Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ivo ,ale porad tady pises  o hotelech  , na vyslovene soukrome ubytovani  by se to vztahovat nemuselo , nebo je to nekde  presne specifikovano ?

0 Citovat

Vztahuje se to na kazde ubytovani, i airbnb. Mistni vlada k tomu vydala takovy A4 letak, je v 5 jazyzich. Vyjimka je pokud bydlis u znameho, rodiny, kamarada. Jakykoliv verejny pronajem je bran jako ubytovani pro turisty a musi to vyzadovat. Z me vlastni zkusenosti tak vsichni opravdu cini..

0 Citovat

Takže přijet na padrina a sbalit místní mici a bydlet u ní. 

Je to o trošku lepší, jak jsem odhadoval podle úvodních zpráv o povinnostech testů, avšak ubytovatelé fakt takřka od každého turisty vyžadují test. To, že je výjimka pro pobyty nad 15 dní v jednom zařízení, se stejně na 99 % běžných turistů nevztahuje. Kdo taky jeden na Kanáry na déle jak 1-2 týdny?

0 Citovat

Zase jsme se asi nepochopili, Michale. Vyjimka  na 15 dnu bez testu se vztahovala na turisty, kteri stihli prijet do 13.11 vcetne. Od 14.11 predkladas test v kazdem novem ubytovani, ktery nesmi byt starsi jak 72h. 

0 Citovat

Kluci, to je zase plodná diskuze. Poradím vám.

1. Pokud nechcete platit za 1 test: seďte doma.

2. Pokud nechcete platit za více testů na místě: seďte na jednom ubytku.

Myslím, že je to poměrně jednoduché na pochopení. Ale chápu, že se všichni doma nudíte, tak je třeba na všechno nadávat. Na to mám taky radu: Běžte ven do přírody. ČR je nádherná země. Možná jste si doteď jen nevšimli. Rostou houby, ještě nemrzne. Čas na nějaký pěkný čundr na pročištění hlavy i těla. Vemte si příklad z Tonica. Nevšiml jsem si, že by tu permanentně nadával na situaci. Ale možná to není jen o těch procházkách v přírodě ;-)

Jinak rád bych se Iva zeptal, co ho vedlo k tomu, že musel přelétat za této situace na jiný ostrov? Cožpak na Tenerife nebylo po týdnu co dělat?

0 Citovat

Má pravdu ten chlapec

0 Citovat

@niemandos: Za opuštění republiky klidně 1800 Kč zaplatím, ale bez té tyčky v mozku, co mi připomíná násilnou mumifikaci. A pokud mají být potřeba jeden nebo rovnou dva, raději pojedu hodně daleko a mimo EU. Vánoce v Riu nebo Silvestr na Zanzibaru určitě bude mít něco do sebe.

@Ivo: Tak to je ještě o chlup horší, než jsem předtím pochopil a rozhodně je to dělané tak, aby se to vlastně týkalo všech cizinců, co tam jsou. Snad nikdo kromě dlouhodoběji usazených tam není 15 dnů v jednom ubytování. Připomíná mi to naše výsledky aukce o 4. operátora.

0 Citovat

@Michal

Každý podle své chuti. Že by ale Brazílie, jedna z nejhorších  zemí světa, co se Coronáče  týče, kde jak jsem dnes četl, se opatření dodržují daleko více jak u nás, nebo Zanzibar, kde zdechl  pes, byly ty zaslíbené země, to si nemyslím. Já bych teda přečkal raději tu špejli v nose a vybíral jinde. Když to vydržel můj pětiletý syn, jistě by jsi to vydržel taky. Ale chápu, že se nechceš dívat na svůj vytékající mozkomíšní mok. Hádám, že u nás byly provedeny už vyšší stovky tisíc testů, možná i milion a ještě nikomu nic nevyteklo. Jo ten článek v blesku, že se to někomu stalo, to nesmíš brát úplně vážně ;-)

0 Citovat

Niemandosi tu nejde o placeni nebo neplaceni ,pokud to pojmes jako tonic v pohode  mas v tom pravdu ,ale tu jde o princip a vymysleni nesmyslu napric Evropou ,ubytovateli se prokazu  testem  a za dva dny onemocnim bezpriznakove  a budu to vesele sirit po celem ostrove ,  testy maji 50 % spolehlivost ... tedy jeden ti vyjde ze jsi negativni, druhy ze jsi pozitivni  stejne jako kdyz si hodis korunou ...hlava nebo orel  ...

