Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Někdo aktuálně na Mallorce? Jaká je situace, jak fungují hotely, bary, co roušky a povinnost na pláži? Díky za info

0 Citovat

Jaroslav Kordula napsal(a):

My letime Mallorcu v nedeli (9.8.) z Vidne. Tak pak muzu dat echo.


Dobrý  den Jaroslave, tak jak to vypadá? Plánujeme vyrazit na Mallorcu tento víkend. 

0 Citovat

Dan Vávra napsal(a):

Někdo aktuálně na Mallorce? Jaká je situace, jak fungují hotely, bary, co roušky a povinnost na pláži? Díky za info


Zdravím,vcera jsem priletel z Mallorky, s Wizzem, let VIE-PMI a zpet


Rousky ve Vidni na letisti povinné, jinak zadne restrikce,provoz minimalni, papir o neprodlenem transferu nechtel nikdo.

V Palme na letisti jedinne,co se kontrolovalo byl QR kod.Jinak zadne mereni teploty atp, ani namatkove.

Rousky povinne na verejnosti vsude,samozrejme ze dost velka cast lidi to nerespektovala,na plazi je nemel nikdo.

V ulicich byla videt lokalni policie, kontrolujici jejich noseni,sam jsem byl svedkem nekolika upozorneni.Dale v ubytovacim zarizeni, byli na dodrzovani teto povinnosti docela prisni + po prijezdu na check-inu mi merili teplotu.Jinak provoz standartni.V obchodech, na letisti ci mhd tez povinnost a prisna kontrola ze strany daneho personalu.Bary apod otevrene,rekl bych tak ze 60-70%, dost velka cast byla zavrena a myslim, ze mnohdy definitivne.Tam uz se na dodrzovani rousek zas tak moc nedbalo, jiste byli radi, ze maji alespon nejaky kseft.

Pri odletu zpet na letisti PMI uz zadna kontrola zdravotniho stavu atp...

U obou letu povinnost mit rousku v letadle

0 Citovat

Tom napsal(a):


Zdravím,vcera jsem priletel z Mallorky, s Wizzem, let VIE-PMI a zpet


Rousky ve Vidni na letisti povinné, jinak zadne restrikce,provoz minimalni, papir o neprodlenem transferu nechtel nikdo.

V Palme na letisti jedinne,co se kontrolovalo byl QR kod.Jinak zadne mereni teploty atp, ani namatkove.

Rousky povinne na verejnosti vsude,samozrejme ze dost velka cast lidi to nerespektovala,na plazi je nemel nikdo.

V ulicich byla videt lokalni policie, kontrolujici jejich noseni,sam jsem byl svedkem nekolika upozorneni.Dale v ubytovacim zarizeni, byli na dodrzovani teto povinnosti docela prisni + po prijezdu na check-inu mi merili teplotu.Jinak provoz standartni.V obchodech, na letisti ci mhd tez povinnost a prisna kontrola ze strany daneho personalu.Bary apod otevrene,rekl bych tak ze 60-70%, dost velka cast byla zavrena a myslim, ze mnohdy definitivne.Tam uz se na dodrzovani rousek zas tak moc nedbalo, jiste byli radi, ze maji alespon nejaky kseft.

Pri odletu zpet na letisti PMI uz zadna kontrola zdravotniho stavu atp...

U obou letu povinnost mit rousku v letadle

Tak na plazi ani na promenade povinne nejsou, stejne tak pri behu, jizde na kole atp., to je vyjmuto z toho narizeni, stejne tak u bazenu

0 Citovat

Počkám na zítřejší aktualizaci semaforu a nejspíš mi rozbijou na konec srpna Alicante. Koukám, že to u FR můžu přehodit a formulář pro to je fakt funkční, tak přemýšlím, že bych vzal Itálii. Nemá někdo indicie, že by naši hlavouni chtěli označit Itálii taky jako nebezpečnou? Když vezmu Řím, zůstanou mi i původní autobusy :D

0 Citovat

Jen pozor  na limit změny zdarma do 7 dní před odletem.

0 Citovat

O tom vím. Na to je ještě cca týden čas. Taky vím, dokdy musím zrušit ubytko. Jen by mě kurevsky naštvalo, pokud to změním na Řím, že mi zakáží Itálii taky 🤣🤣🤣

0 Citovat

Je to tady, právě ve zprávách. Po 24.08 ze Španělska test, nebo karanténa.

https://www.novinky.cz/domaci/cl...e-40333310

0 Citovat

Právě o tomhle vím, ale oficiální s plnými parametry to mělo být až v pátek. Tak se ti jenom ptám, jestli není echo o Itálii, aby mi ji o týden později nezbravili do červené taky 😅

Nejsem si ho vědomý, ale taky jsem to nesledoval extra pozorně... 

0 Citovat

Já se spíš divim, že Španělsko není červené už od tohodle týdne, ty denní přírůstky jsou už celkem markantní, Itálie prozatím opravdu vypadá jako nejbezpečnější země.

