Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Jo tak z Berlina jsou jeste vetsi masakry, treba 26.12. - 2.1. vyjde letenka s Easym na 844 eur pro jednoho :D tak si hold Silvestr jeden rok odpustim v cizine

0 Citovat

No jo no ja to porad nevzdavam na svatky jsem v CR a pak se stejne vracim do Irska  ,kdyz by zmenil pristup k restrikcim Kypr  tak by se dal prozit Silvestr tam i kdyz tam nemusi vyjit pocasi, ale uz jsme tam na vanoce byli a koupali jsme se 

0 Citovat

Když si vezmu výběr ubytování a jeho ceny, resp. ceny pronájmů aut konkrétně na Gran Canarii (týden s plným pojištěním od 100é) , tak to na Vánoce na žádný extra nával nevypadá. Teď jsem rušil rezervaci z léta a objednával přes jiný kanál totéž ubytování - se slevou 42%. Limitem bude počet letů, kdy na předcovidové počty se jen tak nedostaneme.

0 Citovat

mikir napsal(a):

No jo no ja to porad nevzdavam na svatky jsem v CR a pak se stejne vracim do Irska  ,kdyz by zmenil pristup k restrikcim Kypr  tak by se dal prozit Silvestr tam i kdyz tam nemusi vyjit pocasi, ale uz jsme tam na vanoce byli a koupali jsme se 

 

Môžeš ísť na Slovensko, Írsko je už zelené nielen v atlase, ale aj na semafore:))

0 Citovat

Tak na Gran Canariu jezdi prevazne seniori   ,a pak do oblasti Playa del Ingles barovi  povaleci  za me je to nejslabsi s Kanarskych ostrovu i kdyz je spolu s  Tenerife nejnavstevovanejsi ,asi pro ty silene hotely  

Jinak ten limit letu jen zvedne ceny letenek ,ubytovani v podstate zustava  na malem rozdilu cen ,,posuzuju ceny apartmanu ze vsech 10 pobytu na ruznych ostrovech , s toho 6x na Silvestra ,, asi pujde najit  i den pred odletem ubytovani  ,,ty kapacity vzdycky prevysovaly poptavku ,ale pokud  ma stat letenka  844 euro jak pise Marek .ja teda nasel zatim nejlepsi moznost za 410 euro  ,tak pak je to o nicem 

0 Citovat

Hm, víc známých, aktivních a v neseniorském věku, mi doporučilo začít Gran Canarií. Tak uvidíme. Nejvíc se mi zamlouvá severozápad, ale v lednu to bude chtít asi trochu jižněji, tak asi Aguimes

0 Citovat

Za me je top dvojice Fuerte a Lanzarote, na zacatek podle me ideal 😊

0 Citovat

Co člověk, to názor... já bych taky napoprvé (na rozkoukání) doporučil Gran Canarii nebo Tenerife. Jsou největší, nejlevnější, dopravně nejdostupnější a nabízí všemožné vyžití.

0 Citovat

Tak to je samozřejmě věc osobniiho názoru, který ostrov je nejpěknější, nejzajímavější apod. Každý je totiž úplně jiny.

Mam projeto zatím 5 ostrovů a GC se mne osobně líbil nejvíc. Ale na každý se kdykoliv rád vracím nebo vrátím.  A protože už letos za sebou máme La Palmu, 2x Tenerife a Fuertu, tak Vánoce padly na GC. A nemám strach, že se tam budeme 14 dní nudit. 

A zde konkrétně se mi podařilo najít s ohledem na peakove termíny jak přímé lety, tak ubytování i auto v našem běžném standardu výrazně levněji než jiné Vánoce (zatím 3x). Protože i když si spousta ubytování cenu skutečně drzi, tak obcas se tam objeví nějaký "střelec" se super úletem, což byl mj. i případ našeho červencového i zářijového výletu. A kdybych nekupoval letenky už na jare, tak před pár dny se dala poridit třeba zpátečka z Katowic někde od 400 zl., ale kdo mohl tusit, že svět bude ještě na Vánoce takhle blaznit ...

