Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Cestovatelka28 napsal(a):

https://www.canarianweekly.com/p...-corridors

Chápe prosím někdo, kdy budou Kanárské ostrovy požadovat PCR testy? 

 

Chápu to tak, že to intenzivně připravují, takže to může platit klidně od příštího týdne.. Ale konkrétní datum nikde není 🙄😫

0 Citovat

dolphi napsal(a):

[citace="Patrik Černý"]

Malpensa bude v pohodě, tam člověk zůstane v tranzitu a u Londýna by to u Heathrow taky problém nebyl, ale psal jsi po cestě zpět o Stanstedu a tam pokud vím, člověk musí vyjít z tranzitu a projít znovu security (stejně jako v Bergamu).

Na strankach Standstatu je prd, pouzil jsem Heathrow..  A nase kocka Kacka vinova, co vim ted pouzila Bergamo s prestupem do domova a dojela z Tenerife v pohode. Zatim vyckavam a nekupuji.

 

[/citace]

Vím, že na stránkách Standstedu je prd, jen podotýkám, že tam pravděpodobně neplatí to, co platí na Heathrow. Ideální by byla něčí osobní zkušenost.

Jinak jsem koukal i na cestopis z Tenerife a návrat přes Bergamo byl 7.10, tedy den před zavedením povinných testů pro ČR, tudíž bylo určitě možné letět přes Bergamo bez omezení.

0 Citovat

kjur95 napsal(a):

[citace="Cestovatelka28"]

https://www.canarianweekly.com/p...-corridors

Chápe prosím někdo, kdy budou Kanárské ostrovy požadovat PCR testy? 

 

Chápu to tak, že to intenzivně připravují, takže to může platit klidně od příštího týdne.. Ale konkrétní datum nikde není 🙄😫

[/citace]

 

Pokud zavedou i ten povinný test před odletem, byť zdarma, tak turistický ruch úplně zaříznou. Přitom tvrdí, že se snaží o opak...

0 Citovat

Třeba si spočítali je, že je dost masochistů, co milují šťourání v nose...

0 Citovat

Šťourání v nose je to nejmenší, horší je hrozba, že tam nedobrovolně (byť na náklady tamní vlády) zůstaneš další dva týdny...to by se v práci těžko odpouštělo:)

0 Citovat

To si musíš s sebou vzít notebook. Např. u mě v práci by to bylo ve výsledku jedno. Ale pes by nebyl nadšený. Pokud máš práci bez možnosti home officu, tak je to v současnosti trošku smůla.

0 Citovat

@michal - jj, ale představa, že jsem někde dva týdny zavřený v pokoji v kdovíjakém hotelu s notebookem také není dvakrát lákavá:) Risknu přímé letenky přes Silvestra s easyJetem, třeba se do té doby situace nějak vytříbí;)

0 Citovat

Kanary porad bedlive sleduju  a mam pocit ,ze ty opatreni souvisi s celkovym jednotnym system semaforu v cele EU a tam je zatim dohoda v nedohlednu melo se o tom  jednat  13.rijna ,ale mam dojem, ze nic nevyresili  asi taky pockam na  Silvestra  

Zatim nejlevnejsi letenky jsem nasel ze Stanstedu 28.12 za 14 liber a 30 nebo 31. za 8 liber ,otazka je jak se posuzuje transfer na tomto letisti ,kdyz se musi vylezt do haly a pak jit znovu pres kontrolu.  takovych letist je ale vic ,treba Bergamo ,nebo Brusel Charleroi  i kdy na obou se mi jednou podarilo zustat v tranzitu a projit pak primo na gate 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Třeba si spočítali je, že je dost masochistů, co milují šťourání v nose...

A ve Zlíně si řekli, že to budou dávat do krků. Zase jdeme proti proudů

0 Citovat

https://www.ecdc.europa.eu/en/co...e-movement tady podle map jsou Kanáry dokonce červené 🙄

0 Citovat

Teď jsem koukal na dopravu Praha-Vídeň a zpátky. To je dobrá bída :D Hlavně taky koukám, že až do prosince je jeden let na Tenerife týdně.

0 Citovat

kjur95 napsal(a):

https://www.ecdc.europa.eu/en/co...e-movement tady podle map jsou Kanáry dokonce červené 🙄

To sice ano, ale tahle červená má jiný význam než cestovní omezení ("Combined indicator: 14-day notification rate, testing rate and test positivity") 

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

To sice ano, ale tahle červená má jiný význam než cestovní omezení ("Combined indicator: 14-day notification rate, testing rate and test positivity") 

Pardon, já už jsem z toho taky úplně zblblý 😅 

0 Citovat

Info Kanáry - volala jsem do Madridu na velvyslanectví, protože mám za týden a půl odlet. Zatim to neplatí, Kanárci nechtějí PCR testy, bojují za to, aby bylo testovaní na letišti ve stanech a do 15min. aby byl test hotový. ( ty rychlotesty nemám ověřené, to jsem četla)

Takže uvidíme....zatím to řeší.


Momentálně nejlepší v této situaci jsou některé přímé lety z Polska....kdyby to někomu pomohlo....

 

0 Citovat

To smrdí kvalitními rychlotesty s přesností 80%. Každý pátý je tak opustí jako falešně pozitivní.

