Ahojte, poštěstilo se někomu letos v létě stihnout nějakou exotiku? Latinská Amerika vypadá docela nadějně a Brazílie je pak turistům zcela otevřená. Byl bych rád, kdybyste sem napsali své zkušenosti i plány :) Díky  .

Exotika v době COVIDu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Martin napsal(a):

Dobrý den,

rád bych někam utekl na 2 až 3 týdny. Nejlépe mi vychází Maledivy, let s Emirates na začátku listopadu. Nemá někdo aktuální info z Malediv? Případně nějaké tipy? 

Děkuji

Aktualne je otvorenych iba zopar domacich ostrovov. Rezorty funguju vo vacsine pripadov.

Pri odchode s domacich ostrovov je 3 dni pred odchodom povinny test / 100$ inak ta nepustia do lietadla.

Mam letiet na Vianoce a tato podmienka ma dost odradzuje+ mi QR zmenou letov skratili pobyt o 1 den.

0 Citovat

Vypadá to, že pojedeme na Arubu, kde je povinný PCR test (72h) a jejich pojištění (cca 90 dolarů na 12 dní). 

Zpáteční letenka vychází na 17 300 Kč se zavazadly přes KLM z Prahy. PRG-AMS-AUA. Je tam jen mirne, snesitelne cekani v Amsterdamu.

Myslím, že je to jedna z mála možností v aktuální situaci. Dále je možné také Curacao.

0 Citovat

Ted jsme se vratili z Brazilie. Letenky z PRG do do Ria za 14k. Na mzv pisou, ze je treba pojisteni na covid. Nikdo se nas na nic neptal, jen welcome to Rio. Cesta zpet bez kontroly, ale spravne by se mela upozornit hygiena a jit ne test nebo karantena. Test na letisti za 1750, zadna cekacka. 

0 Citovat

Jak je to aktuálně s omezeními v Riu? Restaurace otevřené / roušky jen vevnitř? Potkaly vás nějaké omezení? Nad Riem uvažuju... díky

0 Citovat

Jestli myslíš tu hospu u Vyšehradu, tak v poho bez roušek....

0 Citovat

Ale ta je už zavřená, takže zbývá jen Rio ;)

0 Citovat

jan.diehel napsal(a):

Vypadá to, že pojedeme na Arubu, kde je povinný PCR test (72h) a jejich pojištění (cca 90 dolarů na 12 dní). 

Zpáteční letenka vychází na 17 300 Kč se zavazadly přes KLM z Prahy. PRG-AMS-AUA. Je tam jen mirne, snesitelne cekani v Amsterdamu.

Myslím, že je to jedna z mála možností v aktuální situaci. Dále je možné také Curacao.

 

Z Aruby jsem se vrátil před týdnem a je velmi benevolentni, co se týče vstupu. Turisti jen z USA (ono taky skoro nikam mimo Dominikánske republiky nemohou), ale i tak pohoda neb to tam je na max 10% obvyklé návštěvnosti.

Jinak Curacao už nás vyskrtlo a nemůžeme tam co jsem postřehl.

0 Citovat

Rousky jsou povine jen ve vnitrnich prostorach a na pamatkach. Venku jsou doporucene, vetsina mistnich doporuceni dodrzuje. Jinak zadna omezeni. Byli jsme v Riu, Sao, Iguazu, Pantanal a Amazonie, vse bez problemu. 

0 Citovat

Dekuju vsem, kteri pisete vase prispevky z exotiky! :-) Zkusenost z Ekvadoru by naaahodou nebyla? 

0 Citovat

Vlog z Ekvádoru od jednoho influencera: https://www.youtube.com/watch?v=I9cLprDlSOU

0 Citovat

Ahoj! Letěl někdo v této době s Estou do USA ze země mimo Schengen?

0 Citovat

Dobrá exotika v době covidu;-)

Myslím, že už to tu někde bylo, Esta se teď nevydává a ta původní je neplatná.

0 Citovat

zupothe napsal(a):

Ahoj! Letěl někdo v této době s Estou do USA ze země mimo Schengen?

Jak píše výše, Esta se nevydává a původní Esty zrušili. 

 

0 Citovat

Kdo potřebuje, tomu ESTA bez problémů obnoví a pokud ji máš a jseš déle než 14 dní mimo EU, normálně do USA za obvyklých podmínek můžeš vstoupit. 

0 Citovat

Kostarika zrusila pozadavky na negat.PCR na priletu.

0 Citovat

aktuální info na Zanzibaru? dneska jsem koupil letenky a až teď jsem kouknul na počasí.. no nevypadá to nejlíp :D

0 Citovat

Kdy letíš?

0 Citovat

zapomněl jsem zmínit :D zítra.. 

0 Citovat

Dobré ráno všem z Malediv. Včerejší let Prg-Doh obsazenost 30%, Doh-Mle 100% chaos při nastupování = hodina zdržení. Mle cca 30 min zdržení na imigračním  kontrolují teplotu, test, QR kód a pas. Vše probíhá v pohodě. Obsazenost resortu je do 50 lidí, což zaručuje absolutní soukromí. Maledivy bez lidí jsou jako před dveceti lety. 

0 Citovat

Dik za info. A pocul som, ze QR vyzaduju na covid teste aj cislo pasu? Je to tak?

Mali by sme letiet na Vianoce, a uz to zacinam brat tak, ze do toho pojdeme.

0 Citovat

QR chtějí před nástupem do letadla to co chce cílová destinace. V případě Malediv to je potvrzení o negativním PCR testu v angličtině kde je uvedeno i číslo pasu. Je dobré mít pojištění které kreje i karanténu na Maledivách, což je 150 USD za den. Já mám tohle

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new

Všichti turisté musí mít negativni test, po vystoupeni z hydroplánu nám změřili teplotu vydezinfikovali nás i kufry a mohli jsme zahodit roušky. Ty nosí jenom perzonál. Všechno funguje jako dřív akorát bez lidí. Je neskutečné jak se všichni snaží. 

0 Citovat

Diky. Tak my pojdeme na domaci ostrov. Takze tie opatrenia asi budu trosku odlisne.  Poistenie pozriem.Este som pozeral aj toto https://allied.mv/personal/allie...ab-details

0 Citovat

Martin napsal(a):

QR chtějí před nástupem do letadla to co chce cílová destinace. V případě Malediv to je potvrzení o negativním PCR testu v angličtině kde je uvedeno i číslo pasu. Je dobré mít pojištění které kreje i karanténu na Maledivách, což je 150 USD za den. Já mám tohle

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new

Všichti turisté musí mít negativni test, po vystoupeni z hydroplánu nám změřili teplotu vydezinfikovali nás i kufry a mohli jsme zahodit roušky. Ty nosí jenom perzonál. Všechno funguje jako dřív akorát bez lidí. Je neskutečné jak se všichni smaží. 

 

Smaží, nebo snaží...

0 Citovat

Snazi se tak az se smazi.

0 Citovat

Maledivy  jsou tedy  prilis komlikovane  a co  ten Zanzibar  taky  test ?  

0