Ahojte, poštěstilo se někomu letos v létě stihnout nějakou exotiku? Latinská Amerika vypadá docela nadějně a Brazílie je pak turistům zcela otevřená. Byl bych rád, kdybyste sem napsali své zkušenosti i plány :) Díky  .

Exotika v době COVIDu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Irena Syptakova napsal(a):

[citace="mikir"]

Myslim ,ze tu nekdo psal v tom druhem vlakne ,ze je ted na Zanzibaru a letel  s Quatar ,tranzit by mel byt bez testu ,ale asi by ten let nemel byt pres Tanzanii ,tam pak je tusim povinne jine ockovani 

Díky, podívám se.

[/citace]

letěl jsem pár dnů nazpět, žádný test nepotřebuješ ani očkování. Testování až po návratu do ČR nebo karanténa 14 dnů.

0 Citovat

Včera jsem se vracel z Malediv s Qatar a při přestupu není PCR test potřeba. V Doha akorát měří teplotu. Při odbavení v Praze a Male kontrolují veškeré dokumenty a QR kódy potřebné pro vstup do cílové destinace.

0 Citovat

@ fridgy ,jake byly celkove naklady ,hlavne letenka a ubytovani a jak tam funguji opatreni v praxi ? Diky

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ fridgy ,jake byly celkove naklady ,hlavne letenka a ubytovani a jak tam funguji opatreni v praxi ? Diky

ja letel z Prahy s QR a bookoval den před odletem no :D.. ubytko jsem nasel pres booking, nejlepsi lokace je urcite severo-zapad mezi Kendwa a Nungwi (ale pozor moc na severu kde je treba Hilton uz jsou plaze spatny..).. jinak to je obecne nejlepsi lokace co se odlivu a prilivu tyce a more skoro Maledivy :) Opatreni jen minimalni, pred vstupem do restaurace je desinfekce, rousky nosi jen zamestnanci. 

0 Citovat

 

@ fridgy 

no myslím, že Mikirovi podobné informace na nic nejsou, ale asi se potřebuje zabavit. A co ubytko? Byl jsi spokojený. Doporučil bys? Zabývám se myšlenkou, že bych si  příští rok odskočil z Nairobi se trošku okoupat na par dnů na Zanzibar, nebo Mombasa a okolí.

Jinak se hrdě hlásím jako další nakažený. Po desetidennim tuberáckém kašlíčku a únavičce jsem predevčirem přišel o chuť a včera o čich. Vyzkoušeno večer otevřením Diplomatika. 
Asi v příštích měsících ušetřím za jídlo  i pití. Pozitivní  na tom je, že nejnovější studie hovoří o min. půlroční imunitě po prodělání při ztrátě těchto smyslů. Takže únorová Kolumbie bude v pohodě.

0 Citovat

niemandosi ,proc myslis ze mi nejsou na nic info o Zanzibaru ,uz jsem nad nim uvazoval pred 2 roky ,ale to byly trosku jine ceny letenek , chceme letet nekam na Silvestra  nejlip  v tydnu od 27.12. do 3.1, pripadne  podstatne jine ceny treba od 1.1. na tyden  

Samozrejme kdyz by nebyly omezeni letime na Kanary i kdyz tam asi bude letos prevladat cestina pred kterymkoliv jinym jazykem 

Ale pokud bude zeme , kde nebude test samozrejme ani karantena , tak pak to ma prednost  ,ale musi byt rozumne  celkove naklady  

Zatim se mi podarilo najit letenku pod 12K /os  jednine na Bonaire , Zajimaji me letenky kolem tech +- 10K  coz momentalne asi ten Zanzibar neni  a mimo Evropu asi zadna nikam  Ani Kapverdy jsem nenasel  ,jinak ano mas pravdu zabavuju se  ,ale ne ze bych hledal neco kam nemame v umyslu letet 

Jinak i cestovky pisou ze je nejvetsi zajem o Egypt nebo Zanzibar . Egypt me nezajima  ,ale Zanzibar ano  

V Evrope alespon trosku teplejsi destinace jsou zatim vsechny s testem  Kypr dokonce vubec 

Porad doufam,ze se to za ten mesic zmeni ,jasne muzeme prezit test a letet na Kanary 

Jinak brzky navrat k chuti a cichu  to jsou teda veci  asi jsi byl na techtle  mechtle -)

0 Citovat

Mikire,

neměl byste tip na letenky na Kanáry?

Přelom listopad/prosinec na cca 10dní, odlet odkudkoliv do cca pěti hodin z Prahy. Jakýkoliv ostrov, cena ideálně do 4k.

0 Citovat

FMM-TFS, ale jen v sobotu.

