Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

To je různé. U veřejné pláže obvykle není problém zakotvit. Přístavy jsou komplikovanější i s ohledem na pravidla provozu (plavební dráhy, značení, komunikace s port authority atd). Ale většinou ti místní pravidla vysvětlí půjčovna a dají ti mapu, kde jsou povolená kotviště vyznačena.

0 Citovat

Navíc taverny u pláží často mají vlastní mola a s návštěvníky z lodí počítají a pomohou vám

0 Citovat

díky, díky, si říkám, že si hlavně nesmím dát k snídani vykulín a ono to půjde :D


Je otázka jak je COrfu prázdný protože nejsem schopen si sehnat ubytování v mých oblíbených místech. A vše dražší než loni. Takže letos poprvé vynechám Glyfadu :(

0 Citovat

Kdy mají Řekové aktualizovat svou obdobu semaforu? Akorát vím, že současná opatření jim platí do konce srpna. 

0 Citovat

@ mig22    tyden  pro  dva  studio  za  250  euro  necely km od  Glyfady se ti  zda  moc ? a jestli to tam znas,  tak  hned  vedle  mas Mirtiotissu   a  tam je  to  podle  me   jeste  lepsi nez na  Glyfade   My jsme 2 x bydleli v Ermones   jednou  za   30/noc  ,  podruhe  za 40 /noc  s balkonem a vyhledem na more ... ale zrejme  soucasnou situaci  neustali  a uz  to neni  v nabidce  na booking.com  
Oproti Barbati  Sidari  ,Kassiopi  a podobne  klidek 

Udajne  ma  i nejake  ubytko  v te  hospode nad Mirtiotissou    Myslim.,ze se  da bydlet  i  u te  Pavliny  co chodi  hrat  po hospodach  s manzelem .zijou  tam dost  dlouho,  v Ermones  v te   taverne  nad plazi jsou  znami  ,myslim ,ze bydli  nekde  v Paleokastritsi  

Nezda se mi, ze by na konci  sezony  neslo nic rozumneho  pobliz najit  

A jsou i jina pekna  mista , ktere jsou jak koukam,  i  treba  za  25/ noc  pro dva.. na  Corfu  jsem byl  5x 

0 Citovat

Prg - Ath - Jtr s A3. Vazili i merili prirucaky s tim, ze muzete mit jen jeden (dokladovka hezky do batohu) a vyber sedadel pri online check-in zpoplatneny (evidentne budoucnost legacy aerolinek) ... Kazdopadne pri odbaveni na letisti chteli videt QR kod, na letisti vsichni (krome prodavacek v duty free) rousky. Letadlo plne tak z 60% a a kazdou druhou radu se snazi nechat volnou. Vsichni krome urvanych a uprskanych deti - na ty jsme meli stesti - rousky. Obcerstveni v pytliku, nenalevaji alkohol. V Athenach rychle rozrazeni na test (oba dva jsme meli 4 takze bez testu) a sup na transfer. Pohoda, vsude dezinfekce, efektivni, rychly, cisty. Skoro jsem si pripadal ne v jizni Evrope, ale jako v jizni Asii ... Na Santorini po domesticu zadna kontrola, nic, vsichni rovnou ven. Letadlo opet tak 60%, klasicky Britove a Polaci hlavne ...


Zda se, ze kdo se chce vyhnout testu, tak zkusit pres Atheny. Nevidel jsem, ze by vubec nekdo sel - a striktne jeli podle QR, zadna opticka selekce jako udajne na ostrovech ...


P.S. Pro fajnsmejkry a padrina: Aegean nejhezci letusky od 4 roky stare akce s China Airlines <3

0 Citovat

To vážení příručáku probíhalo kde? Jako až u gatu?

0 Citovat

to mikir: no mě jde o to, že chci vždy bydlet přímo u moře, hlavně  kvůli paddleboardu. Mě stačí když ho musím táhnout 30 metrů. Kdybych neměl tuhle podmínku tak je samozřejmě je ubytování dost. No ono tam toho má spoustu vyhlídku na moře jen je to nad hladinou 50 nebo 100 metrů výškových :) Ale jak jsem psal už jinde, budu řešit až budu fakt na místě. Asi až zítra přes den jestli dnes vše klapne a nebude test.

Já vůbec nevím kde chci letos být, jestli nějaké známé místo nebo jih, který vůbec neznám. Mám nějaká vytypovaná místa ale byly to samé nezrušitelné rezervace tak teď jen doufám, že něco zůstane volné.

Nejlepší bylo na Agios Georgios ale nevím jak to tam letos vypadá. Kdyby tam bylo míň lidí než běžně tak bych chtěl tam.


0 Citovat

Jih je super! Ale kromě Agios Georgios jih je tam menší výběr ubytování

0 Citovat

Měl bych dotaz ohledně toho PLF, když se vyplňuje pro více členů rodiny. U jednoho člena se vyžaduje všechno možné, číslo pasu, adresa. U těch dalších členů, co se přidávají na konci, už pouze jméno a věk. Dostanou QR kód také tito členové? Trochu jsem teď znervózněl, jestli pro ně nemám vyplnit taky ten komplet formulář...

