Jednotlivé italské regiony požadují vyplnit příletový formulář... Apulie (Bari, Brindisi,...) – https://www.sanita.puglia.it/web...oronavirus  .

Vstup do Itálie pro turisty – formulář, koronavirus

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdravím, mám dotaz ohledně testů na sicílii. Letíme 1.6. do Trapani. Itálie teď má pravidla, že buď PCR nebo 48hod starý antigen. Co jsem hledal, tak někde píšou, že na sicílii jen s PCR a tím, jak se to teď mění, tak nevím co je aktuální... Neví k tomu někdo něco víc? :) Jako spíš si myslím, že to ještě na těch sicilských stránkách nemají ještě aktualizované... A tak mě napadlo, ryanairu by teoreticky antigen stačil? Díky

 

Třeba tady píšou, že stačí rapid test: https://www.virtuferries.com/cov..._sicily/77

 

Ale tady, oficiální stránky pro vstup na Sicílii:

"tampone molecolare rino-faringeo" (PCR)

https://testcovid.costruiresalute.it/

0 Citovat

Někdo zkušenosti s cestou mezi Prahou a Sardinii ? Stačí antigenní test den před odletem?

0 Citovat

Ondra K. napsal(a):

Někdo zkušenosti s cestou mezi Prahou a Sardinii ? Stačí antigenní test den před odletem?

Včera sme prileteli, síce z  Bratislavy,  ale úplne stačil antigen a Sardegna Sicura vyplnený formulár. 

0 Citovat

Dominik Krizanovic napsal(a):

[citace="Ondra K."]

Někdo zkušenosti s cestou mezi Prahou a Sardinii ? Stačí antigenní test den před odletem?

Včera sme prileteli, síce z  Bratislavy,  ale úplne stačil antigen a Sardegna Sicura vyplnený formulár. 

[/citace]

Díky za info! A zpáteční cestu jste antigen řešili na letišti? V Olbii mají za 45 Euro... 

0 Citovat

Prosím o informaci k rouškám v Itálii. Všude venku kde jsou lidi, to je mi jasné. Jsou někde povinné respirátory (muzea, mhd, obchody)? Díky

0 Citovat

Respiratory se nepouzivaji, rousky jsou nutne ve vnitrnich prostorach i venku

0 Citovat

Včera v Milánu roušky venku tak 50% lidí. Taky jsme je nenosili a to jsme prošli tak kolem stovky policistů, kteří mimochodem, roušky nosí taky jen tak v 2/3 ano, 1/3 ne. Večer navigli plné lidí, všude se sedí, popíjí a žádné roušky.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Respiratory se nepouzivaji, rousky jsou nutne ve vnitrnich prostorach i venku

Díky

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Včera v Milánu roušky venku tak 50% lidí. Taky jsme je nenosili a to jsme prošli tak kolem stovky policistů, kteří mimochodem, roušky nosí taky jen tak v 2/3 ano, 1/3 ne. Večer navigli plné lidí, všude se sedí, popíjí a žádné roušky.

Díky. Už se moc těším.

0 Citovat

Já budu naštěstí při návratu 28 dní od první dávky očkování tak se vyhnu testům ale když nemáte očkování vůbec tak se platí antigen... máte někdo zkušenosti s testováním v okolí Olbie?

0 Citovat

Krásný den, čeká nás příští týden přelet s Ryanairem z Neapole do Benátek. Nemáte někdo zkušenosti, zda je pro tento let potřeba také antigenní test nebo lze letět bez, jelikož se jedná o vnitrostátní let?

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Včera v Milánu roušky venku tak 50% lidí. Taky jsme je nenosili a to jsme prošli tak kolem stovky policistů, kteří mimochodem, roušky nosí taky jen tak v 2/3 ano, 1/3 ne. Večer navigli plné lidí, všude se sedí, popíjí a žádné roušky.

To je ovšem moc zajímavá zpráva, díky! Z jiných měst by někdo neměl report, ideálně Benátky nebo pak nějaká Sicílie?

0 Citovat

Benátky ti sem (doufám) dám příští týden.

0 Citovat

Zdravím, mám dotaz ohledně ubytování, používání MHD. Jedeme na Sicílii 4 osoby. Dva máme 3 dávky očkování, tak to by mělo být OK. Ale  jak je to s ubytováním pro neočkované, jen s testem /PCR/? Ubytují je jen s testem? Popřípadě pustí do obchodu a MHD? Děkuji za odpovědi. Ali

0 Citovat

Dobrý den, prosím o rychlou odpověď, protože ze zprávy Ryanair nejsem moc moudrá.

Mám certifikát o prodělání nemoci, očkovaná nejsem. Letím do Itálie. Musím mít pro vstup do letadla test? Ryanair píše něco povinných dokumentech a jmenuje PLF formulář, COVID certifikát a test. Tak jsem z toho zmatená, myslela jsem si že není povinný.

Díky za odpověď.

0 Citovat

U nás neproběhla ani jedna kontrola covid papírů na letišti ve Vídni a na letišti v Catanii jsme neukázali ani pas .... natož vstupní QR kód či covid papír. Covid lejstro chtěli videt vždy v ubytování a v jedné hogofogo restauraci. V normálních restauracích a obchodech žádná kontrola. 

0