Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ani se jim nedivím. Za to Ukrajina drží. 11.5. sice přijde první z 5 fází rozvolňování, ale metro spustí až v třetí a podle ministra (teď nevím čeho) v červnu, když to půjde dobře, povolí domácí lety.

0 Citovat

Asi máme nového černého koně - Makedonie, ta Severní.

https://kurir.mk/makedonija/vest...zatvoreni/

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ukrajina prodloužila karanténu do 22.5. a zároveň začala k 11.5. rozvolňovat, ale nikdo neví, jak se to týká letecké dopravy (protože to v tom nařízení není).

Aha, tak proto najednou ukrajinci (UIA a SkyUp) posunuli a prodávají letenky do Prahy od 23.5.2020. To je fakt neskutečný, vymlouvat se na karanténu a pak pohoda, i když vědí, že ani po tomto datu se nezačne hned létat.

0 Citovat

Hele, jako zástupci zákazníků můžeme být rádi, že už aspoň neprodávají na 11.5. a nesnaží se tak mámit penízky z neinformovaných a naivních, které vrátí pouze ve formě kupónu.

0 Citovat

Nějaký nový tip na investiční letenky?

0 Citovat

Zaručené už teď není nic. Čekat na Slováky, zda to protáhnou. Nebo se spolehnout na Ukrajince, že nepovolí a nejdřív na začátku června začnou s domácími lety, když to půjde dobře.

Na Poláky můžeš počkat taky, ale ty lety jsou zrušeny snad do konce května.

0 Citovat

Udivuje mě, kolik z vás si koupilo letenky na léto do Španělska. Tamní vláda již dříve prohlásila, že země bude pro cizince uzavřená pravděpodobně až do září.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Udivuje mě, kolik z vás si koupilo letenky na léto do Španělska. Tamní vláda již dříve prohlásila, že země bude pro cizince uzavřená pravděpodobně až do září.

Právě proto vidím příležitost v tom, že letenky koupené na příští měsíc budou s největší pravděpodobností zrušené, tj. s možností přesunutí termínu na pozdější datum, dá se vždy posunout o 60 dní od data návratu u zpáteční letenky. Pakliže budou restrikce pokračovat dál, bude možné posouvat zase dál, také je vždy možnost letenku stornovat a nechat si ji vyplatit na Wizz účet.  

Dnes dopoledne bylo možné koupit např. Katovice - Fuerteventura RT s WDC za 92 PLN ;-)

0 Citovat

No dobře, tak si koupíš Fuerteventuru za 92 PLN, let zruší a co pak? Až lety zprovozní, tak si to přesuneš na nový termín a doplatíš si 500 PLN do nové ceny například? Protože 92 PLN už to určitě stát nebude... A zpět na Wizz účet ti asi převedou jen cenu letenky, tedy bez poplatku za WDC, mýlím se? To nevidím jako výdělečný podnik.

0 Citovat

Ne-e, při zrušení dávají 120% i tak a posunutí letu, pokud ho sami zruší, je do těch 60 dnů taky zdarma. Tady bych se bál spíš toho, že už poletí, ale nepustí mě do Polska nebo Španělska.

0 Citovat

Aha, já se tady na to před pár dny pro jistotu ptal a Tonic mi potvrdil, že rozdíl v ceně letenky se platí vždy...

0 Citovat

Pokud to vybíráš jejich pickerem při zrušeném letu, nemělo by se. Párkrát jsem to už dělal a nic se nedoplácelo.

