Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj, prosím ostatní aktuálně cestující do Řecka o potvrzení informace, že děti do 18 let už opět nemusí mít vlastní QR kód a stačí aby byly uvedeny v PLF formuláři jednoho z rodičů. Tuto změnu jsem totiž nikde nezaregistroval, ale před vyplněním formuláře se to tam tak píše... Díky moc.

0 Citovat

V středu jsme letiti z PRG na Rhodosu. Radši jsem připravila pro každý člen rodiny svůj QR. Po příletu Řekové se podívali na QR a se ptali jestli děti mají nebo mají společný QR s rodičema. Tak podle mě není nutné aby dítě měl svůj QR. Měli jsme všechny 4 kód začínající 7, takže na test vsechny...

Nicaragua napsal(a):

Ahoj, prosím ostatní aktuálně cestující do Řecka o potvrzení informace, že děti do 18 let už opět nemusí mít vlastní QR kód a stačí aby byly uvedeny v PLF formuláři jednoho z rodičů. Tuto změnu jsem totiž nikde nezaregistroval, ale před vyplněním formuláře se to tam tak píše... Díky moc.

0 Citovat

Nicaragua napsal(a):

Ahoj, prosím ostatní aktuálně cestující do Řecka o potvrzení informace, že děti do 18 let už opět nemusí mít vlastní QR kód a stačí aby byly uvedeny v PLF formuláři jednoho z rodičů. Tuto změnu jsem totiž nikde nezaregistroval, ale před vyplněním formuláře se to tam tak píše... Díky moc.

Ahoj my leteli ve středu PRG-RHO a QR jsem měla pro každého i pro děti,  13,15 let. V Praze kontrolovali pouze dospělé, od děti nikdo kód vidět nechtěl, ale pokud si precteš o několik příspěvků před,  tak ve Vídni vyžadují při nástupu do letadla QR kód od každého,  jinak vás nepustí do letadla (WIZZ).

0 Citovat

Díky moc za odpovědi! Zase je to celé zmatečné, klasika po Řecku 🤦‍♂️. Nedávno si moc dobře pamatuji, jak ze dne na den změnili pravidla a nutili mít QR kód pro všechny cestující včetně dětí, přičemž povinnost kontroly kódů přenesli na aerolinky a ty nekompromisně odmítaly pustit do letadla všechny, co toto nařízení nesplnili. Dnes, když vyplňuješ PLF, nepustí tě to dál bez zakliknutí informace, že vyplňuješ jeden formulář za celou rodinu nebo domácnost, což může znamenat, že stačí i za druhého dospělého. Na webu českého ministerstva zahraničí je jasně uvedeno, že PLF musí mít vyplněn každý starší 18 let a děti do 18 let nemusí a stačí, když budou uvedeny v PLF jednoho z rodičů, ideálně toho se shodným příjmením. Tak snad to tak bude platit. Je to fakt bordel.

0 Citovat

Proto radši vyplnit každého zvlášť. Já jsem o pro každy cestující doplnila family members...jistota je jistota ;)

Nicaragua napsal(a):


Díky moc za odpovědi! Zase je to celé zmatečné, klasika po Řecku 🤦‍♂️. Nedávno si moc dobře pamatuji, jak ze dne na den změnili pravidla a nutili mít QR kód pro všechny cestující včetně dětí, přičemž povinnost kontroly kódů přenesli na aerolinky a ty nekompromisně odmítaly pustit do letadla všechny, co toto nařízení nesplnili. Dnes, když vyplňuješ PLF, nepustí tě to dál bez zakliknutí informace, že vyplňuješ jeden formulář za celou rodinu nebo domácnost, což může znamenat, že stačí i za druhého dospělého. Na webu českého ministerstva zahraničí je jasně uvedeno, že PLF musí mít vyplněn každý starší 18 let a děti do 18 let nemusí a stačí, když budou uvedeny v PLF jednoho z rodičů, ideálně toho se shodným příjmením. Tak snad to tak bude platit. Je to fakt bordel.

0 Citovat

Nicaragua napsal(a):

Ahoj, prosím ostatní aktuálně cestující do Řecka o potvrzení informace, že děti do 18 let už opět nemusí mít vlastní QR kód a stačí aby byly uvedeny v PLF formuláři jednoho z rodičů. Tuto změnu jsem totiž nikde nezaregistroval, ale před vyplněním formuláře se to tam tak píše... Díky moc.

Nechápu v čem je problém vyplnit formuláře zvlášť pro děti. Obzvlášť když v tom Řekové dělají takový bordel... Místo toho strávit cenné minuty psaním postu na fórum, jestli náhodou někdo nemá osobní zkušenost. Kdybyste to vyplnila rovnou, už byste neměla starosti "co by, kdyby" a ještě vám zbylo trochu času ;)

0 Citovat

Dnes Vídeň-Athény z 1/3 plné letadlo.

