Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Totez na Mallorce tyden zpatky.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Totez na Mallorce tyden zpatky.


a po navratu do CR povinne na test?

0 Citovat

Test, nebo karanténa. 

Nahlásit se po příletu na krajskou hygienickou stanici.

Já dávám karanténu a za 3 týdny letím znova.

0 Citovat

Už se někdo vrátil ze Španělska přes Vídeň? A jak to dopadlo?

0 Citovat

JJ v sobotu z Mallorcy do Vídně, jen podepsat papír, že tranzituješ - pro auto na parkoviště a hurá do ČR, zdržení minimální.


V CZ pak nahlášení na hygienu mailem a objednat na testy, výsledky pak stačí zaslat opět mailem na hygienu. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Totez na Mallorce tyden zpatky.


Odlítal jsem v sobotu a nepřišlo mi vs předcházející roky...týden před jsem byl na Tenerife a tam naopak měli i zajímavé slevy apod. 

0 Citovat

Michal K napsal(a):

V CZ pak nahlášení na hygienu mailem a objednat na testy, výsledky pak stačí zaslat opět mailem na hygienu. 

Žádná karanténa?

0 Citovat

kaktus napsal(a):

a po navratu do CR povinne na test?

Nikoliv, vracel jsem se 22.8. , tedy ještě před platností opatření. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Žádná karanténa?


No karantena do doby nez vam prijdou vysledky, takze cca dva dny od priletu. To je povinnost

0 Citovat

Dnes novinka v Německu, předpokládám že u nás za chvilku, pro všechny kdož by náhodou stejně jako já směr Kanáry !

https://www.auswaertiges-amt.de/...eit/210534


0 Citovat

Petr Parizek napsal(a):

Dnes novinka v Německu, předpokládám že u nás za chvilku, pro všechny kdož by náhodou stejně jako já směr Kanáry !

https://www.auswaertiges-amt.de/...eit/210534


co takto uviest aj nejaky relevantny vycuc?

0 Citovat

Jde o to, ze Nemecko rozsirilo rizikova uzemi na cele Spanelsko vcetne Kanar

https://www.rki.de/DE/Content/In...cationFile

0 Citovat

toz co .. bud CR zostane benevolentna, alebo ma to vyjde 1700kc, ktore sa mi beztak vratia na lacnom ubytku .. vraciam sa 19.9.

0 Citovat

A ještě se spolehnout, že takových bude víc a budeš se tím pádem moci vrátit a nebude let zrušen = sorry covid, no demand. Ten test  po návratu je to nejmenší. 

0 Citovat

Zdravím od 7.9 máme letět na Mallorku ale stále váháme a už se musíme rozhodnout...vy co jste byli a už jste se vrátili jaká je tam situace a co let? Znepokojuje ne ta nemožnost pojištěni na covid a to nás odrazuje od cesty...četla jsem něco o pojištění zde.ja si však stále myslím že nás nikdo nepojisti nebo máte někdo jiné zkušenosti?

0 Citovat

Podívejte se ještě na tohle:



https://www.battleface.com



Je tam napsáno, že kryje Covid i při cestě do zemí, které nejsou vládou doporučovány, takže by to mohlo být řešením pro cestovatele do 59.let ( limit).



0 Citovat

Ahoj, nevíte, zdali je možné přivést do Čech již (negativní) test ze Španělska? 


Rád bych si ho udělal už tam a přiletěl s tím do Čech, abych už tu nic nemusel řešit...


Díky

0 Citovat

filipzelinkacz napsal(a):

Ahoj, nevíte, zdali je možné přivést do Čech již (negativní) test ze Španělska? 


Rád bych si ho udělal už tam a přiletěl s tím do Čech, abych už tu nic nemusel řešit...


Díky

Bohuzel to nejde, zahranicni testy od nejake data jiz v CZ neuznavaji. Take jsme chteli vyuzit testy na letisti ve Vidni, ale bohuzel to pak neplati.

0 Citovat

Pojištění zprostředkované přes Heymondo také platí i přes vládní restrikce/nedoporučení cest. Viz odpověď  na můj dotaz 


In response to your message, we confirm all travel insurance plans that you see in our website cover medical assistance even in the event of infection by Coronavirus, regardless of the government recommendations / travel advisories.


Once you purchase the insurance, you will receive by email a COVID Coverage Certificate issued by the insurance company along with our Policy certificate.


In case of medical quarantine, (contagion by covid-19), being a medical assistance, it would be covered. As for repatriation or early return due to an emergency/accident/death it is covered when recommended by the doctor or the hospital.


Epidemics / pandemics are only excluded from the travel cancellation guarantee. 



0 Citovat

Michal K napsal(a):

Bohuzel to nejde, zahranicni testy od nejake data jiz v CZ neuznavaji. Take jsme chteli vyuzit testy na letisti ve Vidni, ale bohuzel to pak neplati.

Ja si nedavno dopisoval s hygienickou stanici STC kraje a i Moravskoslezskeho kraje a obe potrvrdily, ze test ze zahranici uznavaji...

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ja si nedavno dopisoval s hygienickou stanici STC kraje a i Moravskoslezskeho kraje a obe potrvrdily, ze test ze zahranici uznavaji...


Já to našel na webu pro JHM, že to od 1.7. neuznávají a testy v zahraničí neberou zřetel. Tak že by to bylo kraj od kraje?


Nicméně jsme volali i na Ministrstvo zdravotnictví a tam nám potvrzovali, že test z Vídně platí pouze pro Rakousko a po návratu bychom se museli podruhé podrobit testu i u nás...

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ja si nedavno dopisoval s hygienickou stanici STC kraje a i Moravskoslezskeho kraje a obe potrvrdily, ze test ze zahranici uznavaji...



untitled.png

0 Citovat

I když jsou obě země v EU, tak test provedený v A neplatí v CZ :-(. Soudruzi v Bruselu by třeba mohli napnout síly a zatlačit na to, aby si státy EU testy vzájemně uznávaly. Zatím to vypadá že čím víc testů, tím víc Adidas...

0 Citovat

Zdravotnictví není společná politika EU, tedy možnosti "Bruselu" do toho mluvit jsou omezené a toto musí dohodnout jednotlivé členské státy. Takže tady je to trochu pláč na špatném hrobě.

0 Citovat

sa mi paci ze teraz by bol Brusel dobry, inak to je pre niektorych  zlo horsie ako ZSSR :))

0