Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Já vyplnila dotazník včera a taky mi žádný QR kód nedorazil. Navíc jsem měla dost problém vyplnit číslo letu, protože naše je W a 5 číslic. Podle jejich formuláře to ale musí být vyplněno takto: Enter 2 characters followed by 1-4 numbers between 0 and 9, e.g. AC7678, LH1752. Svoje číslo letu jsem teda zadala do kolonky pro privátní číslo letu..

0 Citovat

Kristyna: Wizzair má kód W6 a čtyři čísla letu, takže v praxi to vypadá jako W+5 čísel. W6 to nespolklo? Podle mě se tam dá napsat cokoliv, je to volný text.. Uvidíme, komu kód přijde jako první..

0 Citovat

Dopoledne mi to spolklo i letový kód Wizzairu do mé fejkové zkušební rezervace ;)

0 Citovat

Ja som to cislo okopiroval z webu Wizzu a nebol problem. W6 (kod dopravcu)+4cisla, vsetko sedi. Mna zastavila tato tusim tretia strana

"Temporary Address - Please enter the temporary address you will be residing for up to the next 14 days ."  a zjavne som to pochopil zle, takze si tento "test" zopakujem :)

0 Citovat

Nestačila by adresa české ambasády nebo řeckého ministerstva zdravotnictví? :D

Tímto si sichrují místo na případnou karanténu ;)
0 Citovat

Aleš napsal(a):

Tak tomuhle říkám slušná sviňárna. Proč tohle neoznámili rovnou, když s velkou slávou přišli s tím, že od července otevřou letecké hranice pro cestující z "bezpečných" zemí? I kdyby byl ten test hrazený řeckou stranou (o čemž začínám trochu pochybovat), myslím si, že by si hodně lidí dovolenou rozmyslelo. Například - koupím si zájezd na 7 dnů a hned ráno po přistání dostanu tenhle dáreček. Když vše dobře dopadne, po 36 hodinách mohu konečně opustit karanténu, což znamená, že k moři se dostanu až třetí den. Takže v reálu u moře strávím čtyři dny, protože sedmý se odlétá domů. Paráda.


Jenže oni to oznamovali od začátku. Řecko sleduju, protože tam letenky na léto máme už koupené dávno, a celou dobu, co mluví o otvírání hranic, otevřeně informují, že se bude namátkově testovat i z bezpečených zemí. Podle nějakého algoritmu otestují určité % cestujících z každého letu. I to, že se na výsledky má čekat v karanténě, proběhlo.

Nové je jen to, že to dostalo podobu tohohle formuláře.


0 Citovat

@Deny

To tu místní odborníci neradi uslyší.

0 Citovat

Počítám, že hodně lidí si cestu do Řecka rozmyslí. Původní zprávy mluvily o tom, že se bude testovat zcela namátkově bez povinnosti nějaké karantény!

ad: Už vidím, jak si někdo zaplatí dovču s AI a pak mu to žrádlo budou třeba dva dny podávat mezi dveřmi a na bazén/moře se bude dívat leda z balkónu. To je prostě nesmysl a podvod na lidi.

0 Citovat

A už mají připravený hotely pro hosty z Karvinska :-) Alespoň, že budou free...

https://www.in.gr/wp-content/upl...ymaton.pdf

https://www.ekathimerini.com/253...d-tourists

0 Citovat

Pro ty z Karvinska bude spíše něco takového...


img-20200629-170917.jpg

0 Citovat

Deny napsal(a):


Jenže oni to oznamovali od začátku. Řecko sleduju, protože tam letenky na léto máme už koupené dávno, a celou dobu, co mluví o otvírání hranic, otevřeně informují, že se bude namátkově testovat i z bezpečených zemí. Podle nějakého algoritmu otestují určité % cestujících z každého letu. I to, že se na výsledky má čekat v karanténě, proběhlo.

Nové je jen to, že to dostalo podobu tohohle formuláře.



Přesně, jak píše Lukáš - o testech sice zmínka proběhla, ale o té téměř dvoudenní karanténě opravdu ne...

0 Citovat

To nemůžou myslet s tou karanténou vážně... a co když teda udělaj test a bude pozitivní? Zaplatí dotyčnýmu letenku zpátky?  Doufám, že aspoň nebudou mít ty čínský testy, co měly úspěšnost možná 30%  :-) Je to trošku podpásovka, že si napřed lákaj turisty ve velkým a jak se jich nemůžou dočkat a pak tohle? Chápala bych to  u těch rizikových zemí. No nezbejvá než doufat, že do konce srpna, je to přejde.


0 Citovat

Vždycky si můžeš na letišti sednout jak Gándí a nechat se deportovat jako persona non grata ;-) V Řecku mám tři noci na konci září. Možná je to přejde, možná Wizzair omezí/změní lety.

0 Citovat

Aleš napsal(a):


Přesně, jak píše Lukáš - o testech sice zmínka proběhla, ale o té téměř dvoudenní karanténě opravdu ne...


Já o ní četla, až budu mít večer čas, zkusím to dohledat, už je to určitě tak 14 dní


Edit: Tak to byla informace pro pasažéry o Aegean Arlines ze dne 16.6., že namátkové testování na letišti i pro turisty ze zemí kategorie A (tj i ČR) a do oznámení výsledků karanténa v destinaci, s tím, že max. na 24 hodin. A že takto to bude do 30.6. a pak upřesní, jak to bude od července.


