Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

A do kdy ta situace s Portugalskem (a dalšími) platí? Wizz od 1.8. prodává Portugalsko z Vídně včetně zpátečních letenek. Nějaký odkaz na dokument?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A do kdy ta situace s Portugalskem (a dalšími) platí? Wizz od 1.8. prodává Portugalsko z Vídně včetně zpátečních letenek. Nějaký odkaz na dokument?


Prozatím je zákaz příletů do 31.7.2020, nicméně se bojím, že zrovna pro Portugalsko zákaz prodlouží.

https://www.bmk.gv.at/service/co...ungen.html


EDIT: na webu je nově uvedeno, že Landing bans nebudou prodlouženy a bude tedy možné přiletět, ale následně si udělat test nebo odcestovat pryč

0 Citovat

Dámy a pánové, mám zajímavé novinky, co se týče Wizzu.

1) V prvé řadě Wizzair konečně (asi po měsíci) poslal change notifikace k změněným letům na červenec 2021. Vídeň-Kutaisi za 20 € jsem bez doplatku změnil na Budapešť-Nursultán.

2) Wizzair konečně z účtu odepsal kredity za lety, o které jsem požádal refund. Kupodivu prošla i recesistická žádost o refund VIE-EVN z Velikonoc, u kterého původní kredit už dávno protekl řekou času...

2b) Ale jako všechno u Wizzu to nedává smysl, protože je odepsaná celá částka včetně těch pár euro placených kredity. Na ani jednom bankovním účtu zatím nevidím pohyb, ačkoliv ve Wizz Account je datum 24.7.

Díval jsem se i na faktury a nikde nevidím způsob, jak bych mohl identifikovat, kterou kartou jsem to tehdá platil (a kde tak mám vyhlížet refund). Samozřejmě by to šlo reverzně a prolézt účty, odkud tehdy platba šla, ale je jich dost.


wizz.png

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dámy a pánové, mám zajímavé novinky, co se týče Wizzu.

1) V prvé řadě Wizzair konečně (asi po měsíci) poslal change notifikace k změněným letům na červenec 2021. Vídeň-Kutaisi za 20 € jsem bez doplatku změnil na Budapešť-Nursultán.

2) Wizzair konečně z účtu odepsal kredity za lety, o které jsem požádal refund. Kupodivu prošla i recesistická žádost o refund VIE-EVN z Velikonoc, u kterého původní kredit už dávno protekl řekou času...

2b) Ale jako všechno u Wizzu to nedává smysl, protože je odepsaná celá částka včetně těch pár euro placených kredity. Na ani jednom bankovním účtu zatím nevidím pohyb, ačkoliv ve Wizz Account je datum 24.7.

Díval jsem se i na faktury a nikde nevidím způsob, jak bych mohl identifikovat, kterou kartou jsem to tehdá platil (a kde tak mám vyhlížet refund). Samozřejmě by to šlo reverzně a prolézt účty, odkud tehdy platba šla, ale je jich dost.


Mám stejný problém, 24.7. "zrušeny" kredity, ale na účtu zatím nic.

0 Citovat

U mně se kredity odečetly a pak cca až po měsíci přišel refund, s tím, že co jsem platila kartou se objevilo na bankovním účtu a tu část co kreditama, tak se zase zpět objevily v kreditech. Byl to březnový let, refund jsem dostala cca na konci května.

0 Citovat

Podarilo sa niekomu cez infolinku v ramci zrusenych/presunutych casov prebookovat RT letenku na jednej rezervacii tak, ze Vam jeden smer ostal routing rovnaky a druhy nie (napr. ze by som chcel odlietat alebo prilietat na rozne letiska, ale destinacia by ostala rovnaka)?

0 Citovat

Už někdy na začátku roku jsem si vytvořil přes linku Vídeň-Tirana/Priština-Vídeň. Jde to, ale pokud nastane nějaká další změna, jsi ji schopný pouze akceptovat nebo rezervaci refundovat. Změny online už nepůjdou. Systém na to není připravený.

0 Citovat

Ale povodne si mal kupeny RT letenky na jednej rezervacii napr VIE-TIA-VIE a nasledne zmenach na tom lete to takto re-routol cez infolinku? Lebo cez web to takto nejde.

0 Citovat

Tak ze srpnové Černé Hory se stal kredit ve výši 120 %. Letos je to skutečně jako sázení loterie :-)

0 Citovat

Podobný osud včera potkal říjnový Nursultán a ještě na 99% čeká zářijový Lisabon a Ohrid. Času ale do 3 hodin před odletem ještě dost.

