Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

@Andrea

Diky

0 Citovat

Tak nakonec zřejmě chyba nebyla u Ryanairu. Nově - ode dneška - prý Řecko požaduje, aby měly QR kód i děti. Takže Ryanair postupoval podle pravidel. Ale tentokrát mi to teda uniklo, tahle změna, a ani na těch svých ofiko  stránkách ještě odpoledne nic nepsali.

Fakt vydařenej řeckej bordel :(

https://www.facebook.com/story.p...8372665718


0 Citovat

Nechápu co se furt řeší, pravidla jsou daná tak proč furt spekulovat jak to obejít. Budme radi za to co teď je. A když někam někdo cestuje, tak asi má být seznámen s podmínkama.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Tak nakonec zřejmě chyba nebyla u Ryanairu. Nově - ode dneška - prý Řecko požaduje, aby měly QR kód i děti. Takže Ryanair postupoval podle pravidel. Ale tentokrát mi to teda uniklo, tahle změna, a ani na těch svých ofiko  stránkách ještě odpoledne nic nepsali.

Fakt vydařenej řeckej bordel :(

https://www.facebook.com/story.p...8372665718


Není náhodou v rámci toho nového přístupu letecká společnost zodpovědná i za to, že cestující informuje a tím zajistí QR kódy? 

0 Citovat

@deny

Top Travel Service jako zdroj uvadi travel.gov.gr, ktery jsem taky pouzival. NIKDE se tam nepise o detech na samostatnem QR kodu. Naopak pri vyplnovani formulare jeste upozornuje ze travel companions musi byt pod 18. A wizzair travel companions umoznil. A fakt nechapu kde by 5 lete dite vzalo vlastni email nebo mobil, tohle formular pozaduje.  A decka nemohou jit do karanteny bez rodicu. 


Sleduji zpravy i v rectine, mam dost znamych Reku. Nikdo o tomhle nemluvil, vsichni krouti hlavou. 

0 Citovat

Přesněji řečeno se tam píše "Only include age if younger than 18 years", což ale neznamená, že travel companion musí být pod 18, i když to tak možná mysleli. 😉 

0 Citovat

Kolonka Vek u Family members je povinna, tak tezko rict jak to cele mysleli

0 Citovat

Já nedokážu říct, na čí straně je chyba, ale jak se tak pídím, dočítám se, že už párkrát Řekové po příletu chtěli, aby rodiče vyplnili nový samostatný formulář pro dítě. Tím, že to hodili na aerolinky, se Ryanair asi rozhodl sichrovat. Že by ta komunikace měla ze všech stran úplně jiná, je jasný.


Nevěřím, že se u Ryanairu něčeho domůžou, Řekové píšou, že každý cestující má mít svůj formulář, tak na to se budou odkazovat.


Osobně dětem vyplním vlastní formuláře, nechci copadnout stejně
0 Citovat

Ráno mi přišla výzva, ať vyplním řecké formuláře a teď večer ještě jednou, ale večer navíc píšou:

Separate QR code is needed for each passenger (including infants and children).

Takže je již potřeba pro všechny !
0 Citovat

Od koho ta výzva přišla?

0 Citovat

Deny napsal(a):

Od koho ta výzva přišla?

Omlouvám se, že jsem nenapsal rovnou, výzva od Wizzairu.
0 Citovat

Díky

0 Citovat

Tady píší, že Řecko z Vídně je aktuálně verboten. Nic takového  jsem ale nenašel.

https://www.novinky.cz/finance/c...r-40331745

0 Citovat

Ten článek je celý špatně 

0 Citovat

Ten web je celý špatně. 😂 

0 Citovat

Já teda do Řecka neletěl, ale kolega ano a už 22.7. Wizzair rozesílal maily, že QR kód musí mít i děti pod 18 let(i když on letěl sám). V situaci, kdy v samotném Řecku si to může každý vykládat jinak a následné finanční náklady Řecko hodilo na airolinky, se vůbec nedivím, že to vyžadují. Ostatně děti bez QR kodu nepouští ani Ryanair a co jsem se dočetl, tak ani LOT. Ale celkově mě tvůj příspěvek pobavil...zneužití dětí, oběti, proti lidskosti, atd :-)))

0 Citovat

Není pravdou, že Wizz rozesílá e-maily, neboť my žádný nedostali a celkově nás situace rozhodně nepobavila. Považuji to za administrativní bordel.


