Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ale Mykonos je fakt čistá komerce. A na konci sezóny je tam totálně mrtvo. Na Santorini je alespoň na co koukat. Jinak pokud je někdo na kulturu/historii a komerce na Mykonu ho nudí, tak doporučuji výlet na Delos.

0 Citovat

Deny: můžu se zeptat na ten Kalymnos? Co znamená "nejsou zpáteční lety"? Jako že jste měli koupenou nějakou vnitrostátní letenku do ATH nebo na jiný ostrov a zrušili to kvůli větru/počasí obecně? Na Kalymnos se chystám koncem září, teda v kombinaci s Rodos/Leros..

0 Citovat

My letěli na Kos a pak lodí, to je nejlevnější způsob. Jenže EasyJet z Berlína postupně proškrtával lety, až jsme tam nakonec museli být 15 dní, protože mezi tím prostě nic neletělo. Takovou dobu bysme se na Kalymnosu zbláznili, ale jak píšeš, v okolí je spousta ostrovů s lodním spojením, se kterými to lze kombinovat. I když z cen Dedokanisos Seaways mi trochu lezly oči z důlků, Blue Star to letos dost seškrtaly.

0 Citovat

Díky. Já budu bázovaný na Leru a Kalymnos plánuju zatím jako jednodenní výlet s Blue Star - koncem září jsou trajekty ještě řidší než teď. Jestli můžeš, napíšeš stručně největší highlighty Kalymnu? Má cenu se škrábat na kopec ke klášteru Ag. Sávvas? Hrad Pera Kastro? Sea Sponge factory? Nějaký pěkný pláže blízko Pothia? Díky za tipy.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s půjčením motorového člunu na Korfu? Nějaké konkrétní místo, budu po ostrově cestovat takže si můžu přizpůsobit místo kde budu.

0 Citovat

@mig22 Před 3 týdnama jsme využili služeb Sea Horse Boat Rental v Palaiokastritsa a můžu doporučit. Přístup skvělej. Ceny od 50€ za loď + benzin, co projedeš (max 20€, my platili 15€). Jinak je tam ale půjčoven všude dost a ceny startují všude na 50€. Jediný, co mě štvalo je, že dostaneš mapu, kam můžeš a nemůžeš. Většině lidí to asi bohatě stačí, je to docela dlouhej úsek, ale já měl ambiciózní plány :D Start v 10 a návrat v 17h. Jinak doporučuji potápěčský brýle a házet kotvu s rozmyslem. 3x jsem se potápěl ji uvolnit a překonával jsem sám sebe v hloubkovým potápění.

Za mě osobně to byl největší zážitek z Korfu a kdekoliv narazím na loď pod 80€, tak ji vezmu.

0 Citovat

Tak já jsem ak túplně slepej, že jsem si toho v Paleokastritse nevšim.


 mě někdo psal, že si půjčoval za 100EUR (ale bylo to 30HP). Poloviční cena by mi nevadila. No na to jsem se chtěl zeptat, myšleno kotvení. S tím nemám žádnou zkušenost.. Si říkám, že radši jeden z nás bude pořád v lodi. Já maximálně tak šnorchlo hloubka, metr pod hladinu mě nikdo nedostane...


Co se týká té mapy. Je to teda omezené jen na pár kilometrů od konkrétního přístavu? Já teda moc velké ambice nemám, přece jen je to moře. já se i kolikrát bojím na paddleboardu když zajedu dál od břehu a začne to pěkně houpat :)

0 Citovat

Musíš jet směrem k přístavu a tam těch stánků je mraky. Já šel do prvního a tam vzal 30HP loď za 70€. Konkrétně tuhle: https://www.instagram.com/p/CBIOwsWliPY/ za těch 50€ jsou menší a pomalejší lodě.


Kotvení se neboj. Já taky nejsem potápěč a dává mi zabrat cca 5m :D Každopádně při vrácení lodě mi borec ukazoval, jak zaseklou kotvu řeší on. Prostě dal motor naplno jedním směrem až se loď skoro potopila. Řekl ok, tenhle směr to není. Zatočil na druhou stranu a zas motor na max. Po chvíli to škublo a kotva volná :D Ale to jsem fakt myslel, že loď přes záď potopí. Jinak pokud se ti sekne kotva, tak to tam každej řešil voláním půjčovně a ta do pár minut dojela a uvolnila.


Co se týká hranic, tak ty jsou od Angelokastra nahoře po Paradise Beach dole. BTW bylo to přesně jak říkal borec. Ráno jet na Angelokastro/Paradise beach a tam prozkoumat. Po obědě jsou vlny a je to zase lepši dovnitř Glyko/Rovinia beach. Ale tam se mi to líbilo ze všeho nejmíň.

