Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

1) Podařilo se někomu dohledat, jak to bude s těmi antigenními testy na Kanárech? Žádné nové informace jsem nikde nenašel... 

2) Na MZV píšou, že je možné se nechat otestovat až na místě, ale nikde jinde o tom není ani zmínka... Takže je to asi blbost co?

0 Citovat

Nijak. Stale pi prileru potrebujes pcr a hotovo. Hlavne nepremyslej a neprepinej.

0 Citovat

To není úplně pravda. Regionální vláda Kanárských ostrovů o tom dnes jednala:

https://www.canarianweekly.com/p...ests-today

 

0 Citovat

Ze nekdo o necem jedna znamena prd. Vyvozovat z toho ze budou akceptovat antigenni testy nelze. Jednalo se o tom uz pred mesicem kdy jsem tam pobyval, hotely od sameho zacatku techto taskaric na Kanarech antigenni testy akceptovaly, hranicni kontrola nikoliv.

 

 

 

 

 

 

0 Citovat

The Canary government has decided to oppose the central government and introduce antigen tests for tourists. The Government of the Canary Islands has decided to allow the antigen test as an alternative to PCR as a valid test to demonstrate negative results in Covid-19 for tourists visiting islands. It is "a visible difference of opinion with the Spanish Ministry of Health," as government spokesman Julio Pérez said this evening. The form to be used by the Government of the Canary Islands will be a decree of the Prime Minister of the Autonomous Community, as the "competent delegated authority" under the Alarm Regulation, Pérez explained during a press conference following the government meeting. Given that the measure "may conflict with" a decision by the Spanish Ministry of Health a few weeks ago stating only the use of PCR as valid, the Government of the Canary Islands has agreed to a "formal" imposition on the Ministry of Health to exempt the Canary Islands from the standard as amended.

0 Citovat

Meaning exactly what? Pokud toto info nebude pretaveno na oficialni stranky canary governmentu ci mzcr,stale bych si to nelajsnul. Byt si z celeho srdce preji aby a.testy prosly i na hranicich

0 Citovat

Na Kanarech premysli jak legalne obejit centralni spanelskou vladu, ktera jim nechce antigeny povolit... jeste uvidime, jak to dopadne

0 Citovat

Já mám dojem, že na Kanárech v tom mají všichni dost velký hokej a nikdo neví, co vlastně platí a co má požadovat nebo kontrolovat. Zítra jdeme do nového ubytka a před chvílí mi od nich přišla zpráva, že podle Covid nařízení kanárské vlády máme 1 den předem poslat fotokopie "identity dokumentů". Což předchozí 3 ubytka nechtěla ani vidět, natož posílat předem... Negativní test jsme ukazovali také jen jednou - v prvním ubytování v půlce listopadu, od té doby ho taky nikdo nikde ani nezmínil...

0 Citovat

Tak Španělé se nikdy neuměli dohodnout, takovej bordel nemáme ani u nás :)

Antigenní testy furt neplatí, vyjednávají výjimku

https://www.canarianweekly.com/p...r-antigens

Until further progress is made and any indication of dates are announced, all travellers coming to the Islands are advised to continue with plans for PCR tests.
Realistically, the earliest date that antigens will be permitted, if the Ministry of Health accepts it, will be Friday 18th December.

0 Citovat

@mirjur: po 15ti dnech pobytu na Kanárech nemusíš dokládat nikde nic - krom těch 15ti dnů na Kanárech. Nevím v jaké kategorii hotelů se pohybuješ, ale co jsem já či spolucestovatel Ivo wizz navštívili cca 5 různých ubytek (střední kategorie ubytka), s negativním testem dělali brutální ofuky po 14.11. úplně všude.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

@mirjur: po 15ti dnech pobytu na Kanárech nemusíš dokládat nikde nic - krom těch 15ti dnů na Kanárech. Nevím v jaké kategorii hotelů se pohybuješ, ale co jsem já či spolucestovatel Ivo wizz navštívili cca 5 různých ubytek (střední kategorie ubytka), s negativním testem dělali brutální ofuky po 14.11. úplně všude.

