Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

@Martin V: Já vím, že si to napsal první ty v reakci na ty "zločiny proti lidskosti", kterých se dopustil Wizz. To jsem právě pochopil a chtěl jsem původně napsat něco podobného. Karlovarsky.festival ale pak právě napsal/napsala, že na té rampě fakt stáli... čímž asi prokázal/prokázala svoji inteligenci.

0 Citovat

Musím souhlasit,každý musí letos brát plánování dovolené ve stylu Foresta ...je jako bonboniéra,nikdy nevíš,co ochutnáš.Misto Říma a Armenie byla super prázdná a pohodová Praha,Cheb a Jesenice na koupání ,Český les na cyklistiku .Prazdniny jsou takové,jaké si je uděláš a je jedno kde 😀Strjne tak se těším až to bude jen o koupi letenek dle chuti a ceny bez čtení stránek MZ

0 Citovat

@JM Souhlasím a taky to tak beru. Když letím někam na pár dní, a nemusím si brát dovolenou, tak to kašlu. Poletím/nepoletím je to jedno.  Když musím brát dovolenou, tak kupuji letenky minimálně do dvou destinací na tu dobu, když neodletí jedna, povede se druhá (jen u letenek do Helsinek a jako záloha Talllinn, mi to nevyšlo :-(  ).

0 Citovat

No promiňte, ale to je docela hloupé, ne? :D  Co když poletí obě? Zase tak častá storna teda nejsou, vždyť z Prahy dnes "nepředpokládaně" neodletíte akorát do pobaltí. Samozřejmě kupovat letenky z Vídně nebo Polska akorát 2x zvyšuje riziko, že neodletíte a o 100% zvyšuje riziko nemožného refundu. A dělat 2 plány programu, rezervace hotelů nebo 2 různé zavazadla podle destinace? :D  

0 Citovat

Když poletí obě, tak jeden let kamkoli přesunu, ty 3 hodiny rozdílu tam většinou mám. Při nejhorším by propadl jeden let, těch pár eur přežiju. Zavazadla?Ta taška pod sedadlo? Ty jsou pořád stejné. V současné Evropě zas tak velké výkyvy nejsou. Rezervace hotelu, při dnešním převisu nabídky, dělám až na místě.

0 Citovat

Takovej srdceryvnej elaborát, člověk by uronil kroupu, a on to promazal :D

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Zase tak častá storna teda nejsou, vždyť z Prahy dnes "nepředpokládaně" neodletíte akorát do pobaltí

Velmi častá... letecké společnosti stále pokračují ve svém prodat co nejvíc letenek na lety co nepoletí. Bohužel "kvůli covid" jim to vždy bez sankcí a odškodnění projde. Ruší se desítky letů z Prahy stále kvůli tragicky nízké poptávce. A je to poměrně lukrativní byznys, aspoň něco prodám a nemám žádné náklady s letem. S měnícími se omezeními či zákazy to nemá nic společného.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Takovej srdceryvnej elaborát, člověk by uronil kroupu, a on to promazal :D

Tak a teď mě mrzí, že jsem nepoužil citaci. Aspoň tak tu mohla být ta perla uchována. 😁

0 Citovat

@Martin V: teď to mrzí i mě, protože jsem to neviděl vůbec :D 

0 Citovat

Koukam ,ze oproti Spanelsku ( Kanarske ) docela dusno s Reckem ,nebo ze by Viden ?  Tezko posuzovat ,kdo za co muze ,ale zneuzivani  situace se deje vsude nejen na letistich a u leteckych spolecnosti ... zavest opatreni z hodiny na hodinu  ( Ostrava  17.7.) je taky sila ...

Rekum se ale dost divim ..jak breceli a chteli turisty a najednou vymysleji hovadiny ,je to ale taky o lidech ...nekdo si asi hodne potrebuje hrat na  sefa a dokazovat si sve ego ...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Koukam ,ze oproti Spanelsku ( Kanarske ) docela dusno s Reckem ,nebo ze by Viden ?  Tezko posuzovat ,kdo za co muze ,ale zneuzivani  situace se deje vsude nejen na letistich a u leteckych spolecnosti ... zavest opatreni z hodiny na hodinu  ( Ostrava  17.7.) je taky sila ...

Rekum se ale dost divim ..jak breceli a chteli turisty a najednou vymysleji hovadiny ,je to ale taky o lidech ...nekdo si asi hodne potrebuje hrat na  sefa a dokazovat si sve ego ...


Nevím, ale vyplnění PLF kde je jasně uvedeno co a jak se má udělat mi jako úplná hovadina nepřijde. To, že si v dnešní době není někdo schopen zjistit před odletem co je potřeba pro vstup do země je celkem udivující. Evidentně stále existuje dost lidí, kteří si myslí že jim někdo bude servírovat informace až pod nos a vodit je za ručičku.




0 Citovat

Nechci se nikoho zastávat, ale pokud se dobře pamatuji na ten smazaný příspěvek, tak to bylo tak, že autorka ty informace měla, ale online formulář v té době to umožňoval vyplnit jen tak, jak to vyplněno měli, takže na to spoléhali. Nevím...

0 Citovat

Mirek napsal(a):


Nevím, ale vyplnění PLF kde je jasně uvedeno co a jak se má udělat mi jako úplná hovadina nepřijde. To, že si v dnešní době není někdo schopen zjistit před odletem co je potřeba pro vstup do země je celkem udivující. Evidentně stále existuje dost lidí, kteří si myslí že jim někdo bude servírovat informace až pod nos a vodit je za ručičku.