0 Citovat

díky za info. Jinak jsem se u toho seahorse ptal na jejich chatu na cenu a píšou mi 4 hodiny 120EUR. Tak to chce asi na místě...

Jinak ten kousek na Angelokastra upádluju i na prkně, na to nemusím mít člun :))))


Jinak loni jsme bydleli přímo v přístavu 3 dny, Napoleon on the beach. A půjčovnu jsem tam opravdu neviděl. Jsem myslel, že lodě půjčujou v té malé koupací zátoce (Agios Spiridon myslím)...

0 Citovat

Já došel večer... mohlo být kolem 20h? a chtěl půjčit hned na další den ráno. Napřed mi řekl, že za těch 50€ už nemá, že nabízí Artemis za 100€. Tak mu říkám, že mám nabídku za 60€ (neměl jsem) a chci za 50€. Byl to mladej klučina a zavolal taťkovi (majitel) a ten schválil 70€. Ta loď je větší, rychlější, takže jsem to bral jako dobrej kompromis. Možná to byla výhoda takovýho last minute jednání. Ale ty cedule půjčení za 50€ tam byly fakt minimálně u 4 stánků. Stačilo projet kolem té hlavní silnice. Šli jsme z ubytka a jelikož byl večer, tak jsme minuli 3 zavřený stánky a v tom dalším se hned domluvili.

0 Citovat

asi je otázka kolik zrovna mají zákazníků atd. V Červenci bylo dost prázdno, srpen je asi plnější tak nemají chuť zlevňovat. No budeme tam 12 dnů tak musím hledat a porovnávat ceny. Asi je to cesta přijít večer a domluvit si to v klidu dopředu.

0 Citovat

mig22 napsal(a):

Máte někdo zkušenost s půjčením motorového člunu na Korfu? Nějaké konkrétní místo, budu po ostrově cestovat takže si můžu přizpůsobit místo kde budu.


My měli před dvěma lety 30 hp za 80 eur. Ceny se všude pohybovaly těch 80 - 100 na celý den. Letos asi zachraňují, co se dá. Vždycky si půjčujeme loď, když je možnost. Není se čeho bát, všechno vám nejdřív ukážou a na lodích mají GPS a jsou na telefonu, kdyby něco. My jsme si půjčovali loď na východní straně v San Stefanos pod Kassiopi. Tam je spousta hezkých zátok bez turistů (je to tam zatím chráněná oblast). Do Albánie se nesmí :)
0 Citovat

Milan V napsal(a):

Díky. Já budu bázovaný na Leru a Kalymnos plánuju zatím jako jednodenní výlet s Blue Star - koncem září jsou trajekty ještě řidší než teď. Jestli můžeš, napíšeš stručně největší highlighty Kalymnu? Má cenu se škrábat na kopec ke klášteru Ag. Sávvas? Hrad Pera Kastro? Sea Sponge factory? Nějaký pěkný pláže blízko Pothia? Díky za tipy.


Já mám pocit, že na Kalymnu je to hezčí spíš dál od hlavního města. Záliv Rina, plážičky kolem Skalie. Jeskyně Skalia, záliv Palionissos (už jenom ta cesta tam) a pěší trasy a plážičky tam. Hrad Chrysocheria. Stará Chora naproti. A Telendos! Telendos je prostě super.

Hlavní město je samotné moc pěkné a jestli tam budete jen takhle krátce, tak ke klášteru se vyškrábejte, výhledy jsou tam pěkné. Nejbližší pláž je asi Therma. Hezká je i Vlychadia nebo Akti, ale to je na dopravní prostředek.

Sea sponge factory teď byla zavřená.

Jste si jistí, že tam chcete být jen na jeden den? Kalymnos je takový outdoorový ostrov na různé výlety.

Pojedete na Lipsi? Ten mě moc mrzí, že jsme nevzládli.

0 Citovat

Tak podle znameho z ministerstva zahraničí od září zase povinný test. Ale oficiálně jsem to nikde nenašel. 

0 Citovat

mig22 napsal(a):

asi je otázka kolik zrovna mají zákazníků atd. V Červenci bylo dost prázdno, srpen je asi plnější tak nemají chuť zlevňovat. No budeme tam 12 dnů tak musím hledat a porovnávat ceny. Asi je to cesta přijít večer a domluvit si to v klidu dopředu.

Loď jsem půjčoval 6.8., ale je je fakt, že pokud ostatní píšou o tom, že Rhodos je teď poloprázdnej (byli jsme tam hned po Korfu), tak Korfu bylo naprosto prázdný v porovnání s Rhodem.

0 Citovat

Deny napsal(a):


Já mám pocit, že na Kalymnu je to hezčí spíš dál od hlavního města. Záliv Rina, plážičky kolem Skalie. Jeskyně Skalia, záliv Palionissos (už jenom ta cesta tam) a pěší trasy a plážičky tam. Hrad Chrysocheria. Stará Chora naproti. A Telendos! Telendos je prostě super.

