Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu:

https://www.spth.gob.es/create

0

A ty ses dostal přes třetí krok?

0 Citovat

Ja teda ne. Posílala jsem i dotaz, ale asi jim to nefunguje. Zde jejich odpověď:

Dear user,

We are working on the improvement of the web portal and the App SpTH. Sorry for the inconvenience.


We inform you that at the present time you have the possibility to fill out the form in paper format, provided by the airline, on board your flight to Spain.


We remind you that you will only be able to obtain the QR code after completing the form in its entirety, including the health questionnaire, WHICH YOU WILL ONLY BE ABLE TO ACCESS WITHIN 48H BEFORE YOUR FLIGHT. For any questions, please consult: https://www.spth.gob.es/faq



0 Citovat

Zkoušela jsem to přes aplikaci, všechny kroky jsem vyplnila a v posledním Get QR mi to napsalo error.  

Od 1.7. do 31.7. stejný formulář mají rozdávat aerolinky a na letišti ho budou akceptovat i v tištěné podobě, podle ministerstva zahraničí. 

0 Citovat

Ano, četla jsem. Při check-in u Ryanair to šlo taky stáhnout, byly tam dva formuláře- ten druhý se sugestivní malůvkou koronaviru 😉

0 Citovat

Včera jsem to nezkoušel, ale dnes jsem prošel a na mail přišel QR kód.

0 Citovat

Psalo mi to dnes, ze QR kód byl zaslán na můj mail, ale nebyl.

0 Citovat

Já jsem dělal 2 formuláře, oba na jednu mailovou adresu a oba jsem obdržel.

Edit

Ještě mne napadlo jestli to není tím, že tam mám vlastní nemovitost a NIE.

0 Citovat

Už se podařilo. Ale bylo nutné začít úplně znova nový formulář. Díky. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Psalo mi to dnes, ze QR kód byl zaslán na můj mail, ale nebyl.

 

Koukni do spamu.

0 Citovat

A kdy mate odlet? 

0 Citovat

Ve spamu to být ani nemohlo, u toho původního formuláře jsem se nikdy nedostala přes bod 2. Bylo třeba začít úplně znova. Letíme zítra, za chvíli vyrážíme do Krakova.

0 Citovat

Dej pak, Mandarinko, vědět :) Díky

0 Citovat

Včera na letišti v Madridu panoval lehký chaos, ale důležitý je, že vybírali papíry a kdo neměl, mohl vyplnit na místě. Kdo měl QR kód, tak to byla otázka sekundy. Nebyly žádný kontroly, nikdo se neptal žádný otázky. 


Jo a QR kód přišel ihned po vyplnění formuláře. 

0 Citovat

Tak dnes mi ještě přistál v mailu od Ryanair formulář pro vstup.

Takže to asi budou rozesílat všem, kteří letí do Španělska.

Letíme zítra z Vídně.


0 Citovat

Audit napsal(a):

Tak dnes mi ještě přistál v mailu od Ryanair formulář pro vstup.

Takže to asi budou rozesílat všem, kteří letí do Španělska.

Letíme zítra z Vídně.


Taky řeším, ale do Španělska přijedu po moři. Na naší lodi nám formulář nikdo vyplnit nedá, tak prosím, je možné ho poslat na mail?  

On-line formulář  nebudeme mít možnost vyplnit, tudíž nezískáme ani QR kód.

0 Citovat

Vstup na Mallorcu hladký, s QR kódem bez čekání. Jinak lidi odchytávají a ty formuláře na vyplnění jim nabízejí sami, je tam k tomu účelu spousta stolečků i per.

Ryanair let plný ze dvou třetin, lidi ohledně správně nasazených roušek nic moc neřeší. 

0 Citovat

Jinak teda potvrzuji, ohledně roušek to tu dost žerou. Ale jsou v tom poněkud zmatení- jednou vám nabírají sami každý kousek sýra a roušku mít nemusíte, potom ji mít nemusíte, pokud vás u bufetu není víc než pět a něco si můžete vzít sám a něco ne. Případně jsou roušky nutné a obsluhujete se sami. U každého jídla zatím jiná pravidla. Tož tak.

0 Citovat

Ahoj,  na fóru i v mediich se furt píše jen o prázdném Řecku. Máte zkušenosti jak to ale vypadá teď ve Španělsku/Itálii co se turistů týče? Z médií to totiž vypadá jako buď extrémní lobby cestovek na Řecko nebo na fakt, že Španělsko/Itálie vypadají stejně jako minulé roky. Na konci měsice se chystám do Barci a potom hned na Bari tak jsme zvědavý.

0 Citovat

Katovické letiště mi naservírovalo pěknou novinku - pokud nebude mít validní QR kód pro cestu do Španělska nebo Řecka, dostanete pokutu 500 euro.


qr.png

0 Citovat

@Petr: dnes ráno jsem zaslechl z TV, že v Andalusii pozavírali x pláží kvůli tomu, že lidi nedodržovali rozestupy nebo co...

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ahoj,  na fóru i v mediich se furt píše jen o prázdném Řecku. Máte zkušenosti jak to ale vypadá teď ve Španělsku/Itálii co se turistů týče? Z médií to totiž vypadá jako buď extrémní lobby cestovek na Řecko nebo na fakt, že Španělsko/Itálie vypadají stejně jako minulé roky. Na konci měsice se chystám do Barci a potom hned na Bari tak jsme zvědavý.

Ahoj, krátce o Sicílii.

Minulý pátek jsme přiletěli do Catanie a ihned odjeli busem do Syracus. Tam jsme potkali pouze turisty z IT a dva lidi z Polska.

Některé linky MHD stejně jako některé podniky omezeny (nefungují). Davy žádné, roušky max na krku. Vlaky/busy  prázdné.

Na památky je třeba si zarezervovat místo den/dny předem (platí i pro Catanii) ačkoliv tam nikdo nikde nebyl. Opět něco funguje něco ne.

Po víkendu v Syruacusách jsme se přesunuli na den do Catanie. Opět méně turistů a 30% vyplé infrastruktury,

Co jsme se bavil v Mosaik tak ten rozjezd je velmi pozvolný...

Mě to vyhovovalo i když jsme plno věcí museli vynechat.

0 Citovat

Slavnostně hlásím, že QR kód přišel i mi :D V pátek letím, tak jsem zvědav, co na mě Madrid připraví:)

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Slavnostně hlásím, že QR kód přišel i mi :D V pátek letím, tak jsem zvědav, co na mě Madrid připraví:)


Taky letím v pátek, ale celé to vyplnění zabralo asi 5 minut, takže paráda a QR kód byl hned :)

0 Citovat

Minulý týden jsem letěla do Madridu. Formulář se odkládal na hromadu. Kdo ho neměl, tak je rozdávali po příletu a mohl se vyplnit na letišti. Paradoxně byla fronta na načtení QR. :D 

Jinak turisti žádní. Všude jsme byli téměř sami, akorát na rušných hlavních ulicích více lidí. Roušky uvnitř se dodržují, venku je to na člověku. 

0