Je to presne tak, jak pise Bic bozi. Vsude se to bralo velmi vazne. 

0 Citovat

Děkuji panu Ivo Wizzovi za potvrzení.

0 Citovat

@Bič boží: máme standardní apartmánové ubytování přes booking.com (bez recepce), a od 14.11. ten test chtěli vidět skutečně jen u toho prvního, v dalších nikoho nezajímal ani test, ani kdy jsme přijeli na Kanáry. To jen potvrzuje, že v tom zřejmě sami nemají jasno.

0 Citovat

to vypadá jako že se sami majitelé ubytovacích zařízení rozhodli rozvolňovat. Což je jistě vítaná aktivita a snad bude mít dlouhého trvání. V hotelech to bylo neprůstřelné, chtěli vytištěné kopie negat testu, že kdyby přišla kontrolal bla bla bla.

0 Citovat

Tak ty antigenní testy na Kanárech od zítřka

https://www.canarianweekly.com/p...m-tomorrow

0 Citovat

Oooooo, rajska to hudba pro ucho me!

0 Citovat

Ahoj, Baleary (konkretne Malorka) jedou podle spanelskych pravidel (tedy PCR), podle kanarskych nebo maji neco vlastniho? Jedeme 20.12. Diky

0 Citovat

Zachytila jsem, že Baleáry by rády jely podle Kanárů, ale zatím jedou podle zbytku Španělska. Ale ty podrobně nesleduju.

0 Citovat

A dá testovací místo k tomu antigenu mezinárodní formulář pro vycestování jako u PCR? Předpokládám, že to asi na Kanárech budou chtít nějak oficiálně ověřený. 72hod. starej test stačí nebo tam bude nějaká změna?

0 Citovat

Dnes jsem obvolal pět pražských laboratoří ohledně antigenních testů a žádná z nich nevydává potvrzení o výsledku tohoto testu v angličtině. Návrh, ať mi potvrdí mnou sepsaný text o výsledku testu se s pochopením nesetkal...

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a): D

nes jsem obvolal pět pražských laboratoří ohledně antigenních testů a žádná z nich nevydává potvrzení o výsledku tohoto testu v angličtině. Návrh, ať mi potvrdí mnou sepsaný text o výsledku testu se s pochopením nesetkal...

Hmm, to je celkem důležité info. A zkoušel si i tu VFN v Praze, která inzeruje, že to může udělat? 

0 Citovat

Taky jsem dneska koukala, že to to Spadia v angličtině nedělá. Podle mě žijeme v nějakém příběhu od Monthy Pythonů. Ta míra absurdit v téhle zemi se úplně vymkla kontrole :D

0 Citovat

danny napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]D

nes jsem obvolal pět pražských laboratoří ohledně antigenních testů a žádná z nich nevydává potvrzení o výsledku tohoto testu v angličtině. Návrh, ať mi potvrdí mnou sepsaný text o výsledku testu se s pochopením nesetkal...

Hmm, to je celkem důležité info. A zkoušel si i tu VFN v Praze, která inzeruje, že to může udělat? 

[/citace]

 

Tam je problém se dovolat - všechna uvedená tel. čísla na webu vedou na jednotlivé vrátnice nemocnice a tam ti toho moc neřeknou. z jednoho nerudného dědka jsem nakonec vytáhl tohle tel. číslo: 702 126 770, ale to pro změnu nikdo nezvedá...

0 Citovat

Z těch hovorů na jednotlivá pracoviště jsem nabyl dojmu, že v tom oni sami mají totální zmatek. Jednnak teď houfně budou testovat pedagogické pracovníky a neví, jak to bude od 18.12., kdy mají začít zdarma testovat občany. Navíc mě na dvou místech přesvědčovali, že s antigenním testem nesmím nikam cestovat. Informovanost prostě prachbídná...

0 Citovat

Na letišti v Praze dávají potvrzení v angličtině. Test + papír = 750 Kč 

0