Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tak to je radost, teda :-( My se teda vracíme hned 30.7., takže snad to vše klapne. A s kým letíte? Polský LOT zatím vesele Heraklion prodává až do konce srpna, tam i zpět.



Deny napsal(a):

Kdo tady má tu křišťálovou kouli? Právě nám zrušili srpnový zpáteční let. Házím si tu korunou, jestli to hned přebookovat, nebo vyčkávat, protože Řekové nás toho 10. srpna stejně do země nepustí kvůli aktuální epidemiologické situaci v ČR, a dostali bysme zpátky aspoň peníze za ten zpáteční. Let tam se údajně rušit nechystají, včera poslali jásavý e-mail

0 Citovat

A proč by LOT neprodával Heraklion? Situace je každý den jiná, Řekové do země pouští turisty ze zemí, kde je situace výrazně horší než u nás, takže osobně nevidím důvod, proč by neměli 10. 8. někoho pouštět do země, pokud se to u nás absolutně nesesype. 

0 Citovat

barbara_b napsal(a):

Tak to je radost, teda :-( My se teda vracíme hned 30.7., takže snad to vše klapne. A s kým letíte? Polský LOT zatím vesele Heraklion prodává až do konce srpna, tam i zpět.




My letíme z Berlína s Easyjetem. Oni ty letové řády seškrtávají, třeba místo 4x týdně létají jen 2x, napůl jsem čekala, že se nám něco takového taky stane.
0 Citovat

eremi napsal(a):

A proč by LOT neprodával Heraklion? Situace je každý den jiná, Řekové do země pouští turisty ze zemí, kde je situace výrazně horší než u nás, takže osobně nevidím důvod, proč by neměli 10. 8. někoho pouštět do země, pokud se to u nás absolutně nesesype. 


Taková křišťálová koule se mi líbí, dík :) Osobně z dosavadního vývoje usuzuju, že do země nepouští ty národnosti, u kterých objeví vyšší procento pozitivních testů při příjezdu, viz ten Balkán, ale zrovna řeckej chaos není zárukou ničeho
0 Citovat

Řekové bez omezení umožňují vstup občanům všech zemí EU, tedy i ze zemí, kde je výrazně horší situace než v ČR. Snaží se ze sezóny zachránit co se dá a nečekám, že se něco změní ve vztahu k ČR.

0 Citovat

Řekové potřebuji zachránit turistickou sezónu. To je cele. Spis bude problém s odletem z okolních státu. 

0 Citovat

Tak máme velký problém. Rodina se právě snaží odletět z Vídně do Aten. Ryanar tvrdí že každý pasažér musí mít individualní QR kód. Děcka jsou ale napsaný jako spolucestující u rodičů, celá skupina má jeden QR kód se čtyřma lidma. 

Zatím to vypadá že neodletí, máme hodinu do odletu. 

0 Citovat

Honza Alek napsal(a):

Tak máme velký problém. Rodina se právě snaží odletět z Vídně do Aten. Ryanar tvrdí že každý pasažér musí mít individualní QR kód. Děcka jsou ale napsaný jako spolucestující u rodičů, celá skupina má jeden QR kód se čtyřma lidma. 

Zatím to vypadá že neodletí, máme hodinu do odletu. 


Děti můžou být napsané s rodiči, problém je IMHO ten druhý dospělý, každý má mít svůj kód. Řekové hodili odpovědnost na aerolinky, takže ty si to hlídají. Nemáte někdo nějaký kód, který byste mu mohli poslat, ať ho ukáže? Třeba by to prošlo
0 Citovat

Deny napsal(a):


Děti můžou být napsané s rodiči, problém je IMHO ten druhý dospělý, každý má mít svůj kód. Řekové hodili odpovědnost na aerolinky, takže ty si to hlídají. Nemáte někdo nějaký kód, který byste mu mohli poslat, ať ho ukáže? Třeba by to prošlo



Skupina ma jednoho dospeleho a tri decka pod 10 let. Ryanair tvrdi ze decka musi mit take individualni QR kody. Uz tam zadrzuji 4 rodiny.

0 Citovat

Tak to je divný, všude píšou, že děti do 18 le t lze psát k rodičům. Není to úlet Ryanairu?