QR se 4 bez testu.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nechápu v čem je problém vyplnit formuláře zvlášť pro děti. Obzvlášť když v tom Řekové dělají takový bordel... Místo toho strávit cenné minuty psaním postu na fórum, jestli náhodou někdo nemá osobní zkušenost. Kdybyste to vyplnila rovnou, už byste neměla starosti "co by, kdyby" a ještě vám zbylo trochu času ;)

Možná proto, že před vyplněním formuláře musíš zaškrtnout, že vyplní jen jeden na rodinu 

0 Citovat

A? Pokud vím, nejsou to sofistikované formuláře, co hlídají duplikáty. Umí to maximálně podle e-mailu...

0 Citovat

Vyplňují se ještě nějaký formuláře při vstupu do Řecka, kromě těch oficiálních z řeckých stránek s QR kódem?  Jestli musí být něco vyplněno ještě před nástupem do letadla popř. v letadle.

Letíme z Vídně s ryanair. Děkuji.

0 Citovat

Prosím vypĺňajte formulár pre kazdu osobu, aj napriek tomu, že Gréci tvrdia, že stačí jeden formulár pre household. Letel som s Ryanairom a nepustili nás do lietadla, keďže sme mali len jeden formulár a nechali sa zlákať inštrukciami, že musíme vyplniť len jeden formulár pre rodinu/ household. Takze formulár resp QR kod pre každú osobu, inak je dosť nahoda, ako sa na to pri boardingu budú pozerať. 

0 Citovat

Díky za informaci, i když mě moc mrzí, jak jste dopadli! Tohle jsem tady zjišťoval před týdnem. Dnes večer  JTR se synem s W6. Přes upozornění, že máme vyplnit jen za dospělé (mch. tato informace je uvedena i na webu MZV ČR) jsem raději vyplnil i za dítě.

0 Citovat

matus napsal(a):

Prosím vypĺňajte formulár pre kazdu osobu, aj napriek tomu, že Gréci tvrdia, že stačí jeden formulár pre household. Letel som s Ryanairom a nepustili nás do lietadla, keďže sme mali len jeden formulár a nechali sa zlákať inštrukciami, že musíme vyplniť len jeden formulár pre rodinu/ household. Takze formulár resp QR kod pre každú osobu, inak je dosť nahoda, ako sa na to pri boardingu budú pozerať. 

A kdy jsi letěl? 

0 Citovat

A proč se ptáš Deny? 

Jinak ja dnes Mykonos. Zajímavá zkušenost. Rychlik ze Starého Města zpoždění 7 min. Na přestup ve Vídni jsem měl 9 min. (se zpožděním 2 min.) takže jsem byl klidný. Běžím ze sestky na devítku, vbíhám vítězoslavně do vlaku a říkám si, jak to klaplo. No po chvilce začalo naskakovat na monitoru zpoždění. První 3 pak 6, 9 a nakonec 12 min. Kromě toho kolem mě chodily pořád nějaké muslimky tam a zpátky, nastupovaly a vystupovaly a jedna se zavřela na zachodě. Nevěděl jsem co si myslet. Takže když zahlasili, ze mame vylézt, páč vlak je pokažený, tak jsem byl vlastně rád.Nevadí, přelezl jsem do vedlejšího z Grazu. 

Na letišti relativně dost lidí, no je to nacpané na tu T3. V salunu plno a horko. Chytl jsem poslední místo v části na jídlo a pití.  Dal jsem dvě deci vina na chuť, což se ukázalo jako chyba, dva panáky a kafe a bylo mi ještě větší.

Na bordingu kontrolovali poctivě ty formuláře a QR kódy. Preměřovali příruční zavazadla. Ja měl Burtona, ale demonstrativně jsem to do te klece nacpal po příchodu a když jsem ho vytahoval, tak jsem málem porazil tu jejich konstrukci, tudíž mě pak nechali. Asi jsem je pobavil. Ale par maníků platilo.

No jako téměř poslední ( jako vždy) lezu do letadla. Letušky Wizzu příjemně překvapily. Mladé, štíhlounké a hezké, teda aspon vlasy a oči :-). No když jsme měli letět, tak nějaké tři jedince vyhodili, a pak se kontrolovali zavazadla, čí je co. Asi jestli tam ti co odešli nenechali bombu. 

Zapomnel jsem dodat, že jsem vyfasoval sedadlo hned před nějakou uvědomělou maminkou s tak půlročním kojencem, kterému se ty průtahy nelíbily stejně jako mně a dával to hlasitě najevo. Po vzletu byl přesunut dopředu a já konečně omdlel v tom horku.

To, že mě budou testovat jsem vzhledem k sedmičce věděl, ale nějaké holky ze Slovenska byly v šoku. Snad si je tu nenechají. No to je vlastně jedno. Hlavně abych tu nezůstal já.  Jo zapomněl jsem. Ne moc pěkná paní mi v tom krku tou špejlí rajbovala snad až v žaludku kolem 10 sekund poslední zbytky slin, pac jsem byl vysušený jak treska. No kdyby přidala ještě 2 sekundy, asi bych musel platit čistírnu za znečištění jejího mundůru.