0 Citovat

To mají z toho fanatického nošení roušek 😉

0 Citovat

Přiznám jsem, že jsem z toho nějakej přepadlej, že zrovna Španělsko, u kterého se čeká nejvyšší promořenost, uprostřed teplého léta, navíc s opravdu zodpovědným nošením roušek, desinfekcí na každém rohu a v rámci možností i ty rozestupy jsem pozoroval spěje - ikdyž se třeba mýlím a je v tom pouze nějaký malinký ohnisko - ke druhé vlně. Tíhnul jsem k těm názorům, že přes teplé léto bude nemoc postupně všude mizet a ono nic 😒

0 Citovat

Vyjmuta by z toho podle me mela byt Mallorca a dalsi Balearske ostrovy, ktere mely dobra cisla i v dubnu, moc nechapu proc davat na stejno tyto ostrovy se severni casti Spanelska, kde bylo par lokalnich ohnisek...ale treba se Andy s necim zas vytasi

0 Citovat

Petr napsal(a):

Přiznám jsem, že jsem z toho nějakej přepadlej, že zrovna Španělsko, u kterého se čeká nejvyšší promořenost, uprostřed teplého léta, navíc s opravdu zodpovědným nošením roušek, desinfekcí na každém rohu a v rámci možností i ty rozestupy jsem pozoroval spěje - ikdyž se třeba mýlím a je v tom pouze nějaký malinký ohnisko - ke druhé vlně. Tíhnul jsem k těm názorům, že přes teplé léto bude nemoc postupně všude mizet a ono nic 😒

Tak covid je prostě hodně nakažlivej a promořenost nefunguje. 

Sám mám letenky na záři do Barcelony, ale chci do Andorry, do hor, takže nakažení asi nehrozí, ale nevím, jestli se mi chce platit test.

0 Citovat

Petr napsal(a):

Přiznám jsem, že jsem z toho nějakej přepadlej, že zrovna Španělsko, u kterého se čeká nejvyšší promořenost, uprostřed teplého léta, navíc s opravdu zodpovědným nošením roušek, desinfekcí na každém rohu a v rámci možností i ty rozestupy jsem pozoroval spěje - ikdyž se třeba mýlím a je v tom pouze nějaký malinký ohnisko - ke druhé vlně. Tíhnul jsem k těm názorům, že přes teplé léto bude nemoc postupně všude mizet a ono nic 😒

A proc by to jako melo mizet? Ono to snad jde nechat vymizet mavnutim kouzelnym proutkem nebo co? 

0 Citovat

Petržel Zeleninový napsal(a):


Dobrý  den Jaroslave, tak jak to vypadá? Plánujeme vyrazit na Mallorcu tento víkend. 


Dobry den,


Vicemene uz to tu napsal Tom. Rousky vsude krome plazi, restauraci a baru. Nicmene ne kazdy to dodrzuje. Ono se to v tech vedrech ani leckdy poradne neda. Let z Vidne plny tak ze 60%. QR kod kontrolovali pouze pri nastupu do letadla, zda-li ho clovek ma, po priletu to nikdo videt nechtel.


Jinak turistu mi tu pocitove prijde stejne jak pred dvema lety. Ubytovani mame pres airbnb a zadne specialni ceremonie se nekonaly. Jinak je pravda, ze nektere bary a restaurace jsou zavrene, nebo maji omezeny provoz (vydavani omezeneho sortimentu od pultu). Casto je taky videt v restauraci, ze ji predelali na self-service. Takze clovek jde s tacem, vybira si a pak zaplati. Ale teda nevim v cem je to lepsi, co se covidu tyce.


Toz asi tak.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Vyjmuta by z toho podle me mela byt Mallorca a dalsi Balearske ostrovy, ktere mely dobra cisla i v dubnu, moc nechapu proc davat na stejno tyto ostrovy se severni casti Spanelska, kde bylo par lokalnich ohnisek...ale treba se Andy s necim zas vytasi


Tak vyjmuty jsou pouze Kanáry, Baleáry jsou s testem po návratu...
0 Citovat

dosty napsal(a):

“Toto opatření bude účinné od pondělí a lidé, kteří se vracejí do Rakouska, budou muset předložit negativní test na COVID-19, uvedlo ministerstvo. V případě Čechů cestujících z letiště Vídeň není nutné předkládat test, pokud bezodkladně odcestují do České republiky”



Je možné toto najít i na nějakých rakouských stránkách? Dočetl jsem se tuto informaci jen na českém MZV, ale na rakouské straně to nemohu najít...

Rozhodujeme se práve podle toho, jestli po nás budou chtít test už ve Vídni na letišti. Bohužel se vracíme 25.8. z Malagy. Karanténu si klidně střihnu v Česku doma, ale nechci trčet v Rakousku.

0 Citovat

https://www.bmk.gv.at/en/service...ments.html

0 Citovat

Nevíte někdo jestli není levnější nebo snažší udělat si test ve Španělsku a po návratu ho jen ukázat na letišti v Praze?

0 Citovat

Nejsnazší by mělo být letět ze Španělska do Německa na větší letiště. Tam by měly každému z rizikové země podle jejich definice měli udělat test zdarma.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nejsnazší by mělo být letět ze Španělska do Německa na větší letiště. Tam by měly každému z rizikové země podle jejich definice měli udělat test zdarma.


tak to uz je snad jedno jestli das 1700 za test nebo za listek na atutobus. vlastne neni, rozdil aspon 6 hodin
0 Citovat

Tak to ty lístky na autobus kupuješ pěkně draho :D Tolik nestojí ani zpáteční na letiště ;)

0 Citovat

Ani kdyby ta cesta byla zadarmo, tak by mi to už nestálo za ušetřených 1700. Jo když jsem byl ještě student, tak jsem si takovýhle cesty busem do Berlína nebo dokonce Amsterdamu kvůli ušetření pár tisíc dával, ale teď  je mi ušetřený den volna cennější než 1700 Kč :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak to ty lístky na autobus kupuješ pěkně draho :D Tolik nestojí ani zpáteční na letiště ;)

Jo? Co jsi pamatuju cestu Praha - Berlin Tegel, tak to vychazelo na 1000kc urcite. Nedej boze, kdyz nekdo bude vyrazet z nejakyho okresniho mesta a bude muset pres Prahu.

0