Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Na těc hsrtánkách je těch článků víc, bude to PCR

0 Citovat

Tady to je https://www.mscbs.gob.es/gabinet...do?id=5124

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tady to je https://www.mscbs.gob.es/gabinet...do?id=5124

Diky, takhle to je jasne :/ 

0 Citovat

Já se na ty Kanáry nedostanu :D

Teď už mě čeká jen telefon s Wizzem, zda to budou ochotni posunout aspoň o půl roku... :-D Dva měsíce, co můžu online, totiž nic neřeší.

0 Citovat

Já to stihl letos ale jenom na 4 dny, což bylo docela málo, ale koupání v prázdné Costa Calmě mělo něco do sebe :)

0 Citovat

Ja doufam ze  se  to do konce roku  jeste zmeni , nebo pujde letet z nejake zeme co bude zelena nebo oranzova ,,

0 Citovat

Stihli jsme na jare tesne pred silenstvim Lanzarote. Taky to vidim na buh vi kdy, nejdriv jaro 2021.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dva měsíce, co můžu online, totiž nic neřeší.

Mensia zmena, uz len o mesiac. Tak je to aspon u mojich 6letoch

0 Citovat

Ale mlho, právě, že stačit nebude, jen teď na krátké přechodné období, od prosince PCR před odletem

0 Citovat

baca12 napsal(a):

[citace="Michal"]

Dva měsíce, co můžu online, totiž nic neřeší.

Mensia zmena, uz len o mesiac. Tak je to aspon u mojich 6letoch

[/citace]Já u toho mám ještě 60 dní. Aspoň podle náhledu kalendáře při volbě rebook. Teď jsem kontroloval. To jsou radosti tyhle novinky :-D

0 Citovat

Mne to tiez ukazuje dva mesiace na niekolko leteniek, pred par dnami som ich aj aplikoval na jednu letenku. 

baca12 napsal(a):

Mensia zmena, uz len o mesiac. Tak je to aspon u mojich 6letoch

0 Citovat

Pravděpodobně bude opět jako u refundů hrát roli datum koupě letenky, případně datum oznámení změny. Tipnul bych si, že zkrouhli dobu na 30 dnů spolu s 120% refundem...

0 Citovat

Včerejší (14.11.) cesta Vídeň-Tenerife (W6): vlakem (Vindobona) přes WHbf až na letiště naprosto bez problémů, žádné kontroly kromě jízdenek, jen roušky nutnost. Letiště Vídeň také žádná změna, jen pár vojáků s prstem na kohoutku samopalu po nedávném incidentu hlídalo bezpečnost. U check-inu vizuální kontrola QR-kódů, kdo neměl, musel vyplňovat poměrně obsáhlý formulář ručně. Pak už jen kontrola BP. V letadle se žádné formuláře nerozdávaly, obsazenost minimálně 90%. Skoro si nešlo vyměnit místo.

Na Tenerife nejprve vizuální kontrola QR, o 50m dál si ho naskenovali. Pak ještě průchodové měření teploty. Negativní test na koronavirus si ubytovatel vyžádal, ale až druhý den. Platí tady povinnost nosit roušky všude mimo ubytování kromě restaurací, pláží a vlastního automobilu. Rovněž je povinnost stáhnout si appku Radar Covid (obdoba naší eRoušky), ale že by to někdo kontroloval, to asi těžko. Počasí příjemné, moře teplé, lidí vcelku dost. A jedna pozitivní zpráva: lanovka na Teide skutečně jezdí jen do 15 h.

0 Citovat

@mirjur  predpokladam ,ze jsi tam na dele a ze se chces presunout i jinam ,podle te jejich vnitrni mapky je problem prave jen na Tenerife , ostatni ostrovy jsou zelene ,tak prosim dej vedet jak to je i jinde .hlavne me zajima Fuerteventura nebo Lanzarote ,mozna i La Palma ,ale radi bychom az na Silvestra  a to uz asi La Palma nebude to prave orechove , zatim jsme byli v takovem obdobi jen na tech dvou zminenych a na ostatnich az brezen-duben diky 

0 Citovat

mikir: budeme jen na Tenerife, ty přesuny na jiné ostrovy jsou příliš drahé.

0 Citovat

Od 23.11 je požadován test. Není potřeba pro přístup přes pozemní hraniční přechody. 

 

https://twitter.com/MAECgob/stat...0535386113


emkgyq7xyaizu-o.jpg

0 Citovat

Pokud přiletím např. na Lanzarote (s PCR testem), zde budu třeba týden a budu chtít přejet trajektem na Fuerteventuru bude to možné bez dalšího testu? Je momentálně přejezd mezi ostrovy bez testu možný?  