0 Citovat

[citace="Vojtěch Horský"]

Mikire,

neměl byste tip na letenky na Kanáry?

Přelom listopad/prosinec na cca 10dní, odlet odkudkoliv do cca pěti hodin z Prahy. Jakýkoliv ostrov, cena ideálně do 4k.

[/citace

Moc ted neporadim ,momentalne jsou asi nejlevnejsi letenky na Kanary odtud z Irska ,jedna cesta do 20 euro ,jenze do toho konce listopadu neni moc spojeni do Dublinu ,tak aby nemusel byt nocleh ,tranzit neni problem 

Dalsi levna varianta by pripadala pak z Bergama  , ale zase je to  s  tim noclehem  ...treba takto Berlin -Milano Bergamo   27.11   11 euro  a  28.11.  Milano Bergamo  -Fuerteventura  17 euro  oboji Ryanair a zpet 5.12 Fuerteventura -Milano Bergamo  32 euro a  6.12. Milano Bergamo -Bertlin  19 euro 

Mozna by slo  letet z Fuerteventury az 8.12.do Dublinu za 20 euro, prilet pred pulnoci a pak rano pokracovat , coz by mohlo byt  brano jako tranzit  a taky se zde ma prejit  prvni tyden v prosinci z level 5 na uroven   2-3 a tim by slo jiz spat v hotelu  Od prosince uz pak je i vic letu  z Dublinu na nejaky mozny prestup ,ale asi tam nic vhodneho  neni  Z Fuerteventury by pak slo jeste levne letet do Londyna  11.12.  za 25 euo  .ale nepokracuje to nijak slusne dal 

0 Citovat

Ahoj všem.

Opět sem přicházím s otázkou, resp. dvěma otázkami.

V destinaci kam se chystám vyžadují PCR nebo antigen test. Nevíte někdo kde dělají antigen test který je použitelný pro vycestování a kde se na něj nemusí čekat dlouho tj. déle jak 6 hodin v okolí Ústí, Teplice, Most, Praha? Koukal jsem na Prevedig, ale tam píšou, že se může čekat až 24 hodin, což mi přijde na antigen moc dlouho, pokud má někdo zkušenost jak to je v praxi tak to určitě ocením.

Cílová destinace vyžaduje test, ne starší jak 48 hodin, tato lhůta se počítá od chvíle kdy mi tyčinkou odeberou část mozku nebo až od chvíle kdy je výsledek?

Děkuji za odpověď.

David.

0 Citovat

@David N - Prevedig dělá i antigenní testy? Na jejich stránkách vidím možnost objednání jen na PCR testy. Výsledky antigenu mají být jinak k dispozici do 15 minut od provedení testu...

0 Citovat

fridgy , tak ja nejsem typek na Hilton -) podle toho jak pises  a co ctu o plazich je plaz kendwa lepsi nez plaz nugwi , asi kvuli silnejsimu odlivu na tom severu. ale ta vzdalenost mezi kendwa a nugwi  se nezda velka  ,takze treba ubytovani  nekde uprostred  dava moznost se dostat  na obe plaze , na booking com vidim moznosti  slusneho ubytovani pro dva  mezi 200-300 euro na tyden  coz by bylo v pohode ,ale ta letenka asi v prijatelne relaci nebude co ?

0 Citovat

@mikir to o těch plážích jsem četla asi na třech portálech jeden z nich - https://www.mzv.cz/bogota/cz/viz...ariky.html dole v políčku omezení. Na základě toho jsem, ale psala ten dotaz zda někdo nemá aktuální zkušenost, protože mi to práce přijde jako dost podivná informace. 

 

 

 

0 Citovat

@Martina ,aha diky ,no ja myslim ,jak ctu jeste o tom pojisteni a divam se na ty ceny letenek tak to asi nebude realne ,navic tam letet mene nez na 14 dnu by me bylo lito 

0 Citovat

@David N

cas na testu neni uveden, jen datum odberu.

0 Citovat

mikir napsal(a):

fridgy , tak ja nejsem typek na Hilton -) podle toho jak pises  a co ctu o plazich je plaz kendwa lepsi nez plaz nugwi , asi kvuli silnejsimu odlivu na tom severu. ale ta vzdalenost mezi kendwa a nugwi  se nezda velka  ,takze treba ubytovani  nekde uprostred  dava moznost se dostat  na obe plaze , na booking com vidim moznosti  slusneho ubytovani pro dva  mezi 200-300 euro na tyden  coz by bylo v pohode ,ale ta letenka asi v prijatelne relaci nebude co ?


tak ten hilton je prave docela dost levnej na pomery hiltonu, proto jsem zminoval, nakonec jsem rad, ze jsem vybral MyBlue Hotel.  Ona to je jedna dlouha plaz od Kendwy az po Nungwi.. Co se letenky tyce, tak jsem to neresil abych pravdu rekl, ale cokoliv kolem 15tisic v economy je fakt levny na dnesni omezenou limitujici dobu :) A Zanzibar je fakt hezci nez jsem cekal.

