Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Doufám, že na domestic lety ve Španělsku testy nepotřebuješ s výjimkou letů na Baleárské a Kanárské ostrovy. Ostatně ani v SpTH nejde vygenerovat QR kód na let Španělsko - Španělsko. 

0 Citovat

Dík. Já si taky myslím. 

0 Citovat

Takže dnešní let Mallorca Malaga. Nevyplňuje se žádný formulář, žádný QR kód, žádné PCR testy. Na příletech dete do fronty "lety že Španělska", ukážete letenku a jdete...

0 Citovat

Nejsou nějaké novinky do budoucna ohledně vstupu do Španělska, konkrétně mi jde o Kanáry? Stále platí pro vstup PCR testy?

Ještě pořád je nutnost předkládat na ubytku negativní test?

Zkušenosti s počasím na Tenerife v květnu? Samozřejmě jsem si přečetla spousty statistik, ale třeba v lednu to moc nesedělo, pršelo v podstatě denně a někdy i dost, to už asi v květnu nehrozí nebo jo? Nevadilo by mi, když sem tam zaprší, ale aby propršela půlka týdne, to bych asi nechtěla :-(.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Nejsou nějaké novinky do budoucna ohledně vstupu do Španělska, konkrétně mi jde o Kanáry? Stále platí pro vstup PCR testy?

Ještě pořád je nutnost předkládat na ubytku negativní test?

Zkušenosti s počasím na Tenerife v květnu? Samozřejmě jsem si přečetla spousty statistik, ale třeba v lednu to moc nesedělo, pršelo v podstatě denně a někdy i dost, to už asi v květnu nehrozí nebo jo? Nevadilo by mi, když sem tam zaprší, ale aby propršela půlka týdne, to bych asi nechtěla :-(.

Pořád je to beze změny, také to kvůli odletu pravidelně sleduju. Před cestou tam PCR, před návratem antigen, po návratu doma další PCR. Počasí je tam v květnu fajn a celkem stabilní;)

0 Citovat

Vypadá to, že aspoň už není potřeba se testovat při každé změně ubytka, to je pozitvní zpráva :-)

 

0 Citovat

@Aluška - ano, stačí v utytování předložit negativní výsledek testu z ČR, při zěně ubytování se snad v dalším hotelu jen vyplňuje nějaké prohlášení, nový test netřeba...

0 Citovat

Proc by mel byt po navratu s Kanaru dalsi PCR v CR  Kanary  nejsou prece cervene  , cervene je Spanelsko ale pokud zvolim s Kanaru na prestup  ornazovou zem  tak by mel stacit na cestu zpet AG a tim to konci  navic pokud bude prestup jako tranzit  bez setrvani v cervene zemi tak opet je to let  z oranzove zeme  Nebo se mylim ?

0 Citovat

Kanáry jsou bohužel pro nás ,jako celý Španělsko, červený...

0 Citovat

mikir napsal(a):

Proc by mel byt po navratu s Kanaru dalsi PCR v CR  Kanary  nejsou prece cervene  , cervene je Spanelsko ale pokud zvolim s Kanaru na prestup  ornazovou zem  tak by mel stacit na cestu zpet AG a tim to konci  navic pokud bude prestup jako tranzit  bez setrvani v cervene zemi tak opet je to let  z oranzove zeme  Nebo se mylim ?

Pokud ovšem poletíš z Kanárů přímo do ČR, PCR test bys měl absolvovat.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

koukám, že ta francouzská A75 je celá Toll free až na ten viadukt Millau, přes který ale nevím, jestli chci jet, nebo se na něho koukat zespod :D

Každopádně ani na Mallorce si nežijí na obláčku

https://www.theolivepress.es/spa...r-14-days/

 

Millau: Dá se oboje, zajímavější je to z údolí. Na příjezdové silnici do města od jih je v serpentinách odstavné parkoviště s výhledy na údolí a most, ale asi je tam často narváno. I městečko je velmi hezké a stojí za procházku. 

 

Celá ta A75 je zajímavá, mnohem zajímavější než spodem podél pobřeží. Kdo má rád Francii, tak si to vychutná. 

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Kanáry jsou bohužel pro nás ,jako celý Španělsko, červený...