0 Citovat

Deny , no ja mel na mysli  takove to tour of beach  od Bahia Feliz pres San Augustin ,Playa del Ingles , Maspalomas, Puerto Rico ,Playa de Amadores , Playa de Cura, Taurito, Playa de Mogan  

Na to nepotrebujes ani auto je to propojene busama , byli jsme tam v breznu  bez auta  a proste me to osobne oslovilo nejmene s  Kanaru ..  v lednu asi nebude ten severozapad moc dostupny 

Zacinali jsme na Tenerife konec unora ,  Tenerife jsme pak podruhe spojili s La Gomerou brezen  a potreti jen na prespani  a  plavba na La Palmu v dubnu ,dalsim ostrovem bylo Lanzarote  , to jsme dali  uz 4x  3x Silvestr, jednou listopad ,  vzdycky Puerto del Carmen a Fuerteventura  taky  3 x vzdycky Silvestr   jednou Costa Calma  a 2 x Esquinzo  Na vsech ostrovech jsme meli auto i kdyz pri tech opakovanich pak uz treba ne 

Chybi nam uz jen Ell Hierro , k Lanzarore patri jeste Graciosa , videli pri navsteve severu ale nepluli jsme tam 

Jako nejlepsi kompromis mezi koupanim a jinyma aktivitama  vidim Lanzarote , nebo taky pak La Palmu   Tenerife je jednoznacne hlavne na treky  Fuerteventura ma  nejlepsi koupani ze vsech ostrovu , na La Gomeru staci  3 dny ,spis turistika nez koupani  ,myslim ze Ell Hierro na tom bude podobne  

Gran Canaria je  ostrov alkoholove zabavy a oblast  Maspalomas je vstricna gay turistice -) 

Ale to je takove me subjektivni hodnoceni z 11 navstev  Kanaru  nekdo to muze vnimat jinak 

 

 

 

0 Citovat

tonicu vidis , to nevim, ani ja, ze jsme zeleni -)  Slovensko si asi taky tvori svou mapu a vybarvuje si ji jak chce ,pro CR jsme oranzovi  ,takze pri priletu do CR nemusim vyplnovat hlaseni ani jit na test , opacne jen 14 dnu karantena , ale od prosince se uz ma prejit podle irskeho psa  na  2-3   -))

Jinak Slovensko je fajn ,ale ceny uz nejsou co byvaly  ,.myslim ty horske strediska v zime 

0 Citovat

Nabízí se otázka, zda o cestu na Kanáry vůbec stát, pokud se netoužíme až příliš kulturně obohatit...

https://zpravy.aktualne.cz/zahra...47ab5f122/

 

A zda si ti bubáci zaplatili pcr testy ?

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@Mikir

Mikire proč místo Kanárů nezkusíte Turecko? Test tam není třeba, zpět pro Irsko nevím, ale vždy stačí karanténa nebo nic.

Protoze Mikir je nejvetsi fanousek a fanatik na Kanary, ktery tady je 😅

0 Citovat

Za mě určitě Gran Canaria a Maspalomas, loni na Silvestra jsem tam v dunách zažila největší zážitek v životě

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@Mikir

Mikire proč místo Kanárů nezkusíte Turecko? Test tam není třeba, zpět pro Irsko nevím, ale vždy stačí karanténa nebo nic.

Třeba nelyžuje.

0 Citovat

@mxp prave ze v Turecku jsem uz lyzoval -) jsem byvaly profesionalni  trener sjezdoveho lyzovani  ,rocne 150 dnu na snehu ,,uz nemusim -)

0 Citovat

@Zdisa, jednoduse proc ,  Silvestr je na hrane s pocasim i na Kypru i kdyz jsme meli tehdy stesti a koupali se ,vecer bylo uz docela chladno  Turecko na tom bude spis hur  s temi teplotami vzduch tak kolem 15  more 18  ,hlavne ten vzduch je prece jen aspon o 5 stupnu vice na Kanarech a more miva taky o stupen dva vic a ucite je vetsi pravdepodobnost deste ,byl jsem kdysi lyzovat na Uludagu ,horske stredisko nad Bursou  a ty srazky v podobe deste  na pobrezi jsou pravdepodobnejsi , dale pak s tim testem to je v Turecku trosku nejasne ,  soucasna situce  v Syrii  taky neni zrovna prizniva pro cestu do Turecka  a co vybrat za  misto  ?Alanyu  ? Antalyu ?  vic na sever tezko , Oludeniz  je na urovni Rhodosu  ,Bodrum  Kosu  a  to uz nejsou destinace na zimu zcela urcite  ,no a v neposledni rade ubytovani a let .. asi spis nejake lepsi  koukal jsem na booking  dobre levnejsi nez Kanary jiste  ,ale let jak ?  Pegasus tezko , takze Turkis Airlines  a jsem kolem 250 euro za zpatecku  na osobu  minimalne .Turecko klidne ,ale treba kveten ,cerven ,nebo zari ,rijen  , a low cost let  

@ Marek  Sourak  , treba ano, ale je to takovy kompromis  na zimu ,kdyz nechces letet nekam 10 a vice hodin a kdyz chces  evropskou uroven a zvyky ,jidlo. ubytovani , pujceni auta neni snad v zadne zemi jednodussi  atd...