0 Citovat

@David N - byli jsme Prevedig v 9,30 a požádali o rychlé výsledky, protože jsme ten den chtěli potvrdit last minute, cca ve 14 byly výsledky včetně mezinárodního certifikátu v mailu. Pokud si dobře pamatuji, Prevedig má na potvrzení datum, narozdíl od jiné laboratoře, kterou použil kolega a ten tam měl i čas odběru...

0 Citovat

@mikir - ahoj, jen malá poznámka s tím, že plně respektuji Tvůj názor ( Egypt mě nezajímá ) i názor kohokoliv jiného na tuto destinaci: Byli jsme teď 2x na jihu ( Marsa Alam ), celkem 3 týdny. Všude do 10 lidí v resortech, které za normálního provozu pojmou 300 - 600 lidí. Absolutní klid, před měsícem moře 29st., vzduch 33st, včera při odjezdu 27/30 st. Pokud se nejedná o novou 5*, ale stačí "normální" hotel ( myšleno vždy resort, kde je standard pokoj s klimou, koupelna, trezor na osobní věci, úklid ) včetně all inclusive, platili jsme 45 EUR/pokoj/noc = děleno 2...mluvil jsem s lidmi, co přijeli na 14 dnů a prodloužili si o měsíc, platí 20 EUR/osobu/noc včetně AI, home office na pláži, super šnorchl a hlavně totální relax...samozřejmě každému vyhovuje něco jiného. Na všech hotelech čekají, co se bude dít a modlí se, aby začali jezdit lidi - to doslova. Jasně - nejsou hromady jídla v restauraci, jak jsou možná někteří zvyklí, ve většině případů servírované snídaně, obědy i večeře, ale můžeš si říct, kolik a čeho chceš + local drinks, ale i to pivo a další se dá přežít :-)

0 Citovat

Děkuji za rychlé odpovědi :)

0 Citovat

@Petr  ,tak ja tomu  verim ,ze to za takovych podminek nemusi byt spatne , ale jednak nemame radi  resorty .all inclusive me nikdy nezajimalo  i kdyz jsem ho kdysi ,kdyz jsem jeste  pracoval v cestovnim ruchu zazil v Tunisu  na infoceste  vcetne bydleni v 4 a 5 hvezdickovych hotelech ,chapu ,ze se tam home office vyplati  ,ale vadilo by nam,. ze mimo resort prakticky  moc  vyrazit solo  nepujde nebo treba jo ,ale s urcitymi  riziky , nakonec ani ten resort neni uplne bezpecny i kdyz pri  tom poctu lidi co tam je si to asi ohlidaji  ,ten snorchl fajn ,akorat  o napadeni zralokem nestojim ... no a prohlidka na letisti  asi taky neni zrovna nejprijemnejsi ...ale presne jak pises kazdemu vyhovuje neco jineho  a cena jiste hraje taky vyznamnou roli ,kdyz nekdo chce byt mesic v prijemnem pocasi  a jak pises ten relax  

0 Citovat

Tak tohle je turisticky hotel. Pokud bys chtěl autenticitu, určitě tam bude nějaký hotel pro místní tak za 5 euro/noc s ramínky a bez štěnic.  A nějaký dopravní prostředek ti tam také půjčí když se zeptáš. No a pak už jen ochutnávání místních specialit a káviček...

0 Citovat

tak ten Egypt, pokud by to mělo být jako homeoffice, určitě není špatný nápad... třeba na leden... tam lítá nějaká pravidelná linka?

0 Citovat

Nedalo mi to a kouknul jsem zda najdu neco tak levneho jak pise Petr na Silvestra , Marsa Alam je k mani  o neco vic   pri All inclusive a resortu, nebo pak v lednu by to bylo trosku levnejsi , neco co bylo uz na Silvestra vyprodane   pres  booking.com 

Uplne na jihu jsem ale treba nasel Wadi Lhamy  Azur Resort ktery od 27. 12, do 3.1. vychazi se slevou Genius 393 euro coz je  28 euro /os / noc s All incusive pri  prumeru hodnoceni 8,4,  to tedy spatne neni   

Co ale bude asi delat  problem pri home office  a dival jsem se na hodnoceni ve vice resortech je  spatne hodnocene wifi  

