Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Od 21.12. přechází celé Španělsko do oranžové zóny, tudíž návrat do ČR bez testu :-)

0 Citovat

@Aluška tak to je super. Letecky do Francie, pozemní cestou do Španělska a ze Španělska letecky a je to bez testu tam i zpět 😁

0 Citovat

Co myslíte, dostanou Britové na Kanáry zákaz? To asi nebudou rádi, když je to taková jejich oblíbená destinace.

0 Citovat

Asi 20 milionov Britov ho uz v podstate dostalo, nakolko su z oblasti, kde plati “Tier 4” a zvysok je dost mozne, ze ho dostane po dnesnej koordinacii postupu krajin EU voci UK.

0 Citovat

Prosím, zítra máme letět na Fuerteventuru s Wizzem z Katowic. Ale nejde udělat checktin: "ON-LINE ODBAVENÍ (CHECK-IN) NENÍ PRO TENTO LET DOSUD K DISPOZICI"

Asi proto, že na letišti chtějí zkontrolovat testy a qr. Ok, to je v poho, uděláme na letišti.

Ale když vyplňuji ten formulář na QR kód, tak to po mě chce povinně "Seat number" - co mám dělat? Stačí si ho vymyslet? :-P

0 Citovat

V kolik máte letět? Já mám dojem, že bez koupení místa se u W6 dá udělat teprve 12 hod před odletem... Taky mi to nešlo den předem a potom ano. V mobilní aplikací to možná šlo den předem. Jinak místo u QR není podstatné.

0 Citovat

Ještě na podzim to bývalo 48 hodin...

0 Citovat

Sice jsem neletel z  Wizz uz dlouho , ale myslim ,ze je to stejny system jako u FR ,tedy pokud si nevyberes  sedadlo  nebude ti  CHECK- IN fungovat drive nez 48 hodin pred odletem  a pokud mas zpatecni letenku  udelanou najednou s tou na zitra , nemuze ti  CHECK-IN  fungovat  jestli ho delas najednou ....Melo by by to ale byt rozdelene ,a musis udelat jen ten zitrejsi let a zpatecni az pak tech 48 hodin pred odletem , testy a QR kod se podle mne kontroluji az na gate U FR pokud nemas udelany CHECK -IN  se na letisti plati ,predpokladam ,ze u Wizz to bude stejne ,,,

Nevim jestli je zrovna dobry napad si vymyslet cislo sedadla kdyz na tom miste bude sedet nekdo jiny ...mozna by jsi nemusel odletet pro neplatny QR kod ,ale s tim nemam zkusenost 

K FUE jsem ti taky napsal do vlakna 

 

0 Citovat

V listopadu a prosinci mi to s Wizzem stoprocentně 48 h předem udělat nešlo. Ale nejsem si jistý, jestli to šlo 24 nebo dokonce jen 12 h. Asi 24 mobilem. A to sedadlo bych fakt neřešil - spousta lidí si stejně přesedne.

0 Citovat

Ale na zpáteční let který je za více než týden mě to na checkin pustí, ale u zítřejšího letu ne. Takže si myslím, že tady je opravdu možné jen na letišti (kvůli předložení testu atd.)

0 Citovat

Vymyslet, respektive nám cestovka řekla "1A" :))). CK to tak dělá od zavedení QR kódů a nic jiného než takto postupovat nelze, když dostaneš letenku až na odbavení. Takže no stress

0 Citovat

Ahoj, je tu někdo, kdo teď byl v Barce? Našla jsem letenku za pětikilo, docela ráda bych vypadla. Jak to tam vypadá? Na ministerstvo jsem koukala i na jejich stránky, jde mi hlavně o ten volný pohyb osob. Díky moc. 

