Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

mirjur napsal(a):

@Petr: dnes ráno jsem zaslechl z TV, že v Andalusii pozavírali x pláží kvůli tomu, že lidi nedodržovali rozestupy nebo co...

Já jsem to také četla, ale od 1 do 8.7. jsem byla v Malaze, chodili jsme na pláže každý den a tuto informaci nemohu potvrdit. Jen místním rozhlasem hlásí asi každou hodinu prosbu o dodržování rozstupů a hygienických pravidel. Roušky se nosí s obchodech, muzeích a někdo na ulici. Na pláži nikdo. Při vstupu do budov vyžadována dezinfekce rukou a měření teploty. V restauracích také vždy dezinfekce. My jsme odlétali 1.7. z Vídně, pouze dotazník, dostupnost v letadle i na letišti v Malaze. V letadle zpět asi 50 lidí. rouška po celou dobu na letišti i v letadle. Rukavice žádné.

0 Citovat

Díky za vyčerpávající info.

0 Citovat

Na Baleárských ostrovech opět roušky na veřejnosti od soboty, někde píšou až od pondělí. 

0 Citovat

Tak s QR kódem na letišti v Madridu hračka. Ti, co neměli, museli dohánět ručně vypisovaným formulářem. Ale jinak zmatky nad zmatky. Dostat se z T1 na T4 a posléze na vlak byl boj, jelikož na terminálu T4 nás prvně nechtěli vpustit, protože jsme neměli zakoupený let z T4. Až skoro k peronu nás po dohodě dovedl securiťák.

0 Citovat

Do Alicante odlet na čas, přílet o 30 minut dříve 🙃. Provoz 30%. Od vystoupení z letadla po odjezd z autopůjčovny 20 minut. Odlet zpět provoz 30%. Vrácení auta Goldcar za 5 minut. Dotaz na kontrolu stavu - hoďte klíče do boxu, nemám na vás čas 😀. Provoz na check inu zúžen na 20%. Na terminálu v provozu cca 20% restaurací. VIP salónek mimo provoz🙄. Ceny ve Španělsku super, pivo v restauracích 0,5 l za 1,5€, v marketu plech za 0,5,-€. Potraviny ve stejné cenové hladině, jako v ČR. Menu v restauraci cca 8- 10 ,- €.

0 Citovat

@ DimikUK

Ještě na letišti potvrzeno v mailu vše OK, kauce do 5 dnů uvoněna

Jinak Icarhireinsurance to vždy jistí.

0 Citovat

Update Alicante: Od Ryanairu přišel před odletem do mailu k vyplnění "povinný" dotazník od španělské vlády. Je to ale duplikát toho on-line formuláře, na letišti v Alicante chtěli pouze QR kód. V letadle bylo jen pár míst volných, bez zaplacení místenky každý jinde (trošku jsem doufal, že kvůli covidu by se na tuhle praktiku mohli vykašlat), ale přesazení bez problémů. Půlka letadla z Vídně česká. V autobuse C6 do centra je možné zaplatit kartou obdobně jako v brněnské šalině jen přiložením, netřeba tedy kvůli tomu vybírat hotovost. Lidí v ulicích hodně, většina s rouškami. Některé bary regulují počet hostů, venku je klidně fronta čekajících, i když vevnitř je stůl nebo dva volný.

Perlička na závěr: z Brna jsme měli koupen vlak RegioJet s příjezdem do Vídně HBf 2 hodiny před odletem. Když jsme dorazili na hlavák, dostal jsem sms, že kvůli výluce to jede z Dolního nádraží. 10 min před odjezdem! Tak taxik na Dolní nádraží, tam ale žádný vlak do Vídně nebyl. Telefon do RJ - omlouváme se za chybu, jede to z hl. nádraží, pokusíme se vlak pozdržet. Tak zpět na hlavák, to už 10 min po odjezdu, vlak samozřejmě nikde. Za 5 minut sms - omlouváme se, spoj byl z technických důvodů zrušen!!! Takže do Vídně po vlastní ose, s výlukou na hlavním tahu na Mikulov... stihli jsme to tak tak.