0 Citovat

Deny napsal(a):

Jih je super! Ale kromě Agios Georgios jih je tam menší výběr ubytování


Nemam pocit ,ze  jih by byl az tak super , co konkretne ?   Treba ta oblast  jezera  Korission ?

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

To vážení příručáku probíhalo kde? Jako až u gatu?


Vazili u odbaveni, merili u gatu

0 Citovat

mikir napsal(a):


Nemam pocit ,ze  jih by byl az tak super , co konkretne ?   Treba ta oblast  jezera  Korission ?


Ještě níž. Útesy a dlouhé pláže kolem Gardena.

Ale jestli bereme jako jih už Korission, tak ano, i na druhé straně.


Na druhý straně třeba kolem Boukari.

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Měl bych dotaz ohledně toho PLF, když se vyplňuje pro více členů rodiny. U jednoho člena se vyžaduje všechno možné, číslo pasu, adresa. U těch dalších členů, co se přidávají na konci, už pouze jméno a věk. Dostanou QR kód také tito členové? Trochu jsem teď znervózněl, jestli pro ně nemám vyplnit taky ten komplet formulář...

Je lepší vyplnit samostatný formulář pro každého člena rodiny, i pro děti. Přečti si vlákno pár stránek nazpět. 

0 Citovat

@Deny  aha  tak  to asi ano  kolem Gardenos  to  uz neznam , na tu druhou stranu  k Boukari  jsme  pak  s  Ag,Georgios  jih prejeli   tam to je fajn  ,vraceli jsme se pak po te druhe strane  ,zdrzeli jsem se prave  u toho jezera  i  na tech plazich tam , tak uz jsme spechali , takze  inspirace  pro priste  

Mozna jsem to hodnotil  i  podle toho koupani ,.kde na te nudli  u jezera  je  prilis  melko   na  muj vkus v mori a pak jak jsme se vraceli  tak  jsme  na druhe strane projizdeli Moraitiku  a Mesongi  a  moc  rusno 

Ten sever  myslim tim  Agios Georgios  sever , Arillas ,  Ag  Stefanos   hodnotim   lepe a  pritom to  neni  megaturistika  typu  Sidari  Barbati  Kassiopi ,,, ale ta oblast  Gardeos i   na druhe strane  Boukari  nemusi byt marne

0 Citovat

T napsal(a):

Je lepší vyplnit samostatný formulář pro každého člena rodiny, i pro děti. Přečti si vlákno pár stránek nazpět. 

Tak to jsou ty údaje na travel.gov.gr hodně matoucí. Před vyplňováním každý musí odšktnout, že "I will submit only one PLF for my family"...

0 Citovat

@Mikir: Jo, Moraitika, to je v sezóně šílenej blázinec. My máme právě rádi klid, což na jihu je. Kassiopi je hezká vesnice, ale na pěkné pláže jsme stejně museli autem. Na severu se mi líbí zátoky kolem Kalami, pláž Kalamaki a Almyros

0 Citovat

Nemá někdo info, jaké jsou pro tento měsíc výherní čísla? Nebo jsou nadále 4 a 7? 

0 Citovat

Musis tak dlouho sazet ,az ti vyjde  4  -)

0 Citovat

Zatím stále 4 a 7

0 Citovat

Potvrzuji čtyři dobrý, sedm velký špatný. Na odletu z Vídně kontrolovali číslo dokladu z pdfka. V Herkleonu si vystačili jen s přiblížením QR kódu, aby viděli první číslici. Nikde tam ale nebylo napsané, jak dělí čísla. 

0 Citovat

Nějak jsem nevěřil, že se na Krétu dostanu. Tak mám jen nástřel itineráře. 

Pokud to někdo řešil nebo se nudí - jak se dostat z Herákleionu do Samaria? Autobus podle všeho nejede a jen tour. Co je dobrá cena? Doslova pár nabídek jsem viděl a byly zhruba 50 €. To mi přijde jako ty předražené tour na Václaváku do Varů za 80 éček. 

Ještě tu mají nabídky Onde Day Santorini ale bez ceny. Tuší někdo, na kolik to řádově vyjde? 

Na pokoji, pokud neusnu to zkusím dohledat na mobilu. Přeci jen po 3 hodinách spánku na letišti to nevidím 😂

0 Citovat

Co vím pár let zpátky, tak loď na Santorini vyšla docela draho, kolem 100éček a cesta tam a zpátky zabere několik hodin, takže na jednodenní výlet je to takový ošemetný, s přespáním tam, bych to viděla růžověji.


My vzali teď takový půldenní lodní výlet na Gramvousu a pláž Balos, vyjíždělo se z přístavu Kissamos (Kastelli) na západě Kréty, výlet stál 25éček a bylo to fajn. Lodě jezdí 2x denně, tuším kolem 10:30 a 12:30, pak seš zpátky buď kolem 18h. nebo 20h.

0 Citovat

Dík za info. Tak se potvrzuje, že Rome2rio má pravdu a fakt to začíná na litru jednosměrně. Radši tam poletím z Vídně 😂 a už tam taky mám na konci září let, ale nevím, zda se poletí 🤣

Kvůli covid situaci a současné vlně veder jsem to "nekomplikoval" a vzal 4 noci v Heraklionu... 

0 Citovat

Jojo letadlem to momentálně vyjde rozhodně levněji, o úspoře času ani nemluvě :-D


0