Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

To je pořád dokola, když Brusel něco dělá, tak špatně, když nedělá, taky špatně, ještě, že existuje, protože jinak by ho museli vymyslet :)

0 Citovat

Tak neviim, od stanice MS kraje


522d122e-b544-4e8d-b805-dbf87d254e64.jpeg

0 Citovat

eremi napsal(a):

To je pořád dokola, když Brusel něco dělá, tak špatně, když nedělá, taky špatně, ještě, že existuje, protože jinak by ho museli vymyslet :)

Bingo:-)


0 Citovat

Sypu si popel na hlavu že jsem napsal předchozí OT příspěvek a slibuji, že to byl můj (pravděpodobně první, ale určitě) poslední "politický" příspěvek... 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Tak neviim, od stanice MS kraje


Super, děkuji za zprávy. Zkusím zkontaktovat svoji higienickou stanici v Praze.

0 Citovat

Asi trochu stupidní dotaz - plánuju Andorru na víkend, takže let Vídeň - Barcelona - Vídeň. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s měřením teploty v Barceloně na letišti? Bojím se, kdybych se náhodou nachladil o víkendu v horách a měl třeba řekněme 37,8 a oni mě pak nepustili do letadla. Má s tím někdo zkušenosti? Nebo měří vůbec teplotu?

0 Citovat

Vratili jsme se 15.9 z Mallorcy. Uzasny zazit Mallorcu bez davu turistu. Jinak situace docela smutna, vetsina obchodu a restauraci zavrena. Ti co maji otevreno se snazi dodrzovat veskera opatreni, rousky i na ulicich, v restauracích zakazano kourit i na terasach. Po navratu docela sok z laxnosti v CR. Testy jsme si nechali udelat na letisti(3 hodiny cekacka). Vsichni jsme se shodli, ze nejvetsi sance na chytnuti covidu byla az pri cekani ve fronte na test. 

0 Citovat

Nevi nekdo jak to mezi Gibraltarem a Spanelskem... rad bych tam na jeden na zavital po sousi. Na netu jsem nasel jen info, ze to spis resi spanele pri vstupu z gibraltaru k nim nez opacne. Diky za jakkekoliv info

0 Citovat

Letěl jste někdo v září z Pardubic do Alicante? stačí QR kód a palubní lístek v mobilu? bylo nějaké zdržení nebo nějaká komplikace (kromě kontroly QR kódua  měření teploty)?

0 Citovat

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

- někdo kouká, že příjíždí Češi ?

-  podíl zavřených obchodů - spíš příjemný klid x spíš nepříjemné mrtvo ? 

-  MHD z/na letiště v normál provoz/omezení? 

Předem díky za postřehy 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

 

0 Citovat

Včera jsem se vrátil z Mallorky. Nikdo nekouká na to, jestli jsi Čech, ale jestli máš QR kód, který naskenujou a jdeš. V samotné Palmě to moc nejde poznat, ta je poloplná a většina podniků jede. Ostatní městečka jsou někdy až děsivě prázdná. MHD z letiště do Palmy normálně jezdí. 95% v rouškách i venku.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

Já bych rád letěl koncem měsíce, ale vidím jen SW za osm deset tisíc z Prahy. Alternativy nejdou o moc lepší, mají jeden dva přestupy a často přes noc v zemi, kde máme mít karanténu. Zkoušel jsem i Vídeň. Máš něco lepšího?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

[citace="Petr"]

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

Já bych rád letěl koncem měsíce, ale vidím jen SW za osm deset tisíc z Prahy. Alternativy nejdou o moc lepší, mají jeden dva přestupy a často přes noc v zemi, kde máme mít karanténu. Zkoušel jsem i Vídeň. Máš něco lepšího?

[/citace]

 

já letím na Tenerife 21.11. - 28.11. z Vídně - 50EUR s WDC 

 

říjen má ale Wizz nataženej :(

0 Citovat

Na vánoce Kanáry taky nevycházejí nějak růžově... zkoušel jsem to z Vídně napřímo, přes Bergamo i Španělsko, W6 i FR, ale žádná sláva. Drahé a nepohodlné. Z Krakova jakbysmet, sice přímo, ale draho.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Na vánoce Kanáry taky nevycházejí nějak růžově... zkoušel jsem to z Vídně napřímo, přes Bergamo i Španělsko, W6 i FR, ale žádná sláva. Drahé a nepohodlné. Z Krakova jakbysmet, sice přímo, ale draho.

 

Myslím si, ze nás je více, co pokukuji okolo Vánoc po Kanarech. Uvidime, jestli budou nějaké přívětivé ceny a nebo budu přes Vánoce po dlouhé dobe v ČR. 