K change notifikacím: Mám s nimi dost změněných letů, ale prudí jen s připomínkami letů v září. U letů na listopad nebo dokonce na příští rok nemám ani jedno zopakování.

0 Citovat

wut? mam Lisabon na zacatek zari a nenapadlo by me, ze by tam mel byt problem :D

0 Citovat

Problém? Byly zákazy letů od Rakušáků, byl červený u nás a celkem vysoká čísla (stále). Takže vzhledem k změně od W6 mám volné ruce a kvůli tomu, že mezitím přišly zajímavější a bezpečnější nabídky, asi bude 120 % kreditu. On ten rok není nafukovací. Ale ještě to nechávám otevřené. 1,5 měsíce je letos ještě dost dlouhá doba, aby se cokoli pokaňhalo.

+ mám ještě jednu diskontovanou a flexibilní letenku do Portugalska na leden...

0 Citovat

Něco mi uchází nebo Wizz zavazadlo stojí v priority 18€, ale zároveň to píše, že pokud moje free carry on zavazadlo přesáhne limit, tak doplatím 20€ na letišti. To se pak vyplatí to risknout.

0 Citovat

ahoj. zitra jsme meli letet Estonsko na tyden s wizzem, ale bohuzel tam cesi na 2 tydny karantena. kdyz nemam flex, tak mam asi smulu ze ? zadnou formou to nezmenim ze ?

0 Citovat

Smůlu máš, ledaže by ti došel mail se změnou času.

0 Citovat

ok, diky, jsem si to myslel. no, nastesti 2litry za 3 lidi neni takova hruza

0 Citovat

Už se v tom trochu ztrácím... lítá wizz z Vídně do Stockholmu nebo je nějaký ban Rakousko versus Švédsko? Letenky v prodeji sou, ale jde mi o to, zda to letí nebo ne.

0 Citovat

Mělo by se to létat, avšak u Rakouska je Švédsko červené. Budeš potřebovat mít vyplněný formulář o opuštění Rakouska (https://www.oeamtc.at/thema/reis...-36904404).

Toto je onen formulář? Taky se v tom trošku ztrácím. Hodil by se mi do zásoby pro případ, že by Polsko strčili ze dne na den do červené zóny.

https://www.bmeia.gv.at/fileadmi...200414.pdf

0 Citovat

Děkuji, mám to právě taky jako záložní variantu, kdyby se něco pos... a nevyšlo Řecko, Ryanair z Prahy lítá jen Gothenburg a ceny Stockholmu u ČSA se mi moc nelíbí.

0 Citovat

Tak dneska Wizzem zrušeno Krakow - Tromso na konec září. Docela jsem i rád vzhledem k zavedení restrikcí od Norů a současným stavem v Polsku.

0 Citovat

O víkendu mi přišlo zrušení letů Vídeň - Menorca - Vídeň (konec září) s informací, že buď mi dají 120% v kreditech nebo mi vrátí peníze. 

"You can request refund in WIZZ credits to your WIZZ account for the total fare of the cancelled booking automatically, with an extra +20% as a bonus calculated for the ticket fare only, excluding the fee for other services. "

Jak myslíte, že je reálná cesta opět na konci září Vídeň - Catania - Vídeň?

Díky

Patrik


0 Citovat

Cataniu mám kúpenú aj ja, tak dúfam že vydrží 🙈

0 Citovat

Zdarec, zvažuji Tenerife nebo Algarve  začátkem září. Chápu dobře, že po příletu z Portugalska do Vídně by měla být karanténa a z Tenerife zatím né. Letos už zrušené 2 lety, takže váhám Ali

0 Citovat

Určitě bych volil Tenerife - bezplatné ošetření v případě Koronaviru.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr....seznam.cz

0 Citovat

 WizzAir zmenil o nekolik dnu muj odlet do Albanie. Mam moznost o akceptaci, zmenu nebo refundaci. Nikde se vsak neuvadi, kolik mam na rozhodnuti casu. Rad bych toho vyuzil a v pripade, ze se nezrusi povinnost testu po navratu, tak bych pozadal o refundaci. Nevite nekdo, jake jsou lhuty?


Please note that your flight(s) has(-ve) been changed, please review below information.

Your options are the following, please select below: accept change(s) and proceed to check-in, OR rebook to another flight, OR request a refund.

0