0 Citovat

Zatim cekaj na gate, boarding uz zacal, prej prijde nejakej manager a rozhodne. Zatim jim rekli ne. Jsou tam 4 dalsi rodiny v podobne situaci


0 Citovat

Ještě tedy detail... Jsou to vlastní děti? tedy mají shodné příjmení?

0 Citovat

Cywe, každopádně informuj, jak to dopadlo

0 Citovat

Tak je nepustili, letadlo odletelo bez nich. Hajzlikove


0 Citovat

My jsme dne dnes leteli VIE- Zakynthos. Kontrola QR ve VIE u check-in a pred nastupem do letadla.

Registraci jsem provadela cca pred tydnem, kod QR dosel az  o pulnoci pred odletem.

Ve VIE kasirovali u gate zavazadla nad limit.

Na Zakynthosu kdo mel QR zacinajici 1, sel na test.

0 Citovat

Honza Alek napsal(a):

Tak je nepustili, letadlo odletelo bez nich. Hajzlikove


Uff , to tedy bylo drama na Schwechatu. Pro Řeky by to pak bylo asi ok, ale Ryan byl nekompromisní. Je divný, že podobně se na QR kódy připravily všechny 4 rodiny ...

0 Citovat

Jeste k QR - my jsme leteli s Wizzem. QR jsem mela taktez spolecny pro sebe a 3lete dite. Prijmeni mame stejne. Nevim, v cem Ryan mohl videt problem.

0 Citovat

Nejspíš nepochopili instrukce ohledně kontroly.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Je divný, že podobně se na QR kódy připravily všechny 4 rodiny ...

A jak by se dle tebe měli připravit, když pokud vím, děti stačí mít společný QR kód s rodičem.To by mě fakt zajímalo.

@Andrea

Jak přeměřovali prosím tě ty zavazadle. Jaký měli muster? Kovovou klec nebo nějakou tu papírovou. Jde mi o to, jestli to do toho slo nacpat, nebo jen volne vložit :-) Mám teď taky dva lety do Řecka a přemýšlím, jaký vzít příručák.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A jak by se dle tebe měli připravit, když pokud vím, děti stačí mít společný QR kód s rodičem.To by mě fakt zajímalo.

Neznám přesně podmínky, jak je to zařízeno pro děti. Pokud příprava těch rodin byla správná, tak je bohužel chyba u Ryanu. Jakou to bude mít dohru?!

0 Citovat

Pokud je to chyba FR, tak je to odepření nástupu za 600 € na hlavu, ne?

0 Citovat

Ryanair to hodí na handling a dá od toho ruce pryč. Nedostanou z něj ani euro. Onehdá jsem řešil odepření nástupu kvůli většímu rozměru zavazadla, kde ovšem byla snaha cestujících zaplatit za odbavení. Ryanair řekl, že to byla chyba handlingu a že děkují za upozornění a že poučili svého handlingoveho partnera, aby se to již více nedělo a umožnili cestujícím zaplatit poplatek za odbavení. Jakoukoliv kompenzaci odmitli. 

0 Citovat

Tak jsem to konecne uzavrel. Koupili jsme letenku na dalsi den. Kody jsem vyplnil jak to chtej, pro jistotu dvakrat na kazdou osobu. Ryanair, letiste a Recko hrajou mrtveho brouka a navzajem se obvinuji. Zadna  refundace nebo nahrada skody nebude. 


Rekl bych ze chyba byla u Ryanairu. Ale natrefili jsme na kokota, co delal pro letiste a fakt to pozadoval.

Je tam asi 20 lidi. Par jich spi na letisti. Nekteri stihli zabookovat wizzair co letel  hodinu pozdeji. Odleteli na  stejny kod (puvodne pro Ryanair). 


0 Citovat

Ty vole to jsou zmrdi

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Andrea

Jak přeměřovali prosím tě ty zavazadle. Jaký měli muster? Kovovou klec nebo nějakou tu papírovou. Jde mi o to, jestli to do toho slo nacpat, nebo jen volne vložit :-) Mám teď taky dva lety do Řecka a přemýšlím, jaký vzít příručák.


Netykalo se to primo nas. Dosli jsme ke gatu, kde uz letuska vypisovala papir na doplatek 25 eur. Slecna mela plastovy prirucni kufr.

0