Dobre ,jiste tam mohla byt chyba ,ze si to neoverili ,ale kdyz to podle vseho s temi detmi nebylo uplne jasne ? 

Navic ,proc je treba neco vyplnovat  pred odletem 48 hodin  ,.kody chodi chaoticky a nakazit se muzu klidne cestou na letiste, nebo v letadle ,,,vsechno to jen lidi od cesty odrazuje ,, do Irska jsem ted musel vyplnovat formular kde budu  14 dnu v karantene  , spousta lidi  co priletala to vyplnovala az na letisti v Dublinu ,ja to mel dopredu vyplnene  na pasovce jen nahledl do pasu  (irskeho ) nic se neptal a formular hodil na  hromadu k ostatnim  ,pochybuju ,ze nekdo cte a kontroluje poctive udaje ,,,

Chapu .ze je to trosku neco jineho ,ale stejne proc to Viden resi ,..hrozi tam snad ,ze by je Rekove nepustili do zeme a  spolecnost by  je musela prepravit zpatky do zeme zdarma ? 

0 Citovat

Přesně tak mikre, Řekové to hodili na letecké společnosti, že pokud někdo nebude mít všechno vpořádku, tak veškeré náklady ponese aerolinka. 

0 Citovat

Ano, a s těmi dětmi to nebylo úplně jasné, Řekové psali, že každý musí mít kód, ale na formuláři pak byla políčka pro přidání spolucestujících, což bylo celé zavádějící. A jak se to hodilo na aerolinky, tak některé se rozhodly neriskovat

0 Citovat

mikir napsal(a):



Dobre ,jiste tam mohla byt chyba ,ze si to neoverili ,ale kdyz to podle vseho s temi detmi nebylo uplne jasne ? 

Navic ,proc je treba neco vyplnovat  pred odletem 48 hodin  ,.kody chodi chaoticky a nakazit se muzu klidne cestou na letiste, nebo v letadle ,,,vsechno to jen lidi od cesty odrazuje ,, do Irska jsem ted musel vyplnovat formular kde budu  14 dnu v karantene  , spousta lidi  co priletala to vyplnovala az na letisti v Dublinu ,ja to mel dopredu vyplnene  na pasovce jen nahledl do pasu  (irskeho ) nic se neptal a formular hodil na  hromadu k ostatnim  ,pochybuju ,ze nekdo cte a kontroluje poctive udaje ,,,

Chapu .ze je to trosku neco jineho ,ale stejne proc to Viden resi ,..hrozi tam snad ,ze by je Rekove nepustili do zeme a  spolecnost by  je musela prepravit zpatky do zeme zdarma ? 


Formulář si můžete vyplnit klidně minutu před půlnocí den před Vaším odletem. A QR kódy chodí spolehlivě pár minut po půlnoci (řeckého času) v den odletu.



0 Citovat

S tím "spolehlivě" bych byl opatrný. A obecně - dělat něco na poslední chvíli a přitom spoléhat, že všechno bude stále fungovat, se může (nejen v případě Řecka)  pěkně vymstít... mnozí by mohli vyprávět.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

S tím "spolehlivě" bych byl opatrný. A obecně - dělat něco na poslední chvíli a přitom spoléhat, že všechno bude stále fungovat, se může (nejen v případě Řecka)  pěkně vymstít... mnozí by mohli vyprávět.


A proto stačí když předložíte, že jste vyplnil PLF. Potvrzení Vám přijde na e-mail.

0 Citovat

Mirek napsal(a):


A proto stačí když předložíte, že jste vyplnil PLF. Potvrzení Vám přijde na e-mail.


A tiskli jste mail, nebo informace z odkazu, co přišel na mail? Formulář jsme vyplňovali v úterý, z domu odjíždíme zítra ráno v 5 a QR kod ještě nepřišel. 

0 Citovat

Protože přijde po půlnoci

0 Citovat

Kdybyste sem zitra napsal jak to s temi cisly bylo a co znamena 7, budu rad. Letime v pondeli. Diky.

0 Citovat

Tak ségra od přítelkyně (skupina 5 lidí) dnes letí s LOTem z KTW na ZTH. Všichni obdrželi kódy začínající 41xxx. Letí až večer, tak pak dám info jestli šli na test nebo ne. Případně třeba bude někdo rychlejší 😉

0 Citovat

Nechápu proč se tomu testu branite... Ze strany Řecka jde více méně o formalitu, aby pak mohli říci, my jsme testovali. Vždyť z těch slin je pramalá šance že by to vůbec zjistili. Druhá věc je jestli vůbec všechny vyhodnocují... 

0 Citovat

@ElZorro Přesně 👍

I tak jsem dost překvapen, že denně nějakých 7-10 turistů odhalují. 

0 Citovat

Nicaragua napsal(a):

Pokud nebudu mít cca do 13 hodin jistotu, že 7 nejde na testy, tak na to kašlu a nikam nejedu. Ale budu pátrat nebo čekat, že se snad někdo ozve 🤔

To jim to teda nandáš..... A že ti někdo řekne, že s kodem začínajícím 7 nešel na test je pro tebe jistota? Docela mě překvapuje někdo, kdo se v tuhle dobu rozhodne cestovat a zároveň má strašný problém s případným namátkovým testováním. 

0