0 Citovat

Tereza Klaudová napsal(a):

Ahoj, je tu někdo, kdo teď byl v Barce? Našla jsem letenku za pětikilo, docela ráda bych vypadla. Jak to tam vypadá? Na ministerstvo jsem koukala i na jejich stránky, jde mi hlavně o ten volný pohyb osob. Díky moc. 

https://www.barcelona.cat/covid1...-barcelona

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

[citace="Tereza Klaudová"]

Ahoj, je tu někdo, kdo teď byl v Barce? Našla jsem letenku za pětikilo, docela ráda bych vypadla. Jak to tam vypadá? Na ministerstvo jsem koukala i na jejich stránky, jde mi hlavně o ten volný pohyb osob. Díky moc. 

https://www.barcelona.cat/covid1...-barcelona

[/citace]

 

Díky, podobnou stránku jsem viděla, tahle je mnohem jasnější :) 

0 Citovat

Uvažuji o Kanárech, asi přes Madrid nebo Palmu Ryanem. Do SpTH zadávám jen koncovou destinaci, nebo musím na každý segment zlášť? Asi zvlášť, co?:)

0 Citovat

změna plánu, pojedu do Španělska autem! Konkrétně první cíl, Barcelona. Co mi to překazí nebo znepříjemní? Kde jsou zavřené hotely cestou? Lepší jet pře Francii nebo přes Itálii? 

0 Citovat

a z Itálie do Španělska trajekt?

0 Citovat

Přes Itálii do Španělska? Z Čech? Já bych teda určitě jel přes Francii. Minimálně až do Lyonu to máš po jedné dálnici z Prahy.

0 Citovat

Máš tři možnosti - 1) z Prahy přes Paříž a Bordeaux; 2) přes Lyon kolem Středozemního moře nebo to 3) vzít přes Alpy a Janov.

ad 1) trošku delší, ale v létě je fajn, že to není tak nacpané jako magistrála ke Středozemnímu moři, taky se na ní méně vybíralo mýto, ad 2) dražší ale rychlejší, pokud nejsou letní kolony, ad 3) dá se taky, ale v zimě bych se Alpám vyhnul.

Na jeden zátah se dá dojet k Paříži nebo k Lyonu. Cesta přes Francii do Barcelony je taky aspoň na jeden den řízení.

0 Citovat

Pokud to má být výlet a nejedeš někam načas, tak bych určitě volil trasu přes Alpy a potom podél pobřeží. Cesta po dálnice je rychlá, ale také nudná.

Sice není úplně sezóna, ale před pár lety v lednu už jsem se v Nice při cestě z lyzovačky v moři koupal.

0 Citovat

Ještě nevím, jestli pojedu z Ostravy nebo z Prahy. Od Ježíška jsem dostala celoroční dálniční známku do Rakouska. Trajektem asi přejedu z Barcelony na Mallorcu. Je to spíše výlet, vracet se budu nejdříve za tři týdny, možná ale taky za měsíc. Počítám s jinou cestou tam a jinou zpátky. Chtěla bych vidět most Millau, a možná Vichy, ale jinak mě krom francouzských Carefouru ve Francii nic nezajímá. Francouzsky neumím, španělsky jo :)

A moc díky všem, muck :)

0 Citovat

S mostem Millau je možné jet přes Paříž a přejíždět na jih přímo po něm (ale tou trasou toho zajímavého moc není). Nebo si k němu udělat zajížďku od Středomořské magistrály.

A při cestě přes Francii pozor na samoobslužné pumpy, které jsou hlavně mimo dálnice a po žabožroutském padla v nich nikdo není.

0 Citovat

koukám, že ta francouzská A75 je celá Toll free až na ten viadukt Millau, přes který ale nevím, jestli chci jet, nebo se na něho koukat zespod :D

Každopádně ani na Mallorce si nežijí na obláčku

https://www.theolivepress.es/spa...r-14-days/

0 Citovat

Jestli teď v zimě, tak bacha na Švýcarsko v případě nepříznivého počasí. Jinak je ta trasa přes Janov pěkná

0 Citovat

Dobrý den. Chystám se do Španělska. Chápu dobře, že na vnitrostátní lety ve Španělsku test nepotřebuji? Má s tím někdo zkušenosti?

Při cestě zpět poletím z Andalusie do Barcelony. A až pak domů. Tak by mě zajímalo zda, stačí jít na test až v Barceloně. Poletím s Vuelingem, a ten nic nepíše o tom, že by pro vstup na palubu test vyžadoval. 

0