Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Martin napsal(a):

Ahoj, je teď někdo na Korfu a může se podělit o celkovou situaci ? Díky :)

no Korfu tu řešíme několik stránek :) Co je myšleno celkovou covidovou situací? Já se včera vrátil a mimo letiště a některých obchodů je to bez roušek. V hodně obchodech se nenosí protože část Řeků má rozum a ví, že zapařený hadr na obličeji celý den nemá význam. A nikde jsem žádné mrtvé na ulicích neviděl tak to tam bude asi jako tady. Panika hlavně v médiích.

0 Citovat

mig22: Díky :), spíš jsem myslel to, že v tuhle chvili je Cesko prezentovano  jako snad uplne nejrizikovejsi, tak jestli se to tam hroti momentalne nejak vic pri priletu apod., nez je psano na zbylych strankach ve vlaknu, ktere jsem si vsechny procetl. QR kody stale plati 1,7 = test a 2,4 = bez testu? Díky.

0 Citovat

Dotazu nerozumím, ja by to v Řecku měli hrotit? Jako, že kdo přiletí z ČR, toho celníci přivážou k topení a zmlátí gumovou hadicí?
Dokavaď nás Řecko nedá na seznam rizikových zemí, jejich úřady s Čechy budou jednat jako s jakýmkoliv jiným turistou z bezpečné země. 

0 Citovat

teď jsou podle mě jen 7/4. Na tom Korfu opravdu skoro ntestujou. Každý ostrov to má jinak. Ale je to celkem všechno v pohodě, já byl nervózní před odletem a pak to bylo v pohodě. Lidi jsou fakt rádi, že aspoň někdo letí. I lidi na letišti mi přišli dost v pohodě, oni si taky možná uvědomují, že jejich práce teď není samozřejmost...

0 Citovat

Vcera Prg-Rhodes. 95% obsazenost letadla. 3x QR zacinajici 4. Tedy bez testu. Jinak pohoda :)

0 Citovat

Ahoj, tohle vlákno už je celkem dlouhé, tak se možná zeptam na už vícekrát položenou otázku? Neví někdo jak moc aktivně testují při příletu do Athén? Přiletim tam v jednu v noci a druhý den kolem poledne už se pozřebuji přesunout do Delphi, kde další den startuje závod, kterého se účastním. Kdyby mě vybrali na test (letim z Frankfurtu), budu se moct vůbec z letištního hotelu přesunout do Delphi nebo budu muset čekat na výsledek v prvnim hotelukam vkročim a tim přijdu o start závodu? A je stín šance když budu mít test udělaný u nás že se z testu u nich vykecam? Dík

0 Citovat

Po testu můžeš normálně pokračovat do cílové destinace, vypíšeš jim do formuláře, kam se přesouváš.

Aktivita  testování je velice kolísavá, to ti asi nikdo nepředpoví. Už jsem četla, že s českým testem (a certifikátem v angličtině) se člověk z testu vykecal. Za mě teda vyhozený prachy

0 Citovat

george_1 napsal(a):

Ahoj, tohle vlákno už je celkem dlouhé, tak se možná zeptam na už vícekrát položenou otázku? Neví někdo jak moc aktivně testují při příletu do Athén? Přiletim tam v jednu v noci a druhý den kolem poledne už se pozřebuji přesunout do Delphi, kde další den startuje závod, kterého se účastním. Kdyby mě vybrali na test (letim z Frankfurtu), budu se moct vůbec z letištního hotelu přesunout do Delphi nebo budu muset čekat na výsledek v prvnim hotelukam vkročim a tim přijdu o start závodu? A je stín šance když budu mít test udělaný u nás že se z testu u nich vykecam? Dík

 

Z naseho A3 letadla z Prahy pred 14 dny nesel na test (okometricky) nikdo. Nicmene vetsina byli Rekove. Kazdopadne u Cechu kontrolovali QR kody, ktere byli jedine relevantni meritko. Ale ted situace samozrejme muze byt uplne jina ...

0 Citovat

6.9. - 11.9.2020 Korfu z Vídně

V letadle cca 60-70% obsazenost. Na Korfu rozřazení na test dle QR kódu, my měli 4 = bez testu. Musím ale říct, že na test šlo poměrně dost lidí z letadla. Cesta jinak úplně v pořádku. Samozřejmě roušky na letišti i po celou dobu letu.

No Korfu roušky v obchodech a MHD, v restauracích pouze číšníci, hosté bez roušky. Turistů méně, pláže poloprázdné, taverny téměř prázdné. Všechny podniky zavírají ve 24:00. Po celou dobu jsme měli půjčené auto, uličky jsou ale poměrně malé a některé cesty v hrozném stavu (tedy aspoň sever Korfu). Není tedy divu, že jsme hned druhý den prorazili pneumatiku, naštěstí jsme měli v autě rezervu. V Paleokastritse jsme si půjčili na celý den loď a byl to opravdu zážitek, tedy až do doby, než se nám zasekla kotva. :)

Cesta do Vídně opět naprosto v pořádku, ve Vídni žádné zdržování, žádné vyptávání, normálně jsme prošli během 2 minut a šup na vlak.

Dovolená byla super, hned bych se tam vrátila. Úžasný klid, pohoda a bezva atmosféra.

0 Citovat

Včera 13.9. let Viedeň - Heraklion, obsadenosť cca 80 %. Leteli sme traja a všetci sme obdržali QR kódy so 4 na začiatku, čiže bez testu. Z celého lietadla šlo na test 7 ľudí.

