Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

A ještě tedy od kdy to má platit?

0 Citovat

Na Kanáry se dá za rozumný peníz na konci října s Ryanem z Memmingenu.

0 Citovat

Takže už i Kanáry jsou passé.

0 Citovat

PS díky Mikire za tip.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

[citace="Petr"]

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

Já bych rád letěl koncem měsíce, ale vidím jen SW za osm deset tisíc z Prahy. Alternativy nejdou o moc lepší, mají jeden dva přestupy a často přes noc v zemi, kde máme mít karanténu. Zkoušel jsem i Vídeň. Máš něco lepšího?

[/citace]

Todle mi teď vrtá v hlavě :) 


tam-1.png
tam-2.png
zpet-31-10-13e.png

0 Citovat

Jinak kdo chce na Mallorku z Prahy za každou cenu - doslova tak 

https://zdopravy.cz/smartwings-v...eum-63300/

 

0 Citovat

Petr napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

[citace="Petr"]

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

Já bych rád letěl koncem měsíce, ale vidím jen SW za osm deset tisíc z Prahy. Alternativy nejdou o moc lepší, mají jeden dva přestupy a často přes noc v zemi, kde máme mít karanténu. Zkoušel jsem i Vídeň. Máš něco lepšího?

[/citace]

Todle mi teď vrtá v hlavě :) 

[/citace]

Přestup v Bergamu je bez testu v pohodě? Zjišťuji totiž teď info ohledně přestupu v Bergamu do Portugalska a zatím si nejsem jistý, jestli je to bez testu možné. V Bergamu se musí vyjít z tranzitní zóny ven a znovu projít kontrolou.

0 Citovat

Já jsem vždy v Bergamu zůstával v tranzitu. To je nějaká novinka, že se musí přes security?

0 Citovat

Když jsem zjišťoval, jak to je v Bergamu, tak jsem našel různé informace. Napsal jsem tedy přímo na letiště a odpověděli mi následovně "If you have two separated tickets, one for each flight, you have to exit and go through security checks again." Takže nevím, kdyby bylo možné zůstat v tranzitu, tak člověk nemusí nic řešit, ale ta odpověď letiště mě moc nepotěšila. 

edit: dokonce jsem zdůrazňoval, že budu mít pouze příruční zavazadlo a nepotřebuji tedy nic odbavit

0 Citovat

Petr napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

[citace="Petr"]

Někdo aktuálně Baleáry/Kanáry ? 

*Mám letenku na sobotu na Mallorcu a na konci října přemýšlím nad Tenerife. 

Já bych rád letěl koncem měsíce, ale vidím jen SW za osm deset tisíc z Prahy. Alternativy nejdou o moc lepší, mají jeden dva přestupy a často přes noc v zemi, kde máme mít karanténu. Zkoušel jsem i Vídeň. Máš něco lepšího?

[/citace]

Todle mi teď vrtá v hlavě :) 

[/citace]

Z Berlína Easyjetem nejde?

0 Citovat

Já měla před dvěma týdny přestup z Tenerife ve v Británii a úplně v pohodě. Chtějí jen QR kód a nic dalšího, pokud se jedná o přestup nic dalšího nechtějí.

0 Citovat

Takze  asi i Kanary na nic pokud bude nutny test , s tim prestupem v Irsku taky asi problem,protoze  uz plati level 3 pro cele Irsko a  ubytovani je jen pro rezidenty ,snad jen ten trasnfer  na letisti  

Da se vymyslet figl  v podobe pozemniho transferu   do Severniho Irska , protoze na to se omezeni nevztahuje ,ale nevim jak ted presne funguje karantena v UK a jestli je nejak hlidana hranice mezi Irskem a Severnim Irskem ,ktera vlastne  zatim neexistuje 

S tim sjednocenim jakesiho semaforu v EU je to taky diskutabilni ,protoze v EU uz asi nexistuje nikdo kdo splnuje ty kriteria v poctu na tech 100 000 obyvatel 

0 Citovat

V Bergamu ten tranzit není možný už minimálně rok.

0 Citovat

@ Vlastimil B. , ano mas pravdu to tema ktery ostrov je s Kanaru nejteplejsi uz bylo ,moje zkusenost je ta,ze od listopadu do ledna jsme stridali jen Lanzarote a Fuerteventuru ,a dalsi ostrovy az od brezna , ale nekdo rika,ze nejteplejsi je Tenerife ,tezko rict , ale z tech 7 cest listopad /leden  snad jen jednou bylo trosku chladnejsi pocasi asi 2 dny ,mozna jsou ty 2 ostrovy vetrnejsi ,ale jde o primy vitr z Afriky ,ktera je 100 km . Mozna prave proto,pusobi  Tenerife tepleji nez Lanzarote nebo Fuerteventura  Asi se priklanim i k nazoru ,ze ten rozdil v teplotach vzduchu i more neni zase az tak podstatny i kdyz chapu ,ze treba pro nekoho je teplota more  byt treba jen o stupen dva,dulezita ,stejne tak vzduch 

0 Citovat

Tenerife z Varšavy s W6 na prosinec jde koupit kolem 14 stovek zpáteční. Kdyby někdo chtěl.