0 Citovat

Dnes Vídeň-Barcelona,  

Vídeň asi netřeba rozepisovat, terminal 3 vcelku běžný provoz, jen roušky navíc, letadlo cca 75% zaplněné, povinny Qr k dispozici hned po vypsání potřebných věcí, 

Barcelona - v provozu jen terminál 1! . Po přistání možno vyplnit papírový formulář pokud není qr kód, letiště liduprazdné, obchody zavřené, sezení zapaskované, upozorňování na dodržování odstupu ve frontě, termokamera + rychlá kontrola qr kódu,  autobus do centra - nebylo kde si koupit lístek - jeli jsme načerno ale, vzhledem k okolnostem asi ani revizoři nechodí, přední dveře zavřené, řidič za folii, roušky tu nosí všichni i ulicích, v noci, všude cedule upozorňující na 2 metry rozestup a roušky. 


Také přidám perličku na závěr o situaci zde, na ulici zastaven policistou se samopalem a upozorněn, že rouškou nemám zakrýtý nos! 

Samozřejmě jsem před cestou nějaké info četl, ale i tak relativní šok ze zdejší situace

0 Citovat

Bohužel od včerejšího dne jsou ve Španělsku povinné roušky i venku a to v devíti ze sedmnácti společenstvích. Konkrétně Katalánsko, Extremadura, Baleáry, Andalusie, Aragon, Baskicko, La Rioja, Murcia a Navarra. Naštěstí Madridu, kam jedu za 10 dní se to prozatím netýká. Nicméně za takových okolností bych si asi návštěvu rozmyslel.  Nosit roušku ve 35°+ se mi teda nechce.

0 Citovat

V takove Granade/Seville je klidne i pres 40 stupnu, a to v rousce uz fakt nejde...doufam, ze do srpna, ty rousky venku zase zmizej

0 Citovat

Nechápu, jaký význam proti šíření viru mají roušky venku bez ohledu na dodržitelnou vzdálenost. I když se virus šíří i aerosolem, je nutné k nakažení dostat určitou dávku, a pokud není nechráněný kontakt s nakaženým minimálně v řádu minut, není nakažení reálné. Těžko se nakazím, pokud někdo pozitivní kolem mě projde a mineme se, i když to bude blízko.

0 Citovat

No sitauce je taková, že rozhodování o rouškách a dalších opatření se přesunulo z centrální vlády na vlády jednotlivých společenství, kteří mají vlastní "odborníky", takže v tom teď bude totální bordel, kde se co může a nesmí. Kdo tedy letí na dovolenou do Alicante, ten to relativně pro zatím vyhrál, ale kdo letí do Malagy/Barcelony/Mallorky, ten si užije dobré rouškové peklo.

0 Citovat

Včera jsme se vrátili z Mallorcy, takže jsme o fous rouškám venku unikli. Ale na brzké rozvolnění bych moc nespoléhala, berou vše hrozně vážně. Už když na konci týdne vyhlásili, že je od pondělí zavedou, tak je dost lidí začalo nosit proaktivně a občas i včetně rukavic. Občas někdo sám v autě a s rouškou. Čím větší neturistická díra někde uprostřed Mallorcy, tak takových lidí bylo víc. Přitom na Baleárech, kde je 1,2 m obyvatel ( stejně jako v SM kraji), je 18 aktivních případů. Pokuta má být 100 euro, i když na ulici budete sami.

0 Citovat

Právě mám na srpen Mallorcu a v září Madrid, tak doufám, že se trochu umoudří...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Včera jsme se vrátili z Mallorcy, takže jsme o fous rouškám venku unikli. Ale na brzké rozvolnění bych moc nespoléhala, berou vše hrozně vážně. Už když na konci týdne vyhlásili, že je od pondělí zavedou, tak je dost lidí začalo nosit proaktivně a občas i včetně rukavic. Občas někdo sám v autě a s rouškou. Čím větší neturistická díra někde uprostřed Mallorcy, tak takových lidí bylo víc. Přitom na Baleárech, kde je 1,2 m obyvatel ( stejně jako v SM kraji), je 18 aktivních případů. Pokuta má být 100 euro, i když na ulici budete sami.

