Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ja nevim, ale ten test z nosu je naprosto v poradku, delali jsme pred 2 tydny pred odletem na Maltu, vcetne deti. Ani nepiply, hotovo za 3 vteriny. Horsi je ta cena, ta je husta.

0 Citovat

cali napsal(a):

[citace="niemandos"]

Poradím ti Baco. Musíš jít potřetí. Stěžuj si na špatnou funkci čipů a požaduj třetí, tlumící čip. To co popisuješ je životu nebezpečné.

Mně ty kudvy v květnu na testu asi dali rovnou ten tlumící čip...😆

[/citace]Tohle mám i bez těch čipů z testů. Co by se mnou kurnik provedl nějaký čip dodány z testování? 😅

0 Citovat

Neni sam ,taky test odmitam ,slibovali ze slin , nebo ve  Finsku maji  psy v Praze uz jich 6 cvici .. jenze  to by nebyla ta cena co je,,, 

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Niemandos:

Na dalsi ostrov jsem preletel z toho duvodu, ze jsem o omezeni nevedel, moje chyba, a koupil si letenky na prelet. Vsude se psalo ze je pro nove priletajici, nikoliv nove ubytovavajici se. Chtel jsem resit testem v sobotu (letel jsem v nedeli) na Tenerife, ale na ubytku mi rekli, ze se me to netyka, ze jim bude stacit uctenka ze jsem u nich tyden bydlel, ze jsem priletel uz 7.11. Inu uveril jsem (moje chyba) a v nedeli odletel. Rikal jsem si, ze v nejhorsim si dam nekde rychlotest a za hodku jsem volny (v ubytku na Tenerife meli na nastence antigeni test za 30eur a kde ho udelaji). Rikal jsem si, ze to tedy nebude zadna komplikace v nejhorsim, jak financne tak casove. Bohuzel (minimalne) na La Palme to tak jednoduche neni a testy tu delaji cizincum jen v 1 laboratori. Navic musis clovek nejdriv k doktoru pro zadanku (prisel jsem rano a cas meli odpoledne). Samotny test pak provedou dalsi den rano. 

 

Ivo, nemas prosim ta niekde odfotene kde na Tenerife robia tie testy za 30 eur? Mozno sa mi to zide.

 

Moja skusenost: prilet v sobotu na TFS, na ubytku sme ukazali Ag testy, stare menej nez 72 hod. Na dalsi den prechod na La Gomeru, testy uz mali cez 72 hodin, ziadny problem pri ubytovani. V piatok sa vraciame na Tenerife, uvidime, co nas caka tam.

0 Citovat

 

Moja skusenost: prilet v sobotu na TFS, na ubytku sme ukazali Ag testy, stare menej nez 72 hod. Na dalsi den prechod na La Gomeru, testy uz mali cez 72 hodin, ziadny problem pri ubytovani. V piatok sa vraciame na Tenerife, uvidime, co nas caka tam.

[/citace]

V pátek již budeš potřebovat PCR test.

0 Citovat

Testy za 30eur byli v nabidce v hotelu Marino Tenerife spolu s instrukcemi, kde je udelaji, ale nezkoumal jsem to detailne. Otazka je, zda si k tomu pak nauctuji zase tech 35eur za predpis. Hadam, ze ano. Kazdopadne mrkni na booking, nejake hotely nabizi testy v cene, a nejedna se vzdy o ty vyssi cenove kategorie, nasel jsem i jeden pomerne levny. Maji to primo na uvodni fotce napsane. 

0 Citovat

andreko napsal(a):

Ja nevim, ale ten test z nosu je naprosto v poradku, delali jsme pred 2 tydny pred odletem na Maltu, vcetne deti. Ani nepiply, hotovo za 3 vteriny. Horsi je ta cena, ta je husta.

Moje řeč, už jich mám letos 10 a nic to není. Ale finančně opravdu dost blbý, obzvláště teď, kdy je skoro všude třeba tam i zpět :-(

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Testy za 30eur byli v nabidce v hotelu Marino Tenerife spolu s instrukcemi, kde je udelaji, ale nezkoumal jsem to detailne. Otazka je, zda si k tomu pak nauctuji zase tech 35eur za predpis. Hadam, ze ano. Kazdopadne mrkni na booking, nejake hotely nabizi testy v cene, a nejedna se vzdy o ty vyssi cenove kategorie, nasel jsem i jeden pomerne levny. Maji to primo na uvodni fotce napsane. 

