Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Nedávají a je to přesně tak jak píšeš. Jen to není jednoho dne, ale do jednoho dne od příletu.

0 Citovat

Z 6 lidí, zatím přišla jenom 1 SMS o self izolaci a to ještě k tomu člověku co na přímý test ani nešel, protože měl svůj aktuální PCR z práce... Taky to mají kluci zvládnuté 😊

0 Citovat

mchl.vesely napsal(a):

Má někdo čerstvou zkušenost s boardingem na Ryanair? Letíme 27.9., tak jestli chtějí test v Praze nebo ne. Podle jejich webu to tak vypadá a kdo ví, čím se budou řídit.

 

Jo mame z Bratislavy na Corfu v sobotu. Na gatu nejdrive chteji videt QR kod z Recka, kontroluje ho jedna osoba a pote uz klasika pokracovani u prepazky boarding pass & pas. V letadle v sobotu asi 30 lidi, i cesi par ks jsem slysel, paradni kapacita 189 mist k sezeni/ lezeni. Pri priletu na Corfu jsou kody 4 vs 7. Meli jsme sedmicku, posmidlali v krku a cau. Rousky se dodrzuji, pred lidlem stoji ochranka a postupne pousti urcity pocet lidi, rozumne reseni. Je po sezone mrtvo, lehatka zdarma, v autopujcovne bez sance na slevu, poslal jsem je nekam 3 navstivene, zlaty Kos. Jeli jsme busem .

Jen to generovani kodu u Reku, je hrani si na nervy turisty. Vzdy den pred odjezdem okolo 23:00 se to vygeneruje. Tzn v patek.. A my jsme v sobotu leteli v 09:35. Jeste, ze je dnes vse online, probudis, kuknes a letis/neletis. 

Zpatky se uvidi Slovaci nam davaji 8 hodin na opusteni jejich uzemi a v pripade, ze bude zase prset, policajti budou opet zalezli 😌. Asi posledni letosni vylet, obcany CR uz nikdo skoro nechce. 

0 Citovat

Máte prosím někdo aktuální zkušenost z Řecka? Koupili jsme letenku a o den později zavedli ten povinný test, takže pecka :-D. Jak moc zkoumají ten QR kód/test, nedělají problémy? S kamarády kamarádů se tam prý o něčem dohadovali a strávili hodně času na letišti, ale mám to zprostředkovaně, tak moc nevím, o co šlo.

0 Citovat

[citace="vignette"]

Máte prosím někdo aktuální zkušenost z Řecka? Koupili jsme letenku a o den později zavedli ten povinný test, takže pecka :-D. Jak moc zkoumají ten QR kód/test, nedělají problémy? S kamarády kamarádů se tam prý o něčem dohadovali a strávili hodně času na letišti, ale mám to zprostředkovaně, tak moc nevím, o co šlo.

Dnes jsme se vrátili z Kréty. QR kód mít musíš, negativní Covid test s sebou taky nebo tě tady ani nepustí do letadla. V Řecku ale náš test z ČR vůbec vidět nechtěli a hned si nás po příletu otestovali znovu, pak odjedeš na hotel, kde jsi 24 hodin v karanténě. 

0 Citovat

V září to hrotily aerolinky před odletem, zda máš QR kód a někteří pracovníci až do té míry, že kontrolovali na něm číslo dokladu.

Avšak v Řecku po příletu ani v Heraklionu ani na Santorini (a soudě podle ostatních téměř nikde) neměli čtečky QR kódů a jen to laxně kontrolovali pohledem stylem a) zvětši QR kód na mobilu, ať se na něj a číslo pod ním podívám. 4 můžou jít, šťastné sedmičky na vydloubnutí mozku špejlí. Nekontrolovali číslo letu, natož shodu se jménem.

Pokud to tam funguje stále stejně, dovedu si představit, že se tam dá přijet na starý QR kód od někoho úplně jiného. Stačí projít kontrolou aerolinky. Avšak nedá se to doporučit. Kdyby to prasklo, byl by z toho pomalu diplomatický incident a oplétačky jak pro tebe, tak aerolinku. To není jak záměna starého kódu s 4 s novým, co má 7...

0 Citovat

Jaňule napsal(a):

Dnes jsme se vrátili z Kréty. QR kód mít musíš, negativní Covid test s sebou taky nebo tě tady ani nepustí do letadla. V Řecku ale náš test z ČR vůbec vidět nechtěli a hned si nás po příletu otestovali znovu, pak odjedeš na hotel, kde jsi 24 hodin v karanténě. 

Tyjo, tak to je teda super, že se ti hrabou v nosu jak v Česku, tak Řecku :((. Nebo je to jiný výtěr?

