Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

1000? Ja kupuju kolem 390 Kc...

0 Citovat

matej15 napsal(a): Jo když jsem byl ještě student, tak jsem si takovýhle cesty busem do Berlína nebo dokonce Amsterdamu kvůli ušetření pár tisíc dával, ale teď  je mi ušetřený den volna cennější než 1700 Kč :)
Do Amsterdamu jsem kvůli letence po zemi nikdy nejel. Obvykle do Vídně cca 300-350 Kč/cesta do centra + 4,2 € na letiště vlakem a svačina v salónku. Ne vždy se vyplatí a rád si přehodím letenky do Prahy/koupím rovnou z Prahy, pokud to jde. Wizzair ví - TXL-KIV jsem rád hodil na PRG-KIV přes Velikonoce.

0 Citovat

Tak v pondělí 17.08. letím ped/ alc. Jsem zvědav kolik lidí přijde k odletu. Zpátečka vychází totiž za týden na 24.08. - testy, nebo karanténa.

0 Citovat

Audit napsal(a):

Tak v pondělí 17.08. letím ped/ alc. Jsem zvědav kolik lidí přijde k odletu. Zpátečka vychází totiž za týden na 24.08. - testy, nebo karanténa.

Tak pak dej vědět, co se týče Německa, já se ptal krajské hygienické stanice Středočeského kraje na odlety z Německa, a prý pokud si tam nechám udělat test, tak ho uznají, na SXF a TXL testují zdarma pro lidi z rizikových zemí podle německého semaforu, tak to asi vyzkouším, ale zase Německo musí zařadit Španělsko mezi rizikové země...

0 Citovat

Určitě pošlu report na ped, ale zpátečku mám na 31.08., takže uvidím co se bude dít.

Další ped/alc/ped mám na konec září.

Ta slavná EU by to mohla sjednotit, jinak to září přebookuji na vie/alc/vie.

0 Citovat

Německo zařazuje celé Španělsko a Baleárské ostrovy (mimo Kanáry) mezi rizikové oblasti, https://www.rki.de/DE/Content/In...cationFile

0 Citovat

Takže nejnovější travel hack bude končit cestu že Španělska v Německu. Test zadara 😂 Určitě lepší jak varianta do Vídně. 

0 Citovat

Pokud při návratu ze Španělska je nutný test v Německu zdarma a v Rakousku ne, musí se tam cestující otestovat nebo je v tranzitu do Česka, kde test zatím požadován není (až od 24.8.)? Ví už teď někdo odpověď nebo se to musí zažít a prakticky vyzkoušet?! 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takže nejnovější travel hack bude končit cestu že Španělska v Německu. Test zadara 😂 Určitě lepší jak varianta do Vídně. 

S variantou do Vídně to v Rakousku ofejkuješ s prohlášením o tranzitu a kdyby se někdo v Česku ptal, tak řekneš, že jsi byl jenom v Rakousku a žádnej test ani podstupovat nemusíš. Travelhack level 1000. :D

0 Citovat

Věřím, že někteří by to tak i udělali :D Ale to je pak cestování o zlatou mříž...

0 Citovat

matej15 napsal(a):

S variantou do Vídně to v Rakousku ofejkuješ s prohlášením o tranzitu a kdyby se někdo v Česku ptal, tak řekneš, že jsi byl jenom v Rakousku a žádnej test ani podstupovat nemusíš. Travelhack level 1000. :D


Vychází mi návrat na 26.8 do Vídně, tak zvazuju i tuhle možnost 😂

0 Citovat

Podobne moznosti   jsou i pri jinych nesmyslech  , proc asi je v nejblizsich dnech  letenka  Bratislava -Dublin   ,378,214,214, 154,245,307  euro  zatimco letenka  Praha -Dublin  1036,903.816, 786.903.903 Kc....

Mam zname v Dublinu co si nemohou karantenu  14 dnu dovolit ,tak leti radeji draze ze Slovenska ,pricemz jsou pochopitelne v CR  

S Vidni to udela taky hodne lidi co leti na dovolenou do Spanelska ...Krasny priklad cele politiky s koronavirem  je, jak Babis jako rychle vyridil ze Cesi nebudou muset mit do Recka test,,,,

Dokud nebude jednotny system v cele EU bez tehle  blikacich nesmyslnych semaforu kazdeho statu ,vzdycky budou takovi co to obejdou 

Zajimave bude, az se to zacne obchazet  v zime mimo Evropu ,uz ted se objevuji treba hlasky s USA jak se snadno dostali do Evropy a nikdo je nekontroloval a jeli nebo leteli kam potrebovali ,pochopitelne bez testu a bez karnteny 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

S variantou do Vídně to v Rakousku ofejkuješ s prohlášením o tranzitu a kdyby se někdo v Česku ptal, tak řekneš, že jsi byl jenom v Rakousku a žádnej test ani podstupovat nemusíš. Travelhack level 1000. :D

Ale když to někdo udělá, pak se zjistí, že je pozitivní, a ještě někoho nakazí, tak by mu hrozí slušná pokutička. A to je dobře. 