0 Citovat

Dnes ráno Praha- Heraklion, téměř plné letadlo. Více než polovina, ne-li 3/4 cestujících šla na testy. Měli jsme 4 QR kódy a všechny začínaly 7 :-(. Krátce po nás přiletělo letadlo z Německa a z něj šlo na testy odhadem tak 5% lidí. Řekové nás sice asi nezaříznou, ale budou asi všechny cestující z ČR testovat. Na druhou stranu jim to testování na letišti fakt odsejpá a mají perfektní organizaci. 

0 Citovat

No, jestli se to bere podle místa odletu... :-) A navíc, pokud to v Heraklionu stále kontrolují tak jak před 2 týdny, že chtějí zvětšit jen QR kód s číslem pod ním, tak je klidně možné použít starý se čtyřkou z jiného letu... Ale ne že bych někoho naváděl.

0 Citovat

Nevím, jestli podle místa odletu. My letěli v srpnu z Berlína a z celýho letadla testovali jenom nás a jedny Poláky

0 Citovat

@sylvazbh - do doručení výsledků testu se musí čekat v nějaké karanténě? Jak dlouho to případně trvá?

0 Citovat

Ústně nám bylo DOPORUČENO, že se máme zdržet 24 hodin po testu nadbytečných sociálních kontaktů. Jinak nic. Pro nás 24 hodin uběhlo a nepřišlo žádná SMS ani žádná jiná zpráva. Takže doufám, že to tímto pro nás končí a začneme si užívat dovču. Ale ten nepříjemný pocit, že bez  varování přijedou, seberou tě a šoupnou někam do "karanténního" hotelu ještě úplně nezmizel.

0 Citovat

Právě jsem přiletěl do Athén přes Frankfurt. Nevim kolik celkem testovali lidí, z letadla jsme jeli do terminálu autobusem, z mého autobusu na test šlo tak 50% lidí. Mě netestovali (QR se 4). Při příletu mi přišla sms že pokud budu testovanej, tak mam být 24 hodin v izolaci “Welcome to Greece. Because of COVID-19 random testing may apply upon your arrival and you may need to self-quarantine for 1 day. Stay safe, enjoy Greece.”

0 Citovat

Neřešil tady už někdo, co napsat do kolonky ubytování, když bylo v plánu řešit to až na místě? 

0 Citovat

Vyber si nějaké z Bookingu a to tam napiš. Já tam píšu to, co se mi líbí, a pokud se nevyprodá, tak ho vezmu. Pokud bude jiné ubytování, o důvod víc si udělat další QR kód. Samozřejmě, pokud o té změně víš před půlnoci řeckého času, kdy posílají kódy. 

0 Citovat

Může někdo, kdo letěl z Prahy v posledním týdnu říct, jestli jdou na test plošně všichni nebo je to furt random?

0 Citovat

To ti nepovim. V sobotu let z VIE na JTR a prakticky celé letadlo bez testů, ačkoliv znatelně mluvilo česky. Mně ani jeden kód se 7 nepřišel. 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Může někdo, kdo letěl z Prahy v posledním týdnu říct, jestli jdou na test plošně všichni nebo je to furt random?

Já a pořád stejně, 4 bez testu, 7 na test, na test hrubým odhadem šel z letadla tak každej desátej.

0 Citovat

tak já dneska ráno odlítám směr ZTH. Můj kód začíná 7 :( dám vědět info po přístání! :)

0 Citovat

Ahoj, predevcirem jsme leteli z Prahy na Korfu a ja mel qr 7. Sel jsem na test. Lidi s qr 4 nemuseli, tech bylo fakt malo, odhadem tak 20%. A nevim jak to prideluji, pritelkyne mela treba 4ku a vyplnovali jsme formulare spolecne. Takze dost blbej pocit celej 1.den tady, ale nikdo nezavolal a osobne mi bylo receno at si delam co chci a klidne jsem venku a ne v 1 denni karantene ale ze kdyz nekdo zavola tak je to spatny. Zajimalo by me jestli vubec nekomu kdy volali a jesli je fakt nekde nekdo v izolaci tady... jinak na letisti vsichni vpohode, jsou radi, ze tu jsme. Po nas prileteli chvili tusim Britove a v tu chvili uz byl rozrazovaci stolecek uklizeny a jak by nic :D 

takovej tip pro střelce: nechci nikoho navadet ale ten kdo ma 7, muze celou tu frontu na test podle me obejit a jit pryc z letiste, nikdo to nehlida, a neni to ani nijak sparovany, ze konkretne vy mate 7 a mate dopredu prideleny test. Tak to není. Funguje to tak, ze si stoupnete do lajny a az dojdete k manikovi tak mobilem naskenuje qr z vaseho mobilu a nasledne naskenuje jednu z tisice spejli co lezi v krabici a jdete na vyter z krku. Takze takovy spis dobrovolny. Dalsi moznosti je ukazat treba Qr kod nekoho jinyho kdo ma 4ku, nezkoumaj ani jmeno a prijmeni, jen ukazete priblizeny qr v mobilu. Good luck :D

0 Citovat

Oni tam už mají scanner QR kódů? Na Krétě i Santorini to dělají jen pohledem 😂

0 Citovat

Michal napsal(a):

Oni tam už mají scanner QR kódů? Na Krétě i Santorini to dělají jen pohledem 😂

No jenom pri tom testovani aby vedeli ktera osoba ma kterej test.

0