0 Citovat

Pokud se nic nezměnilo, v Řecku strkají špejli do pusy

0 Citovat

Deny napsal(a):

Pokud se nic nezměnilo, v Řecku strkají špejli do pusy

Tak aspoň nějaká změna, no ;). A nemáte prosím někdo aktuální zkušenost z Athén, jestli je to tak, jak popsala Jaňule?

0 Citovat

vignette: nemám zkušenost s testem z Česka, protože jsme do ATH odlétali 26.9. ještě před zavedením, ale určitě tam měli koncem září čtečky QR kódů na PLF. 

0 Citovat

S QR kódem podvádět nehodlám, jen by mě zajímalo, jestli vážně neberou v potaz český testy :(

0 Citovat

Jo a zapomněla jsem dodat, že poletíme z Vídně...

0 Citovat

Tak jen pro info, byli jsme na testech a nikdo je po nás nechtěl vidět :(. Ani Ryanair, ani Řekové. Na letišti pak znovu otestovali jen přítele, který měl QR kód (začínající na devítku, mimochodem) za nás oba. Ani nám pak nepřišla SMSka o karanténě. Jinak druhý den poté, co jsme přiletěli, zaváděli roušky i venku a když jsme odlítali, zavírali v Athénách restaurace. Asi trochu za pět minut dvanáct, ačkoli určitě to tam pořád vypadá (i díky počasí) optimističtěji než u nás : )

0 Citovat

Ahoj. Já právě chtěla jet sem https://sbalaval.cz/recko/200003...itsis.html . Platí tohle stále? Ještě přemýšlím normálně nad Chorvatskem, ale s covidem to nevidím moc nadějně :D

0 Citovat

imokayimokay napsal(a):

Ahoj. Já právě chtěla jet sem 

To je hodne trapné... 

0 Citovat

Sbal prachy a val pryč 😁

0 Citovat

Zdravím, je problém ak na žiadosti o QR kód je dátum vstupu 8.7. ale prídem do GR 9.7. ? Ď.

0 Citovat

Martin77 napsal(a):

Zdravím, je problém ak na žiadosti o QR kód je dátum vstupu 8.7. ale prídem do GR 9.7. ? Ď.

 

ano, je

0 Citovat

Martine, pokud kontroly budou probíhat stejným způsobem jako loni, kdy byla maximálně vizuální kontrola QR kódu a namátkově jeden člověk ze 150 šel v Řecku na test, tak bych se toho neobával. 

Na druhou stranu, proč by někdo měl uvádět nepravdivé info v dotazníku, jehož vyplnění včetně hledání PSČ falešného hotelu trvá 10 minut (zrovna dnes jsem ho vyplňoval na mobilu). Pokud máš bobky tak ten dotazník zkus vyplnit znovu.

0 Citovat

Ahoj, mam prosbu, protoze jsem z toho uz jelen. 10.7. se vracime ze Santorini / Recka do Vidne (a pak do Ceska). Jak je to s navratem do Vidne, kdyz mam zatim po prvni davce ockovani vice nez 22 dni? Nepotrebuju na Santorini nic a pak jen test v CR nebo musim mit test jeste PRED odletem? Moc diky za reakci. 

0 Citovat

Ne, Rakousko považuje za očkované lidi 22 po první dávce, viz: https://www.austria.info/en/serv...egulations

Navíc pro tranzit nepotřebuješ na let do VIE nic. Většinou stačí říct tranzit, ukázat český doklad.

0 Citovat

Super, dekuju moc. Ja si to myslel, jen me rozhodily zas zmeny od 9.7. - takze jsem v klidu. Jeste jednou diky. 

0 Citovat

Ahoj,

chci se zeptat. Máme koupené letenky na Rhodos a na cestujlevně u mapy píší, že pro návrat je nutný PCR nebo antigen, a nebo letět bez testu a udělat si ho až doma po příletu. Máte někdo s tímto zkušenosti, že by vás bez testu do letadla třeba nepustili nebo byl nějaký problém o špatné informovanosti?

Děkuji moc. Přeci jenom se mi test na Rhodosu moc platit nechce, když je v ČR zadarmo.

0 Citovat

Podle vseho antigen stoji v Recku 20 euro a jak vidim ty nesmysly co vymysli Vojtech a spol ,tak stejne zadarmo testy  brzy  nebudou  Budu tohle resit taky, navic sloziteji protoze pak odletim do Irska za 2 dny a budu asi potrebovat PCR  a jako samoplatce me to mozna vyjde v Recku levneji nez v CR, jenze v CR vim ze se i  PCR delaji z kraje nosu a ne nejake  stourani az do mozku nebo do krku 

Samozrejme bych mel stochuti  pak zkusit z Recka odletet bez testu ,ale je otazka zda to stoji za ty nervy a hadky na letisti v pripade ze clovek narazi na blbce co si chce lecit  a dokazovat sve ego  Budu to resit az to bude aktualni zatim mam cas a jak je videt zmeny jsou kazdou chvili  

0