Jednotlivé italské regiony požadují vyplnit příletový formulář... Apulie (Bari, Brindisi,...) – https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus  .

Vstup do Itálie pro turisty – formulář, koronavirus

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zajímá se tu někdo o situaci v Itálii - Jaké státy má v červené zóně a jaká je asi +- šance, že se k nim přidáme ?

Přemýšlím nad rychlovkou do Apulie, ale jsem líný hledat info jaké jsou nálady na omezenování vstupu lidí z rizikových zemí :D

0 Citovat

Já koupil nedávno letenky do Říma s Ryanair a včerá jsem dostal email že letenky ruší. Přitom nevidim nikde že by se situace zhoršila nebo se změnilo nařízení?

0 Citovat

Mě taky včera Ryan zrušil Bari na konec října...

0 Citovat

Jestli to bylo z Prahy, tak tam se rušilo snad všechno, kromě Varny. Moje Benátky taky zrušené.

0 Citovat

Mám na konec října letenku do Pisy a Ryanair let zatím nezrušil.

0 Citovat

Já mám letenky na Bari (Ryanair) na pondělí 12.10. a zatím tam vidím status: Confirmed. Akorát Italové zvažují povinnost testu před vstupem. Směřuje to tu řádně do kopru, best in covid.

0 Citovat

Itálie zvažuje zavedení povinných testů na covid-19 pro přijíždějící z Česka , sdělilo ČTK ministerstvo zahraničí. O opatření rozhodnou dnes italské úřady.

via idnes

0 Citovat

To je pech, příští týden mam letět:/

0 Citovat

S rouškami venku to stejně nemá smysl (stejně jako ty roušky venku).

0 Citovat

Italy bych chápal, jsme nejhorší v Evropě. Sicílie byla pro mě backup, ať aspoň jednou letos někam letím. A v přírodě by mě snad nikdo kvůli roušce nehonil.

0 Citovat

Áchjo 26.10 mám Katánii, listopad Řím 😪

0 Citovat

27.10 Bologna, listopad Řím :(

0 Citovat

A máme po ptákách:

Itálie zařadila Česko do kategorie rizikových zemí. Do země tak bude možné cestovat jen s negativním testem starým max. 72 hodin. Možné je podstoupit rychlotesty na některých letištích. Itálie zatím NEZVEŘEJNILA, OD KDY nařízení platí.

0 Citovat

Cítím z toho kvalitní novinařinu nebo ještě kvalitnější úředničinu. To chtějí PCR test nebo rychlotest? 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Áchjo 26.10 mám Katánii, listopad Řím 😪

Když jsem 3. a 26. září letěl z Katowic do Catanie, nebyla ani na jednom letišti žádná kontrola OP/pasu (pokud nepočítám Ryanair kvůli palubního lístku před nástupem) a nikdo nechtěl ani žádný formulář z čestným prohlášením. Takže pokud je to stejně, nebylo by možná ani nutné podvádět. Pro mě je to ale s rouškami stejně k ničemu.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

A máme po ptákách:

Itálie zařadila Česko do kategorie rizikových zemí. Do země tak bude možné cestovat jen s negativním testem starým max. 72 hodin. Možné je podstoupit rychlotesty na některých letištích. Itálie zatím NEZVEŘEJNILA, OD KDY nařízení platí.

Šajze... dva týdny na jihu jsou v zadeli... šťourání v nose si mohou nechat. Místo I se nabízí Francie, pokud tedy tady nepřitvrdí.

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Šajze... dva týdny na jihu jsou v zadeli... šťourání v nose si mohou nechat.

 

Tak hrozné to není.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

A máme po ptákách:

Itálie zatím NEZVEŘEJNILA, OD KDY nařízení platí.

Bohužel s okamžitou platností, takže sobotní Neapol pá, pá...

0 Citovat

Chtěl jsem se tím všude chlubit, ale nakonec z toho nic není, ... ale stejně mi to nedá to hodit alespoň sem :D 

 


letenka.png

0 Citovat

@martinv Pokud vím tak ještě nikde nenapsali od kdy to je v platnost...


0 Citovat

" od 8.10. platí povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19 nebo jeho absolvování po příjezdu do země. "  https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_...blika.html

 

a tady máš odkaz na Italský web : http://www.viaggiaresicuri.it/ap...einviaggio

 

Belgio, intera Francia, Regno Unito, Paesi Bassi, Repubblica Ceca, Spagna, (come da Ordinanza del Ministro della Salute del 7 ottobre 2020 , in vigore dall'8 ottobre e fino al 15 ottobre 2020): coloro che entrano / rientrano in Italia da questi Paesi (dopo soggiorno o anche solo transito nei 14 giorni precedenti l'ingresso in Italia), oltre a compilare un'autodichiarazione, devono anche:

a) prezentovat un'attestazione di essersi sottoposti, nelle 72 ore antecedenti all'ingresso nel Territorio Nazionale, ad un test molecolare o antigenico, effettuato per mezzo di tampone e risultato negativo;

0 Citovat

Martin V napsal(a):

" od 8.10. platí povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19 nebo jeho absolvování po příjezdu do země. "  https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_...blika.html

 

a tady máš odkaz na Italský web : http://www.viaggiaresicuri.it/ap...einviaggio

 

Belgio, intera Francia, Regno Unito, Paesi Bassi, Repubblica Ceca, Spagna, (come da Ordinanza del Ministro della Salute del 7 ottobre 2020 , in vigore dall'8 ottobre e fino al 15 ottobre 2020): coloro che entrano / rientrano in Italia da questi Paesi (dopo soggiorno o anche solo transito nei 14 giorni precedenti l'ingresso in Italia), oltre a compilare un'autodichiarazione, devono anche:

a) prezentovat un'attestazione di essersi sottoposti, nelle 72 ore antecedenti all'ingresso nel Territorio Nazionale, ad un test molecolare o antigenico, effettuato per mezzo di tampone e risultato negativo;

Ok, tohle jsem nevěděl, smutné díky :-D

0 Citovat

tak aspon uz nemusi niektorych trapit, ze v Taliansku je povinne nosenie "voslintanych hadriku" aj vonku :D

0 Citovat

Tak na dovolený by to asi málokdo chtěl nosit roušku na obličeji venku...

0 Citovat


hadriky.jpg

0