A pak to psali třeba tady:

https://www.keeptalkinggreece.co...e-borders/

nebo tady


https://greece.greekreporter.com...on-monday/

0 Citovat

Milan V, Michal: Pravda, dneska mi to uz vzalo i cislo letu WizzAiru, vcera to neslo :).

0 Citovat

Deny napsal(a):


Já o ní četla, až budu mít večer čas, zkusím to dohledat, už je to určitě tak 14 dní


Edit: Tak to byla informace pro pasažéry o Aegean Arlines ze dne 16.6., že namátkové testování na letišti i pro turisty ze zemí kategorie A (tj i ČR) a do oznámení výsledků karanténa v destinaci, s tím, že max. na 24 hodin. A že takto to bude do 30.6. a pak upřesní, jak to bude od července.


A pak to psali třeba tady:

https://www.keeptalkinggreece.co...e-borders/

nebo tady


https://greece.greekreporter.com...on-monday/


Ok, uznavam tedy, je to ma neznalost. Cekal bych vsak, ze o tak dulezite informaci budou psat i vetsi media. Jen pro info - sam do Recka zatim nic naplanovaneho nemam, nicmene jsem to mel v umyslu. Ale po tomhle me jaksi presla chut. Take by me docela zajimalo, jaky bude scenar, kdyz se nakaza potvrdi...

0 Citovat

Podařilo se to někomu odeslat? Vždy po odeslání to hodí chybku:-(

0 Citovat

Je pravda, že česká média opravdu celou dobu psala jen kusé zprávy a přejímala navzájem chyby, tak jsem to nakonec s nimi vzdala. Ale jak říkám, mám důvod to sledovat, protože ty letenky už máme dlouho.

Když se nákaza potvrdí, podle toho, co jsem se dočetla, tak si má každý sám na 14 dní zařídit karanténu. Hotely by na to měly mít vyhrazené kapacity. Kdo to ovšem zaplatí, to je druhá věc. Ale už reagují pojišťovny a nabízejí na to extra pojištění. Bez toho bych Řecko asi letos neriskovala.


0 Citovat

No jo, ale pokud je mi znamo, doba leceni trva 3-6 tydnu (nekdy i dele). Az pote prestane clovek virus vylucovat. Takze pochybuji, ze po 14 dnech by takoveho cloveka pustili domu. Mam pocit, ze nekterym se dovolena v Recku muze hodne protahnout.

0 Citovat

A jak toho pak chtějí dosáhnout, aby tam někoho udrželi třeba 4týdny? Zavřou ho pod zámek?  Přece nemůžou zakázat, aby se člověk vrátil domů, ne?

Naše vláda by teda měla to stejný chtít po Řekách, co přicestují do ČR, ať je to fér.

0 Citovat

@Aleš

To nejspíš jo. Fakt nevím, jak to chtějí řešit, nic dalšího jsem se nedočetla. Ani nevím, jestli už se jim to přihodilo a museli nějaké turisty řešit. Zachytila jsem jen případy Řeků cestujících k rodině.


Já sázím na pojišťovny, i když zatím žádná nenabízí proplacení nákladů, když bude např. v karanténě celý hotel (to se nás naštěstí netýká), jen když opravdu onemocníte. Snad to vyladí

@Aluška Fakt si nemyslím, že Řecko nebo aerolinky budou nadšené, že poletíte domů s coronavirem. Skutečně si myslím, že budete pod zámkem čekat na negativní test. Ale můžu se mýlit, ofc. V ČR v karanténě taky nesmíte nikam courat a už vůbec ne nakazit taxikáře, půlku letiště a letadla.

0 Citovat

Ono by asi čistě teoreticky cestovat s koronavirem šlo, aniž by člověk nakazil ostatní. Jenže musel by mít po celou dobu respirátor nejvyšší třídy, ruce, oblečení a všechny věci pečlivě vydezinfikované...

Ale jakmile někdo bude mít koronavirus, budou si ho tam chtít nechat celou dobu. Pro převoz domů např. nemocného existuje termín - "repatriace".

Vzhledem k tomu, jak se nám v současnosti ze světa vytrácí kauzalita, zdravý selský rozum i presumpce nevinny, je nepravděpodobné, že by vás někde nějaká zahraniční vláda umístila do karantény na vlastní náklady a po jejím skončení na vlastní náklady poskytla let domů.
0 Citovat

cali napsal(a):

Podařilo se to někomu odeslat? Vždy po odeslání to hodí chybku:-(

Odpovím si sám... Pokud vkládáte děti, musí mít family name jako hlavní osoba. Tedy nepustí vás to, pokud to zadává muž a dcery mají klasické přechýlené příjmení. Což je pikantní, protože i v Řecku mají muži a ženy odlišnou koncovku příjmení.

0 Citovat

Pro info: QR kód dorazil... 

0 Citovat

@Michal a Aluška: Mně spíš přijde, že se u vás úplně vytratila sebereflexe a odpovědnost vůči lidem kolem vás.

Opravdu si myslíte, že když VY vyrazíte na dovolenou nemocní covidem, VY ohrozíte řadu dalších lidí v letadle, na letišti, v hotelu, kvůli VÁM bude muset hotel zavést pokoje se zvláštním režimem a VÁS budou muset léčit, tak že je to nespravedlivé a cizí vláda by vám měla ještě uhradit pobyt a náklady? 

Nejste to právě vy, kdo v takovém případě způsobil problémy a škody mnoha ostatním? 

PS. A nevymlouvejte se na verzi, že se nakazíte v letadle. To testy ještě nezjistí. 

0