0 Citovat

Administrativní bordel to, je, ale především Řecký, aerolinky se snaží jen chránit. Tohle se to už tu řešilo 23.7. tedy den před tvým odletem. Mě taky nepobavila vaše situace, ale způsob tvého líčení, který mi připadal minimálně, jako bys stála na rampě při selekci. To, že "dneska" někam neodletíš, s tím se prostě musí počítat.

0 Citovat

Ano, na rampě při selekci jsme stáli všichni s rodinami a pokud si koupím letenku, tak očekávám, že odletím. To je jako, když si koupím v obchodě zboží, zaplatím ho a oni mi ho potom odeberou, že na něj nemám nárok, jen tak, beztrestně ho odeberou. Rozhodně by mělo být odškodnění. Není možné lidem ukázat letadlo a pak je tam nepustit a letenky takto prodávat legálně.

0 Citovat

karlovarsky.festival napsal(a):

Není pravdou, že Wizz rozesílá e-maily, neboť my žádný nedostali a celkově nás situace rozhodně nepobavila. Považuji to za administrativní bordel.


Mě teda od Wizzu přišly 3 smsky a 3 maily, které na QR kód vyloženě upozorňovali.

0 Citovat

karlovarsky.festival napsal(a):

Ano, na rampě při selekci jsme stáli všichni s rodinami a pokud si koupím letenku, tak očekávám, že odletím. To je jako, když si koupím v obchodě zboží, zaplatím ho a oni mi ho potom odeberou, že na něj nemám nárok, jen tak, beztrestně ho odeberou. Rozhodně by mělo být odškodnění. Není možné lidem ukázat letadlo a pak je tam nepustit a letenky takto prodávat legálně.

  

Z mého pohledu nic Wizzair neporušil. Vaší povinností je splnit veškeré náležitosti pro vstup na palubu. Osobně vidím jako příčinu to, že řecký CAA napsal do notamu, který je pro aerolinky (a veškerý letecký provoz) závazný  doslova " All passengers of international flights to Greece will be obliged to fill the Passenger Locator Form" s důrazem na to ALL. Takže asi ani to odškodnění nebude.

Nevím, zda jste kupovala letenky přes prostředníka, nebo přímo u Wizzairu, ale mám z několika stran potvrzeno, že upozornění chodilo.

Očekávat v dnešní době, že všechno poletí, je mírně řečeno naivní. 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

  

Z mého pohledu nic Wizzair neporušil. Vaší povinností je splnit veškeré náležitosti pro vstup na palubu. Osobně vidím jako příčinu to, že řecký CAA napsal do notamu, který je pro aerolinky (a veškerý letecký provoz) závazný  doslova " All passengers of international flights to Greece will be obliged to fill the Passenger Locator Form" s důrazem na to ALL. Takže asi ani to odškodnění nebude.

Nevím, zda jste kupovala letenky přes prostředníka, nebo přímo u Wizzairu, ale mám z několika stran potvrzeno, že upozornění chodilo.

Očekávat v dnešní době, že všechno poletí, je mírně řečeno najivní. 


Přesně tak.

In accordance with the relevant Legislative act (Joint Ministerial decision on e-PLF), every individual passenger must hold a unique QR code. Although the e-PLF provides the option to include as many Family members as necessary, or non-Family members travelling with the passenger (group), these details are provided only for tracing (epidemiological) purposes, to be utilized in case either the passenger or companions are found positive to Covid-19. Therefore each and every passenger must submit an e-PLF and receive a reply with a unique QR code.
Children are not exempted from the e-PLF submission, nor covered by their parents QR code.

0 Citovat

@MartinV, souhlas

0 Citovat

Souhlas s Mirkem a Martinem V - nemáte nárok na nic. V dnešní době si prostě každý, kdo chce cestovat, musí dávat obrovský pozor na všechny podmínky a musí prostě počítat s tím, že neodletí. A to myslíte vážně s tím, že jste stáli jak na rampě při selekci? Co si to sakra o sobě myslíte? Hnus.

0 Citovat

@Jarda S tou rampou, to jsem napsal jako první já. Po přečtení těch lamentů, plných obratů jako zneužívání dětí, porušování lidských práv, oběti atd... uznávám, že to bylo poněkud nevhodné. 

0