0 Citovat

- S tím Bergamem to je teda dost schyzofrenní, když teda musíte vystoupit z transitu, čímž u vás vlastně končí resp. začíná povinnost mít negativní test, ikdyž hned zase odlétáte :O 

- Berlín a Easyjet spoje jsou pro mně časově mimo a ani ceny nemají tak super výhodné :D

0 Citovat

Audit napsal(a):

V Bergamu ten tranzit není možný už minimálně rok.

Aha OK,

To je pro mě novinka s příchutí hovínka.

Je ale pravda že od té doby co se nelétá Bergamo z Ostravy jsem tam nebyl.

0 Citovat

A už se tedy ví, od kdy budou vyžadovat ten covid test na Kanárech a Baleárech?

0 Citovat

No ty Kanary kdovi jak dopadnou s tim "koridorem" Vlivem kamosky jsem posunul odlet o tyden, chtel jsem letet ted 18. rijna na 14 dni.

Plan je Krakow - Milan Malpensa- Fuerventura - jedna cesta za 500 (39 zl + 10 Euro) 

akorat 45 minut na prestup jen kabinove ...

a zpet Fuerventure - Standstad - Krakow (10 GBP + 10 Euro) (to lze kdykoliv)

Od listopadu je Krakow - Tenerife za 1400 i primy let.

Uvidime co STBak a Prymula jeste provede/domrda pristi tyden, beztak za 14 dni nam lehne CR zdravotnictvi.

0 Citovat

A u toho Standstedu problém při přestupu nebude? Pokud vím, tak je tam zapotřebí vyjít z tranzitu a projít znovu kontrolou (jako v Bergamu, co jsem řešil o pár příspěvků výše).

0 Citovat

https://www.canarianweekly.com/p...-corridors

Chápe prosím někdo, kdy budou Kanárské ostrovy požadovat PCR testy? 

0 Citovat

není mi jasná jedna věc ohledně karantény. kdo přiletěl v posledních týdnech ze Španělska, napište prosím zkušenost. cituji ze stránek ministerstva:

"Do 5 dnů od příjezdu z rizikové země by pak daná osoba měla absolvovat test, jehož výsledek neprodleně doručí místně příslušné hygienické stanici. Pokud nedojde k předložení výsledku testu do 7 dnů od příjezdu, budou nařízena karanténní opatření."

 

karanténa je až PO uběhnutí 7 dnů (nedostanou výsledek na test, uloží 10 (nebo 14?) dní karantény nebo těch 7 dní je soušástí 10(14)-ti denní karantény? díky

0 Citovat

Odkzkouseno to nemam, zatim jen plan a cestovat ted je dost crazy.

Z Milan Malpensa airport homepage:

I am arriving in Malpensa with a flight from abroad. Can I take another flight to another national or international destination? Yes, airport transits are allowed. However, it is not possible to leave the airport area if you are coming from (or if you have stayed in the 14 days prior to transit in Italy) a country other than the following: Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Poland, Portugal, the Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden and Hungary, Iceland, Liechtenstein, Norway, Switzerland, Andorra, Principality of Monaco, Republic of San Marino, Vatican City State, United Kingdom.

https://www.milanomalpensa-airpo.../covid-faq

Londyn tohle:

If your departing flight is on the same calendar date as your arriving flight and you have been issued a boarding pass for your onward flight, you will be free  to transit /connect through  Heathrow  without having  to  clear Immigration.

https://www.heathrow.com/custome...light%20is,without%20having%20to%20clear%20Immigration.

0 Citovat

Malpensa bude v pohodě, tam člověk zůstane v tranzitu a u Londýna by to u Heathrow taky problém nebyl, ale psal jsi po cestě zpět o Stanstedu a tam pokud vím, člověk musí vyjít z tranzitu a projít znovu security (stejně jako v Bergamu).

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Malpensa bude v pohodě, tam člověk zůstane v tranzitu a u Londýna by to u Heathrow taky problém nebyl, ale psal jsi po cestě zpět o Stanstedu a tam pokud vím, člověk musí vyjít z tranzitu a projít znovu security (stejně jako v Bergamu).

Na strankach Standstatu je prd, pouzil jsem Heathrow..  A nase kocka Kacka vinova, co vim ted pouzila Bergamo s prestupem do domova a dojela z Tenerife v pohode. Zatim vyckavam a nekupuji.

 

0