Něco jiného bude, pokud dáš normálně "change flight", tam to chce poplatek za změnu a doplatek rozdílu cen. U Wizz Flex ti to odpustí ten poplatek za změnu.
0 Citovat

92?:D ja mam tu Fuerteventuru za 122 :/ Chtel jsem brat Dubai za 3 500 pro dva, ale nevyslo mi to na Revolutce o necelou kačku :) Uz je zrusenej, tak je mi to trosku lito ze jsem tomu nedal druhou sanci ...:)


5f91b622-4a9b-4896-8cbc-7fe7773344c3.png

0 Citovat

Teď spíš začínám shánět tipy na rok 2021, za jaké desetieurovky to utratit. Nejlíp nějakou exotiku jako Kazaň, Baku, Dubaj nebo Astanu či nějaké ostrovy (Kanáry, Kréta apod.). 

Jen z Prahy tam nic levného na '21 není. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Teď spíš začínám shánět tipy na rok 2021, za jaké desetieurovky to utratit. Nejlíp nějakou exotiku jako Kazaň, Baku, Dubaj nebo Astanu či nějaké ostrovy (Kanáry, Kréta apod.). 

Jen z Prahy tam nic levného na '21 není. 


Jak už bylo napsáno výše, dá se výhodně z Vídně do Arménie, např. přes Velikonoce za 40 Euro pro členy.
0 Citovat

To už mám za 20€ na leden. Stejně tak jsem schramstnul Oděsu za 25 € na červen, Petrohrad za 20 € na únor a Constantu za další dvacku na březen :D

P. S. Na začátku června mi končí WDC a za současných podmínek ho neplánuji obnovovat. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pokud to vybíráš jejich pickerem při zrušeném letu, nemělo by se. Párkrát jsem to už dělal a nic se nedoplácelo.

Něco jiného bude, pokud dáš normálně "change flight", tam to chce poplatek za změnu a doplatek rozdílu cen. U Wizz Flex ti to odpustí ten poplatek za změnu.


No takto, keď oWizz zrušia let/posunú čas, tak rebooking na iný termín (myslím, že to je +- 30 dní) je z zdarma.


No keď vy máte Wizzair Flex, tak sa dopláca rozdiel ceny v letenke

0 Citovat

Asi vás ještě neprokoukli;-)

https://www.secretflying.com/pos...fly-again/

0 Citovat

Říkám si, že tohle musí masivně taky frčet v Polsku nebo na Ukrajině. Nejenom v česko-slovenských luzích a hájích :D

EDIT: Jinak vypadá nadějně i Moldavsko. V zemi drastické restrikce včetně nočního zákazu vycházení. Sice se začínají uvolňovat a nouzový stav platí do 15.5.2020, ale nevypadá to na to, že by se s úderem půlnoci šestnáctého hned začala znovu létat. Nicméně Wizz si to myslí a v systému má ještě nahránu řadu tras. Tohle už je víc spekulace, než insider-trading. Vidím to na 90 %, že se nikam nepoletí.

0 Citovat

Moldavsky premier do medii prohlasil ze uz nebudou nouzovy stav po 15. prodluzovat. Takze s tim bych byl opatrny.

0 Citovat

To je taky důvod, proč jsem nekoupil. Ale stojí to za pozorování, jak se to vyvine.

Nicméně EK chce prodloužit uzavření vnějších hranic do 15.6. Takže mi něco říká, že do 15.6. nic mimo unii nepoletí ani tak. 

0 Citovat

Ako je to vlastne s tým uzavretím EÚ hraníc?

Lebo napr. QR stale lieta pravidelné lety do Viedne.  A prázdny by určite nelietali.

0 Citovat

Mne se stala jina vec. Koupil jsem letenky po 10e dohromady za 100e (pro vice lidi) z Vidne do Armenie. Platil jsem kartou, potvrdil v applikaci Airbank, prisly letenky, ale nic se mi nezauctovalo ani nestrhlo. Nema s tim nekdo zkusenost? :D. Uz to jsou 2 dny a stale nic, na beznem ucte ted pro jistotu mam jen par korun :)

0 Citovat

Jde koupit Larnaca - Londyn Luton na 15.5.


Letiště na Kypru jsou zavřená do 17.5.

0 Citovat

Dík. Zakoupeno 😂

0