Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

https://www.keeptalkinggreece.co...uarantine/



Tak karanténa po otestování do doby čekání na výsledek je zrušená
0 Citovat

dneska v noci jsem měl dvoké sny jak jdeme v Řecku do karantény, ovšem letíme až za 8 dnů, čili nemá smysl se nějak nervovat, protože vše se změní asi ještě tak desetkrát a předpokládám že 9/7 už žádné stěry/lustrace/selfisolation platit nebudou. A nebo možná taky budou. Čili prostě odletíme a uvidíme co nás bude čekat po příletu, v této turbulentní době se na nic připravit, byť jen pár dnů před odletem, prostě nedá.

0 Citovat

Co se Španělska týče, tak na MZV stojí:

Od 1. 7. 2020 bude rovněž před příjezdem do Španělska nutné vyplnit zvláštní formulář, a to elektronicky na webové adrese www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Následně po odeslání formuláře by každý měl obdržet QR kód, který pak po příletu do Španělska bude muset předložit sanitárním orgánům na letišti. Mezi 1. a 31. 7. 2020 bude akceptován též formulář v tištěné podobě (např. rozdaný leteckou společností v letadle během letu).

Také by mě zajímala ta opatření, letíme v neděli.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

O jakých pravidlech ve Španělsku je řeč, prosím??

Vstup ok, ale místně všichni nad rámec přísni. Roušky (a většinou nosí i když nemusí = venku), rozestupy... nesmíš ve výtahu jet s cizím, každý druhý záchod uzavřen (i kabinka), totéž umyvadlo. I na lodi půlka sedaček zapaskovana, totéž posilovací přístroje na promemadach. Přikázáno kudy do bazénu a kudy možné z něj. Každý po styku se zákazníkem pucuje pult. V autobuse musíš platit jízdné přesně nebo virtuálně přes aplikaci, ať se řidič nedotýká. Dezinfekce na každém kroku. A docela upozorňují ať to dodržujes. Na pláži můžeš být max 4 hodiny a jen se koupat a ležet na vlastní osušce. Žádná lehátka, sprchy, sporty.  V obchodech nakupovat jen jeden, s rozestupy a rukavicema... atd atp. Ale samo záleží na jednotlivcich jak dodržují a taky na první pohled pakarna, ale i tak si tu člk může výlet užít. 

0 Citovat

Tak to bude Mallorca snů 😆

0 Citovat

Tvl, letim koncem cervence na Ibizu, to bude opruz. Mozna by v Evrope mohli znovu preventivne zavrit hranice na rok a zastavit leteckou dopravu:-) bude klid, zadne cestovani v lete, zadne starosti s planovanim dovolene.  :-)  

0 Citovat

To se mi nezdá... ale tak uvidíme, jaká bude realita, letíme příští týden.

0 Citovat

Letiště Preveza:

Česky Těšín, Karviná a ještě jsem slyšel slezštinu, ti prošli bez testu, my Ostrava, oba výtěr z krku, žádné měření teploty, žádné instrukce...

0 Citovat

Oba zmiňujete výtěr z krku. Jako fakt (to bych nebyl nadšen)? Myslel jsem, že covid jde poznat jen výtěrem z nosu, i všechny mé testy byly špejli do nosu. 

0 Citovat

Aktuální info Zakynthos (let WizzAir z Vídně)

Po příletu cca 1/2 letadla šla na test. Národnosti různé, kontrola kódu vizuální ani ne vteřina.  Já prosla bez, manžel šel na test (vyter z krku jako píšou ostatni). Formulář jsme měli prakticky stejný, oba stejné bydliště, pobyt, podobný věk. Zahadu rozluštil místní security, kódy jsou generovány náhodně, dnes byl klíč první číslo v kódu pod qr kódem (1 šla na test, 2 ne). Jak to bude zítra nebo na jiném letišti nikdo zřejmě netuší:). Výsledek dají vědět do 36h v případě, že je pozitivní, jinak nic, čekací karanténa není. Co se stane, pokud někdo v letadle bude mít pozitivní test, zřejmě neví ani řekové a upřímně doufáme, že se to nedozvíme. Tak hodně štěstí cestovatelum!

0 Citovat

Letím do Madridu, formulář jsem vyplnil a očividně se musí na QR kod vyčkat až do 48 hodiny před odletem.


snimek-obrazovky-2020-07-02-v-10-33-38.jpg

0 Citovat

Já jsem se na krok 3 vůbec nedostal, u kroku 2 mi to píše, že formulář nejde editovat. Usoudil jsem, že kvůli datu příletu, které je zatím dále než 48 h.

0 Citovat

Já mam odlet 10.7. a dostal jsem se ke kroku 3, dále ne.

0 Citovat

Díky za info od těch, co už "to maj v Řecku za sebou". Vypadá, že to berou tedy asi úplně náhodně, že na výběr nemá vliv ani země či okres  a ani věk. Docela su zvědavá, jak dlouho jim tedy to testování vydrží, doufám, že ne dýl než do konce července :-)  a i kdyby dýl, tak bez té povinné 36h. karantény, se to už dá akceptovat.