A to je to na co nejvic nadavam ,ze kazda zeme ma svou mapu Kanary podle  PSA nebo podle ceho se ted hodnoti nejsou cervene  ostrovy maji  PSA bud ve 2 nebo mozna nektery 3 a nevim jiste jestli neni nektery v 1  dele jsem to ted nesledoval , ale v kazdem pripade by mely byt oranzove   a jestli neni na vnitrostatnich letech nic vyzadovano  tak mohu treba letet z Kanaru na Mallorcu a ta je oranzova a poletim do CR jen s AG a dal nic  ,stejne by to mohlo fungovat  i  s Irskem  i kdyz jde o mezinarodni let , jenze Irsko to zrejme nerozlisuje a vyzaduje po priletu  PCR, z CR chapu ale z oranzove zeme  do oranzove ? 

No jeste ty 4 tydny pockam a pak se uvidi co bude treba ,,,ale doufam ,ze se konecne zacnou vsichni chovat normalne ,,,,i kdyz na druhou stranu si iluze nedelam ,po tom co vsichni v Evrope predvadeji ,,,

0 Citovat

mikir napsal(a):

a jestli neni na vnitrostatnich letech nic vyzadovano  tak mohu treba letet z Kanaru na Mallorcu a ta je oranzova a poletim do CR jen s AG a dal nic

Takhle to nikde nefunguje. Jelikoz jsi byl v poslednich 10 (14) dnech v jine rizikove zemi/miste, tak se musis ridit predpisy podle puvodniho mista.

0 Citovat

danny napsal(a):

[citace="mikir"]

a jestli neni na vnitrostatnich letech nic vyzadovano  tak mohu treba letet z Kanaru na Mallorcu a ta je oranzova a poletim do CR jen s AG a dal nic

Takhle to nikde nefunguje. Jelikoz jsi byl v poslednich 10 (14) dnech v jine rizikove zemi/miste, tak se musis ridit predpisy podle puvodniho mista.

[/citace]

Pokud někdo zjistí, kde všude kdo posledních 14 dnů byl. 

0 Citovat

Ahoj, měl bych otázku na španělský příletový formulář.

V posledním kroku je otázka: "Do you have a certificate of a negative result from a PCR, TMA or RT-LAMP test (Covid-19) carried out in the 72 h prior to your arrival in Spain?"

Je mi jasné, že když budu mít PCR test, zaškrtnu ano. Pokud ale jsem očkovaný a od 7.6 nebudu muset mít PCR test, tak zadám, že ne? O očkování není podle mě ve formuláři ani zmínka.

0 Citovat

Ahoj, ja myslim, ze se ten formular bude jeste predelavat, a ze stejne jde vyplnit az 48 hodin pred odletem, mam takovy pocit

0 Citovat

Předpokládám, že už na Kanárech neplatí, že se musí při každé změně ubytka předkládat negativní test? Aspoň jsem to u nich už na stránkách nenašla. Stačí jim předložit jen ten vstupní test, co musí být při příletu? I když bych měnila ubytko třeba každý 3dny?

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Předpokládám, že už na Kanárech neplatí, že se musí při každé změně ubytka předkládat negativní test? Aspoň jsem to u nich už na stránkách nenašla. Stačí jim předložit jen ten vstupní test, co musí být při příletu? I když bych měnila ubytko třeba každý 3dny?

Přesně tak, stačí původní negativní test. Při pobytu delším než 15 dní a další změně ubytování potom jen na recepci vyplňujete prohlášení, že nevykazujete žádné symptomy nákazy.

Viz https://www.hellocanaryislands.c...-interest/

 

0 Citovat

Jen pro info. Stačí ubytováním ukázat doklad o očkování, nevyžadují striktně PCR test?

0 Citovat

Po vyplneni mi to napsalo error, nic mi neprislo, je to tim, ze nemam zaznacene sedadlo? Nebo je neco spatne? 

0 Citovat

hencovapetra napsal(a):

Po vyplneni mi to napsalo error, nic mi neprislo, je to tim, ze nemam zaznacene sedadlo? Nebo je neco spatne? 

ano sedadlo musí být vyplněný

0 Citovat

A co když číslo sedadla při vyplňování formuláře pro vstup do Španělska ještě nevím? 

0 Citovat

Tak si nějaké vymyslíš.

0 Citovat

Pokud nechci podvádět, neexistuje jiná možnost než čekat na odbavení a vyplňovat formulář na poslední chvíli? 

0 Citovat

Jo, existuje ještě možnost koupit si sedačky dopředu, pak nebudeš muset podvádět, nebo vyplňovat 24 hodin před letem.

0