Každopádně jinak je tu pěkně. Fouká jak svina, rousky se ve městě musí nosit i venku a teď mi zrovna přišla zpráva, že mám nasadit tu jednodenní karanténu. Ještě že jsem si koupil u letiště hned zásobu piva a jídla a místo šampónů a dalších nesmyslů vezu 3 x 100ml slivovičky. Po celém dnu s respirátorem na hubě si asi pustím film, vypiju ty zásoby a hodím se do pohody.

0 Citovat

No protože mi přijde, že se to pořád mění, tak jak moc je ta zkušenost aktuální. Nic víc 

0 Citovat

No já kdybych cestoval s dětmi, tak bych to vyplnil i za ně a měl bych jistotu. A nemusel bych řešit, jestli se nějaký pikolík na letišti vyspí dobře nebo ne. Udělej to tak a budeš v klidu. Vyplnování formuláře trvá 2 min.ˇKdyz to budeš kopírovat, tak 30 sec.

0 Citovat

Přidám také svou zkušenost ze včerejšího letu z PRG na CFU (Ryanair). V Praze kontrola QR kódů před nástupem. Zavazadla nikdo nijak neřešil (díky bohu). Po příletu do Řecka a vstupu do terminálu rychlé rozřazování. 7 = test, 4 = bez testu. Ta sms o případné jednodenní karanténě mi přišla také, nicméně jsem se 4 testován nebyl. A co bylo nejvtipnější, sms přišla dnes, pár minut po příletu do Prahy :-)

0 Citovat

Deny napsal(a):

A kdy jsi letěl? 


V pondelok 17.8.2020. Kazdopadne mám informáciu, že Wizzair akceptoval 1 formulár za domácnosť, ale to je skôr mega luck, ako pravidlo. Ryanair sa s tým nekasle. Proste 100% vyplniť formulár za každú osobu, za to nikto pokutovať nebude. 


Ja ale nechápem ten povinný checkbox že vyplnim len jeden formulár za domácnosť, keď realita je iná. Nenechajte sa zmýliť s pokaziť si dovolenku :)

0 Citovat

Dík za info. My jsme aktuálně na Kalymnosu, letěli jsme 10.8.  z Tegelu na jeden formulář. Sedíme tu furt, protože nejsou zpáteční lety

0 Citovat

Dnes VIE-JTR s W6, l0ad cca 85%,1 dospělý + 1 dítě. Na letišti opravdu důkladná kontrola QR kódů při boardingu, tj. čísla dokladu, letu, datumu, jména atd. Vyžádán i QR kód na dítě. Řekové to ale neřeší a stačí 1 QR kód na domácnost. Je to kocourkov. 4 bez testu.

0 Citovat

Taky potvrzuju důkladnou kontrolu kódů ve Vídni, chtěli vidět celej ten vyplněnej formulář a byli hodně důslední, jen s kódem by sme asi neprošli. Let s Laudou A320 plnej cca 80%, rozházeli nás přes půl letadla, ale pak nebyl problém si přesednout, wc normálka, i když celou cestu svítilo, že se má sedět připoutanej. Řekové vůbec neprudili, jen rychle koukli a 7 šup na testy. 

Jinak na Krétě tedy taky fouká, což mě nějak netrklo,i když o těch větrech vím :-D 

Část hotelů zavřených, ale restaurace v pohodě, ceny klasika, jen lehátka na pláži asi zlevnily, viděli jsme za 2,5E. 

Moře stále mokrý a slaný :-) no parádička...

0 Citovat

@Niemandos: No vidím, že ses k tomu postavil čelem a udělal sis navzdory všem prima výlet! :-)

0 Citovat

@niemandos - jsi ten post mohl ještě trochu rozvést a šoupnout to mezi cestopisy. Vedl bych pak družinu lajkařů:-)

0 Citovat

Díky Cali. Na sepisování cestopisů nejsem. Jinak Mykonos fajn, ale že bych padl na hubu nadšením, jak se často dočítám zde v některých cestopisech ze Santoriny atd., tak to opravdu ne.  Uličky a domečky jsou pěkné to jo, ale jinak na mě dýchla taková ta komerce. No možná to není ten správný výraz a já jsem vlastně víc na přírodu. Večer sednu do nějaké taverny, dám si něco dobré na jídlo a pití a poté třeba změním názor. Přece jen jinak se na svět dívá za střízliva a jinak po lahvince Prosecca :-))).  Móda čtyřkolek a motorek je něco, co fakt nechápu. Já myslel, že je to specifikum Asie (motorky), ale to jsem se spletl. Turistů je tu tak hádám 20-40 procent normálu a to je ještě hodně místních. Ale uvidím večer, přece jen dost z nich dopoledne vyspává. No množství nevypůjčených motorek a čtyřkolek  v početných půjčovnách ale dává tušit, že tu není zdaleka tolik turistů, jak by se na srpen slušelo.

0 Citovat

Mykonos je taková Ibiza Řecka 

0