Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Okamžitě vyplnit a mít aspoň ten formulář bez QR kódu a důkaz, že jste letenku nebo dovolenou kupovali na poslední chvíli. Nepustí vás do letadla, pokud nic nebudete mít. 

Řekové píší v potvrzení po vyplnění toto: 

If travel departure begins prior to the day of arrival, travelers are allowed to board after showing the confirmation email (and not necessarily the QR code which is scheduled to arrive during their trip).

0 Citovat

Měli by pomoct. Kdy jste to kupovali? V pokynech cestovky to psaný nebylo?

0 Citovat

Kdybych v pondělí neletěl znova do Řecka, tak klidně upravím ty moje formuláře. Ale nechce se mi zbytečně riskovat, i když ta šance, že by mi to způsobilo nějakej problém, je mizivá.

0 Citovat

Do letadla do Řecka v Praze bez QR kodu bez šance. Ani CK nepomůže. Koneckonců takových cestujících jste desítky týdně... rychle holt hledat spojení na zítra 🤷🏻‍♂️

0 Citovat

Mezi 9-9:30 budu mít 10min cca. Nic neslibuju, ale pošli mi do zprávy všechny nutný údaje pro formulář. 

0 Citovat

lackopatrik napsal(a):

Nejde vyplnit. Jsme pouze přihlášení. Jde pokračovat na další krok s datem příletu 9.8. nejdříve. Letíme s cestovkou. Myslíte že nám pomůžou? 

Nepomůže nic pokud nemáte alespoň vyplněný formulář o zaslání žádosti o QR kód jsou nekompromisni, dokonce kontroluji (wizz) i c.osobnich dokladů. 

0 Citovat

Bohužel to PDF nejde tak lehce upravit. Generuje se totiž jako obrázek a ne text.

0 Citovat

Ridderova snaha pomoci je obdivuhodná, smekám a díky za ni.

0 Citovat

+1

0 Citovat

Dimiku, jsem si vědom, že to někoho může pohoršit, ale sám bych takovou pomoc ocenil. I když jsem ve finále pomoci nedokázal. 

Na druhou stranu se divím, že moralizuješ zrovna ty. Wizz investice ti přijdou morálně čistý? Mě ne. Přesto jsem jich pár udělal. Ale určitě tu nehodlám moralizovat. 

0 Citovat

Beru tvůj názor a hlavně je mi úplně jedno.

0 Citovat

Ahoj, prosím je možné že pri kúpe letenky na korfu odo mňa nepozadovali typ dokladu a ani datum narodenia? To isté ani pre check-in? DIK

0 Citovat

veronika.kockova1 - to budeš potřebovat, až budeš dělat checkinn.

0 Citovat

Tam to po mňe práve tiež nechcú... ani ten dátum narodenia.


Tie doklady chápem že asi schenghen, ale že ani dátum narodenia, mi príde zvláštne.


Je to inak wizzair. Check-in mam hotový a na BP je len meno a priezvisko a pohlavie. Tak som to snáď nijak neposrala:D

0 Citovat

Dátum narodenia som mozno v profile mala, ale určite nebol správny.Plus by mi teda prišlo mega nefer keby mi to tam vyplnili automaticky a ani nikde nezobrazili? Ako si ma človek pamätať nejaké kontaktne údaje v profile ktoré tam vyplnil bohvie kolko x rokov dozadu.


Plus som mala na rezervácii ešte jedného človeka, a po ňom datum narodenia tiež nevyzadovali.... 


Ach jo posrate aerolinky, volať na spoplatnenu infolinku sa mi fakt nechce. 


Neletel tu niekto wizzaair do Grécka nedávno a nepamäta si tam to s dátumom narodenia?

0 Citovat

zeby ten tvoj posraty datum narodenia nebol vobec potrebny ?

0 Citovat

Datum narození ani číslo dokladu jsem snad u Wizzairu nikdy nezadaval u letu po Evropě. Jen do Dubaje co si pamatuji. Takže zbytečný stres, pokud máš palubní lístek, je vše OK.

0 Citovat

ok, moc diki. :) Väčšinou to neriešim, ale už som zo všetkých tých formulárov trocha na nervy.

0 Citovat

Wizzair v rámci schengenu nikdy nechcel pri checkine nič. To len Ryanair chce vždy komplet údaje z ID alebo pasu.

0 Citovat

Wizz na rozdíl od pijavice Ryanair v rámci Schengenu tyto data nepotřebuje, buď v klidu.

0 Citovat

A dovolená v Řecku padá :-(


https://www.denik.cz/cestovani/c...00810.html

0 Citovat

Turisté z několika evropských zemí, včetně České republiky, budou smět do Řecka od 17. srpna jen s negativním testem na koronavirus. Podle agentury Reuters to dnes oznámila řecká vláda. Test bude muset být starý maximálně 72 hodin. Opatření se dále dotkne cestujících ze Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska.


No dalo se to dřív nebo později čekat 

0 Citovat

A proč by měla padat??

0 Citovat

Tak Babiš už na Krétě byl...😉

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A proč by měla padat??



Protože jsem tam měl naplánovanou za 2 týdny krátkou víkendovku (na nic jiného jsem přes léto čas bohužel neměl) a nebudu si zdvojnásobovat náklady pořizováním testu...

0