0 Citovat

Mezi ostrovy je přesun bez testu, osobně vyzkoušeno na lodi Fuerteventura-Gran Canaria (měřili jen teplotu) i letadlem Gran Canaria-Lanzarote. 

0 Citovat

Chybne tvrzeni. Presun ano, ubytovani bez testu z poslednich 72 hodin NE. Osobne vyzkouseno - vcera prelet z TFN (po tydennim pobytu) na La palmu a vsude vyzaduji test, aby me ubytovali. Reseno tak, ze jsem self-isolated na pokoji a zitra rano jdu na antigen (nejdrivejsi termin). Jo a dnes jeste musim pro zadanku k doktorovi v 14:00 (povinne pro test). Zadanka 35eur, test 30eur. Toz pakarna!

0 Citovat

mirjur napsal(a):

mikir: budeme jen na Tenerife, ty přesuny na jiné ostrovy jsou příliš drahé.

Koukal jsi na Binter ?  Aha uz to vidim to je teda sila ten rozdil mezi resident a no resident . ja se napred dival na tu nabidku tech letu 15-20 euro ,,ovsem uz to vidim  jen pro residenty 
Koukam i ty lode jsou drahe  Leda ze Santa Cruz ta Trasmediterranea  tam je treba na La Palmu jeden smer/osoba za 22 euro 

0 Citovat

zelig ,ivo , takze zatim zmatek ?  soukrome ubytovani taky  test ? nebo jen hotely  a pres booking apartman,studio jak ?  

Pokud budou takhle blbnout i na vanoce tak maji po turistech 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Chybne tvrzeni. Presun ano, ubytovani bez testu z poslednich 72 hodin NE. Osobne vyzkouseno - vcera prelet z TFN (po tydennim pobytu) na La palmu a vsude vyzaduji test, aby me ubytovali. Reseno tak, ze jsem self-isolated na pokoji a zitra rano jdu na antigen (nejdrivejsi termin). Jo a dnes jeste musim pro zadanku k doktorovi v 14:00 (povinne pro test). Zadanka 35eur, test 30eur. Toz pakarna!

To je mi líto, že se potvrdila moje obava, že budou blbnout na plech a nebudou chtít nikoho bez testu ubytovat. Nemají totiž 100% věrohodnou možnost jak ověřit, že na Kanárech někdo už byl před začátkem povinnosti testu pro vstup na ostrovy. 

0 Citovat

Michale: Pochopil jsi to spatne. Ubytovani se chovaji korektne a dle narizeni. Narizeni je vadny. Kazdy, kdo nemuze dolozit, ze je na ostrovech minimalne 15 dnu, musi pri check-in od 14.11 dolozit covid test.


Tudiz prijel jsi pred 14.11 tak muzes byt v ubytku 15 dni bez testu a pak se volne ubytovavat jinde (predlozis letenku ci doklad z ubytovani). 

Pokud tu jsi ale jen tyden a menis ubytovani po 14.11, coz je muj pripad (prelet na La Palmu 15.11) pak potrebujes covid test. 7 dnu nestaci. Proste 15 dnu na ostrovech a jsi bez testu, jinak covid test. Datum prijezdu 14.11 bylo zasadni jen pro nove prichozi, kteri nebudou menit ubytovani nasledujici 2 tydny. 

Bohuzel v Tenerife mi na hotelu rekli, ze at predlozim uctenku ze jsem byl u nich od 7-14.11 a to bude stacit. Chtel jsem si vyridit test uz na Tenerife, ale odradili me ze je to zbytecne. Ale na La Palma me zadne ubytko bez toho nevezme (zkousel jsem asi 4). Je to tu striktni a zadna benevolence neexistuje. 

0 Citovat

Takže není možné změnit ubytování ani v rámci jednoho ostrova (pokud tam člověk není déle než 15 dní)? 

0 Citovat

Ne. Musis vzdy predlozit test stary 72h nebo prokazat, ze jsi na ostrove 15 a vice dni (letenka, faktura na 15 predeslych dni z hotelu atd.). Postaveny na hlavu. 

Stejny problem samozrejme nastane, kdyz si zamluvis hotel na tyden a pak se rozhodnes zustat treba 14 dni. Musis udelat novou rezervaci a jsi v ...

 

Na druhou stranu jsem na bookingu videl, ze nejaky hotely (a videl jsem to i u levneho hotelu) ti covid test zaridi pokud nemas. Ale zase uprimne, jestli to vsude funguje podobne jak na La Palma, tak to nechces podstupovat. Mohl bys byt taky x dnu v izolaci (ano, ani antigenni test jsem nesehnal na stejny den..). 

0