Zdravím, mám dotaz ohledně příručního zavazadla. V září letím s Turkish Airlines a chci si koupit malou krosnu jako příruční zavazadlo. Je možné, že by byl problém s kovovými výztuhami jako nebezpečný předmět? Nejdou z batohu vyndat, jsou jeho součástí. Už jsem jednou cestovala s krosnou (s Ryanairem) a problém nebyl. Ale dneska mě prodavač v obchodě znervóznil, prý by mi zavazadlo nemuseli do letadla vzít. Má někdo zkušenosti? Díky .

Krosna jako příruční zavazadlo

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

7 reakcí

Zdravím,

mám dotaz ohledně příručního zavazadla. V září letím s Turkish Airlines a chci si koupit malou krosnu jako příruční zavazadlo. Je možné, že by byl problém s kovovými výztuhami jako nebezpečný předmět? Nejdou z batohu vyndat, jsou jeho součástí. Už jsem jednou cestovala s krosnou (s Ryanairem) a problém nebyl. Ale dneska mě prodavač v obchodě znervóznil, prý by mi zavazadlo nemuseli do letadla vzít.

Má někdo zkušenosti? Díky

0

Ahoj, a urcite jsou ty vyztuze z kovu? Spousta krosen to ma z tuhyho plastu a to by problem byt nemel.. Osobne si myslim, ze by nemel byt problem ani s kovovymi.. To by pak lidi nemohli mit ani klice nebo destniky.
Ale jinak pokud si chces byt 100% jista, tak kup krosnu nekde kde se specializuji na cestovani na lehko, napr. www.pod7kilo.cz

0 Citovat

Ja mam bagl kterej ma kovovy vystuze (ma specialni konstrukci aby se nepotilo tricko na zadech smiley) a beru ho vzdycky do kabiny - zatim bez problemu 2x v easyjetu.. Zitra vecer s nim letim do Londyna s BA, tak kdyztak dam vedet, jestli nekdo bude prudit.. smiley

0 Citovat

Taky mam bagl s vystuhama a ani na jednom z sesti letu s easyjetem zadnej problem nebyl...

0 Citovat

Dík moc,
potěšili jste mě smiley Zítra jedu kupovat.

Taky by mě nenapadlo, že by to mohl být problém, dokud mi to ten prodavač neřekl.

0 Citovat

Este sem si vzpomel, ze sem mel bagl sebou v Korey (Korean Air) a na Rhodosu (travel - resp. SpiceJet) - nikde problem smiley

0 Citovat

Ahoj,
a nevíte prosím někdo, jestli ty kovové výztuže projdou i u Ryanair? Podle výrobce by sice měla být zádová konstrukce "snadno vyjmutelná", ale zatím se mi nepodařilo přijít na to, jak to udělat, aniž bych ten batoh nebo konstrukci zrušila. smiley Batoh mi bez problému splňuje rozměry pro kabinové zavazadlo, takže bych nerada sháněla něco jiného, protože přece jen pro to přenášení je batoh asi nejpohodlnější. Předem díky za odpověď.

0 Citovat

no to není záležitost Ryanairu, ale security na letišti, ne? tzn otázka spíš na provoz Ruzyně.
Ale zrovna takovou záležitost budu řešit. v mé krosně jdou ty kovové výstuhy přímo vytáhnout.. smiley

0
7 reakcí