Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

uz se to tu resilo mnohokrat. Klasicky to plati do 3h pred odletem, ale jde to tusim i po planovanem datu odletu (minimalne refund na wizzair ucet).

0 Citovat

Na webu jsem našel tuto obecnou hlášku, která se pak opakuje i v podmínkách Wizz Flex:  "Změny rezervací je třeba provést do 3 hodin před plánovaným časem odletu. Změna bude považována za dokončenou po přijetí příslušné platby (je-li vyžadována)" Není tedy pravda, že se to nikde neuvádí, jen to není výslovně uvedeno ani v mailu ani v odstavci "SPOLEČNOST WIZZ AIR MŮJ LET ZMĚNILA - CO MÁM DĚLAT?", kde by to člověk logicky čekal.
EDIT: V e-mailu o změně je klikací odkaz na obecné podmínky, které stanoví: "15.1.2. Except as otherwise provided by the Convention or the Regulation 261, if, after You make Your  reservation, but before the Scheduled departure time of Your flight, We cancel your flight or change the scheduled departure time and the change or the offered new flight is unacceptable to you, and we are unable to book you on an alternative flight which is acceptable to You, upon contacting Our Call Centre, You may choose from the following options:"
Kupodivu tam nejsou ty 3 hodiny zmíněny, ale aspoň je tam napsáno "before.....". 🤣 

0 Citovat

V tom mailu je to výslovně napsáno, na konci tučným písmem. Cituji z dnešního mailu:

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your new flight. 

A těmi optiony se myslí souhlas se změnou nebo přebukování nebo zrušení a 120% refund.

0 Citovat

Aha! Jsem slepej, asi je to moc tučně a moc na konci. 🤣 No aspoň v tom nejsem sám. Nicméně web by mohl být i přehlednější.

0 Citovat

Tak let W6 Bratislava-Ľvov na 12/09 zrušený, kompenzácia 120 percent kreditu. Dúfam, že s tým covid semafórom prestanú a bude sa konečne lietať bez obmedzení čo najskôr, ale zatiaľ to vyzerá len na zbožné želanie.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

uz se to tu resilo mnohokrat. Klasicky to plati do 3h pred odletem, ale jde to tusim i po planovanem datu odletu (minimalne refund na wizzair ucet).

Jednoznacne sa to povedat neda, ja sa mam 2 uplne odlisne skusenosti. 

Raz pri zrusenom RT lete KRK-KEF v juni ma system asi 2hod pred planovanym odletom letu tam uz nepustal spravit rebook letu tam, ale len letu spat, takze som hned volal na infolinku a vyriesil rebook a tam vyriesil rebook na augustovy termin, ktory som uz absolvoval. 

A teraz pri rezervacii RT letu VIE-LIS v juli/auguste, pri ktorom let tam bol zruseny a let spat bol posunuty o den a zaroven je uz aj po datume letu spat, tak stale mam v systeme vsetky moznosti na refund a aj na rebook/reroute do 60dni.

0 Citovat

Ahoj, měl bych menší dotaz. Wizz mi zrušil let - částku jsem si nechal dát do kreditu a za kredit koupil ten samý let jen v jiný den. Ten ale taky Wizz zrušil a žádnou alternativu jsem si už nevybral a koupil u Ryanairu. Zvolil jsem proto refund do kreditu s tím, že si požádám o refund kreditu na kartu. Tady je ale problém. Refund na kartu mi to nechce dovolit, protože rezervace byla placená z kreditu :D

Dá se s tím něco dělat, nebo se mám smířit s kreditem ? Díky za případné info, pokud toto někdo už řešil.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Na webu jsem našel tuto obecnou hlášku, která se pak opakuje i v podmínkách Wizz Flex: ...

Budu asi za trotla, ale myslel jsem, že když mám koupené WizzFlex, že si můžu volně měnit (do těch 3 hodin před odletem) i destinace. W6 mi ale přesunula let do Tallinu (který je s ohledem na možné (a v současnosti platné) zákazy vstupu do Estonska kupován právě s Wizzflex) a když klepnu na ikonku změnit let, tak mi to zase ukáže možnost pouze Videň-Tallin. Musím tedy prvně potvrdit změnu letu a až použít Wizzflex na změnu destinace/data? Dík

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

Ahoj, měl bych menší dotaz. Wizz mi zrušil let - částku jsem si nechal dát do kreditu a za kredit koupil ten samý let jen v jiný den. Ten ale taky Wizz zrušil a žádnou alternativu jsem si už nevybral a koupil u Ryanairu. Zvolil jsem proto refund do kreditu s tím, že si požádám o refund kreditu na kartu. Tady je ale problém. Refund na kartu mi to nechce dovolit, protože rezervace byla placená z kreditu :D

Dá se s tím něco dělat, nebo se mám smířit s kreditem ? Díky za případné info, pokud toto někdo už řešil.


