citovat

Čusaaan všichni!
Asi neexistuje moc velká šance, že nám prodlouží WIZZ Discount club o ty měsíce, kdy se nelétalo, že?

0 Citovat

A ktoré mesiace sa nelietalo?

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Tak wizzair dle informací v dnešních Událostech začíná od 1.5. létat z Londýna a z Vídně mj. i do Milána . Problém je, že do Vídně se de facto nelze nyní dostat a ten Londýn je dle mého krapet mimo mísu s ohledem na aktuální situaci v Británii a o Milanu to zní jako špatný vtip, tam snad teď nikdo soudný nemůže letět. Asi se jim rentuje létat s prázdnými letadly, jasně, letenky propadnou..


To Miláno od 01.05.2020 určite nie, včera mi zrušili let 06.05.2020 z VIE - MXP...kupovaný v decembri.

Najskoršie letenky predávajú na túto trasu od 15.05.2020. Ale tomu tiež neverím.

0 Citovat

Francie by měla opatření uvolňovat od 11.5. Takže takové Nice-Bukurešť na 5.5. můžou být rychlé prachy taky. Jen bych si přímo v žabožroutšině ověřil, že to také znamená uzavřená letiště až min. do 11.5. (to sám nedám).

0 Citovat


wizz.png

0 Citovat

Ode dneška do zítřka (30. 4. - 1. 5.) WIZZ Flex za 1 EUR / 30 CZK / 5 PLN za let a pasažéra. Připomínám, že poplatek za WIZZ Flex je v případě storna letenky nevratný! Peníze za letenku se vrací prostřednictvím kreditu na WIZZ účet!

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a): Připomínám, že poplatek za WIZZ Flex je v případě storna letenky nevratný!
To je pěkná prasárna. Je to vůbec legální?

EDIT: Jestli tu letenku můžu kdykoliv stornovat já, tak budiž, pokud nevrací poplatek ani když ji stornují oni, je to Wizzair :D

0 Citovat

Ale předpokládám, že při změně termínu budu stejně doplácet do aktuální ceny letenky, nebo ne?

0 Citovat

jasne, vzdy rozdiel sa doplaca

0