Hlavní město je samotné moc pěkné a jestli tam budete jen takhle krátce, tak ke klášteru se vyškrábejte, výhledy jsou tam pěkné. Nejbližší pláž je asi Therma. Hezká je i Vlychadia nebo Akti, ale to je na dopravní prostředek.

Sea sponge factory teď byla zavřená.

Jste si jistí, že tam chcete být jen na jeden den? Kalymnos je takový outdoorový ostrov na různé výlety.

Pojedete na Lipsi? Ten mě moc mrzí, že jsme nevzládli.

Jsem si jistý, že tam chceme být víc než jeden den, bohužel ty lodě jezdí fakt mizerně, aby se to dalo rozumně z Leru nakombinovat. Takže vychází jen čtvrtek z Leru 4:55 ráno a zpět ve 21:40.

Díky za tipy, podívám se na to, asi se spíš budeme pohybovat okolo hlavního města. Chceme hlavně prozkoumat ten Leros

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Tak podle znameho z ministerstva zahraničí od září zase povinný test. Ale oficiálně jsem to nikde nenašel. 

No, uvidíme. Šeptanda z ministerstva. Kréta na začátku září se pomaličku rozplývá. K dokonalosti už jen chybí zbarvení ČR do ruda na rakouském semaforu. O tom se ale šeptá prý taky.

0 Citovat

Ono "se povídá" že mají rušit ty namátkove testy a tudíž země roztridi na ty, ze kterých se budou muset všichni prokázat negativním testem a na ty free bez testu a omezení. 

0 Citovat

no bojím se, že teď se snaží cenam azachránit sezonu. I ubytování dražší než loni, auto tak odpovídá. no nebudu to hrotit, pokud nepůjdou pod 100 EUR tak budu jezdit jen na paddelboardu a za ušetřený peníz si zajdeme na pořádnou večeři :)

0 Citovat

Milan V napsal(a):

Jsem si jistý, že tam chceme být víc než jeden den, bohužel ty lodě jezdí fakt mizerně, aby se to dalo rozumně z Leru nakombinovat. Takže vychází jen čtvrtek z Leru 4:55 ráno a zpět ve 21:40.

Díky za tipy, podívám se na to, asi se spíš budeme pohybovat okolo hlavního města. Chceme hlavně prozkoumat ten Leros


Chápu. Ale ostrov je malý, u přístavu je několik půjčoven různých přibližovadel, to bych zvážila, ono i to hlavní město je malé, to budete mít prošlé hned
0 Citovat

Docela  jste me  tu navnadili  zase na to Recko  i  tu vypujcku  clunu , pujcovali  jsme jen v Chorvatsku  a  s kotvou  a  jejim  vylovenim jsme si  taky uzili  ,stejne  jako  s navratem   s  Paklenich  otoku   na Hvar,  kdyz se   z niceho nic  zvedla  bora  

Paleokastrica  a  to okoli je  fajn na pujceni  clunu a  ten Kalimnos   me uz lakal  pred casem  s Kosu 

No ale  test  nechci  ...porad  zvazuju  to zari   .ale jedine  tam .kde  nebude  test  a  prilisne omezeni  

0 Citovat

tyhle nabízej rovnou za 65eur, píšou 20koní. To jsme zvědav jak to bude na místě.

https://rentaboatcorfu.gr/book-o...iew=korali


A když už jsme v dotazech, kolik stojí surfová plachta půjčit na dvě hodiny? Prkno mám svoje.

0 Citovat

Nevím, jak moc jsi omezený financema, ale tu 20 bych nebrala, je to hroznej traktor. Řve to a nejede. My berem většinou 30 HP, i těch 25 je znát, že to není úplně ono, člověku z toho drnčí hlava.

Na Korfu jsme brali tady http://www.giannisboats.gr/, kolik chtějí letos, nevím

0 Citovat

aha, pokud je to na prd tak to samozřejmě nechci. No omezenej, jsem drobnej škudlil ) Ale třeba u auta nikdy neberu to nejmenší abych to uvařil někde v kopci.

Ono to bude chtít opravdu asi až na místě. Já jsme překvapenej, že to maji vůbec na webu...

0 Citovat

Ještě mám jeden dotaz pro zkušené.

Pokud si chci zajet s člunem do hotelu na oběd, dá se prostě zaparkovat člun u pláže pomocí a kotvy a jít na břeh?¨


Nebo pokud tam bude přístav dá se tam člun nechat nebo tam může jen člověk, který má zaplacené místo?

To je hrozné jak nejsme ten mořský národ a člověk nezná základní věci :)

0