@AlejandraS  dovedu si ten zazitek zive predstavit,,,a nemusi byt ani Silvestr, v tech dunach se deji veci  ani plavky tam nejsou treba -)

0 Citovat

Já také nula problémů, akorát při poslední cestě tam někdo večer odpálil bombu, nedaleko hotelu kde jsem spal. Takže až na drobné nedostatky je Turecko opravdu příjemná a pohodová země. 

 

0 Citovat

Ja nerikam ze nemuze byt ,ano oblast kolem Fethyie muze byt fajn ,ale 15 stupnu mam obcas na vanoce i v Irsku  ,bezny prumer  +8 az +12   a v lete  +18 az +22 a kazdou chvili prsi ...to uz radeji pojedu do Francie lyzovat

edit : dal jsem tu odkaz na recenze na Pegasus ze Skytraxu ale nezobrazilo se to  ..

Ale diky za info  nezavrhuju to 

0 Citovat

Zato Ryanair má ty recenze na Skytraxu fantastický, když už teda je pro tebe Skytrax záruka kvalitního a nestranného hodnocení...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Zato Ryanair má ty recenze na Skytraxu fantastický, když už teda je pro tebe Skytrax záruka kvalitního a nestranného hodnocení...

Tak urcite kvalitnejsi hodnoceni nez spolecnost Which , jinak v TOP 100 je Rynair na 59 miste a  Pegasus tam neni vubec  stejne jako CSA a Smartwings ,taky jsem ale nenapsal ze bych  s nima neletel  ale kdyz bych si mel vybrat mezi Turkish  a nima tak radeji Turkish

Ale dobre kdyz nebudu brat ten poradnik ale primo zadam jmeno aerolinky tak Pegasus mam  prumer hodnoceni 4/10  Turkish  5/10  Ryanair 5/10  CSA 5/10  a Smartwings  2/10  v jednotlivych hodnocenich najdes u Ryanairu  i 10/10 a ja to nepsal -)  pravda  nechybi i  1/10 

 

0 Citovat

Mikire, díky za info, na tom severozápadě je dost dostupného ubytování i přes zimu. A ta obří letoviska plážová letoviska nechceme.

Líbilo by se mi kolem Tasarte, ale odtamtud je už všude daleko a jedno dítě v autě zvrací, tak potřebujeme blíž k hlavním tahům

0 Citovat

Deny to chapu asi kdybychom si pujcili auto  ,tak bych na GC treba trosku zmenil nazor ale ten jih je proste hotel na hotelu ,vybral jsem San Augustin   apartman primo u plaze .nebylo to tak spatne  ,Na Maspalomas  to bylo tak 5 km ,nepretrzite korzo ....Uplna silenost a zklamani byla plaz Amadores ,umele vybudovana  ,s rozdrcenenych muslicek a pisku a ma pripominat Karibik ,,ani nahodou  S te bidy vlastne bylo jeste uchazejici koupani  cestou od toho naseho San Augustinu smerem na Ingles  . Duny v Maspalomas  jsou zajimave ,ale koupani me tam primo u nich taky vyslovene nenadchlo  S toho dalsiho az po Mogan jeste  za Amadores  playa Cura ,ale obavam se , ze uz to bude taky dost zastavene novyma hotelama  

Ale zrejme  se tedy budete vic pohybovat  po tom  stredu GC a severozapadu , nakonec  leden a unor  ,uz tolik na koupani neni  ,me osobne teplota more   17-19 stupnu nevadi,  v Irsku mam i v lete 16-18  ale to neni asi pro kazdeho 

0 Citovat

Zdisa ,no ja osobne moc historicke pamatky nemusim  spise ta priroda ,hory,more  ,ale jak pisu Turecku se nebranim ,ale spis to vidim na to jaro nebo podzim ,ten konec roku ,letos stejne nechame  nahode  a necemu ze dne na den

Vseobecne si myslim ,ze vsechny staty budou chtit nejakym zpusobem podporit  zdevastovany turisticky ruch a udelaji nejaka zmirneni restrikci  a to bude davat sanci na vetsi vyber i kdyz z hlediska zimniho koupani  v mori tech mist v Evrope je malo a lety mimo Evropu  na tech cenach co byly nebudou 

0 Citovat

A Easyjet má zase slevy, třeba BER-FUE za pár šupů, hm, že by...

0