 

Dakujem, staci aj nazov hotela, keby nieco, tak im tam zavolam alebo sa pojdem pozriet na tu nastenku osobne. 

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

 

Moja skusenost: prilet v sobotu na TFS, na ubytku sme ukazali Ag testy, stare menej nez 72 hod. Na dalsi den prechod na La Gomeru, testy uz mali cez 72 hodin, ziadny problem pri ubytovani. V piatok sa vraciame na Tenerife, uvidime, co nas caka tam.

V pátek již budeš potřebovat PCR test.

[/citace]

 

nie, test je potrebny az od 23/11

 

Inac pre vsetkych, ktori sa trapia so stale meniacimi a casto protichodnymi nariadeniami, radim sledovat tieto dva zdroje, su tam dobre spracovane vyklady:

https://www.janetanscombe.com/

https://www.canarianweekly.com/

0 Citovat

Prosim o zkusenost z Londyna. Chci v prosinci na Lanzarote  s prestupem v Londyne a nejsem si jisty, zda muzeme bez problemu a hrozby ´karanteny´ prejet ze Standsted na Gatwick. Dle schedule je to v jeden den, tudiz by nemel byt nejspis problem, nicmene nikdo mi nebyl schopen to potvrdit. Diky 

0 Citovat

Nemá někdo nastudované, jak to bude vypadat od zítra s kontrolou testů na kanárech? PCR testy jsou od zítra vyžadované již na letišti jako všude ve Španělsku, bude ale stále potřeba prokazovat se negativním testem i na každém ubytku nebo to kvůli kontrole na letišti odpadá? 

0 Citovat

Dnes jsme na Tenerife podruhé měnili ubytování, a ani minule ani teď o nějakém testu nebyla ani zmínka. Na prvním ubytování ho chlapík chtěl, ostatní (v Los Silos a Costa Adeje) vůbec. Troufám si odhadnout, že zítřek na tom nic nezmění. Příští sobotu se opět stěhujeme, tak můžu ještě poreferovat...

0 Citovat

Díky za info, pokud si vzpomeneš tak určitě dej vědět :)

0 Citovat

Tady aktuální info o testech. Od prosince to nejspíš bude zase jinak

https://www.canarianweekly.com/p...ry-islands

0 Citovat

Kde pisou .ze neco bude jinak od prosince ? Konkretne co ? 

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Nemá někdo nastudované, jak to bude vypadat od zítra s kontrolou testů na kanárech? PCR testy jsou od zítra vyžadované již na letišti jako všude ve Španělsku, bude ale stále potřeba prokazovat se negativním testem i na každém ubytku nebo to kvůli kontrole na letišti odpadá? 

 

Som na Tenerife, prišiel som v Sobotu, od pondelka 23.11 požadujú test na Covid v celom Španielsku, videl som reportáž na španielskej TV kontrolujú to len na letisku, buď priletíš s testom alebo ideš na test na letisku, pýtal som sa tu na ubytovaní, či pre nových príchodzích treba test, že nie, tu ich to nezaujíma

0 Citovat

Mikire, o píšou na tom samým serveru, podívej se tam. Měnit se bude nejspíš to, že se budou uznávat i antigenní testy, ale nemají to ještě oficiálně potvrzené.

0 Citovat

Deny napsal(a):

Mikire, o píšou na tom samým serveru, podívej se tam. Měnit se bude nejspíš to, že se budou uznávat i antigenní testy, ale nemají to ještě oficiálně potvrzené.

Ty antigeny by se mely tykat zemi s nizkym rizikem nakazy, jinak bude klasika PCR...

0 Citovat

Na tomhle serveru píšou, že antigenní pro všechny. Máš jiný zdroj?

0 Citovat

Právě tam je napsáno: If you are NOT travelling from a risk country or area, but you will be staying in tourist accommodation in the Canary Islands, from November 14th you must also provide a negative test result for Covid-19, to be submitted when you check into your chosen tourist accommodation. This test result can be either PCR or an antigen test, must be taken within 72 hours of arrival, and again you must have a paper or digital certificate in English or Spanish.