0 Citovat

Nejenom pokutička, ale také podmínka a záznam do trestního rejstříku. A myslím, že tady budou soudci hodně přísní. Ale když to tomu človeku za dovolenou stojí...

0 Citovat

@ T , Jarda ,,, jenze by musel byt dukaz...nakazit se muze clovek kdekoliv ,jiste dohledat se to da treba dle seznamu cestujicich v letadle ,ovsem  letecka spolecnost neni povinna poskytnout info  ,,,coz  se da  o to vic predpokladat  u low cost wizz, ryan ,,atd,, a pri slozitosti takoveho vyhledavani  to tezko kdo bude delat ,navic nikdo nemuze dokazat ,kde se ten clovek nakazil 

Nerikam ,ze se to ma delat... ale cely system tech semaforu je nesmysl ,stejny jako kdyz v MHD nejsou rousky povinne ale v metru v Praze ano ,,,  ale to uz sem nepatri ,,,

Az si samo Spanelsko zavede pro sve obcany  nejaka  prisna opatreni  ( to same jakykoliv jiny stat )  tak pak chapu opatreni  jinych zemi k omezeni  ...v opacnem pripade je to opatreni dle ruznych nazoru  tech co jsou u koryt   a podle jejich zajmu ...

0 Citovat

čau, vím že tohle je offtop, ale zajímalo by mě, jestli se můžu vrátit z PORTUGALSKA - do Vídně - a zpět na Moravu bez nutné karantény/testu v Rakousku?? 

Popřípadě kam přiletět mimo Rakousko abych netrčel v karanténě? Německo? Polsko? Madarsko?? 


díky 

0 Citovat

Vždyť se to tu řeší hned v několika vláknech!  Ano.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Vždyť se to tu řeší hned v několika vláknech!  Ano.


Kde prosím tě? Ano co? 

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@ Mikir

Zcela s vám souhlasím a proto se tady ptám těch, co ríkají, dají vám pokutu, zavřou za mříže apod, podle jakého zákona je kdokoliv povinnen se podrobit testu. myslím, že neexistuje zákon, který vám, pokud nejste již zavřen nebo nejste nesvéprávná osoba nelze nařídit jakékoliv lékařské vyšetření. O to mi jde, o princip ne o to, jestli je dobře to očurat či ne. Zajímá mě ten právní subjekt.  Třeba už to někde někdo řešil s právníkme.

Pokud se na tohle musíš vyptavat,tak ti zjevně nic neříká osobní zodpovědnost a také vůči ostatním. A pokud v téhle době máte rodinný přístup takový,že s příznaky covidu nikam nepůjdete,tak doufám,že nikoho z vaší rodiny nikdy nepotkam. Jinak povinnost podrobit se testu v ruznych situacich (napr. navrat ze zeme,ze ktere se vyzaduje) je nařízena opatřením MZ vydaným na základě zákona c. 258/2000 o ochrane verejneho zdravi.Tamtez najdeš vysi pokuty za porušení této povinnosti (pokud te to zajima,uz si snad zvladnes ji najit) a pokud někoho nakazis úmyslným porušením této povinnosti (máš povinnost jít na test-ignorujes ji nebo nějak obejdes-jsi pozitivní-nekoho nakazis) tak to může zakládat i trestněprávní odpovědnost.

V poslední době mám pocit,že každý je expert na základní lidska práva,samozřejmě ve výkladu,který vyhovuje mu,jen si nějak neuvědomuje,že jsou situace kdy například zájem na ochraně veřejného zdraví převažuje nad zájmem jednotlivce na ochraně jeho individuálních práv.Situace pandemie je jednou z těchto situaci a každého z nás určitým způsobem omezuje.