Ještě pár procent dolů a už snad budou lepší i ta štěstíčka.

EDIT: Ono se to nezdá, ale i kdyby to bylo 99%, tak z průměrného dvousetmístného Airbusu nebo Boeingu, budou špatnou diagnostikou postiženi dva lidé.


ety7bpxwsaefo7x.jpg

0 Citovat

@Michal - no právě, to už je lepší přiletět s negativním PCR testem, než riskovat na letišti tenhle pseudotest s vysokým rizikem falešné pozitivity. Ale rozhodující bude, jestli zavedou i ty testy při odletu.

0 Citovat

Já bych byla radši pro rychlostesty nebo PCR na letišti u nich. Podle mě se to nedá do 48 hod stihnout....pokud má člověk přestupy a neletí za 9 tisíc se Smartwings.....

0 Citovat

Cestovatelka28 napsal(a):

Momentálně nejlepší v této situaci jsou některé přímé lety z Polska....kdyby to někomu pomohlo....

Polské cestovky prodávají i charterové lety, sice asi cca za 5,5k 😒, ale aspoň už s odbaveným zavazadlem, kdyby ho někdo potřeboval.. 😅 

0 Citovat

Abyste nedopadli jako ti Poláci s cestovkou v Egyptě.

140 jich po 3 dnech uzavřeli na pokojích, že jim byl testován na letišti Covid.

Nařízená 10 denní karanténa, ani nevěděli, jak se vlastně vrátí, když měli týdenní pobyt.

Allinclusive jim bylo taky k ničemu, nosili jim zbytky na pokoje.

0 Citovat

Prosím uveďte mi někdo do obrazu, Kanáry mají ty testy již odklepnuté, nebo se to tam řeší pouze? Letíme příští pátek, tak jdu začít googlit, ale to by mi tedy nasr....:(

0 Citovat

Jen pro info - zrovna jsem se vrátil z Malorky. 

90% restaurací zavřeno, ale měli jsme 4* s bufetovou polopenzí včetně infinite drinků za 1000 kč na noc(kdo plánuje ještě poslední Ryanovej termín 19-23.10, dejte si webovky hotel Samos), takže stačilo najít jen něco na oběd. Jen z googlení "best paella in Magaluf" byla spíš hodinová vycházka s cílem "find any open restaurant" :D Taky jsem byl jedinej na celém ostrově, kdo nenosil roušku venku - na horách, pláži či ulici. Letadlo plné z 95%.

Nicméně výhody to mělo, na všech turistických místech jsme byli úplně sami, auto z půjčovny bylo zadarmo, moře i vzduch pořád ještě na koupačku a nalíváte se v hospodě když v Praze můžou všichni chodit jen z práce domů :D Jedna z mých nejlepších dovolených.

 

0 Citovat

Vídeň-Mallorca-Vídeň

také potrvzuji, že ať letiště, nebo pláže, mhd, památky,... všude úplně vymetýno i přes víkendy, až je to spíš smutný pohled. Qr kód a roušky venku jsou už od jara taková španělská klasika. Zdržení na letišti tedy 0. Qr kód jen načtou a kontrolovali ho už při boardingu před odletem tam. Ve Vídni nazpět opět NOVÝ tranzitový formulář. Když z něj, ale voják vyčte, že jste Čech a ústně potrvdíte, že jedete "hned" do Čr tak další info už ani nekontroluje a pouští vás dále, kde už nikdo nic vidět nechce. 

Perličky z cest - Cesta tam 2 lidi v letadle bez roušky - "umělá modelka" co dávala posádce jakési potrvzení - tipuju něco s botoxem, protože od toho měla totál opuchlou hubu. Turisti nejvíc Španělé, Němci/Rakušané, ale také hodně Čechů. Nudapláže ala Barcelona se bohužel konala už jen u starších ročníků. Celkově o dost uvolněnější atmosféra než v Čr, i když třeba rozestupy v obchodem i ty roušky venku pocitově všichni dodržují. Ceny ubytování velmi potěšující. 

0 Citovat

Mallorca je zatim dostupma  i  kdyz v Praze konci  ,ale 10 eurove lety treba z Bergama se najit daji  ..ja tam byl kdysi na Mikulase a jeste bylo na tricko a kratasy a dalo se koupat ,ovsem jestli nebude treba test  tak jednoznacneji radeji Kanary 

0 Citovat

Tak jsme s kámošema koupili charterové letenky přes polské TUI z Katowic, kromě známého QR kódu teda chtějí x dalších různých formulářů 😅 nikdy jsem takhle neletěl, jak to vlastně probíhá? Na letišti musíme jít za nějakým z TUI nebo rovnou na check-in PL aerolinky Enter Air? 🤔

btw. číslo sedadla, které je třeba pro vygenerování QR kódu pro Španěly, nám přidělí až u toho check-inu, stačí to pak "narychlo" před odletem vyplnit přes mobilní appku SpTH? Díky 😁

0 Citovat

Mate prosím někdo zkušenost s příletem ze Španělska? Kontroluje někdo v Praze průjezdový formulář? Vysledek testu se musí hlásit telefonicky, nebo e-mailem? Muzu se vyhnout testu karanténou? Diky za rady a tipy. 

0