Dneska jsem si cetl  prehledny system  navratu  zaku do skol, v CR, naprosty nesmysl diskuze u toho mi dava za pravdu  a to jeste pominu to ,ze maji sedet cele vyucovani  plus treba druzina v rousce   

Ten PES je  politicky vymysl jak se to komu hodi  a na to budou nadavat lidi vzdycky ,,, V Irsku mam porad 5  ,ale Blatny  pridal Irsko na seznam s nizkym rizikem ,tudiz do CR bych mohl bez vypsani formulare  a bez testu , zpatky  musim vypsat forrmular a byt 14 dnu v karantene  ,ale do testu me nikdo nenuti 

Kanary maji  vnitrni  mapu ostrovu prakticky az na Tenerife zelenou ,ale budou chtit saskarnu za  30 euro u lekare a pak za test  35 euro  ,jiste  presun krome malych  La Gomery a Ell Hierra byt behem tydne  nemusi ale  behem 14 dnu  bych se taky  presunul na dalsi ostrov 

Ano mas pravdu muzes sedet v CR ,,,ja muzu sedet  v Irsku ,taky je tu plno krasnych mist , pokud pominu ,ze pri 5 nemam byt vic jak 5 km z domu  ,rousku venku mit nemusim ,,, ale je spravne se ozvat proti  tehle celosvetove buzeraci a ovladani  lidi i kdyz mi je jasne ze je mi to prd platne  a jeste mi budou nekteri nadavat ze nechci test ani rousku 

0 Citovat

Mikire. O peníze jde vždy na prvním místě. A obzvláště těm, co je nemají. Já tě ale chápu. Nadávej na Irsko, že tě tak hnusně omezuje 5 km. U nás bys mohl brouzdat po celé republice, nadávej na Ryanair, že ruší lety a zvedají ceny. To je naprosto v pořádku.

 

0 Citovat

niemandos napsal(a): Jo ten článek v blesku, že se to někomu stalo, to nesmíš brát úplně vážně ;-)

Blesk nečtu. Ale někdo musí být první ;) K lékařským vyšetřením mám averzi od malička a z tohoto přímo vyšitou tomofobii. A ještě si za to platit...

Už bohatě stačí, jaké mám štěstí na svůj "fanklub". Krvácení z nosu je díky tomu tutovka, kapající mozkomíšní mok fifty fifty.

0 Citovat

Tím bleskem jsem myslel idnes.cz :-) Tam nějaká taková zprávička byla.

0 Citovat

Nimandosi ,ceny Ryainair nezveda ,ale s Irska se treba do CR monentalne nejak rozumne nedostanu  i kdyz  budu akceptovat i jineho prepravce nez Ryanair  a tech  5 km tu níkdo nebere vazne ..staci si vzit nakupni tasku  a pojedu klidne i 50 km 

Dobre o penize jde  ,ale tem co je maji , aby meli jeste vic. ti co je nemaji by nikdy takove hovadiny  nevymysleli . prave  si ctu jak v obchode budes v CR muset mit 15 ctverecnich metru,,, parada fronta jak o vanocich u lyzarskeho vleku  v ceskych strediscich  

A o tech opatrenich v Irsku  to neni tak  zajimave ,,,zmeny za mesic  ( priletel jsem kdyz zrovna prechazeli  z 3 a z 4 na 5 ) zadne .... 

0 Citovat

Natočila jsem Michala při testu

https://www.youtube.com/watch?v=fm94UhksbJQ

0 Citovat

Mikire to jsou zase rozumy.... Radši si vem svou nákupní tašku, předpokládám, že už máš tu na kolečkách jako správná duchna a vyraz nakoupit, bude to přínosnější pro všechny...

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Natočila jsem Michala při testu

https://www.youtube.com/watch?v=fm94UhksbJQ

No tak tohle je myslím naprosto přesný :)))))

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Kluci, to je zase plodná diskuze. Poradím vám.

1. Pokud nechcete platit za 1 test: seďte doma.

2. Pokud nechcete platit za více testů na místě: seďte na jednom ubytku.

Myslím, že je to poměrně jednoduché na pochopení. Ale chápu, že se všichni doma nudíte, tak je třeba na všechno nadávat. Na to mám taky radu: Běžte ven do přírody. ČR je nádherná země. Možná jste si doteď jen nevšimli. Rostou houby, ještě nemrzne. Čas na nějaký pěkný čundr na pročištění hlavy i těla. Vemte si příklad z Tonica. Nevšiml jsem si, že by tu permanentně nadával na situaci. Ale možná to není jen o těch procházkách v přírodě ;-)

Jinak rád bych se Iva zeptal, co ho vedlo k tomu, že musel přelétat za této situace na jiný ostrov? Cožpak na Tenerife nebylo po týdnu co dělat?