Tedy antigeny pro lidi z nerizikových zemí, pro zbytek PCR

0 Citovat

Aha, a tak jo uz jsem si nasel spravny clanek: https://www.canarianweekly.com/p...december 

Tak snad to vyjde...

0 Citovat

Zacinam mit obavy ,ze Kanary budou pres vanoce a pres Silvestra  silene precpane  ,vzdycky to byla TOP sezona ,ale nikdy nebyly letenky tak drahe jako jsou letos  (myslim ten termin pres Silvestra ) Da se cekat do posledni chvile ,ale co pak zbude s ubytovani ,,,

A test zustava  porad testem , jen ten antigenni  je cenove a casove jinde 

A jestli mam dat ve dvou 25 K za tyden  a jeste me budou otravovat s testem a bude tam narvano ,tak se asi mrknu na jinou destinaci 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Zacinam mit obavy ,ze Kanary budou pres vanoce a pres Silvestra  silene precpane  ,vzdycky to byla TOP sezona ,ale nikdy nebyly letenky tak drahe jako jsou letos  (myslim ten termin pres Silvestra ) Da se cekat do posledni chvile ,ale co pak zbude s ubytovani ,,,

A test zustava  porad testem , jen ten antigenni  je cenove a casove jinde 

A jestli mam dat ve dvou 25 K za tyden  a jeste me budou otravovat s testem a bude tam narvano ,tak se asi mrknu na jinou destinaci 

Jó, Silvestr to bude letos pěknej průser... Sice je možné, že ten zmatelný český establishment nakonec uvolní i ubytování (aby se v prvním kvartále 2021 položila půlka národa do náruče covidů), ale spíš to vidím tak akorát na Božák a lahváče. Jo, tam bude vlastně taky plno, takže spíš Podhorní vrch nebo nějaký jiný zapadlý konec světa.

Samozřejmě se dá udělat autem jakákoliv středoevropská metropole či velkoměsto, ale ala Kačka s lahví v ruce a spacáky v autě?

0 Citovat

mikir napsal(a):

Zacinam mit obavy ,ze Kanary budou pres vanoce a pres Silvestra  silene precpane  ,vzdycky to byla TOP sezona ,ale nikdy nebyly letenky tak drahe jako jsou letos  (myslim ten termin pres Silvestra ) Da se cekat do posledni chvile ,ale co pak zbude s ubytovani ,,,

A test zustava  porad testem , jen ten antigenni  je cenove a casove jinde 

A jestli mam dat ve dvou 25 K za tyden  a jeste me budou otravovat s testem a bude tam narvano ,tak se asi mrknu na jinou destinaci 

tak ty letenky na Novy rok byly vzdycky na Kanary palka, co si pamatuju, ani letos to neni vyjimka...

0 Citovat

No ja nevim byli jsme na Silvestra 6x a ten let tam se dal sehnat  mezi 27.12. a koncem roku vzdycky tak nejak slusne ,problem byl pak zpatecka  kdy se vraceli vsichni  co byli i pres vanocni svatky a potrebovali se vratit hned po Novem roce ..ale kdyz se to dalo natahnout  treba do toho 6-8.1.  ,tak tam nejaka slusna cena byla ,vetsinou  cesta tam tak do 80 euro pro dva  zpatky tak do 120 euro pro dva ,.. letos at hledam jak hledam tak  jsem za zpatecku  na 400 eurech pro dva ,je pravda ,ze  ta cena skoci  pri prestupu priority  (kvuli zavazadlum ) ale i tak .. Kupoval jsem to ale vzdycky drive ,je fakt ze v jednu chvili byl let ze Stanstedu  i za 8 GBP/OW/  z Irska byly vzdycky vseobecne vzdycky drazsi  ,.jenze  v te dobe nebylo jasne co bude 

Zatim mi to vychazi z Prahy nejlip pres Bergamo pro dva jsem na 170 eurech a zpatky  na 240 eurech +nocleh v Bergamu  at uz si pak zvolim apartman bez jidla  nebo treba neco s polopenzi tak jsem na 25K pro dva coz jsme nikdy nedali ani kdyz jsme k tomu meli  tyden i auto ...

Ja chapu ,ze tenhle termin je vseobecne nejhorsi s celeho roku vsude ,ale i tak 

0