0 Citovat

@Zdíša: S takovými příznaky bych samozřejmě také na test nešel (pokud bych se nevracel z červené země). Ale čistě teoreticky mohou být příznaky horší a chtěl bych potom vidět člověka, který si bude hrát na hrdinu a odmítne test - s vysokou horečkou a dýchacími obtížemi. To si myslím, že to netestovací hrdinství člověka hodně rychle přejde. Ale tyhle těžší přiznaky samozřejme nemusí vůbec u človeka nastat. ... Obecně s tímhle donucením/nedonucením na test - to je přesně styl ČR a občanů ČR - máme strašně moc zákonů nebo obecně právních předpisů (myslím, že v přepočtu zákonů na počet obyvatel jsme na vrcholu celého světa) na každou blbost v podstatě, vše se musí lidem různě přikazovat a zakazovat, a proto se také mluví o tom, jak se v posledních letech v ČR tzv. utahují šrouby a za chvíli budeme mít zákon úplně na všechno a víte proč? Protože lidé absolutně nechtějí přijmout zodpovědnost za svoje chování a jednání. Pokud opravdu člověk nemá problém kvůli blbé dovolené (a to píše někdo, kdo je dovolenkový maniak) teoreticky spáchat TČ, a pak se ješte chlubit tím, jak je strašně chytrý a jak ochcal systém (travelhack level 9000 - nejít po příjezdu na test - wow to opravdu smekám) a je mu úplně jedno, že třeba nakazí svoje prarodiče, starší rodiče, nebo nakazí někoho jiného a ti pak nakazí svoje starší příbuzné, tak je tento člověk u mě osobně absolutní lidský odpad. Ve zkratce - zákonů a obecně předpisů má být co nejméně, lidé mají mít co největší svobodu, ale copak to jde s takovými lidmi? Fakt proboha potřebujete na všechno povinnost? Na všechno potřebujete hrozbu nějaké sankce, jinak vás nic a nikdo nedonutí chovat se zodpovědně? To je smutné. No a zbytek vám vysvětlil a našel za vás eremi. ... Já sám mám letenky do Španělska, ten test mě štve, nesouhlasím s ním, obecně se semaforem nesouhlasím, hlavně s tím, jak je nakladáno se zeměmi mimo EU a myslím, že mám větší pravděpodobnost, že se nakazím v Praze než v horách v Andoře. Ale buď nepoletím, a nebo si na test zajdu, protože prostě a jednoduše nesu zodpovědnost za svoje rozhodnutí jet na dovolenou do červené země.

0 Citovat

Přesně tak. U nás každý machruje, protože nás první vlna téměř minula. Pripomeňte si, jak to vypadalo v Itálii a ve Španělsku. 

@Zdíša: Neschvaluju to, ale trochu bych pochopil, že nepůjdeš na testy, jestli se cítíš úplně zdravě. Ale ještě se chlubit tím, že bys nešla na testy ani když budeš mít příznaky, tak to už fakt normální nejsi. 

Samozřejmě, že je to o dokazování. Ale můj názor je, že jestli se stane průser nebo někoho naštveš, tak si pak úřady dají tu práci. 

To riziko není jenom o tom, že můžeš nakazit partnera. V Techtle Mechtle stačila jedna nakažená holka a bylo z toho ke 200 nemocných. A co když nakazíš někoho staršího, kdo bude muset na jipku nebo umře. Anebo co když kvůli tobě někde zavřou na pár dní fabriku? Vědět, že to způsobil někdo s tak nezodpovědným přístupem jako ty, tak rovnou volám právníka. 

PS: Jestli nechceš na test, tak seď 14 dní v karanténě. To ten zákon vysloveně přikazuje. Test je způsob, jak se karanténě vyhnout. 

0 Citovat

A hlavně nemusíte být vy nemocný, myslím po návratu z dovolené..ale zpátky do kanclu, jste v kontaktu s někým.pozitivni, tak ten dá hygieně kontakt na Vás a na test musíte! Hygiena Vám kontaktuje a jste hned v domácím karanténě s povinností se nechat testovat max 5dnu po kontaktu s nakaženým, a pak v den 14...i když první test bude negativní. Tohle jsem zažila já 3 týdny před odletem do Řecka. Kolega nakaženy nemohl za to, neměl ani příznaky! Takže jsem se modlila abych byla negativní, aby rodina mezi tím senenakazila jinde (primestsky tabor, v práci...)...dopadlo to dobře, jsme teď v Řecku! Ale prostě letos se všechno komplikuje. Test není tak hrozný jak se píše všude, neboli...jen v ČR je prilis drahý to je všechno. Tak zákon možná není, ale povinnost je! 


0 Citovat

Ale proč se pořad hovoří o nakažených a ne o tom,ze 99%ma tak lehký průběh,ze bez testování by to ani nevěděl 😷A jdou i jiné nakažlivé nemoci s mnohem vyšší smrtností ale nejsou in

0 Citovat

Protože může nakazit ty,co lehký průběh mít nebudou a problém je ten snadný přenos. Ktere stejně nakažlivé nemoci se stejnou nebo vyssi smrtnosti tady teď máme,pouc nás?

0 Citovat

@JM: Píšeš hlouposti. Lehký průběh u covidu podle tabulek neznamená, že o něm nevíš. Ale že nepotřebuješ lékařskou péči. Tím pádem pořád můžeš mít vysokou horečku, bolest celého těla, silný kašel, atd. A lidi, co tohle zlehčují, jako právě ty, podle mě nikdy neměli takovou tu pravou chřipku. Kdy si tak 48 hodin človek myslí, že fakt končí :D Spousta lidí si myslí, že má chřipku, když má obyč virózu nebo nachlazení. S chřipkou například fakt do práce nedojdete.

0