Kdybys po prvnim zruseni udelal pouze date change, tak by refund sel, takhle to uz nepujde. 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Budu asi za trotla, ale myslel jsem, že když mám koupené WizzFlex, že si můžu volně měnit (do těch 3 hodin před odletem) i destinace. W6 mi ale přesunula let do Tallinu (který je s ohledem na možné (a v současnosti platné) zákazy vstupu do Estonska kupován právě s Wizzflex) a když klepnu na ikonku změnit let, tak mi to zase ukáže možnost pouze Videň-Tallin. Musím tedy prvně potvrdit změnu letu a až použít Wizzflex na změnu destinace/data? Dík

 


Myslim, ze to rikas spravne. Musis nejdriv akceptovat zmeny/udelat rebooking zdarma z duvodu zmeny ze strany wizzairu. Az pote ti to umozni delat zmeny pres wizz flex. 

0 Citovat

Ano, přesně tak. Musí se nejdřív akceptovat změny a pak až využívat Wizz Flex. Taky to teď řeším s již 5x změněnou letenkou z Kypru :D 

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Kdybys po prvnim zruseni udelal pouze date change, tak by refund sel, takhle to uz nepujde. 

Refund na kartu nejspíš půjde, ale musíš žádat o převod kreditů za ten první let. Z toho druhého to jistojistě nevykřešeš. Avšak refund bude trvat určitě déle jak měsíc.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ano, přesně tak. Musí se nejdřív akceptovat změny a pak až využívat Wizz Flex. Taky to teď řeším s již 5x změněnou letenkou z Kypru :D 

To je dost debilní systém - když mi let s Flexem nezmění, ale zruší, tak nemám co potvrdit a musím volat na linku. 😠 
0 Citovat

Tak mi na FB potvrdili "správný" postup: změnit na jeden z nabízených letů, potvrdit a pak můžu použít Flex. Znamená to, že musím hledat mezi nabízenými lety takový, který je za stejnou cenu jako let, na který to chci změnit.  

0 Citovat

Jsem docela smolař, ve středu mi wizzair změnil čas letu Vídeň-mallorca a já jsem to hned blbec aktivně potvrdil...druhý den ČR zavedla covid test při návratu ze SPA🤣🤣tak budu doufat, že přijde zase nějaká změna, abych to mohl zrušit 🙏🏻🤫kdybych nebyl aktivní mohl jsem to rovnou prebookovat na kanáry 🙃 je někdo, komu se to taky tak podařilo načasovat??

0 Citovat

Mallorca jde skrz tech jejich seznam rebooknout na Kanáry?

0 Citovat

To dost pochybuju, jelikož mám zrušenou Menorcu a ta jde z Vídně jen na Malorku a z Budapeště ještě na Ibizu. Teď jsem na to pro jistotu koukal znova.

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz... v době korona jsem zakoupil lety Vídeň - Porto s wizzem , obyc letenky. Nyní mi změnili let o dva dny dříve odlety z Vídně i Porta ... Muzu to nějak zrušit , když mi tyhle data nevyhovují ? Stačil by mi i voucher od wizzu , proletim to jindy :) 

0 Citovat

Jasně že můžeš, což by ses dozvěděl i po přečtení mailu od Wizzu. 😉

0 Citovat

Dnes úspěšně přehozen let PED-LWO na PRG-VAR přes infolinku. Systém nabízel jen odlety z Pardubic. 

Edit: původní let na začátku září nový let na konci září. Tzn během 60 denního okna co je normálně 

0 Citovat

Asi by se slušelo napsat na kdy :-)

0 Citovat

Zdravím, potřebujeme být 23.9. v Neapoli. Svatba :) Easy Jet zrusil vsechny lety na zari. 

Zvažujeme zda booknout let do Rima  /Ryan Air a nebo Czech airlines/ a nebo do Bari /WIZZ AIR/. Bari je jižněji a méně COVID případů. Otázka, zda zase není větší pravděpobodnost zrušení letu (malé letiště). CO doporučíte?

díky moc. 

0 Citovat

Co takhle to šoupnout úplně do všech vláken? 🤣

Do Neapole létá Wizz z Vídně...

0 Citovat

J0x napsal(a):

Co takhle to šoupnout úplně do všech vláken? 🤣

Do Neapole létá Wizz z Vídně...


Sorry za to. Jde mi spíš o názor na letecké společnosti / destinace. Jestli se dá odhadnout kdo v polovině nezruší let. Proto jsem to dal do Ryan air vlakna i Wizzair vlakna. Do neapole je to z říma i bari pohoda... o přímý let tam nejde. Jde mi o to, abych nerezeroval už druhou leteckou společnost, která mi zadrží prachy :)

0 Citovat

Ne, nedá se odhanout, které lety na září budou zrušeny nebo omezeny, je to zkátka věštění z křištálové koule.

Max to brát pragmaticky, kde je pak rychlejší - při zrušení letu - vrácení peněz a to za mě vítězí Wizz neb Ryanair mi stále ještě visí peníze z červnové lety ... 


0