No, přece bys mohl nakazit policistu, co ti přijde dát pokutu ;)

0 Citovat

Tak já celkem chápu, že na rozdíl od Česka a celkově střední Evropy se to ve Španělsku bere vážně, někdy až zbytečně úzkostlivě, s tím, jakou mají zkušenost a co všechno je to stálo. A když i jindy nedisciplinovaní Španělé to berou takhle zodpovědně, tak si asi nemyslí, že by to byla taková prdel. 

A třeba já osobně chápu, že konkrétně ostrovy, které žijí z turistického ruchu se snaží, jak to jen jde, zamezit zavlečení nákazy, navíc v průběhu hlavní turistické sezóny, kdy mají šanci aspoň něco ještě letos zachránit.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Update Alicante: Od Ryanairu přišel před odletem do mailu k vyplnění "povinný" dotazník od španělské vlády. Je to ale duplikát toho on-line formuláře, na letišti v Alicante chtěli pouze QR kód. V letadle bylo jen pár míst volných, bez zaplacení místenky každý jinde (trošku jsem doufal, že kvůli covidu by se na tuhle praktiku mohli vykašlat), ale přesazení bez problémů. Půlka letadla z Vídně česká. V autobuse C6 do centra je možné zaplatit kartou obdobně jako v brněnské šalině jen přiložením, netřeba tedy kvůli tomu vybírat hotovost. Lidí v ulicích hodně, většina s rouškami. Některé bary regulují počet hostů, venku je klidně fronta čekajících, i když vevnitř je stůl nebo dva volný.

Perlička na závěr: z Brna jsme měli koupen vlak RegioJet s příjezdem do Vídně HBf 2 hodiny před odletem. Když jsme dorazili na hlavák, dostal jsem sms, že kvůli výluce to jede z Dolního nádraží. 10 min před odjezdem! Tak taxik na Dolní nádraží, tam ale žádný vlak do Vídně nebyl. Telefon do RJ - omlouváme se za chybu, jede to z hl. nádraží, pokusíme se vlak pozdržet. Tak zpět na hlavák, to už 10 min po odjezdu, vlak samozřejmě nikde. Za 5 minut sms - omlouváme se, spoj byl z technických důvodů zrušen!!! Takže do Vídně po vlastní ose, s výlukou na hlavním tahu na Mikulov... stihli jsme to tak tak.


Jak to tam vypad s povinnosti rousky? pry je povinnost i na plazi, pokud nejste ve svem ohranicenem prostoru? Da se tam vubec najit volne misto na plazi? Jestli ma vubec cenu tam jezdit. Mame letet ve ct z Vidne, ale s tim, co ctu, nas to spis odrazuje.
0 Citovat

Rouška (zatím) v Alicante není povinná nikde, na plážích je lidí hodně, ale místo není problém najít. Jen tu je vyznačený asi 10m široký pruh pobřeží od moře, kde nesmí být deky, ale ničemu to nevadí. Moře teplé, u břehu zkalené.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Do Alicante odlet na čas, přílet o 30 minut dříve 🙃. Provoz 30%. Od vystoupení z letadla po odjezd z autopůjčovny 20 minut. Odlet zpět provoz 30%. Vrácení auta Goldcar za 5 minut. Dotaz na kontrolu stavu - hoďte klíče do boxu, nemám na vás čas 😀. Provoz na check inu zúžen na 20%. Na terminálu v provozu cca 20% restaurací. VIP salónek mimo provoz🙄. Ceny ve Španělsku super, pivo v restauracích 0,5 l za 1,5€, v marketu plech za 0,5,-€. Potraviny ve stejné cenové hladině, jako v ČR. Menu v restauraci cca 8- 10 ,- €.

Tak tedy velké pivo za 1,5 jsem tady ještě nepotkal ani náhodou, za tu cenu tak max. 2 deci. A meníčka do 10e? Leda nějaké chuťovky.... Možná někde na kraji města?