Až doteď to byla zajímavá diskuze, kde se psaly i užitečné informace. Poradím ti. Založ si diskuzi Hraběcí rady a realizuj takové příspěvky tam

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Natočila jsem Michala při testu

https://www.youtube.com/watch?v=fm94UhksbJQ

Mexický kartel na tebe, pyzdo. Ten chuj na videu to ale jen hraje. 

0 Citovat

@Deny

Tvoje rada je moc milá, ale strč si ji kam chceš ty mlho. 

0 Citovat

s michalom suhlasim ohladne toho pchaniu do nosa. Je to zivotu nebezpecne.

Mne to uz strkali 2x, takze mam osobnu skusenost. co je dost velka vypovedna hodnota v dnesnej dobe plnej hoaxov

Takze aby som vysvetlil ten problem. Mam v mozgu cul dva cipy, raz funguje jeden (vtedy chlastam a vyzeram jak prasa), raz druhy (vtedy zerem jak prasa), no to by bolo vsetko fajn, alkoholik a obezny to sa este da prezit, nuz ale ked sa zapnu oba, je pohroma (som ako boris kollar a chcem trtkat vsetko co ma diru medzi nohami)

0 Citovat

Poradím ti Baco. Musíš jít potřetí. Stěžuj si na špatnou funkci čipů a požaduj třetí, tlumící čip. To co popisuješ je životu nebezpečné.

0 Citovat

eremi  sice tohle bych uz nedal  ale neboj  tasku na koleckach jeste nemusim , reagoval jsem pouze na to  ze lidi nemaji nadavat  na situaci  a maji cestovat jak treba tonic  a moje rozumy nepredelas ...

https://www.novinky.cz/muzi/clan....seznam.cz

ted zrovna premyslim ,jestli se da nejak vyuzit  ten 24 hodinovy pobyt v cervéne zemi  ,Irsko je oranzove ,ale  zadny cenove slusny prestup nejde najit  ,na druhy den by uz pokracovani slo ...

0 Citovat

Niemandos:

Na dalsi ostrov jsem preletel z toho duvodu, ze jsem o omezeni nevedel, moje chyba, a koupil si letenky na prelet. Vsude se psalo ze je pro nove priletajici, nikoliv nove ubytovavajici se. Chtel jsem resit testem v sobotu (letel jsem v nedeli) na Tenerife, ale na ubytku mi rekli, ze se me to netyka, ze jim bude stacit uctenka ze jsem u nich tyden bydlel, ze jsem priletel uz 7.11. Inu uveril jsem (moje chyba) a v nedeli odletel. Rikal jsem si, ze v nejhorsim si dam nekde rychlotest a za hodku jsem volny (v ubytku na Tenerife meli na nastence antigeni test za 30eur a kde ho udelaji). Rikal jsem si, ze to tedy nebude zadna komplikace v nejhorsim, jak financne tak casove. Bohuzel (minimalne) na La Palme to tak jednoduche neni a testy tu delaji cizincum jen v 1 laboratori. Navic musis clovek nejdriv k doktoru pro zadanku (prisel jsem rano a cas meli odpoledne). Samotny test pak provedou dalsi den rano. 

Takze ano, nekolik chyb probehlo. Ale nebudu zastirat frustraci. Je tu v tom chaos, nesoulad a nedoresenost. Takze apeluji na vsechny - privezte si test z CR a nemente ubytovani. Nestezuji si, jen povzdychavam nad situaci, v ktere jsem se ocitl. 

Kazdopadne je tu krasne, teplo, hospody bezi. Doporucuji!

 

P.S. Mozna by bylo vsem lip, kdybysme se tu prestali navzajem vsichni hejtovat. 100 lidi 100 nazoru, at na testovani, covid restrikce atd. Netreba sem tedy tahat nejaky osobni utoky. Nemuzeme nechat diskuzi/diskuze objektivni a konstruktivni? Na hejty by se pripadne mohla zalozit nova. 

Mne osobne by to usetrilo dost casu. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Poradím ti Baco. Musíš jít potřetí. Stěžuj si na špatnou funkci čipů a požaduj třetí, tlumící čip. To co popisuješ je životu nebezpečné.

Mně ty kudvy v květnu na testu asi dali rovnou ten tlumící čip...😆

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Natočila jsem Michala při testu

https://www.youtube.com/watch?v=fm94UhksbJQ

Tak to se naprosto v pohodě přiznám, že bych to tak měl já :D Dokud se to bude strkat do nosu, tak je to pro mě nepřekonatelná překážka a to i za cenu karantény, případně setrvání pouze v ČR. 

0