Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

lubossl napsal(a):

 spise budou testovani ti co maji teplotu.

Na Rhodu nikdo teploty netestoval, leda ze by Rekove mezitim updatovali sve SOP

0 Citovat

Michael napsal(a):

Začínám být lehce nervózní :D Data odeslána před několika dny, odlet zítra brzo ráno a v e-mailu nic :(

Dobrý deň, tiež cestujeme zajtra ráno do grécka, Heraklion, taktiež nám neprišli žiadne QR kódy a vyplnili sme 4 dni dozadu. Další sa už vyplniť nedá, lebo minimálne 48 hodín pred odletom. Ako to riešite prosím vás? 

0 Citovat

Taky letíme na Heraklion, akorát z Berlína. :D Nevím, jak to řešit no, měl bych u sebe to potvrzení co přišlo ihned po vyplnění, ještě furt doufám, že to někdy přijde...

0 Citovat

My letíme z Viedne. Vytlacime to potvrdenie čo prišlo, ak nepríde QR kód, snáď nás pustia aj bez neho a tiež sa sťažovať na nefunkčný systém :D Každopádne som rada, že nie sme jediný s tymto problémom, tak snáď sa to bude ľahšie riešiť ak by naozaj neprišiel. 

0 Citovat

Taky zítra do Heraklionu a taky zatím bez QR kódu ☹️

0 Citovat

zitra wizz - vie-zakynthos, vyplnoval jsem jednou pred tydnem, podruhe pred cca 3mi dny, zatim take bez QR codes. Odlet je az za 17hodin, netreba stahovat kalhoty kdyz brod je jeste daleko

0 Citovat

A to se musí ještě vytisknout nebo stačí mít v mobilu v mailu či jak to přijde?

0 Citovat

Podle pokynů stačí ukázat na obrazovce mobilu :)

0 Citovat

Vy mě všichni štvete, já chci do Řecka! Ale máme letenky až na srpen, a to už tam budou lidi.


Dvě rodinné letní dovolené takhle kráce za sebou jaksi neuplatíme
0 Citovat

No já jsem teď udělal takovou menší šílenost :-D Všiml jsem si, že Ryanair od srpna přidal do letového řádu spoustu nových letů z Prahy a podařilo se mi sehnat zpáteční letenky za nějakých 1300 Kč. Má to jen jediný háček (ovšem plánovaný, vzhledem k tomu, že už mi nezbývá dovolená) - letím tam na necelých 24 hodin, tak jsem zvědavý, jak to celé klapne. Pokud mě budou chtít testovat, dozvím se výsledky pravděpodobně až zpátky v ČR :-D

0 Citovat

Od zajtra 9. jula sa skracuje lehota 48hod na 24hod na registraciu PLF kvoli last minute turistom.

https://www.keeptalkinggreece.co...ly-9-2020/

0 Citovat

Když jsme přiletěli v sobotu do Atén, byl přede mnou ve frontě týpek, který se tvářil hrozně překvapeně, že musí mít nějaký QR kód. Hned ho poslali do fronty na test.

Edit: blbě na to vidím, klidně se zasmějte mytí. 😆

0 Citovat

To bych se tvářila taky hrozně překvapeně. Obyčejně si myji ruce :)

0 Citovat

jj, omyješ kod, das si lajnu, dostanes do nosu (spejli) na utraty prazdne recke kasy a hura na poloprazdny ostrov! sounds good

0 Citovat

Deny napsal(a):

Vy mě všichni štvete, já chci do Řecka! Ale máme letenky až na srpen, a to už tam budou lidi...


Z těch fotek co tu jsou mi ty pláže zase tolik liduprázdný nepřipadají... 

0 Citovat

Taky máme fotky neliduprázdných pláží, ale ten rozdíl oproti normálu je značný.

0 Citovat

Tak my zajtra letíme na Krétu a stále nám QR kódy neprišli, ešte stále čakáte aj ostatní čo ste písali vyššie? 

0 Citovat

Mozno keby tu niekto postol, hoci aj pouzity kod pre pripad, keby fakt nakoniec niekomu nestihol dojst, aby sa nim dalo preukazat aspon pred nastupom do lietadla, ak by na tom let. spolocnost trvala, lebo podla vsetkeho moze bez QR kodu aj odopriet boarding a nasledne po prilete na greckej strane sa uz preukazat len vyplnenou ziadostou s tym, ze kod nedosiel.


Edit: na PL fore som nasiel jeden, ale na zmazane cislo, no na rychle preukazanie sa pred boardingom postaci myslim.


67ed0789-aa7f-49bd-bfea-ea0fc3ddff0e.jpeg

0 Citovat

AdeeH napsal(a):

Tak my zajtra letíme na Krétu a stále nám QR kódy neprišli, ešte stále čakáte aj ostatní čo ste písali vyššie? 

Stale cekame, odlet v 5 rano z Berlina. 😁

0 Citovat

AdeeH napsal(a):

Tak my zajtra letíme na Krétu a stále nám QR kódy neprišli, ešte stále čakáte aj ostatní čo ste písali vyššie? 

 

Ano, čekáme, máme tam být až zítra večer, tak snad to dorazí 🙏

0 Citovat

Michael napsal(a):

Stale cekame, odlet v 5 rano z Berlina. 😁


Tak hodně štěstí, dejte pak vědět, jak jste dopadli.

0 Citovat

Také odlétáme v 5 ráno a QR ještě  nemáme, ale teď jsem chatoval s CK a pry mají ověřeno z ministerstva,že stačí  i ten potvrzovací e mail o odeslání formuláře ke vpusteni do země. 

0 Citovat

chaltom007 napsal(a):

Také odlétáme v 5 ráno a QR ještě  nemáme, ale teď jsem chatoval s CK a pry mají ověřeno z ministerstva,že stačí  i ten potvrzovací e mail o odeslání formuláře ke vpusteni do země. 

A nevite, budou pak vsichni s potvrzenim testovani? 

0 Citovat

To nevím, ale tipnul bych si,že ano.

0 Citovat

Tak nam prave prisel qr kod. Necelych 6 hodin pred odletem.

0