0 Citovat

My tam byli loni a za slušný oběd, dali jsme si poctivý burger u pláže, jsme se ve dvou vešli i s pitím do těch 20 :D jinak jsme většinou obědvali saláty/sendviče ze supráčů za pár eur, večeře jsme taky dávali kolem 20, spíš trochu přes, ale nic hrozného, doporučuji stáhnout aplikaci The Fork, kde si kromě rezervace stolu, objevují i nabídky typu 30% sleva z jídelního lístku atd.

0 Citovat

Tak Menu del Dia bývá za těch 10-15 eur a to jsou 3 chody i s malým pivem nebo vínem, což je naprosto super cena, hlavně ve větších městech, kde je nabízejí i jinak dosti drahé a luxusní restaurace srovnatelné s těmi nejlpšími v ČR. Blbé je, že málokde jej nabízejí i o víkendu. Každopádně ceny jídla ve Španělsku jsou vzhledem k jejich kvalitě velmi dobré. Jasně není to tak levné jako v Itálii, ale zase na druhou stranu levnější než ve Francii. Pokud bych v Praze hledal jídla srovnatelné kvality a hlavně čerstvosti surovin, tak bych zaplatil minimálně stejně, ale pravděpodobně ještě více. Třeba na příkladu té Itálie, dobrou pizzu aby člověk v Česku pohledal.  Když už má být srovnatelná s tím co v Itálii dostanu v náhodné průměrné pizzerii za 5-8 eur, tak u nás za ní dám 250 Kč+, o pastě ani nemluvím, tam je rozdíl ještě větší.

A co s týče piva ve Španělsku, za 1,5 eura jsem taky velký nikde neviděl, spíš tak za 3 v happy hours, ale je fakt, že když se teď dá koupit pivo za 50 Kč na Staromáku, tak proč ne i v Barceloně za 1,5 eura. Nicméně ono ani není o co stát, tím víc, když Vino della Casa je za hubičku a ve většině případů lepší než třeba Estrella nebo San Miguel.

0 Citovat

Mahou  0,5 L, Amstell 05L - 1,5,- eur. V happy hour stála 0,33 - 1,- eur. Na jídlo byl vždycky  výhodný WOK okolo 10,- eur na osobu. 

Teď jsem byl jenom nahlédnout a můj oblíbený WOK byl tak ořezaný na sortimentu, že jsem raději odešel.

0 Citovat

I 3€ za pivo mi prijde celkem ok, ve srovnání s jinými zeměmi, např Dublin, kde jsme platili asi 8€. Jak jste to měli s obsazeností letadla? My máme letět s Wizzem, tak mě zajímá, zda to je už zase napraskaný, nebo se dá s trochou štěstí počítat s tím, že si bez příplatku budeme moci sednout spolu? A co ve městě, je tam znát pocovid období, např jako v jiných městech (co jsem četl např vylidněný Madrid)?

0 Citovat

Ahojte, v sobotu letíme do Barcelony a chtěl bych se taky zeptat, zda má někdo bližší info, jak to tam vypadá? Chápu, že roušky jsou povinné všude a pořád, ale co město (obchody, památky, restaurace,...), funguje relativně normálně/je otevřená jen část/je nějaká "večerka" po které je vše off? A ještě dotaz na pláž: na ranní výběh po pobřeží asi bude rouška nutná taky, ale jak daleko musím do vody, abych jí mít nemusel? :-) Přece nemůžou chtít, aby se lidé koupali s ní (nebo jsou pláže zavřené?)... Díky moc!

0 Citovat

Jak už jsem psal, ve městě i na pláži je lidí plno, o vylidněnosti se nedá mluvit. V letadle podle všech zpráv se vyměnit místo dá bez problémů. A ohledně toho piva - 0,5l u pláže za 5eur, to chápu, ale mimo hlavní ulice někde 3dcl za 1,5 (minimum), někde za 2 eura. Do půllitru to čepují málokde. Tak jestli někde mají/měli půl litr za 1,5, tak bych to sem nepsal jako že to je normální cena... Bavíme se, doufám, o Alicante a o čepovaném pivu.

0