0 Citovat

Uvidíme. Mám letenku na konec listopadu Vídeň-Tenerife. Wizz měnil a můžu to šoupnout i na Vánoce. Chtít nějakou extravaganci, dám to spíš přes Silvestra. Jen momentálně nevěřím, že to tam půjde bez větších omezení nebo dokonce bez covid-testu.

0 Citovat

Kanary sleduju velice peclive  ,myslim,ze kdo je schopen letet uz ve ctvrtek ,tak muze dat cestu tam pres Dublin  Praha-Dublin  ve ctvrtek 419 Kc  a pak v sobotu  nebo v nedeli pripadne pondeli  Kanary  ,vsechny 4 velke ostovy za  20 euro jeden smer 

V Irsku test neni jen povinna 14 ti denni karantena  s tim ,ze se musi vyplnit formular ,na ktere adrese clovek bude ,ale nikde neni receno ,ze na te adrese musi zustat 14 dnu , tudiz muze odletet drive ,jen to zase musi nahlasit  

Bohuzel posledni let mezi Prahou a Dublinem je v nedeli a tam uz to skocilo na 822 Kc .ale tam se clovek pak vejde i do 24 hodin i mene ,takze to je asi schudnejsi pro transfer a tu ztratu jednoho dne nebo spis te noci kde musi nekde prespat  

Vanoce jsou bohuzel drahe  trosku lepe to vychazi na Silvestra ,ale to verim ze se jeste nejak vylepsi , sam to opet zvazuju  letet pred Silvestrem a navrat pak treba v lednu ,mozna pujdou Kanary v tom obdobi  i odjinud ,pred Covidem nam vychazely Kanary lepe treba s Italie nebo s Belgie .pripadne s UK nez s Irska  hlavne pak let zpatky  ,kdyz se vsichni chteli vratit prvni tyden v lednu 

Chapu ,ze Viden nebo Polsko ,pripadne Berlin  je pro CR  lepsi nez Dublin ,ovsem Irsko je bez testu a jeden ci dva dny v karantene neni problem vydrzet  a porad sleduju ze Spanelsko testy ani karantenu nechce ,jen formular a kde clovek bude 

Do pulky listopadu jsou taky ceny priznive ,je otazka zda  bude let Praha -Dublin ,do konce rijna to rusi ,od listopadu se zase lety prodavaji a prave s jinymi letovymi dny , misto ctvrtku  ,patek ,sobota, nedele, pondeli 

0 Citovat

...a který ostrov byste na prosincový/lednový termín doporučili? Vím, že to tady před časem v nějakém vláknu bylo, ale nedaří se mi to dohledat. Preference je samozřejmě jasná, co největší možné teplo:) Po krátkém googlování mi vychází nejlépe (nejtepleji a nejméně větrno) Tenerife, kde už jsme byli, a Gran Canaria, kam mě to dvakrát zrovna neláká. 

0 Citovat

V tom case bude celoeuropsky lockdown, tak zbytocne nieco planovat

0 Citovat

Zatím to plánují, ale bohužel to při příjezdu na Kanáry bude platit asi i pro nás....

https://www.travelmole.com/news_...reg®ion=2

 

 

0 Citovat

Lepší je spíš ten test před odletem z ostrovů :D Jsem zvědavý, kdo jim tam s takovou bude lítat. To už radši Karibik nebo východní Afriku :D

0 Citovat

My máme na leden Gran Canarii.

Ten test před odletem ale nechápu, máte k tomu někdo něco víc? Snad si to normálně řeší země na vstupu, ne?

0 Citovat

Kanáry: 

 

The Spanish government has agreed protocols to establish travel corridors between European states and the Canary and Balearic Islands, both of which rely heavily on tourism and have been hit hard by the Covid crisis.

The protocol states that a traveller arriving in the Canary Islands or the Balearic Islands from a destination with an Accumulated Incidence (AI) of 50 or less per 100,000 inhabitants in the previous 14 days would not have to undergo any test on arrival.

Those coming from destinations with an AI greater than 50 will have to present a negative diagnostic test for active infection carried out a maximum of 48 hours before the flight.

 

0 Citovat

A doufám, že se to taky bude týkat Španělů z pevniny...

Když špejle v nosu, tak pro všechny.

0 Citovat

Podle mě budou mít vyjímku, protože spousta jich na pevninu jezdí pracovat....

Kdyby měl někdo info, jestli se dá otestovat na jejich letišti, dejte to sem prosím....nejsem si jistá, že těch 48 hod. se dá bez přímého letu stihnout.....

 

0