Dalsi asi  ne zrovna idealni  vec  je to, ze let s Prahy je  s CSA nebo Smart Wingsem  ( na ten Silvestrovsky termin to vychazi se zavazadlem  pres  9K/os  Nevim ,jestli do resortu pojede clovek jen s 8 kg batuzkem ,kdy pak ta cena je asi o 1500 Kc nizsi 

0 Citovat

Pravda, taky jsem se mezitím díval, že letenky asi od 8k, pobyt tam taky překvapivě není nejlevnější i bez AI (booking snad ani AI nenabízí, neviděl jsem), no a když jsem chtěl wi-fi zdarma, tak mi vyskočily 2 (!!) nabídky... takže HO asi nehrozí. Ledaže by Petr dal k dobru nějaké žhavé konkrétní tipy... :-)

0 Citovat

@mirjur, mikir- zkusím postupně zodpovědět:-), musím říct, že jste se perfektně trefili do pár témat, odpovídám z vlastní a konkrétní zkušenosti:

V sobotu jsem se vrátil z Wadi Lahmy Azur Resort, který je nyní posledním možným otevřeným resortem směrem na jih, přesně 180 km z letiště Marsa Alam, transfer přes https://marsaalam.com/Taxi_Trips...rices.html, je tam jasná a přehledná tabulka, kolik co stojí -navíc přesní, auto i řidič v pohodě. Před týdnem měli v tabulce cenu 56 EUR jedním směrem včetně datové karty na internet 2,5 GB - tu jsem nechtěl, takže cena za zpáteční transfer 100 EUR ( je to dost, ale opravdu z letiště daleko, místo jsem chtěl zkusit sám kvůli referencím ).

Na wi-fi zdarma bych se v Egyptě nespoléhal na žádném hotelu, pokud je, je velmi pomalá. Řeším to tak, že hned po příletu přímo na letišti koupím datovou kartu, oproti kopii pasu ji před tebou vloží do telefonu, zprovozní a do hodiny funguješ - aktuálně 20 GB / 10 EUR. Možná je někde v obchodě levnější, ale to jsem nikdy neřešil, prostě vystoupíš z letadla, vezmeš bágly, koupíš kartu a funguješ kdekoliv, nejen na hotelové recepci ( auto, výlety, pláž, atd. ). Co mě štve, je letenka - pokud dobře vím, v současné době létá do RMF pouze smartwings ( čsa ), poláci a švýcaři, pak ještě Air Cairo z PRG do HRG, ale Hurghada je kus cesty a hodiny na cestě při transferu na jih, takže za mě ne. Letenka do RMF z PRG stojí, bohužel, cca 8tis v základu pouze s příručním zavazadlem 8 kg, odbavené 23 kg / 650,- Kč jeden směr, kéž by existoval jiný dopravce...

Ubytování a strava - vlastní zkušenost před měsícem, hotel Novotel přes polskou Itaku z Katowic do Marsy ( vše v ceně = letenka, transfer, ubytování, AI ), cena cca 30tis. Kč / 14 dnů / 2 osoby, české ck výrazně dražší. Když se nyní dívám Novotel na booking.com, vidím cenu 600 EUR / 14 dnů / pokoj, což vypadá super, ale...je to bez jídla, cena s AI 1.451 EUR v dalším řádku, to se asi zbláznili :-)...mimochodem - mají na recepci cedulku, že jsou členy All.Acor, takže s kartou, jak na zdejším webu byla dobrá rada, je ubytko v pohodě, ale ta strava ne...chtěl jsem teď vyzkoušet něco napřímo bez ck, takže vybral Wadi Lahmy, mrknul na cenu na bookingu a napsal jim přímo - odpovědí cena 45 EUR / pokoj / noc včetně AI, splatné po příjezdu na recepci bez jakékoliv blokace dopředu. Malé upozornění - Wadi Lahmy nabízí pouze soft AI, což je vše, ale bez alkoholických nápojů ( majitel SAE ), nám to nevadilo, někdy člověk potřebuje vyčistit, kdo chce, dokoupí cokoliv - místní láhev gin, vodka, rum přímo na barech 12 EUR, je to lepší vzít celou flašku, protože 1 panák nabízí za 2 EUR. Momentálně se dívám na prosinec na Three Corners Fayrouz Plaza, na webu nabízí automaticky 30% slevu na pokoj včetně full AI, čekám na odpověď, jaká aktuální možnost. Hotelů a ubytování je v okolí Marsy opravdu hodně, my vybíráme ta místa, kde je super šnorchl, reef a moře - nevím, jak to bude na vánoce a silvestra, ale zatím je jedno, do jakého hotelu, resortu člověk jede - všude je min lidí. Omlouvám se, jestli je to dlouhé, co vás zajímá, klidně napište...

0