Zdravím, nemáte někdo informace z praxe, jak to vypadá na letišti na Azorech, pokud člověk cestuje z Lisabonu? Náš hostitel v Ponta Delgadě mi napsal, že při příletu na Azory se každému dostane zdarma testování, na jehož výsledky pak musíme čekat 12-24 hodin v apartmánu. Zároveň se však zmínil, že test je maximálně tři dny předem možné zdarma podstoupit i na pevnině. Výsledkem je pak volný průchod na Azory bez povinného čekání. Ptal jsem se hostitele v Lisabonu, ale ten o tom nic nevěděl, až na TripAdvisoru mi někdo poslal seznam klinik, které mají smlouvu s azorskými úřady (https://www.tripadvisor.com/Show...107541720) a nejspíš by po předložení letenek měli dělat test na Covid zdarma. Nezkoušel jste někdo něco podobného? Díky.  .

Vstup na Azory z Portugalska

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

4 reakce

Zdravím, nemáte někdo informace z praxe, jak to vypadá na letišti na Azorech, pokud člověk cestuje z Lisabonu? Náš hostitel v Ponta Delgadě mi napsal, že při příletu na Azory se každému dostane zdarma testování, na jehož výsledky pak musíme čekat 12-24 hodin v apartmánu. Zároveň se však zmínil, že test je maximálně tři dny předem možné zdarma podstoupit i na pevnině. Výsledkem je pak volný průchod na Azory bez povinného čekání. Ptal jsem se hostitele v Lisabonu, ale ten o tom nic nevěděl, až na TripAdvisoru mi někdo poslal seznam klinik, které mají smlouvu s azorskými úřady (https://www.tripadvisor.com/Show...107541720) a nejspíš by po předložení letenek měli dělat test na Covid zdarma. Nezkoušel jste někdo něco podobného? Díky.

0

Je to tak, na Azorech test zdarma při příletu ve stanu (výsledky 12h - 2 dny a čekáš), pokud jsi déle než týden tak po 6 dnech kontrolní (opět zdarma). Pak je možnost přivézt si svůj PCR test (klasika max 72h starý), to se  pak hned můžeš pohybovat, jak chceš. Takže nezbývá, než najít místo, kde Ti ten PCR test opravdu udělají - je to tak lepší, než zbytečně strávit nějaký čas "zavřený" :) Jinak na letišti pohoda klídek a docela dobře zorganizované, tak žádný strach, za mě palec nahoru.

0 Citovat

Doktor napsal(a):

Je to tak, na Azorech test zdarma při příletu ve stanu (výsledky 12h - 2 dny a čekáš), pokud jsi déle než týden tak po 6 dnech kontrolní (opět zdarma). Pak je možnost přivézt si svůj PCR test (klasika max 72h starý), to se  pak hned můžeš pohybovat, jak chceš. Takže nezbývá, než najít místo, kde Ti ten PCR test opravdu udělají - je to tak lepší, než zbytečně strávit nějaký čas "zavřený" :) Jinak na letišti pohoda klídek a docela dobře zorganizované, tak žádný strach, za mě palec nahoru.


Díky moc za odpověď. Jde mi právě o to, jestli i na pevnině nám někdo udělá testy zdarma, otázka jestli se vyplatí si je případně zaplatit no. Letíme až devátého a to se situace ještě změnit. Každopádně díky ještě jednou za reakci.
0 Citovat

nezmeni se...zalezi, jak moc chcete nechcete zustat do vysledku na ubytku, proto lepsi mit svuj logicky

0 Citovat

Na pevnine urobia testy zdarma https://covid19.azores.gov.pt/?page_id=6304

0
4 reakce