Ještě se zeptám zhruba na zdržení při těch výtěrech, kolik počítat času navíc, než vypadnete z letiště?
0 Citovat

Aby to este neskoncilo takto (dnesna sprava)  - "Bulharsko má nové pravidlá. Po príchode vám môžu spraviť test, ktorý zaplatíte"

0 Citovat

Aneb jak každého zkásnout o 80EUR  :-(

0 Citovat

Zkušenost z Rhodosu. Přílet 1.7. dopoledne z PRG. Po příletu při příchodu do příletové haly před pásy s kufry bylo cca 8 zaměstnanců, kteří kontrolovali formuláře nebo QR kódy v mobilech (nutný byl jen PLF).  Kontrola byla většinou 5 vteřin pohledem na kód a ukázáno cesty ven nebo na frontu pro test. Zhruba 1/3 až polovina letadla byla vybrána na náhodné testování na COVID. V další frontě se nás pokusila seznámit zdravotnice s procesem testu, i když jí přes všechny ochranné pomůcky nebylo moc rozumět. Nejdříve chtěli QR kód a jméno. Nadepsali vzorek. Bylo tam asi 8 testovacích “kabinek”, kde provedli výtěr z úst. Čekání na test cca 20 min, samotný test asi 1 min. Pak mohl jít každý kam chtěl. Následně dorazila SMS, že člověk náhodně vybraný pro test by měl dodržet v izolaci jeden den v místě pobytu. Do místa pobytu je možno jet jakkoliv včetně MHD. Po 24 hod žádná zpráva nepřišla.

0 Citovat

Nevím tedy, jak ostatní, ale já na to letos prostě kašlu. Na dovolené si chci odpočinout od starostí a celoročního stresu. A ne, aby se člověk nervoval, jestli projde sítem na letišti, jestli mu náhodou nezavolají, že je jeho test pozitivní nebo (a to mi přijde jako největší riziko) mu dají vědět, že cestující o uličku vedle byl identifikován jako covid-19 pozitivní, takže je nám líto, ale jdete  s celou rodinou na 7 dnů do karantény, poté opět testy a když dopadnou OK, můžete se zase vrátit domů...

0 Citovat

ifca.cery napsal(a):

Aktuální info Zakynthos (let WizzAir z Vídně)

Po příletu cca 1/2 letadla šla na test. Národnosti různé, kontrola kódu vizuální ani ne vteřina.  Já prosla bez, manžel šel na test (vyter z krku jako píšou ostatni). Formulář jsme měli prakticky stejný, oba stejné bydliště, pobyt, podobný věk. Zahadu rozluštil místní security, kódy jsou generovány náhodně, dnes byl klíč první číslo v kódu pod qr kódem (1 šla na test, 2 ne). Jak to bude zítra nebo na jiném letišti nikdo zřejmě netuší:). Výsledek dají vědět do 36h v případě, že je pozitivní, jinak nic, čekací karanténa není. Co se stane, pokud někdo v letadle bude mít pozitivní test, zřejmě neví ani řekové a upřímně doufáme, že se to nedozvíme. Tak hodně štěstí cestovatelum!

Jednoho by mohlo napadnout, že si podle vzoru vyrobí vlastní QR kódy. 🤣 

0 Citovat

Aleš napsal(a):

Nevím tedy, jak ostatní, ale já na to letos prostě kašlu. Na dovolené si chci odpočinout od starostí a celoročního stresu. A ne, aby se člověk nervoval, jestli projde sítem na letišti, jestli mu náhodou nezavolají, že je jeho test pozitivní nebo (a to mi přijde jako největší riziko) mu dají vědět, že cestující o uličku vedle byl identifikován jako covid-19 pozitivní, takže je nám líto, ale jdete  s celou rodinou na 7 dnů do karantény, poté opět testy a když dopadnou OK, můžete se zase vrátit domů...

Mně akorát fascinuje, jak jsou všichni přesvědčení, že příští rok bude vše v cajku, a odkládají všechny plány na : po Novém roce.

0 Citovat

Copak jsem nekde psal, ze to bude pristi rok v cajku? Coronavirus nezmizi, to je jasne uz ted. Ale zkratka za techto podminek nehodlam riskovat komplikace. Tot vse.

0 Citovat

To nebylo míněno proti tobě, omlouvám se. Jen pořád poslouchám řeči typu- letos to vydržíme a nikam nepojedeme, a příští rok si to vynahradíme, pojedeme dvakrát atp.

0 Citovat

Aleš napsal(a):

Nevím tedy, jak ostatní, ale já na to letos prostě kašlu. Na dovolené si chci odpočinout od starostí a celoročního stresu. A ne, aby se člověk nervoval, jestli projde sítem na letišti, jestli mu náhodou nezavolají, že je jeho test pozitivní nebo (a to mi přijde jako největší riziko) mu dají vědět, že cestující o uličku vedle byl identifikován jako covid-19 pozitivní, takže je nám líto, ale jdete  s celou rodinou na 7 dnů do karantény, poté opět testy a když dopadnou OK, můžete se zase vrátit domů...


Aniž bych to myslel jakkoliv zle,  tak čím víc lidi jako ty, tím lépe pro me. Strach lidi mi zlevňuje dovolenou a zpříjemňuje pobyt absencí přeplněných míst :)

0 Citovat

S tim zlevnovanim bych to nevidel tak ruzove :-) Take jsem cekal, ze letos dovolena v Recku vyjde levneji, no opak je pravdou. Nabidka LM tristni (alespon pro jednotlivce). Individualne by se neposkladalo o nic lepe (letenky se sice daji vyjimecne poridit za par susnu, no na ubytku to pekne naroste).

0 Citovat

@coinneach, ano vsak letenky su lacne ... lenze je to teda ruleta .. bud na poslednu chvili zrusia (wizz loteria) alebo sa zmenia podmienkt. napr. predchvilou Slovensko oznacilo opat Bulharsko a Ciernu Horu za rizikove krajiny a po navrate treba COVID test a domacu izolaciu. 

Ako ked cestujes sam, tak pohoda, da sa to osefovat, ale riskoval by si toto s rodinou, ci uz detmi alebo rodicmi?
0